Ліцей № 1   м. Сєвєродонецька  Луганської області

 Вітаємо учнів Ліцею №1 м. Сєвєродонецька з перемогою в міському творчому конкурсі "Поетична нива". 

Пишаємося вами!

Вітаємо джур рою "Орли" за зайняте I місце у конкурсі "Вогнева підготовка" серед роїв старшої вікової групи.

Пишаємося вами!!

14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.

Україна нині переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. 

Наші мужні оборонці, які сьогодні гідно дають відсіч ворогові, стоять в одному ряду з цілими поколіннями борців за волю і державну самостійність.

9 березня особлива дата для українців – день народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.

Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне.

До 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в Ліцеї #1 м. Сєвєродонецька були проведені заходи: онлайн-вікторина, літературні читання, виховні години.


Найніжніший та найсвітліший день в році – 8 березня! Початок весни, початок життя в природі, перше тепло. Дорогі жінки, нехай це тепло оселиться у ваших домах і душах. Нехай краса природи надихає, а початок весни символізує початок чогось прекрасного у вашому житті! Зі святом!

 У Ліцеї №1 м. Сєвєродонецька були проведені святкові заходи

Вітаємо джур рою "Орли" за зайняте II місце  в інтелектуальній грі-вікторині "Відун" серед роїв старшої вікової групи

Пишаємося вами!!

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні, які у 2014-му поклали свої життя за майбутнє держави.

Свобода – фундаментальна характеристика людського існування, це можливість вільного вибору та усвідомлення власної відповідальності за цей вибір. Герої Небесної Сотні зробили свій вибір – виборювати свободу та гідність, віддавши за це життя. Вони загинули за те, щоб Україна розвивалася як вільна демократична держава.

У Ліцей #1 м. Сєвєродонецька було проведено виховні заходи щодо вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Інформація щодо офіційних сайтів та сторінок у Facebook вищих військових навчальних закладів, військових коледжів сержантського складу, кафедр військової підготовки

Інформація щодо офіційних сайтів та сторінок.pdf

     Сьогодні, 6 лютого,  весь світ відзначає День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді.   

    Інтернет - це чудове місце для вивчення нового, але для безпечного використання мережі корисно вивчати правила безпеки онлайн. Серед основних порад: обережність щодо надання особистої інформації онлайн, звітування про тих, хто змушує почуватися незручно або небезпечно в інтернеті, і вивчення налаштувань конфіденційності. 

    Варто пам'ятати, що до Інтернету мають доступ не лише порядні та доброчесні люди, і для того, щоб уникнути неприємностей та вберегтися від Інтернет-шахраїв нам потрібно знати правила безпечної поведінки в Інтернеті. 

29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.

У Ліцеї #1 м. Сєвєродонецька Луганської області було проведено виховні заходи щодо вшанування подвигу Героїв Крут.

   Сьогодні, 22 січня 2024 року, в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності України.

  Офіційно святкувати День соборності почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

  День Соборності України – день, який символізує єдність земель України. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити.

Вітаємо всіх українців з Днем Соборності!

Бажаємо зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм. Нехай в кожній родині панує мир і спокій, любов і взаєморозуміння!

Український інститут національної пам’яті. 

Інформаційні матеріали до Дня Соборності України–2024


Наближається Новий рік 2024 - свято, на яке з нетерпінням чекають багато дорослих і дітей. У новорічну ніч прийнято загадувати бажання, і ми впевнені, що всі українці в цю дату побажають одного і того ж - перемоги України і благополуччя наших воїнів!

Хай 2024 рік буде таким же яскравим, як віра українців у перемогу, таким же гарним, як прикрашена новорічна ялинка та рідна домівка, таким же веселим, як сам Новий рік! Хай настрій буде на висоті, душа співає від радості, а серце завжди гріє любов!

Різдво — це особливе і тихе сімейне свято. Очікування першої зірки, що сповістила про народження Божого Сина, перетворюється в очікування дива і казкових перетворень.

У Різдвяні свята нехай прийде мир у ваш дім, нехай радість наповнить душі, а любов — серця, нехай надія, віра і оптимізм зроблять кожен ваш вчинок обдуманим і мудрим, кожен крок — впевненим і сміливим. Бажаємо вам здоров'я міцного, гарного настрою і веселого свята в колі рідних!

5 грудня світ відзначає Міжнародний день волонтера, встановлений 1985 року резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй з метою спонукати людей брати участь у діяльності в ім’я економічного і соціального розвитку.

