Лященко Віра Михайлівна
доктор філософії, старший викладач кафедри спеціальної педагогіки
Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди
Лященко Віра Михайлівна
доктор філософії, старший викладач кафедри спеціальної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди
ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА
З 1992 по 1997 рр. навчалася в Харківському державному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за спеціальністю «Дошкільне виховання. Музичне виховання», викладач дошкільної педагогіки і психології, вихователь дітей дошкільного віку, музичний керівник.
З 2005 по 2007 рр. навчалася в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за спеціальністю «Дошкільне виховання», вихователь дітей дошкільного віку, організатор-методист дошкільного виховання, вчитель логопед.
З 2016 по 2020 рр. навчалася в аспірантурі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями).
У 2023 році захистила дисертацію на тему «Формування професійної компетентності фахівців інклюзивно-ресурсних центрів в умовах післядипломної освіти» та здобула ступінь доктора філософії галузі знань Освіта/Педагогіка, спеціальність Професійна освіта.
ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З 1990 по 1995 рр. – музичний керівник ясла-садка №78 м. Харкова.
З 1995 по 2003 рр. – музичний керівник дошкільного закладу №143 м. Харкова.
З 2003 по 2004 рр. – завідувач відділом позашкільного закладу «Станція юних техніків» м. Харкова.
З 2004 по 2013 рр. – завідувач комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №143 комбінованого типу Харківської міської ради».
З 2013 по 2018 рр. – викладач, старший викладач кафедри методики дошкільної і початкової освіти комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти».
З 2018 по 2023 рр. – завідувач Ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти».
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА
Викладає навчальні дисципліни: «Методика логопедичної роботи з дітьми з ТПМ», «Логопедія», «Сучасні засоби інформаційно-комунікаційних технологій у логопедичній практиці», «Категорії освітніх труднощів та рівні підтримки дітей з особливими освітніми потребами», «Логопедія (ринолалія, дизартрія, ФФН, порушення голосу)».
НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
Сфери наукових інтересів: психолого-педагогічна підтримка осіб з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної і спеціальної освіти, формування професійної компетентності фахівців (консультантів) інклюзивно-ресурсних центрів.
4 статті у фахових виданнях категорії Б, 7 тез доповідей у збірниках матеріалів конференцій (1 – у співавторстві), 1 методичному пораднику для вихователів дошкільних навчальних закладів.
ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
Член Координаційної ради Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти», Голова місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» в Харківській області.
Регіональний тренер з питань інклюзивної освіти.
ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК
2018 – Всеукраїнський Тренінг для тренерів «Інклюзивне навчання в закладах загальної середньої освіти» м. Київ (Благодійний фонд Порошенка, Міжнародний фонд «Відродження», Міністерство освіти і науки України, Всеукраїнський фонд «Крок за кроком»). Сертифікат
2018 – Всеукраїнський Тренінг для тренерів «Інклюзивно-ресурсні центри» м. Київ (Благодійний фонд Порошенка, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міністерство освіти і науки України). Сертифікат
2019 – «Інтенсив для користувачів по роботі з методиками PEP-3, CASD, Conners-3, Leiter-3, WISC-IV» (Всеукраїнська психодіагностична асоціація). Сертифікат
2019 – Всеукраїнський Тренінг для тренерів «Використання МКФ для забезпечення інклюзивності освіти» (Міністерство освіти і науки України, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Сертифікат
2020 – Завершення навчання в аспірантурі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.
2021 – Всеукраїнський Тренінг для тренерів з інклюзивної освіти (Міністерство освіти і науки України, Міжнародний Благодійний Фонд Lumos). Сертифікат
2022 – Сертифіковане навчання під час проходження циклу вебінарів з Організації інклюзивної освіти (Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, Громадська організація «КВАНТ РАЦІО»).
2023 – Підвищення кваліфікації за програмою «Підготовка регіональних тренерів щодо забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні» (Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти»). Сертифікат