Бібліотека Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12

Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 

Черкаської міської ради Черкаської області

Вітаємо на сайті шкільної біблітеки!

Матеріали сайту призначено не тільки читачам-дітям, але й батькам, педагогам, бібліотечним фахівцям.

Ми сподіваємось, що Ваша подорож сторінками нашого сайту

буде цікавою і корисною!

               Бібліотечні новини 

21.03.2024.   "За Україну віршами молюсь..." - поетично-мистецький альбом   10А клас 

18 березня у Симоненківській книгозбірні стартував Тиждень юнацького читання, девіз якого – #Читаємо#Перемагаємо! 

Учні 10А класу завітали до бібліотеки і долучилися до заходів Тиждня. Взяли участь у вікторині "Любіть Україну": читали вірші українських поетів, відгадували авторів поетичних рядків. Співробітники бібліотеки провели оглядову ескурсію бібліотекою, де учнів зацікавив відділ абонементу, новими надходженнями підліткової літератури. У читальній залі учні зустрілися з поетами Черкаської обласної організації Національної спілки письменників. У всесвітній день поезії митці: Федір Пилипенко, Лідія Кострикіна, Антоніна Романенко, Таміла Чупак, Ганна Клименко Синьоок, Катерина Вербівська читалі свої поетичні твори, які йшли від їхнього серця, душі, були щемливі і не залишили нікого байдужим.  Сюрпризом для дітей була зустріч з їхньою вчителькою англійської мови Людмилою Трибушною, яка читала свої вірші, задум одного я із них з'явився під час уроку, який перервала повітряна тривога. Завершилася зустріч поетичними рядками  Катерини Вербівської.

Мене запрошено до кави

Запросіть мене до кави.

                                                                         Благаю, світе, зачекай.

                                                                         Мене запрошено на каву

 твій вітер он тебе гука.

                                                                         Благаю, світе, зачекай.

            Хай пам'ять вимкне свій екран,

       і мружить вечір зір лукавий.

                                                                        Благаю, світе, зачекай.

                                                                        Мене запрошено на каву

21.03.2024.                        Свято "День поезії",  4А клас 

                                     Гасло свята: "Ріки незмінно течуть додому"

21 березня - Всесвітній день поезії. Поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Учні 4А класу креативно та творчо підійшли до участі у святі. Читали вірші улюблених поетів. Взяли участь у конкурсі-вікторині про Тараса Шевченка, відгадували за поетичними рядками віршів авторів та їх твори. Завітали до "Крамниці загублених речей", де знайшли прихисток загублені речі з літературних творів: фіалковий кіт, мишка, киця, пітон, дракон ... Учні знаходили власників цих речей і читали їх твори. Цікавим був музичний конкурс. Прослухавши музичні композиції сучасних гуртів і співаків, діти вгадували вірші українських поетів, на які записані пісні. Найактивніші учасники отримали грамоти знавців поетичного слова.


18.03.2024.   Віртуальна екскурсія "25 пронизливих поезій Ліни Костенко"

19 березня 2024 року Ліна Василівна Костенко відзначає свій 94-й день народження. 

Многая літа! Ліно Василівно.

Ми воїни. Не ледарі. Не лежні

І наше діло праведне й святе.

          Бо хто за що, а ми за незалежність.

Отож нам так і важко через те.

 Вона мріяла літати, працювала педагогом, і тільки розкривши свій талант стала «невловимою королевою української поезії» і слова її стали літати у світі як «високовольтні лінії духу»... Далі за покликом: https://osvitanova.com.ua/posts/3497-25-pronyzlyvykh-poezii-liny-kostenko 

       15.03.2024.        Бібліотечна година "Жартома і веселенько вчімо мовоньку рідненьку", 6А, 6Б класи

Про культуру мови: дошкульно, весело, повчально говорив з учнями 6А, 6Б класів мовознвець Валерій Левкович Маснюк.  "Вузлики на пам'ять"- це навчально-виховні тексти, які  стануть у нагоді всім охочим, хто хоче говорити гарною українською мовою. Ці "вузлики" не відпускають, котяться за тобою, говорять-потішають, виховують-навчають, бештають-обнадіюють, висміюють-просвітлюють, дають нові знання- дивують.

Була мова калинова,

А теперки - бур'янова.

маємо своїх слів море,

Та забули їх - в тім горе.

