КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ЛІЦЕЙ №7" 

КАМ'ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 

Школа радості для дітей, школа спокою для батьків, школа творчості для вчителів 

Всесвітній тиждень імунізації


     В Україні, за ініціативи ВООЗ, щорічно, в останній тиждень квітня починаючи з 2005 року, проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Його мета - підвищення рівня інформованості населення про використання вакцин для захисту людей всіх вікових категорій від інфекційних хвороб. 

    Під час війни інфекційні хвороби стають глобальною проблемою. Реальність сьогодення у тому,  що велика кількість жителів нашої країни  змушені були покинути рідний дім та переїхати в більш безпечне місце  проживання. Люди  вимушені масово жити в центрах прийому, таборах для внутрішньо переміщених осіб. Через військові дії люди ховаються у бомбосховищах, підвалах, тижнями живуть у метро тощо. Відсутність доступу до чистої води, базових умов гігієни та медичної допомоги, перебування великої кількості людей одночасно може призвести до епідемій таких захворювань. як кір, краснуха, епідемічний паротит, поліомієліт, дифтерія, кашлюк.  Адже в  таких умовах інфікування великої кількості людей  відбувається дуже швидко, а через зміну місця проживання хвороби можуть швидко поширюватися на всю територію України.

    В Ліцеї пройшов тиждень імунізації, головною метою якого було формування у дітей навичок ціннісного ставлення до власного здоров'я та безпеки. В рамках тижня проведено лекції, конкурс малюнків, відеолекторій, навчальний диктант.

Тиждень охорони праці під гаслом 

«Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату»


Протягом тижня з 23.04. по 30.04.2024 року в Ліцеї проходив Тиждень охорони праці під гаслом «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату». Оскільки зміна клімату посилюється, працівники в усьому світі піддаються підвищеному ризику впливу таких небезпек, як надмірна спека, ультрафіолетове випромінювання, екстремальні погодні явища, забруднення повітря, трансмісивні хвороби та агрохімікати.

Протягом тижня проводились різноманітні заходи, спрямовані на підвищення усвідомлення проблем безпеки серед учасників освітнього процесу. А саме, 

- навчання  з питань охорони праці з педагогічними працівниками та технічним персоналом закладу;

- перевірка стану безпеки праці в кабінетах з підвищеною небезпекою (хімії, фізики, інформатики, спортивному залі);

- День Цивільного захисту (25.04.2024р.);

- оформлення (поновлення) куточків, стендів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

- перевірка знань з питань охорони праці;

- круглий стіл на тему «Охорона праці – запорука збереження здоров1я працівників»;

- інформ-дайджест на тему" 28 квітня – Всесвітній день охорони праці під гаслом «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату»".

Цей Тиждень звертає додаткову увагу на те, що забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату – це важливе завдання, яке потребує спільних зусиль. Це постійна робота, яка не повинна ні на мить припинятися. Цю думку важливо донести до всіх і День охорони праці — гарна нагода для цього.

Пам’ятаймо, безпека праці є запорукою збереження найціннішого – людського життя!

Шкільне життя є періодом, коли здобувачі освіти набувають не лише знань, а й розвивають навички, необхідні для успішного функціонування в суспільстві. Один із важливих аспектів у освітньому процесі – це безпека життєдіяльності. З метою підвищення обізнаності здобувачів освіти у цій сфері та формування вмінь і навичок, пов’язаних з безпекою, у нашому Ліцеї з 08.04. по 12.04.2024р. проходив Тиждень знань з безпеки життєдіяльності під гаслом «Про безпеку завжди дбай і здоров’я зберігай». В рамках Тижня було проведено аукціон ідей «Що означає безпека» (7 – 11 класи); гра «Подорож у світ безпеки» (1 – 4 класи); конкурс малюнків «Надзвичайні ситуації очима дітей» (5 – 6 класи); інформаційний калейдоскоп «Безпечний світ» (1 – 11 класи); квест «Знання запорука безпеки» (9-ті класи); практичні заняття «Допоможи другу» (4-ті класи). Проведення Тижня знань з безпеки життєдіяльності сприяло не лише підвищенню рівня безпеки серед учнів, а й розвитку їх відповідальності за власне життя та життя оточуючих. Здобувачі освіти отримали багаж знань, які будуть корисні у повсякденному житті.  Таким чином, Тиждень знань з безпеки життєдіяльності під гаслом «Про безпеку завжди дбай і здоров’я зберігай» - це важлива ініціатива, спрямована на підготовку учнів до вирішення різних ситуацій у майбутньому. Посилення уваги до безпеки життєдіяльності у нашому Ліцеї є ключовим кроком у формуванні свідомого, відповідального і безпечного суспільства.

