Освіта майбутнього

 Профільна середня освіта академічного спрямування для старшокласників Дніпропетровської області

Нова українська школа та старшокласники: профільна освіта

Відповідно до Законів України «Про освіту» (2017) та «Про повну загальну середню освіту» (2020) з 1 вересня 2027 року система шкільної освіти України складатиметься з трьох рівнів. Доступ до початкової та базової середньої освіти для українських школярів буде забезпечений в кожній громаді. А от старші класи в рамках реформування планується зробити профільними. Після закінчення дев’ятого класу в гімназії дитина складатиме зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) і, за його результатами, вступатиме до академічного ліцею, щоб отримати повну середню освіту та підготуватися до вступу в заклад вищої освіти. Якщо в дитини немає на меті отримати вищу освіту, то вона може вступити до професійного ліцею та отримати робочу спеціальність. 

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає засновник (засновники). 

Рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні, сільські ради відповідно до вимог законодавства.

До 1 вересня 2024 року органи місцевого самоврядування мають затвердити плани формування мережі ліцеїв.

На Дніпропетровщині функціонують 11 ліцеїв обласного підпорядкування, що забезпечують відповідно до державних стандартів здобуття профільної середньої освіти академічного спрямування. На базі закладів для здобувачів освіти із сільської місцевості передбачено проживання у пансіонах та харчування.

 

Оголошення

Доєднуйтеся до майстерні!

Комунальний заклад освіти «Дніпропетровський обласний ліцей-інтернат фізико-математичного профілю» запрошує учнів 7-9 класів щосуботи об 11.00 долучитися до безкоштовної онлайн фізмат майстерні «Від Еріка до Еврики». 

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/bwQPjwNuMzx6D61M7


Конкурсні випробування до Дніпропетровського обласного ліцею-інтернату фізико-математичного профію 

Комунальний заклад освіти «Дніпропетровський обласний ліцей-інтернат фізико-математичного профілю» оголошує про набір на навчання на конкурсній основі на 2024/2025 навчальний рік до 8 та 10 класів.

Заклад освіти має 25-річні традиції та досвід підготовки здобувачів освіти. А саме: щорічні перемоги на ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, ІІІ та ІV етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та в інших різноманітних інтелектуальних конкурсах, 100% вступ до ЗВО України на бюджетні місця.

Конкурсі випробування до ліцею відбудуться 25 травня 2024 року з профільних предметів фізики та математики. 

Більше інформації можна отримати на сайті dolifmp.dp.ua та за телефоном 093-650-74-11.

 

Знайомтеся – ліцеї Дніпропетровської обласної ради!

Виникли запитання?

 

 Партнери