  16-24.03.2024.                                   "Національний тиждень читання. Тиждень поезії"

Державна установа "Український інститу книги" проводить Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію, мета якої - консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії. Тема Тижня поезії - "Дім". Гаслом став рядок із віршів Ірини Шувалової "Ріки незмінно течуть додому". 

                                                                                                                    План заходів

18.01.2024      Виховна година «Кіборги: історія мужності, братерства та самопожертви», 5-Б клас

20 січня в Україні відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту, які стояли за нього з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні. Учні класу слухали розповідь шкільного бібліотекаря про одну з багатьох сторінок російсько-української війни, переглянули документальний фільм, ознайомилися з  літературним творами про «кіборгів» та спогадами очевидців оборони ДАП. «Кіборги» вистояли, не встояв бетон», – фраза, яка ввійшла в історію разом із подвигом українських бійців, волонтерів, медиків. «Кіборгами» нескорених українців назвав сам ворог. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах.

У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. 21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони. За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули більше 200 військових, поранено понад 500. Кіборги стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України. Вічна пам'ять, вічна слава і честь захисникам України!

01.12.2023.                           Презентація книги Анастасії Шульги "Маня і Різдво", 2-Б клас

В рамках Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції "Національний тиждень читання", мета  якої  - консолідувати українське суспільство навколо читання як тренду,  відбулася презентація книги "Маня і Різдво" письменниці-казкарки Анастасії Шульги. Учні залюбки поспілкувалися з пані Анастасією, погралися у цікаві ігри. Різдво - найулюбленіше, найзатишніше, сповнене див свято, яке зазвичай відзначають у родинному колі. Його чарівна атмосфера огортає читача з першої сторінки книги. Знайомтеся - таксочка Маня - це головна героїня твору. Разом з нею читачі поринуть у вир пригод, дізнаються, як творяться дива, навчаться дарувати радість та відрізняти справжні добрі справи від підробних. Дякуємо пані Анастасії,  за  примірник книги, який вона подарувала  шкільній бібліотеці!

22.11.2023.                                              Реквієм "Голод 33-го - біль душі і пам'ять серця", 9-Б клас

до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років – геноциду українського народу.

(Захід організовано у співпраці з Обласною бібліотекою для юнацтва імені Василя Симоненка)

За радянських часів тема Голодомору замовчувалася, була забороненою і лише із здобуттям Україною незалежності почали оприлюднюватися свідчення тих, хто пережив цю трагедію.  У 1993-му скорботна дата вперше відзначалася на державному рівні. У 1998 році Указом Президента України встановлено День пам’яті жертв Голодоморів – щороку в четверту суботу листопада. Цього дня, як сонце зайде за горизонт, українці запалюють у вікнах свічки – на пам’ять про всіх убитих голодом. У 2006 році Верховна Рада України ухвалила Закон про визнання Голодомору геноцидом українського народу. В листопаді 2008-го в Києві споруджено Національний меморіал жертв Голодомору. Далі за покликом: https://docs.google.com/document/d/1M32FYeR86NeBDYFP6wC-tnAf4t594OpN/edit?usp=sharing&ouid=111742155911638535402&rtpof=true&sd=true 

Іван Семенович Нечуй-Левицький (25.11.1838-02.04.1918): до 185-річчя від дня народження.

Український письменник, етнограф, фольклорист, педагог

«Пишу те, що бачив і що знаю,

А чого не знаю, за те не берусь».

Матеріал за покликом: http://www.nbuv.gov.ua/node/6214 

19.10.2023.              Музичне свято "Благословенна піснею", 6А клас

Пісенне свято присвячено життєвовому і творчому шляху Раїси Опанасівни Кириченко - народної артистки України, "Героя України", "української мадонни", берегині української пісні.    Учні 6 А класу під керівництвом учителя музичного мистецтва та бібліотекаря школи передали учням школи музичний привіт від Раїси Кириченко. Довгий час співачка жила і працювала у нашому рідному місті Черкаси, вона солістка Черкаського народного хору, виступала з народним ансамблем "Росава". Хор учнів виконав її знамениті "Пане полковнику", "Мамина вишня". Гостями свята були учні 5В, 7А, 1Б класу. 

Пам'ятаємо   славетну Українку,  Раїсу Опанасівну Кириченко, "княгиню української пісні".                       