Україна — країна волонтерів, адже понад 80% українців у тій чи іншій формі взяли і продовжують брати участь у волонтерському русі. Надзвичайного значення український волонтерський рух набув від початку збройної агресії російської федерації у 2014 році.


    Матеріали про важливість правильного харчування 

«Головне – що всередині»

Міністерство освіти і науки України в рамках погодженого плану співпраці між Представництвом ЮНІСЕФ в Україні та Урядом України в партнерстві з Першою леді України, Міністерством охорони здоров’я України реалізує широкий спектр заходів для популяризації шкільної реформи харчування та здорової харчової поведінки серед дітей шкільного віку та їхніх батьків / опікунів.

  У межах цієї інформаційної кампанії для підвищення обізнаності дорослих і дітей щодо впровадження здорових харчових звичок розроблені такі креативні матеріали про важливість правильного харчування «Головне – що всередині» (2 відеоролики, 3 сюжети бордів / сітілайтів).

Відеоролики:

- «Харчуйся тим – що робить тебе винахідливим» (35 секунд).

- «Харчуйся тим – що робить тебе уважним» (35 секунд).

Сюжети бордів / сітілайтів:

- «Харчуйся тим – що робить тебе винахідливим».

- «Харчуйся тим – що робить тебе уважним».

- «Харчуйся тим – що робить тебе переможцем».

Указані інформаційні матеріали доступні за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1Yrp4VgyMoSdOH7yAKtrVUS1IEHD69DKy

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

День пам’яті жертв голодоморів у 2023-му припадає на 25 листопада.

Намірене знищення українців радянською владою під час голодоморів у ХХ столітті залишається незагоєною раною в генетичній пам’яті нашого народу. Окупаційна радянська політика призвела до втрат мільйонів життів наших співвітчизників. Дізнаючись страшні сторінки історії, все більше країн сьогодні визнають Голодомор 1932 – 1933 років геноцидом українського народу.

Традиційно у переддень цієї дати в Ліцеї #1 м. Сєвєродонецька Луганської області було проведено інформаційно-просвітницькі заходи і виховні години.

Ліцей № 1 м. Сєвєродонецька вітає з Днем Гідності та Свободи!

 День Гідності та Свободи — знакове державне свято, встановлене на честь початку двох революцій: 2004-го та 2013 років. Цей день — символ творення новітньої історії держави, пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм українців, які відстояли свої споконвічні цінності: свободу, демократію.

День гідності.mp4

Учні Ліцею № 1 м. Сєвєродонецька долучилися до заходів з нагоди Всесвітнього дня дитини.

20 листопада відзначається Всесвітній день дитини – свято взаєморозуміння та підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей зі всього світу.

Діти мають залишатися дітьми, перш ніж стати дорослими, а наш з Вами обов’язок – зробити все можливе, щоб вони зростали в комфортних умовах. 

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про їх права. З 1990 року у цей день відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

Дорожній рух є неодмінною частиною нашого щоденного життя, але, на жаль, статистика нещасних випадків на дорогах залишається тривожною. З метою покращення цієї ситуації та підвищення свідомості громадськості двічі на рік ми  відзначаємо Тиждень Безпеки Дорожнього Руху.  Знання - це перший крок до безпеки на дорозі. Важливо, щоб кожен учасник руху розумів правила та відповідальність, яка лежить на кожному з нас. 

   З 13 листопада по 19 листопада  учні Ліцею №1  долучились до проведення другого етапу Всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху. У класах були проведені:

День української писемності та мови, який традиційно святкували 9 листопада, цього року має нову дату - Україна вперше відзначатимеДень української писемності та мови 27 жовтня. Перенесення пов’язане з переходом Православної церкви на новоюліанський календар, згідно з яким дати неперехідних свят змістилися на 13 днів раніше. Тож день пам’яті Нестора Літописця випадає на церковне свято 27 жовтня

28 липня 2023 року Президент України підписав указ про зміну дати святкування Дня української писемності та мови - з 9 листопада на 27 жовтня.

Щороку в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс ім. Петра Яцика. У ньому беруть участь знавці мови з 20 країн світу. 

Також одна з традицій свята - радіодиктант національної єдності. Цього року українці 23-й рік поспіль писатимуть радіодиктант - текст його створила українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко, називається він "Дороги України", читатиме - актор театру та кіно Олексій Гнатковський.

Написати радіодиктант (а потім надіслати його на перевірку) може кожен бажаючий, у будь-якій точці світу. Головна мета радіодиктанту єдності - не перевірити знання, а об'єднати українців в Україні та за її межами. 

Педагогічний колектив Ліцею № 1 також приєднався до написання радіодиктанту єдності.

