КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД 

"АРТЕМІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ПЕЧЕНІЗЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"


 Ми раді вітати вас на сайті КЗ  "Артемівський ліцей" !   


14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. В цей день ми вшановуємо мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

У 5 класі КЗ «Артемівський ліцей» проведено виховну годину «Добровольці - воїни світла».


Учні КЗ "Артемівський ліцей" під керівництвом вчителя  Наталії ПОЛОВЯН взяли участь у  XX Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» (Зима 2024) з німецької мови.


Призові місця зайняли:

Половян Вікторія, 5 клас (диплом І ступеня);

Гриценко Дмитро, 11 клас та Отченашко Марина, 9 клас (дипломи ІІ ступеня);

Драгункіна Дарина, 9 клас та Притуляк Діана, 8 клас (дипломи ІІІ ступеня).


Дякуємо за старанність і бажаємо нових перемог!


Учні КЗ "Артемівський ліцей" під керівництвом вчителя  Марини РОЖКО взяли участь у  XX Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» (Зима 2024) з фізики та пізнаємо природу.


Дякуємо дівчатам за старання та чудові результати:

Петля Дар'я, 5 клас (диплом І ступеня);

Притуляк Діана, 8 клас (диплом ІІІ ступеня);

Касьянова Діана, 5 клас (сертифікат учасника)


Бажаємо вам наснаги та нових успіхів у навчанні!


Сім'я та здоровий спосіб життя

 

Сім'я та здоровий спосіб життя. Саме в сім'ї закладаються умови, від яких залежатиме не лише процес формування особистості дитини, а й її здоров'я у майбутньому. Сьогодні сім'ї відводиться одна з головних ролей у вихованні здорової дитини на основі прищеплення навичок здорового способу

життя. Часто багато хто недооцінює, наскільки важливі ці навички для всебічного розвитку їхніх дітей: фізичного, психічного та розумового. Формування здорового способу життя має починатися з народження дитини, для того, щоб у нього з самого раннього віку виробилося усвідомлене ставлення до свого здоров'я.

Сімейні звички, традиції, спосіб життя і ставлення до свого здоров'я, вироблені в батьківській сім'ї, переносяться потім дитиною в доросле життя і вже створений ними осередок суспільства. Тому завдання батьків – навчити дітей з самого раннього віку цінувати, берегти та зміцнювати своє здоров'я, а також особистим прикладом демонструвати здоровий спосіб життя. Саме з батьків дитина бере приклад, саме в сім'ї у дитини закладається дбайливе та усвідомлене ставлення до свого здоров'я та потреба вести здоровий спосіб життя.

Існує правило: «Якщо хочеш виховати свою дитину здоровою, сам йди шляхом здоров'я».

Складовими компонентами здорового способу життя сім'ї є:

Помірне раціональне харчування

Раціональне харчування ˗ одне зі складових здоров'я. Для здоров'я дітей та дорослих шкідливими є як надмірне, так і недостатнє харчування. Щоденний здоровий раціон харчування сім'ї має бути збалансованим та повноцінним, до нього повинні входити зернові продукти, овочі, фрукти та зелень, молочні та кисломолочні продукти, джерела білка – нежирні м'ясо та птиця, жирна риба, яйця, бобові, горіхи, насіння, рослинна олія. Важливо дотримуватись і щоденного питного режиму: для дорослих та підлітків він становить 2-2,5 л рідини, для молодших школярів – 1 л, для дітей дошкільного віку – 800 мл на день.

Дотримання правил гігієни

Особиста гігієна включає догляд за тілом, підтримання чистоти одягу та взуття, регулярне чищення та своєчасну заміну гребінців, зубних щіток, бритв, мочалок та інших індивідуальних предметів гігієни. Нехтування правилами особистої гігієни найчастіше обертається проблемами зі здоров'ям, серед яких слід особливо виділити так звані «хвороби брудних рук».