Пісні хору за покликом: 

 https://drive.google.com/file/d/194dhz0mpVq8Zv-ZPLzvhlOEWcLDnXyUV/view?usp=sharing 

https://drive.google.com/file/d/1P2PNkm7geJZ8MlmGtz-k4gnIJnf86Dx9/view?usp=sharing 

18.10.2023.                  Квіз "Козацька звитяга"

Українців називають козацькою нацією, за звичаями, традиціями, за духом. То що ж означає насправді цей козацький дух? Образ запорізького козака - втілення військової доблесті, відданості Батьківщині та волелюбності. Образ, який став одним із найяскравіших символів України. Учні 8 В класу взяли участь у бібліотечному уроці, який підготовлено у співпраці з  Обласною бібліотекою для юнацтва імені Василя Симоненка. Діти ознайомилися з новинками літератури козацької тематики: Володимир Рутківський - "Джури козака Швайки", Олександр Прилуцький "Джура отамана Дахна", Еліна Заржицька "Легенди про козаків", Марія Морозенко "Іван Сірко. Великий характерник", Олег Говда "Люлька, шабля - вся родина" та інші. Як справжні козаки і козачки змагалися у вікторині "Українське козацтво"  і виявили  кмітливість, хитрість,  волелюбність, і знання на шляху до перемоги у вікторині.

13.10.2023.                               Літературне свято "Правдива пісня"

З нагоди ювілею, дня народження Богдана Михайловича Стельмаха - українського поета, драматурга, перекладача, автора численних пісень, учні 4Б класу у співпраці з бібліотекарем школи вшанували творчість поета, та запросили на свято учнів 2Б класу. Богдан Стельмах також пише вірші для дітей, і не тільки забавлянки, а й цілком політичні - про мовну ситуацію, розпочинаючи з дитячого садочку і до спілкування на вулицях міст і сіл. Діти ознайомилися з книгами поета: "Правдива пісня", "Християнська абетка", "Птахи співають українською", "Писанка" та інші. Глядачі з захопленням зустріли виступи учнів за поемою-казкою "Правдива пісня", читання віршів зі збірки "Сонечкова донечка". 

Виступи дітей за покликом: https://drive.google.com/file/d/1SWNKyQ0p90pKGjv9ti70gAUWTT4g0Bi6/view?usp=sharing 

Читаємо українське - зростаємо патріотами!

04.10.2023. Інформаційний паркан "Вірю в майбутнє твоє, Україно!"

На імпровізованому паркані учні та вчителі розмістили короткі інформаційні повідомлення, вислови, малюнки, світлини за тематикою Всеукраїнського місячника. Свою громадянську позицію засвідчили учні: Камінська Аліна, Плис Каріна,Зінченко Софія, Демешко Надія -3А клас, Зубейко Поліна -3Б клас, Кириченко Кіра, Баранник Євгенія- 4А клас, Даниляк Ілля, Обушна Злата, Артеменко Олександр, Калашниу Яна, Лопата Даніїл, Кіліна Ксенія- 4Б клас, Ковбасенко Валерія- 8Б клас, Кузовнікова Анастасія  8В клас,Ткаченко Яна, Кулик Єлизавета - 9А клас, Ноздренко Варвара, Табачна Вікторія - 9Б клас, Біла Поліна, Кряжева Аріна - 9В клас. Запрошуємо до шкільної бібліотеки, інформаційний паркан працює... 

Заходи бібліотеки Черкаської ЗОШ №12 до всеукраїнського місячника шкільних бібліотек -2023

"Вірю в майбутнє твоє, Україно!" 

http://surl.li/lvavi 

Вид програми - Армреслінг

21.09.2023                                 Спортивне свято "Спорт - це сила і краса"

 Вчителі фізичного виховання і бібліотекар школи організували для учнів 9-х класів змагання з силової підготовки, пам'яті  славетних українських борців Івана Піддубного та Терентія Кореня. Ведучі свята Гінкул Яна і Миндра Валерій розповіли про цікаві факти з життя  спортсменів. Родзинкою дійства став спортивний танок "П'ятий елемент" у виконанні Грабар Марії-Терезії (7-В клас). Учні змагалися у трьох видах програми:

Пам'ятаємо і шануємо наших славетних українських спортсменів!

12.09.2023.                          Літературна мандрівка "Подорожуємо Україною"

Створюємо свій особистий простір -  Говоримо, думаємо українською мовою.

 Учні 11-х класів взяли участь у бібліотечному уроці, який підготовлено у співпраці з  Обласною бібліотекою для юнацтва імені Василя Симоненка. Діти ознайомилися з творчістю сучасних українських письменникі, що представляють різні куточки нашої Батьківщини: Любко Дереш, Сергій Жадан, Юрко Іздрик, Артем Чех, Ірен Роздобудько, Люко Дашвар, Юрій Винничук, Марія Матіос та інші.  