Марафон ментального здоров`я


     З 08 по 12 квітня в Ліцеї пройшли заходи у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти Як?». З метою емоційного перезавантаження,  активізації навичок усвідомлення особистих ресурсів.

    Під час марафону проведено наступні заходи:

   Для усіх здобувачів освіти флешмоб #ЯпіклуюсьПроСвоєФізичнеЗдоров`я, де кожен міг продемонструвати, як саме він піклується про себе.

  Вчитель фізичної культури Радченко К.О. поділився з педагогічним колективом крутими лайфхаками для підтримки свого фізичного стану, адже фізичне здоров`я безпосередньо впливає на психологічне благополуччя.

Психолог Кобець К.В.  разом з вчителем образотворчого мистецтва Кірсань О.С. провели для вчителів тренінг з елементами арт-терапії «Пошук внутрішніх ресурсів». Основним завданням було створити психологічну підтримку для всіх учасників освітнього процесу.

   Пам’ятаймо, що психічне здоров’я — це не лише відсутність розладів. Це також внутрішні ресурси, які допомагають жити якісно: реалізовувати свій потенціал, продуктивно працювати, давати раду з життєвими викликами, допомагати іншим та турбуватися про себе.

Змістовне дозвілля – запорука успіху!

Весняні канікули надають унікальну можливість відпочити від навчання та провести час цікаво та насичено. Сучасні школярі активні, прагнуть щодня набувати нових вмінь, спілкуватися та здобувати знання. Чи не найкращі можливості втілити дитячі запити створює навчальна гра. Цікаве змістовне дозвілля в рамках роботи освітнього кемпу «Марафону нестандартних уроків» організовано за графіком  імпровізованих занять, що мали нетрадиційну структуру. 

Протягом освітнього кемпу було проведено:

- Adventure Tour «Святі покровителі Британських островів»;

- подорож – гра «Лондон і його визначні місця»;

- географічна вікторина «Навколо світу»;

- хіміко-біологічний тесторіум;

- спортивний калейдоскоп;

- засідання клубу знавців детективу;

- змагання з читання «Читаєш ти, читаю я, читаємо ми разом»;

- «Селф-мейд-мен «Тарас Шевченко»;

- конкурс веселих математиків;

- історичний марафон «Козацька доба»;

- заняття «Боксуємо разом»;

- заняття «Книга вчить, як на світі жить»;

- знайомство з доджболом;

- «Українське party»;

- весела математика;

- засідання клубу «Цікава англійська»;

- вікторина «Казка мудрістю багата»;

- майстер-клас Лепбук «Фортеця мови»;

- математичний інтенсив «У світі логіки»;

- вook-мандрівка Європою «Австрія – країна Штрауса і Моцарта»;

- «Акваріум» у середовищі Scratch;

- «Захоплива інформатика»;

- монотіпія «Пасторальні настрої»;

- коворкінг здоров’язберігаючого напрямку «Гаджетленд»;

- тренінг «Як не боятись власних помилок»;

- «Цікавий клубочок з математичних заморочок».

Весняні канікули пройшли пізнавально. Освітній кемп здобувачів освіти Ліцею № 7 місце цікавого та змістовного відпочинку, позитивного емоційного настрою!

Педагогічний челендж "Територія творчості".

Підсумок професійної майстерності вчителя – атестація. Це демонстрація найкращих професійних умінь, це новий етап на шляху до підняття учительського авторитету серед колег та учнів, змога показати свої здібності. 

