L-26 Lubin-Miłosna

Z Lubina do Miłosnej

Długość trasy 30 km.

Trasa przebiegająca szosami i nielicznymi drogami leśnymi. Odcinki przebiegające duktami szutrowymi są przejezdne rowerem przez cały rok.

Rozpoczynamy jadąc od wielkiego ronda ulicą Ścinawską do drogi nr 3 (trasa na Wrocław). Na "światłach" przeskakujemy na drugą stronę. Mały kawałek ścieżką rowerową i drogę biegnącą do Ścinawy przekraczamy poprzecznie. Drogą na północ dojeżdżamy do szosy biegnącej do Księginic. Przejeżdżamy przez tę wieś. Dojeżdżamy do drogi łączącej Lubin ze Ścinawą. Przeskakujemy na drugą stronę (ostrożnie - droga ruchliwa) i jedziemy do Czerńca. Na początku wsi skręcamy w lewo i tuż za kościołem skręcamy w prawo (na południe) kierując się na Niemstów. Droga staje się szutrowa. Przejeżdżamy mostkiem nad Zimnicą. Dojeżdżamy do Niemstowa. Na głównej drodze skręcamy w prawo (na zachód) i tuż za kościołem w lewo (na południe). Jedziemy drogą asfaltową mijając cmentarz. Potem droga szutrowa. Mijając mały przysiółek dojeżdżamy do drogi poprzecznej, którą jedziemy w prawo (na zachód). W ten sposób docieramy do drogi biegnącej z Lubina do Wrocławia. Uwaga - bardzo ruchliwa. Przeskakujemy na drugą stronę i wjeżdżamy w wieś Miłosna. Przejeżdżamy przez nią i za lasem znajdujemy Miłoradzice. Przejeżdżamy przez wieś kierując się na Raszową. Z Raszowej dążymy do Pieszkowa na północ (w prawo). Przecinamy kolejno Pieszków, a potem Osiek i wjeżdżamy na Przylesie. Ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Piłsudskiego, a następnie ulicą Zwierzyckiego dojeżdżamy do Parku Wrocławskiego. Przez ten park i jesteśmy na początku trasy przy wielkim rondzie.

Ciekawe obiekty na trasie to: pałac w Księginicach, kościół Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Czerńcu, kościół świętego Antoniego Padewskiego w Niemstowie, kościół Świętej Trójcy w Miłoradzicach, kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Pieszkowie i kościół Chrystusa Króla w Osieku.

Paweł Niewodniczański - 2012

Kościół Wszystkich Świętych w Raszowej

Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Pieszkowie