Футбол

футбол, як захоплення

футбол, є звхопленням мільйонів людей, люди по всьому світу грають в футбол,але іноді футбол може перерости з захоплення в спосіб заробітку, як у деяких футбольнх зірок.

правила безпеки в футболі

1.   Перед заняттями та змагальними іграми обов'язково ви­конати розминку. При сильному вітрі, зниженій температурі та підвищеній вологості повітря час на проведення розминки необ­хідно збільшити.

2.   Займатись тільки у спортивній формі.

3.   Взуття (бутси або кросівки) підбирати за розміром.

4.   Якщо футболісти виходять на поле у бутсах, обов'язково одягати щитки.

5.   Заняття та ігри проводити тільки на рівному полі. Перед початком занять перевірити поле на наявність предметів, що можуть спричинити травми (каміння, скло, гілки дерев тощо).

6.   До початку занять перевірити стійкість воріт. Не виснути на воротах.

7.   Під час ігор та тренувань не стояти за воротами.

8.   Не використовувати заборонені прийоми гри.

9.   Не перебігати поле під час ігор і тренувань.

Правила безпеки під час занять з футболу

1. Під час занять футболом дотримуйся послідовності проведення занять. Поступово давай навантаження на м'язи з метою запобігання травматизму.

2. Перед початком гри виконуй розминку.

3. Одяг має бути легкий, не утруднювати рухів, взуття у гравців футболістів має бути на жорсткій підошві.

4. Не слід носити на собі будь-які предмети, небезпечні для себе та інших гравців (сережки, ланцюжки, браслети, амулети тощо).

5. Під час проведення занять на відкритому повітрі у сонячну спекотну погоду необхідно мати легкі головні убори, по периметру поля необхідно розставити пляшки з водою.

6. Слід мати індивідуальні захисні пристрої: наколінники, захисні щитки під гетри; воротарям – рукавички.


Футбол – командна гра, де кожен з одинадцяти гравців має свої задачі та функції на футбольному полі. У сучасному футболі існує багато схем та тактик, які дозволяють командам перебудовуватися в залежності від поставленої задачі.