У рамках профорієнтації учні 11-го класі Ліцею №1 м. Сєвєродонецька Луганської області взяли участь в онлайн грі Be$tBusine$$!

 

19.10.2023, в межах профорієнтаційної програми «Підприємницькі студії», команда учнів 11 класу Ліцею №1 м. Сєвєродонецька Луганської області взяла участь в онлайн грі Be$tBusine$$ та заробила 1 716 000 грн!

Це класна нагода відчути себе справжньою командою бізнесменів!

До Дня Захисників та Захисниць України в Ліцеї  № 1 був проведений урок "Герої нашого краю". Учні дізналися про героїв Луганщини. На захід завітав (онлайн) випускник Ліцею  № 1, який зараз боронить нашу землю.

Ліцей № 1 м. Сєвєродонецька вітає зі святом!

Шановні захисники і захисниці України! Ви довели, що є достойними нащадками українського козацтва. Спокій наших будинків, спокій близьких - у ваших надійних, сильних руках. Прийміть вітання з найкращими побажаннями: добра, світлого настрою та перемоги!

День захисників і захисниць України, копія.mp4

Учні Ліцею  № 1  м. Сєвєродонецька вітають вчителів зі святом!

Учитель - одна з найпопулярніших професій. І одна - з найскладніших. Адже хороший педагог повинен не тільки знати й доступно пояснювати свій предмет, а й прислухатися до думки учнів, вловлювати їхній емоційний стан, налаштовувати на позитив і досягнення мети і, до всього цього, бути прикладом врівноваженої і життєрадісної людини. Саме вчитель допомагає знайти місце в суспільстві, обрати професію. Саме таких педагогів їхні учні люблять найбільше і пам'ятають про них навіть після закінчення школи. День учителя - це гарний привід сказати величезне "Спасибі" своїм педагогам!

Копія З днем вчителя!.mp4

           Бабин Яр - одне з найвідоміших пам'ятних місць, пов'язаних із людською трагедією. У роки Другої світової війни це місце нацистського геноциду. Тут, починаючи з 29 вересня 1941 року і до жовтня 1943 року, гітлерівські окупаційні власті знищили понад 100 тис. осіб.

        Бабин Яр у світі здебільшого відомий як місце масового знищення єврейського населення в столиці України. Насправді ж, він став великою братською могилою для людей багатьох національностей, в тому числі і українців, які на той час волею долі опинилися в цьому місті.

       Тому саме 29 вересня, Україна та весь цивілізований світ вшановує пам’ять жертв масових розстрілів…

      Бабин Яр…. Забуттю не підлягає… 

     Вітаємо з Днем туризму – святом усіх, кого ваблять близькі й далекі мандрівки, активний і змістовний відпочинок.  Щиро бажаємо працівникам туризму вагомих здобутків, а туристам зі стажем і початківцям – міцного здоров’я, завзяття, наснаги, цікавих зустрічей і відкриттів у пізнанні навколишнього світу.

          Міжнародний день миру відзначається щорічно 21 вересня. Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. 

          У Міжнародний день миру бажаємо, щоб навіть тінь зла не торкнулася ваших домівок, над головою синіло мирне небо, усі неприємності вирішилися!

       Поліцейські ювенальної превенції ГУНП у Луганській області впроваджують в освітній процес "Уроки з поліцейськими". 14 вересня 2023р. під час проведення профілактичних занять з учнями 6-11 класів Ліцею № 1 м. Сєвєродонецька співробітники ювенальної превенції нагадали правила поведінки під час воєнного стану, розповіли про мінну безпеку.

     Війна змушує змінюватись: щохвилини може бути повітряна тривога, яку ми не можемо контролювати. Саме тому важливо розвинути нові навички, сформувати стійкі компетенції поведінки дітей під час перебування на вулиці або вдома.

               У 2023-2024 навчальному році, з дотриманням вимог безпеки наших учнів та працівників, Ліцей № 1 м. Сєвєродонецька продовжує працювати у дистанційному форматі. Ми вдячні за розуміння та підтримку з боку батьків та учнів у цей важливий період.

Дистанційне навчання буде здійснюватися на платформі Нuman.ua, яка надає широкі можливості для вивчення та спільної роботи над матеріалами. Вчителі готові забезпечити високий рівень освіти та інтерактивного навчання у віртуальному середовищі.

Для спрощення ведення та моніторингу навчального процесу  Ліцей № 1 м. Сєвєродонецька використовує платформу Нuman.ua для ведення електронного щоденника та журналу. Ця система дозволяє батькам та учням зручно відслідковувати успішність, домашні завдання та оцінки у режимі онлайн. 