 Вишиванка - символ єдності української нації

18.05.2023 - день вишиванки є неофіційним народним святом, яке започаткували у 2006 році. Свій початок свято бере з ідеї студентки факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесі Воронюк. Акція мала назву Всесвітній день вишиванки, тоді її підтримали студенти та викладачі ВНЗ. Нині в День вишиванки школярі, студенти та дорослі одягають вишиванку та йдуть в ній у звичних справах. Разом із тим, це свято має глибокий зміст. По всьому світу об’єднуються українці в одній ідеї та показують, що мають власну самоідентифікацію та національний код. Знайомилися з історією свята і традиціями учні нашої школи. 

Свято вишиванки у 4-В класі за покликом: http://surl.li/hdhav 

                         Микола Міхновський -  націоналіст, що випереджав час

31.03.2023  - 150 років з дня народження Миколи Міхновського (1873-1924), громадського та політичного діяча, юриста, публіциста, учасника боротьби за незалежність України.

Микола Іванович Міхновський був одним із найбільш неординарних представників українського руху початку XX століття. Адже саме він першим із наддніпрянських політиків висунув ідею самостійної соборної України, у той час як для більшості українських діячів вершиною прагнень був статус автономії у складі Російської імперії. Автор брошури "Самостійна Україна": http://surl.li/fkxam 

Велич особистості : http://surl.li/fkwpe 


14 лютого – «Побачення у бібліотеці»

 14 лютого - Міжнародний день книгодарування, що активно відзначається у всьому світі з 2012 року. Офіційно цей день можна назвати Днем закоханих у книжки. Шкільна бібліотека гостинно зустріла всіх шанувальників її величності Книги.  Учні школи долучилися до святкування Всесвітнього дня дарування книг. Відвідувачі бібліотеки стали учасниками години цікавої української мови « У мові – чари барвінкові», де їх чекала мовна розминка, цікаві завдання на знання рідної мови. 

Велике ДЯКУЮ всім доброчинцям, які виявили щедрість і добру волю, і подарували книги у шкільну бібліотеку...

Фото та відео:http://surl.li/ewoid



14 лютого - Міжнародний день дарування книг

                           ЯКЩО У ВАС Є ПРОЧИТАНІ КНИГИ – 

                                  ПОДАРУЙТЕ ЇХ БІБЛІОТЕЦІ.

      ЦІ КНИГИ ЗАВЖДИ ЗНАЙДУТЬ СВОГО ВДЯЧНОГО ЧИТАЧА

             ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАШОЇ АКЦІЇ


22 січня – День соборності України

Щороку 22 січня у день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки (далі – УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (далі – ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття.

Для учнів 6-7 класів проведено бібліотечний урок "Соборність - мета Перемоги"

12  січня  - 395 років від дня народження Шарля Перро (1628-1703), французького казкаря, поета

Для учнів 1-х класів проведено бібліотечний урок "Шарль Перро - основоположник жанру літературної казки" 

Книжкова виставка - інсталяція "Зима прийшла і празників привела

                           Ой, хто, хто Миколая любить,

                           Ой, хто, хто, Миколаю служить, 

                           Тому Святий Миколай

                           На всяк час помога.

                           Ой, хто, хто к йому прибуває,

                           На поміч собі призиває,

                           Ой, хто, хто живе в його дворі, - 

                           Миколай на землі й на морі

                           Сохраняє од напасти - 

                           Святий Миколай!

VID_20221110_095617.mp4

9 листопада - День української  писемності та мови. surl.li/dqmyu

 Мова - найкоштовніший скарб народуІван Франко

Учні 2-Б класу взяли активну участь у вікторині "Ми знаємо українську мову" і збагатили свої знання про рідну мову. 

Книжкова виставка до Дня захисників і захисниць України    

Заходи бібліотеки Черкаської ЗОШ №12 до всеукраїнського місячника шкільних бібліотек -2022

"В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи"  

Високе фентезі

03.01.2022

130 років від дня народження Джона Рональда Руела Толкіна (189-1973), англійського прозаїка, філолога. Найбільш відомий як автор «Гобіта», «Володаря перснів» та «Сильмариліона» 

Новорічні композиції творимо своїми руками 

23.12.2021

Незмінним атрибутом різдвяно-новорічних свят є лісова красуня – ялинка, сніжинки, сніговик, щедрівки, колядки, вертеп.