Вітаємо на порталі МаFіa

Порталі створеному командою учнів Токарівської школи

Наша мета : зробити цікавішими для вас такі науки, як

Математика, Fізика, Астрономія

Багаж мудрості на все життя …

Наше знайомство з Віктором Петровичем Берманом почалось з побаченої на вчительському столі книжки «Игра длиною в жизнь…». Зацікавившись незвичною назвою і дизайном через розповідь вчителя та читання, пронизаних життєвою мудрістю сторінок, ми відкрили для себе геніальну, бездоганну у своїй професійності і безмежній любові до ближніх, людину.

У книзі висвітлено історію розвитку Херсонського державного університету, яка переплетена долями викладачів, студентів і чоловічого ансамблю «Берізка» (1960-2010). Вчителі нашої школи впізнали на фото В. П. Бермана, Т.В. Хому та з сердечністю згадали театральні вистави на сцені ХДМАТ імені Миколи Куліша О.В Мішукова, М.Г.Левченка. Творчий тандем самодіяльного ансамблю «Берізка» для Віктора Петровича став справжньою грою – грою довжиною в життя !

Математик за дипломом, Віктор Петрович запам’ятався творчою особистістю. Його спостережливість, інтуїція та вміння відчувати красу яскраво передано у вірші «Встреча с Восьмой». Автор ділиться теплим спомином про восьму школу міста Херсона, де сам і навчався. До Вашої уваги екранізація твору

Кожен з нас, протягом всього земного шляху, був свідком того, як змінювалось життя людей. Іноді неочікувано, іноді з власної волі.

Напрям життя та наповнюваність буденності формують цінності та любов до навколишнього світу. А чи замислювались Ви, що саме є причиною зміни життя? Когось, змусила змінити орієнтири особиста трагедія; когось, зміна кола спілкування, а когось – зустріч з коханням. А є люди, які своїм прикладом вчать любити професію, розуміти світ навколо, шанувати родину, відноситись трепетно до жінок та саме головне – бути людиною мудрою, відповідальною за будь яких обставин.

Саме таким був Віктор Петрович Берман. Він вчив простим істинам, на перший погляд, а насправді – змінював життя кожного, надаючи вектор розвитку у професії та багаж мудрості на все життя.

Восени 2020 року чергова річниця, як відлетів у інший світ Віктор Петрович. Херсонський державний університет, факультет фізики та математики опановують сучасні освітні формати та запрошують до співпраці. Шкільна студія «Мафія» висвітлювала у репортажах роботу СТЕМ лабораторії при факультеті, відкриття музею комп’ютерної техніки.

Пройшло 10 років, а Віктор Петрович продовжує змінювати життя людей, продовжує через мудрість своєї книги, що розповідає про цінності, які роблять людину людиною, через професійність своїх студентів та через гру – гру довжиною в життя, яку Віктор Петрович спонукав почати всіх хто його знав.

Криворучко Богдан, Ігнатенко Данило, Римаренко Антон

Корисне дозвілля

Під час карантину особливо актуальним є організація корисного дозвілля в домашніх умовах. Нещодавно наша творча група відвідала виставку паперових моделей літаків, кораблів та автомобілів. Нас вразила точність і детальність виконання робіт. Більше у сюжеті, а ми рекомендуємо вам з користю провести час. У мережі Інтернет є безліч ресурсів де можна завантажити заготовки моделей різної складності. Спробуйте, адже за цим цікавим заняттям ви розширите власну просторову уяву, ознайомитесь з розгортками основних стереометричних фігур. Тож - вперед. Бажаємо успіхів!

Зроби свій вибір ...

Чому підлітки мають велике значення у сучасному світі

XXI століття можна назвати початком цифрової ери . Станом на 2020 рік з'явилося багато інноваційних систем , програм навіть для навчання .

Чому сучасні діти передають свою перевагу здоровому способу життя ? Більшість із них мають більш розширенні поняття переваг правильного способу життя . Цим можна завдячити новітнім технологіям які стрімко почали розвиватися і входити у повсякденне життя.

Щоб зрозуміти чому діти мають розуміння усього, що з ними відбувається на відміну наприклад від дітей останнього десятиліття XX століття треба перечислити основні фактори розвитку.