Дотримання денного розпорядку в сім'ї

Правильний розпорядок дня – дотримання режиму праці та відпочинку, режиму сну, не тільки зміцнює здоров'я, але й покращує самопочуття та настрій, підвищує продуктивність праці.

Оптимальна та регулярна фізична активність

До сімейних традицій, що зміцнюють фізичне та психічне здоров'я, можна віднести спільні заняття спортом та трудовою діяльністю: прогулянки, рухливі ігри на свіжому повітрі, подорожі, спільні хобі та творчість.

Відсутність шкідливих звичок

Профілактика шкідливих звичок також можлива шляхом формування навичок культури здоров'я, починаючи з раннього віку в сім'ї. Ще одне завдання батьків – донести до свідомості своїх дітей, що шкідливі звички легше запобігти, ніж потім їх позбутися.

Здоровий психологічний клімат

Здорова сім'я – це сім'я, яка не тільки веде здоровий спосіб життя, але й у якій присутні духовна культура та здоровий психологічний клімат. Теплі і довірчі відносини між членами сім'ї, прояв доброзичливості, повага і любов до дітей, готовність пробачити і зрозуміти, прагнення прийти на допомогу, турбота про здоров'я та увагу до самопочуття, комфортність побуту в сім'ї, всі ці умови зміцнюють психічне здоров'я, а також позитивно впливають на фізичне здоров'я дорослих та дітей.

Ще одна умова успішності формування здорового способу життя – щира дружба дітей та батьків, їхнє прагнення бути разом, спілкуватися, радитись. Спілкування - велика сила, яка допомагає батькам зрозуміти хід думок дитини і за першими ознаками визначити схильність до негативних вчинків, щоб вчасно запобігти їм.

Пам'ятайте, що здоровий спосіб життя всіх членів сім'ї є запорукою благополучного та повноцінного життя дитини в майбутньому. А повноцінне життя може бути лише у здорової людини. Ось чому так важливо навчитися з дитинства дбайливо ставитись до свого здоров'я, зберігати та розвивати те, що нам дано.

Помірне раціональне харчування, здоровий психологічний клімат у сім'ї, регулярна фізична активність, дотримання режиму дня та сну, відсутність шкідливих звичок дозволять Вам та Вашим дітям насолоджуватися активним здоровим життям до глибокої старості. Ваше здоров'я у Ваших руках!

 

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області


-5181579872882415147.mp4

Підбиваємо підсумки минулого тижня. З 4 по 10 березня в КЗ «Артемівський ліцей» відбулися дні вшанування славетного сина українського народу Т. Г. Шевченка. Вчителі нашого ліцею провели ряд заходів, присвячених 210-й річниці від Дня народженння Кобзаря. А саме:

- у шкільній бібліотеці було організовано книжкову виставку, присвячену творчості Т.Г. Шевченка;

- для учнів 8-11 класів в освітньому центрі EDU Space проведено «Віртуальну екскурсію до Національного музею Т.Шевченка»;

- в ліцеї було організовано онлайн-виставку «Шевченківський світ у витинанці»;

- члени учнівського самоврядування, прагнучи дізнатися ще більше про життя Т. Шевченка та розвіяти міфи про його образ, створили відео «Шевченко, якого ми не знали», де також продемонстрували, яким би був Тарас, якби жив сьогодні, а також знайшли Instagram чоловіка дуже схожого на письменника. Він веде свій блог від імені Шевченка, що прийшов до нас з минулого і дивується тому, як змінився світ, він також спостерігає та коментує історичні події сьогодення;

- класними керівниками проведено ряд виховних заходів, присвячених 210-річниці від Дня народження Кобзаря;

- організовано віртуальну виставку дитячих малюнків, де кожен бажаючий поділитися своєю творчістю впродовж усього березня має змогу це зробити на сторінці нашого закладу.

- також, вшановуючи пам’ять Т.Шевченка, діти традиційно читали його поезії напам‘ять.