У форматі педагогічного челенджу «Територія творчості» 28 березня в КЗ «Ліцей №7» (директор Лілія МАТУХНО) відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії І рівня. Учителі та завідувач бібліотеки ознайомили атестаційну комісію з інноваційними прийомами та елементами педагогічних технологій, які успішно використовують у своїй педагогічній практиці. Ділилися своїми досягненнями з іншими. Показували учительську майстерність за допомогою методу – Кластер, технологій критичного мислення, квест-ігор, засобом оптимізації інтелектуальних процесів розумової працездатності молодших школярів – нейрогімнастики, потужного ресурсу, який поєднує традиційні словесні ігри з цифровим форматом, створюючи унікальне середовище для інтерактивного навчання та перевірки знань – Wordwall, лінгвістичної гри «Музика – мова душі», інтерактивних карток, грою Kahoot, вправою «Хто під маскою», ментальної карти «Сучасні пріоритети діяльності шкільної бібліотеки».

Сьогодні ми розуміємо: бути гарним професіоналом, означає бути в постійному пошуку, зростанні, розвитку. І це для всіх учителів нашого ліцею звичний стиль роботи.

Отже, атестація для педагогічного працівника – це точка опори для подальших здобутків і звершень на педагогічній ниві. Бажаємо їм творчих злетів, професійних успіхів та постійного самовдосконалення!

Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі


  Всесвітній день поезії — свято, яке відзначається щороку 21 березня. Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з'явився 2004 року. Скільки століть люди намагаються розумом пояснити чудо поезії. Немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних чарів. Поезія залишається загадкою. 

   Найкращим визначенням поезії є слова Ліни Костенко: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». 

Всесвітній день поезії  покликаний об’єднати всіх людей світу відданих поетичному слову. Тож в цей день повсюди проходять конкурси та фестивалі, зустрічі авторів і шанувальників, на яких початківці та досвідчені поети презентують свої збірки. 

У Всесвітній день поезії ми вітаємо всіх майстрів поетичного слова! Нехай бурхливе джерело поезії наповнює ваші серця, дарує натхнення, гарний настрій та легкі рими. Бажаємо здійснення усіх ваших творчих задумів та мрій.

Подих весни, краси, жіночності...

З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове жіноче свято – 8 Березня. Цей день несе у світ ніжність і красу. Усе найдорожче, що є у нашому житті щастя, радість, надія, кохання пов’язане з жінкою.

Шевченківські дні 


      Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні. Цього року Україна відзначає 210 річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка - поета, драматурга, прозаїка, мислителя, фольклориста.

З нагоди вшанування великого Кобзаря з 7-го  по 12 березня  учні Ліцею №7 взяли участь  заходах:

-  годині спілкування  «Слово Кобзареве»;

-літературному марафоні "Шевченкове слово";

-Селф-мейд -мені" Тарас Шевченко;

- грі - доміНУШці "Стежками Кобзаря", - -літературно-концертній програмі"Борітеся - поборете!" (ПК "Хімік")

- виставці робіт вихованців художніх шкіл .

     Діти більше дізналися про життя та творчість письменника, виконавши  цікаві завдання  відгадали його заповіді. Ділилися думками щодо їх значення та актуальності. Декламували  вірші видатного поета. Розглянули тематичну виставку. 

     Закінчуючи роботу зробили висновок,  що в історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління.

Перемога в обласній олімпіаді

     Незважаючи на складні умови, за яких заклади освіти прифронтового регіону здійснюють освітній процес у змішаному форматі, під керівництвом Департаменту освіти КМР, відбулися  обласні олімпіади - 2023/2024 навчальному році серед учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти. В обласній олімпіаді з біології приймала участь наша одинадцятикласниця Катерина Волощенко, яка посіла ІІІ місце. Вітаємо та бажаємо Катерині  натхнення, творчої наснаги, прагнення до перемоги та обов’язково знайти свій шлях відкриттів та злетів.

    Разом переможемо!

"Крим - це Україна!"                     