Першим буде наявність інтернету . Діти нашої ери мають доступ майже ( а може до всієї) інформації у світі .

Діти 90 років XX століття не мали доступ майже до всього . Іронічно , але сучасні діти можуть дізнатися як жили діти раніше.

Фактор під номером 2 є вільність дій та думок . Я не можу сказати що раніше діти були обмежені у своїх правах на свободу але розуміння чогось погано було не помічено , вони не розуміли чим шкідливі різні звички . Дитина цифрового століття може за декілька хвилин дізнатися , що є небезпечним та шкідливим для нього самого.

Станом на сьогодні дитина отримала велику кількість прав та обов'язків ніж дітей складного десятиліття . Мабуть саме тому сучасні діти можуть вже в підлітковому віці вибрати свій життєвий шлях та великі можливості для саморозвитку. А головне, що цей вибір - свідомий.

Ігнатенко Данило

(автор фото - Криворучко Богдан)

Репортаж з районної науково-практичної конференції "Стан впровадження stem - ОСВІТИ В бІЛОЗЕРСЬКОМУ РАЙОНІ"

Ви дізнаєтесь про розвиток сучасних технологій навчання у навчальних закладах Білозерського району

А на ТВОЄМУ шляху, який колір ? ...

У січні, їдучи додому шкільним автобусом, я помітив, як працівники установлювали світлофори. Конструкція повністю автономна, на горі знаходиться невелика сонячна батарея трохи нижче ліхтар, основне завдання якого освітлювати зупинки між селами вздовж шосе.

В загалом ідея гарна, але водночас вона змушує мене задуматись. Чому саме жовтий колір? Такий колір у правилах дорожнього руху означає час приготуватись до руху. Руху до сучасних технологій. На жаль, це не є знаком готовності для альтернативної енергетики, яка робить світ трохи "зеленішим" на відміну від класичних джерел.

Можливо колись люди схаменуться та почнуть думати не тільки про себе та власні прибутки, а й про майбутнє, там де житимуть їхні нащадки. Наше століття може стати переломним моментом у стані речей, хоча ми вже потерпаємо від природних катаклізмів, але майбутнє у наших руках і ми можемо зробити світ набагато кращим, ніж є станом на цей час.

У нас є готові наукові розробки, є розуміння суспільства, лишилось зовсім мало - лише змінити мигаючи жовтий на впевнений зелений.

Ігнатенко Данило

(автор фото, Криворучко Богдан)

Токарівська MaFiA підкорила столицю ...

Друзі - ділимось гарною новиною. Грудень подарував нашій команді приємний подарунок. відео-робота медіа-студії MaFiA отримала почесну нагороду - диплом переможця третього ступеня у номінації "Телерепортаж". Як завжди море приємних вражень, цікавих зустрічей з однодумцями, безцінний досвід спілкування.

Зустріч випускників 2020


Міжнародни конкурс шкільних медіа

Серед сучасних, сповнених інноваціями тенденцій реформування освіти, для школи, на мою думку, в шаленому вирії змін, головне - не забути про дитину. Адже саме школа, крім знань, що безумовно е ключовою складовою навчально-виховного процесу, повинна бути місцем де особистість, на етапі формування отримає відчуття впевненості, значимості, відчує перемогу і поразку, навчиться бачити себе в суспільстві, вміти грамотно отримувати інформацію, не боятись висловити власну думку, брати на себе відповідальність, відчувати потенціал. Саме з таким якісним тандемом особистісних якостей підлітку не загрожують такі страшні виклики сьогодення, як булінг, депресія, невизначеність у майбутньому.

Одним з дієвих способів організації діяльності в даному напрямі е позакласна робота і співпраця з батьками. «Святе місце пустим не бувае» - ця істина перевірена віками. В стінах школи немае святішого місця, як душа дитини – і якщо освітнє середовище разом з батьками не наповнять її корисним це зробить вулиця.

