PODSUMOWANIE_WILKI.mp4

#LoveRun to bieg charytatywny, który odbędzie się 31 marca 2019 r. na Malcie w Poznaniu. Odległość do pokonania to ponad 5 km. Jednak nie trzeba ich przebiec, można również przejść np. z kijkami do nordic walking. W związku z tym udział mogą wziąć osoby starsze oraz rodzice z dziećmi. Każdy uczestnik, który dotrze do mety otrzyma medal ukończenia biegu. Pierwsze trzy miejsca w kategorii kobiet i mężczyzn zostaną nagrodzone medalami zwycięzców. Cały dochód z tego biegu zostanie przekazany na Przytulisko u Wandy w Przyborówku.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępne są w zakładkach w menu.

Miejsce i trasa biegu

W 1998r. powstało przytulisko w Sycynie. Azyl stworzyła Wanda Jerzyk, wielka miłośniczka zwierząt. Nie mogąc patrzeć na bezduszność ludzi wobec zwierząt, włożyła ogrom pracy w pomoc słabszym i poszkodowanym. Poświęciła na to przedsięwzięcie wszystkie swoje oszczędności, przytulisko zyskiwało coraz lepszą opinię, pomimo, iż wykonane zostało przy pomocy prostych środków i stosunkowo niskich nakładów. Mimo licznych trudności przytulisko było prowadzone wzorowo: panował porządek, zwierzęta były zadbane.

Niestety w 2002r. nad schroniskiem zawisło zagrożenie. Sąsiadka złożyła do sądu pozew o jego zlikwidowanie, argumentując to dużym hałasem i zanieczyszczeniem środowiska. Sprawa ciągnęła się 4 lata i w październiku 2006r., Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał nakaz likwidacji schroniska. Żeby nie trafić do aresztu Pani Wanda została zmuszona do zapłacenia kary. Dodatkowo doszły problemy z nowo budowanym schroniskiem w Przyborówku. Przygotowano tam miejsc dla 40 psów, kojce zostały wykonane ze zbyt słabych materiałów i tylko 13 z nich wzmocniono, umożliwiając umieszczenie w nich 17 psów.

Pani Wanda oraz jej podopieczni mieli równocześnie dużo szczęścia: podarowano zwierzętom gospodarstwo w Ruścu o powierzchni 1,5 ha. Tym sposobem, od tamtego dnia, Pani Wanda prowadziła dwa azyle: W Przyborówku i w Ruścu. Przytuliska ciągle się rozbudowują.

Miejsca te nie mają być zwykłymi schroniskami, ale prawdziwą oazą dla bezdomnych, porzuconych zwierząt. Nie tylko psy i koty znajdują pomoc w przytuliskach; mieszkają tu też ptaki (mają swoją wolierę), kozy, owieczka, świnki wietnamki, oraz urocze, dwie różowe świnki.

Zwolnieni z Teorii

Zwolnieni z Teorii (Zwolnieni z Teorii by Social Wolves) – platforma stworzona przez polski edukacyjny startup społeczny Social Wolves, ujęty na liście Forbes 30 Under 30 Europe, obok m.in. Adele i Malali Yousafzai, oraz wyróżniony w gronie Innovators Under 35 Poland. Uczestnicy programu zakładają i realizują własne projekty społeczne przy wsparciu portalu zwolnienizteorii.pl. Po rejestracji użytkownik uzyskuje dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami i pokrewnych, które umożliwiają skuteczne działanie na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego. Za zrealizowany w praktyce projekt uczestnicy uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe, sygnowane m.in. przez Project Management Institute R.E.P. W ciągu pierwszych dwóch lat działania programu skorzystało z niego 18 tysięcy osób, których działania dotarły do 5 milionów beneficjentów . Uczestnicy realizują swoje projekty działając w zespołach. Zespoły projektowe rywalizują ze sobą, zdobywając punkty i odznaki za poszczególne osiągnięcia, np. liczbę wzmianek medialnych, wysokość zebranego budżetu czy liczbę beneficjentów projektu. Najlepsze projekty zostają przedstawione Kapitule, w której skład wchodzą osobistości polskiego świata biznesu, mediów i organizacji społecznych (m.in. Paweł Kastory, Bogusław Chrabota). Wybiera ona zdobywców "Złotych Wilków", nagród Social Wolves, organizatora Zwolnionych z Teorii, dla najlepszych projektów w danym temacie i formacie. Są one wręczane podczas dorocznego Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii. W 2014 r. Złote Wilki wręczał m.in. Prezydent RP Bronisław Komorowski, w 2015 r. Wicepremier i Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki, a w 2017 Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Gośćmi specjalnymi Wielkiego Finału są też szefowie firm partnerskich Zwolnionych z Teorii, m.in. Coca-Cola, T-Mobile Polska czy Microsoft.