      Сьогодні 26.02.2024, коли вся Україна  відзначає 10-ту річницю Кримського супротиву, ми згадуємо той незламний дух, який з'єднав українців у відстоюванні своїх прав і територіальної цілісності. В той важливий період нашої історії, коли стояли разом, показуючи світу, що кожен камінчик кримської землі - це частина нашої національної ідентичності.

    У 2014 році Крим став першим об’єктом агресії російської федерації проти України. Задовго до його окупації росія створила там потужну агентурну мережу, яка дестабілізувала суспільно-політичну обстановку. Операція із захоплення півострова розпочалася 20 лютого 2014 року – саме в цей день було зафіксовано перші порушення збройними силами російської федерації порядку перетину державного кордону України через Керченську протоку.

    Пліч-о-пліч з українцями кримські татари в складі ЗСУ боронять незалежність нашої держави та звільняють українську територію.

     Крим – частина України, і вона буде звільнена від окупанта. Крим – це Україна!

День Героїв Небесної Сотні

"Небесна сотня – перші герої російсько-української війни" – під таким гаслом проходить День Героїв Небесної Сотні у 2024 році.

В Україні 20 лютого відзначається День пам’яті Героїв Небесної Сотні, який покликаний вшанувати учасників подій на Майдані. Ця дата є найтрагічнішою в історії Революції Гідності, оскільки саме в цей день в центрі Києва загинуло найбільше активістів. З цієї нагоди в українській столиці, де розгортались головні історичні події, влаштують низку пам’ятних заходів. Не залишився й осторонь і наш комунальний заклад «Ліцей № 7» (директор Лілія Матухно) провівши урок - реквієм " Герої у "Сотні небесній" навіки, на плитах гранітних, і в наших серцях". В День пам’яті про подвиг Героїв вчитель історії ( Грицай Л.Є)  під час заходу наголосила: “Ми не маємо права опускати руки тоді, коли їх не опустили ті, хто були до нас”.   

 Безмежна повага та честь кожному, хто б’ється за Україну. І вічна пам’ять тим, хто у цій боротьбі віддав найцінніше - своє життя!

   Благодійність — це добровільна допомога тим, хто цього потребує. Допомагати можна по-різному: організаційно, поширенням інформації, залученням коштів, пошуком потрібних людей. Важливо, щоб маленькі українці  бачили живі приклади від дорослих. Зараз, під час війни, дітям особливо важливо нагадувати, що попри все те зло, яке відбувається, у світі є добро і взаємодопомога.Комунальний заклад «Ліцей №7» за пропозицією учнівського самоврядування організував благодійну акцію для безпритульних тварин «Вони потребують нашої допомоги». До акції долучилися здобувачі освіти, батьки, вчителі.

   Безпритульні тварини, їх винахідливість і миролюбність, їх любов до життя - це відмінний привід згадати про ці гарні якості, властиві і нам, людям. Давайте поділимося з ними і своєю добротою, проявимо до них нехай маленьку, але турботу. 

День любові і доброти

Війна – не час для гучних свят, але зараз як ніколи, дорослі і діти потребують психологічного комфорту.

В нашому ліцеї свято Святого Валентина перетворили на День Любові, доброти та людського тепла, день, коли можна підкреслити, наскільки кожен з нас важливий для іншого.

Сьогодні ліцеїсти мали змогу обмінятись валентинками та привітаннями через пошту Святого Валентина,  педагогічний  колектив  чекали солодкі передбачення, а для 5-класників був проведений захід «Відкрий серце».

Читаймо разом

Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос.

Світ книг — захопливий вир,  

Не віриш? Тож перевір. 

У них ти знання знайдеш, 

Натхнення й добро віднайдеш. 

Мерщій джерело це бери, 

Напийся із нього води.

Хай мудрість загляне в віконце, 

Як тепле і ясне сонце. 

Читайте більше книжок, 

Незвіданих ще вами стежок. 

Читання — це просто клас, 

Знаходьте для нього час.