Одним жовтневим днем 2017 року після уроку фізики трійкою учнів школи (Ковальчук Тетяна, Криворучко Богдан та Ігнатенко Данил) була подана а в подальшому і реалізована ідея створення шкільного медіа, що буде присвячено фізиці та математиці. Через тиждень було знято нашу першу відео-роботу «Дослід номер 1» та придумано назву - медіа-студія «MaFiA», що означає - математика, фізика, астрономія. В результаті спроб та обговорень організували роботу у трьох напрямах: Інтернет-портал «MaFiA», you-tube канал та друкована газета «MaFiA». У липні 2018 року офіційно зареєстрували своє медіа. За півтора року кількість учасників студії збільшилась і а сьогоднішній день становить 18 учнів. Кожен має свою посаду: сценарист, ведучий, редактор, актор, оператор, режисер монтажу. У своїх медіа-продуктах стараємось не відходячи від шкільної програми з гумором та в цікавій формі розповідати про фізичні явища, робимо репортажі, друкуємо статті. За досить короткий термін маємо успіхи, а саме двічі були переможцями районного конкурсу учнівських проектів.

Яскравою сторінкою життя нашої студії е участь у ХХІІ Міжнародному конкурсі шкільних медіа, що проходив у місті Миколаїв з 18 по 20 квітня. Організаторами конкурсу е Національна спілка журналістів України, Національна Академія педагогічних наук України, Асоціація молодіжної преси України та Коледж преси та телебачення. Конкурс підтримали Адміністрація Президента України, Кабінет Міністрів України, Верховна Рада України, Державний комітет телебачення і радіомовлення України, Міністерство освіти і науки України.

Загалом у 2019 році юнкорами з України, Болгарії, Білорусії, Польщі, Грузії, Молдови, Греції, Іспанії, Чехії було подано 2087 конкурсних роботи у 22 номінаціях, серед яких були і дві наші. Невдовзі після подання заявки ми отримали запрошення на урочисту церемонію нагородження. І ось – цей день настав, делегація школи у складі Войташенка Владислава, Криворучка Богдана, Ігнатенка Данила, Черноусова Олександра, Захарченка Максима прибула на конкурс. Нас чекали цікаві та змістовні заходи: Екскурсія до Навчального центру Військово-Морських Сил Збройних Сил України, Зустріч з міським головою м. Миколаєва, прес-конференція організаторів та партнерів конкурсу для журналістів та юнкорів-переможців Конкурсу (Сєнкевич Олександр – міський голова м. Миколаєва, Наливайко Олег – голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України, секретар Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України, Семенченко Геннадій – керівник служби Міністра інформаційної політики України), майстер-клас від Кущ Ліни – першого секретаря Національної спілки журналістів України, журналіста, громадського діяча, медіатренерки «Сучасні тренди в медіа», Творча зустріч з Павлом Кущем – журналістом, письменником «Як говорити з дітьми про війну», Презентація Патрульної поліції м. Миколаєва, переїзд на лімузинах фотосесія, інтерв’ю в прямому ефірі на «червоному хіднику», участь у ток-шоу «Телевізійний прес-клуб з секретарем Національної спілки журналістів України, президентом Міжнародного конкурсу шкільних медіа, заслуженим журналістом України Глібом Головченком».

Фінальним акордом була урочиста церемонія нагородження переможців XXІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа (пряма трансляція в ефірі ТК ТАК TV) де ми отримали дві нагороди: диплом лауреата у номінації «Кращий телерепортаж» та Диплом переможця у номінації «Краще електронне видання». Емоції переповнювали, радості не було меж. Це плід праці всіх учасників студії, підтримки батьків та адміністрації школи. Діти відчули, що шлях від власної ідеї до професійного визнання на високому рівні, завдяки бажанню, відданості та величезній праці – реальний.

Вітаю всіх учасників студії з перемогою! Особисто від себе та учасників подорожі висловлюю вдячність Войташенку Петру Володимировичу за вирішальну в організації поїздки делегації на конкурс допомогу, наданні транспорту. Горді та пишаємось, що серед нас е небайдужі люди які, розуміють важливість допомоги та підтримки дітей.

На серці лишився приємний після смак теплої зустрічі з однодумцями з усієї України. Атмосфера конкурсу була пронизана турботою та любов’ю організаторів. Миколаїв лишився в наших серцях теплим гостинним містом. Дякуємо почесним гостям за отриманий досвід та турботу. Конкурс минув - попереду багато планів та ідей, нас очікує новий етап розвитку

ХДУ Обсерваторія