Тема: Пізнаю світ за допомогою карток ПЕКС
Мета: навчальна:
- розуміння назв домашніх тварин, стимулювання до їх звуконаслідування;
- розуміння назв елементарних предметів побуту та дій з ними;
- розуміння назв предметів навколишнього середовища;
корекційна:
- розвиток всіх психічних процесів;
- розвиток мовлення;
- розвиток артикуляційного апарату;
- розвиток активного та пасивного словника;
- розвиток загальної та дрібної моторики;
виховна:
- виховання активності, старанності, естетичних смаків, любові до природи.
Обладнання: дзеркало, імпровізовані акваріуми з водою, паперовий кораблик, рибки, картки ПЕКС домашніх тварин, кінетичний пісок, відеоролик «Звуки домашніх тварин».
Хід заняття:
І Вступна частина
1. Нервово-психологічна настановка на концентрування уваги:
- На заняття: топ, топ, топ, топ,
На заняття: хлоп, хлоп, хлоп, хлоп.
В дзеркало вдивляюся,
гарно посміхаюся!
2. Логопедичний масаж обличчя ( масаж навкологубної зони);
3. Вправа «Веселий язичок»
4. Масаж рук.
ІІ. Основна частина
1. Вправа «Кораблик» (використання паперового кораблика на теплій воді)
- Це кораблик. Він пливе по воді.
2. Дих. вправа: «Подуй на кораблик».
3. Формування дотикових відчуттів: «Познайомся з водичкою»( вода тепленька )
4. Самомасаж обличчя перед дзеркалом (теплою водою, за словесною вказівкою вихователя, з допомогою).
5. Слухання – розуміння мовлення вихователя. Виконання словесних інструкцій та вказівок.
- Хто ще плаває у нашій водичці? ( рибки). Давай їх впіймаємо, подивимось на них, які вони гарні і відпустимо назад у воду.
Артикуляційна вправа «Рибки».
Пальцева моторика «Як пливе рибка»(показати долонями рук рухи рибки).
6. Знайомство з домашніми тваринками. Д\гра « Поховалися тваринки».
( прозора посудина з водою та іграшками - домашніми тваринками).
7. Слухання – розуміння мовлення вихователя, стимулювання до будь-яких висловлювань.
- Це корова (вимова слова по складах). Вона каже: «Му –ууу!».
Імітація корови (вказівні пальці над головою).
- Це киця (вимова по складах). Вона каже: « Няв! Няв!»
Артикуляційна вправа «Киця п’є молоко».
- Це собака(вимова по складах). Вона каже: « Гав!гав!».
Артикуляційна вправа: «Цуценя»
- Це свинка (вимова по складах). Вона каже: «Хрю! Хрю!»
Імітація свинки ( п’ятачок – торкнутися вказівним пальцем до носика).
- Це півник (вимова по складах). Він каже: « Ку-ку-рі –ку!»
Артикуляційна вправа «Хоботок»
Пальцева моторика «Півник».
- Це курочка (вимова по складах). Вона каже: « Ко –ко-ко!»
Артикуляційна вправа «Колесо»
Пальцева моторика «Курочка їсть зерно».
- Це кролик (вимова по складах). Вона каже: « Хрум! Хрум!»
Пальцева моторика «Зайчик» ( пальці рук над головою).
- Це коник (вимова по складах). Він каже: « Іго-го!»
Артикуляційна вправа: «Коник».
8. Розглядання картинок домашніх тварин та птахів – стимулювання до будь-яких звуковиявлень.
9. Перегляд відеоролика «Домашні тварини та птахи». Коментування переглянутого вихователем. Формування пасивного словника дитини.
10. Похвала та заохочення.