Ми розраховуємо на вашу активну участь та співпрацю у новому навчальному році.

1 вересня.mp4

        Дорогі наші учні та батьки!   Ми вітаємо вас з новим навчальним роком! Вчителі  з нетерпінням чекають на вас. Ми розпочинаємо навчання у дистанційному форматі 1 вересня, і це велика можливість для нас усіх продовжити здобувати знання та розвиватися, незважаючи на обставини.

        Освіта без обмежень – наше гасло цього року. Ми віримо, що навчання може тривати незалежно від того, де ви знаходитесь фізично. Вчителі готові надавати вам необхідну підтримку та знання на  онлайн-платформах. Ми впевнені, що разом з вами ми зможемо досягти великих успіхів. Зичимо вам успішних досягнень, творчого натхнення та радості від кожного навчального дня. Нехай цей рік стане новим розділом у вашому освітньому шляху, сповненим важливих відкриттів та незабутніх моментів. Головне, що ми разом та підтримуємо один одного!

       З найкращими побажаннями вчителі Ліцею № 1 м. Сєвєродонецька. 


29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину. 

29 серпня 2014 року сотні наших захисників у соняшникових полях під Іловайськом поклали свої життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. 366 українських воїнів полягли там, 429 – зазнали поранень, 158 – зникли безвісти, 300 – опинилися в полоні. Тому символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха. Він – не просто символ історичної мужності українських воїнів, це – символ життя України. 29 серпня ми згадуємо не лише тих, хто загинув в Іловайській трагедії, а й десятки тисяч полеглих захисників і захисниць України в сучасній російсько-українській війні від 2014 року.

Пам’ять про борців і їхні подвиги є найвищою цінністю в шкалі нашої національної ідентичності.

Шановні учні та батьки! 

Вітаємо Вас з початком нового 2023 - 2024 навчального року.

Запрошуємо всіх на онлайн-зустрічі класів, які відбудуться 

30 серпня 2023 року о 9 годині.

Адміністрація Ліцею № 1 м. Сєвєродонецька

      24 серпня українці святкують одне з найважливіших державних свят – День Незалежності України. Це не просто дата - це пам'ять про цілі покоління наших предків, що творили націю та боролися за державність. Зараз Україну, як належну країну, знають у всьому світі. І сьогодні ми продовжуємо боротьбу за свою незалежність - відстоюємо мир, бажання жити у вільній країні. 

    Нехай наші серця будуть сповнені гордістю за нашу державу, прагненням до єднання, а джерело віри, надії та любові до України буде невичерпним.

     Зі святом,незламна країно!

  Історично склалося, що напередодні Дня Незалежності ми відзначаємо День Державного Прапора України. Здавалося б, неможливо вмістити в одному об’єкті історію, політику та духовність країни. Втім, така річ існує — це державний прапор, який  для кожної нації є способом представити себе у світі. Прапор демонструє, що країна незалежна, займає гідне місце серед інших держав, поважає свою історію та дбає про майбутнє. Всередині держави національний стяг об’єднує людей  у важкі часи, а повага до нього у всі часи вважалася виявом патріотизму. Не є виключенням і український прапор, на честь якого 23 серпня наша країна щороку відзначає свято — День Державного Прапора України. Наш синьо-жовтий стяг цінний для нас своєю історією, а також жертвами, які були принесені  заради нього. 

Наш прапор – це символ суверенітету, свободи і незалежності, слави і відродження України.  Під рідним прапором – оберегом,  що наповнює серце почуттям патріотизму та любові до Батьківщини,  український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність.  З ним ідуть у бій, за нього віддають життя.  Нехай завжди над Батьківщиною гордо майорить синьо-жовтий стяг нашої волі, єдності та могутності Українського народу! 

    28 липня Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року No 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення. 

Історія українського державотворення сягає своїми витоками Руської середньовічної держави, центром якої був Київ.

Прийняття князем Київським Володимиром у 988 році християнства стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Саме у день вшанування пам’яті видатного державотворця Київського князя Володимира Великого та у День Хрещення Київської Руси–України встановлено День Української Державності. Наразі цей день вшановуємо 28 липня, але уже наступного року з огляду на перехід Православної Церкви України і Української Греко-Католицької церкви на новий стиль календаря, свято перенесено на 15 липня. Відповідний законопроект внесений Президентом України, Верховна Рада підтримала 14 липня 2023 року. В основі концепції державних заходів до цієї дати – тяглість і спадкоємність державотворчих традицій України від Русі до сьогодення.