Разом для найкращого Інтернету

6 лютого 2024 року відзначається  День безпечного Інтернету під гаслом "Разом для найкращого Інтернету", який відзначається вже 21 раз. Мета цього Дня полягає в тому, щоб поширити знання про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій серед дітей та молоді. Також це є запрошенням для всіх приєднатися до поважного онлайн-спілкування для забезпечення найкращого цифрового досвіду.

З метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, захисту дітей від шкідливих інформаційних впливів та акцентування уваги на важливості безпечної поведінки в мережі Інтернет, з 6 по 9 лютого 2024 року в ліцеї проведено ряд інформаційних заходів з питань безпеки в мережі Інтернет для здобувачів освіти та педагогічних працівників. 

Під час проведення конкурсів,  бесід, онлайн-уроків  постійно наголошується, що навички безпеки в Інтернеті не лише забезпечують захист від потенційних небезпек, а й допомагають розвивати критичне мислення, самоконтроль та етичні норми онлайн-поведінки, що є важливими аспектами особистісного та соціального розвитку.

В рамках співпраці та наступності від ЗДО до ЗЗСО здобувачі освіти нашого ліцею організували "Рекламну кампанію". Випускники підготували жартівливу сценку "У ритмі шкільного життя". Дошкільнята з захопленням приймали участь у веселій грі "Так чи ні". Діти активно, пізнавально та цікаво провели час, отримали задоволення від командної діяльності, здобули певний досвід. 

В кінці зустрічі дошкільнята повідомили, що з нетерпінням чекають зустрічі зі школою! 

29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.

До Дня пам’яті Героїв Крут в нашому закладу вчителем історії (Грицай Л.Є) було проведено, історичні уроки , що висвітлюють хроніку подій січня 1918 року та подвигу Героїв Крут та хвилину мовчання.

Бій під Крутами - трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія повторюється - сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали.

Веб-квест "Суверенній Україні слава нині і повік"

22 січня здобувачі освіти 7-8  класів прийняли участь у ВЕБ-КВЕСТі до Дня Соборності України. Саме такі заходи дають змогу формувати поняття національної ідентичності, розвивають у здобувачів освіти повагу до соціокультурних надбань держави. Розпочався квест із жеребкування, де учасники відгадували ребус про видатних українців.  Далі сформовані команди виконували завдання, які містили цікаві факти про міста України, за якими треба відгадати місто. Ключем для виходу є слово - Перемога. Саме Перемога-нас єднає і дає віру в майбутнє. Занінчився захід ланцюжком- єднання.

Початок ll семестру видався цікавим і напруженим. 17.01.2024р у нашому закладі пройшов  перший етап всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги".  Змагання пройшли з виду спорту Футзал. У них приймали участь учні п'ятих класів.  На початку змагань діти вшанували світлу пам'ять всіх,  хто віддав своє життя  у боротьбі за свободу через вторгнення рф в Україну.  Динамічна гра, підтримка вболівальників, та яскравий результат зробили ці змагання справжнім спортивним святом. Діти отримали позитивні емоції, великий заряд енергії та просто гарний настрій. За результатами змагань, рішенням судейської колегії створена збірна команда з футзалу, яка буде захищати наш ліцей на рівні міста у другому етапі всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги".

12 січня 2024 року у Кам’янському відбувся міський етап Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН. На конкурс-захист було представлено 227 робіт  у 62 наукових секціях.У міському заході взяли участь учні з 32 закладів загальної середньої освіти міста.

Рекордна кількість за весь час роботи Кам’янського наукового товариства.  

За результатами проведення міського конкурсу-захисту 2024 загальна кількість призових місць має такі показники:

І-х місць– 55;

ІІ-х місць – 66;

ІІІ-х місць– 64.

Усього – 185 призових місць.Серед них і наші призери:

1 місце - Ященко Ксенія

2 місце - Желєзняк Євген

3 місце - Костогриз Ірина, Харченко Анастасія і Желєзняк Євген

 Рекомендованих на ІІ (обласний етап) – 133 проєкти.

На обласному етапі Кам’янське представлятимуть 21 заклад освіти, зокрема і наш ліцей.