А на завершення ми отримали звернення самого Тараса Григоровича до учнів нашого ліцею!


video-output-328C00EC-40D2-43EC-9346-3892F4603FDF.mov

Учні 3 класу КЗ «Артемівмький ліцей» читанням поезій вшанували пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. 

ВИСТАВКА ДИТЯЧИХ МАЛЮНКІВ

до 210 річниці від Дня народження Т.Г.Шевченка


video-output-FDA14063-A5B6-4A00-96DF-E5C3890A4397.mov

Сьогодні ми відзначаємо 210-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Упродовж десятиліть його особистість огортало чимало різних стереотипів, які сформували хибне уявлення в українців про образ Шевченка. Це стосувалося й стилю Тараса Григоровича.

Пропонуємо переглянути коротеньке відео "Шевченко, якого ми не знали", що підготували члени учнівського самоврядування, і дізнатися трошечки більше про справжній образ Кобзаря, подивитися, яким уявляють його наші сучасники та познайомитися з чоловіком, яий від імені Шевченка веде свій блог в Instagram.


video-output-C056B5EE-3DB1-4F25-9CED-2727E18A080B.mov

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті засяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.

Учні нашого ліцею разом з вчителем образотворчого мистецтва Світланою КОВАЛЕНКО до 210 річниці від дня народження Кобзаря підготували віртуальну виставку «Шевченківський світ у витинанці».


У лютому педагогічний колектив КЗ «Артемівський ліцей» брав участь у психологічних тренінгах від Міжнародного комітету порятунку (IRS):

- Безпечні простори для відновлення та навчання (SHLS);

- Соціально-емоційне навчання (SEL).

6 березня усі педагоги отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Дякуємо організаторам за корисні та інформативні заняття.


В освітньому центрі Edu Space наші фасилітатори провели захід для старшокласників: "Віртуальна екскурсія до Національного музею Т. Шевченка". Підписалися з учнями  на фан-сторінку в Instagram, де образ, згенерований за допомогою штучного інтелекту, точно відтворює зовнішність та голос Тараса Григоровича. А також подивилися на великого Кобзаря очима сучасних художників. 

video-output-EE93FCFC-99CB-46F8-8A53-843704B19D74.mov

"Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, – писав про Кобзаря Іван Франко. – він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі шляхи професорам і книжним ученим..."

Бібліотекар ліцею Надія КУКА підготувала книжкову виставку задля вшанування пам'яті Т.Г. Шевченка та поглиблення знань про його життя і творчість.


«Завжди і всюди звали раєм Крим.

Тут любо ж бути гожої пори,

Коли натхнення гомонять вітри.

Тобі – моя любов, о Криме мій!»

                                                               Зіядіна Джавтобелі.


Учні 6-11 класів під керівництвом вчителя географії Ольги СВИЩ взяли участь у XX Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» (Зима 2024).


Переможцями стали : Отченашко Марина 9 клас (диплом І ступеня), Чугай Анастасія 9 клас (диплом ІІ ступеня), Мовчан Дар'я 7 клас (диплом ІІ ступеня).                                                                                                     


Сертифікати учасників отримали Гриценко Д. (11 клас), Старіков О.(11 клас), Харківська В. (9 клас), Драгункіна О. (9 клас), Драгункіна Д.(9 клас), Притуляк Д. (8 клас), Харківська А.(7 клас), Сарай М. (7 клас), Мирончук М. (7 клас), Ребрун А. (7 клас), Мажара М.(6 клас), Усенко І (6 клас)


Дякуємо вчителю та дітям за участь і бажаємо вам нових успіхів та досягнень!


26 лютого 2024 року — десяті роковини спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Війна росії проти України почалася тимчасовою окупацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Спроба анексії Криму, що триває вже 10 років, є актом порушення норм і принципів міжнародного права, суверенітету й територіальної цілісності України.

У КЗ «Артемівський ліцей» вчителем історії було проведено інформаційну годину для учнів 9 класу «Спротив триває», години спілкування для учнів 7 та 11 класів «Спотив триває! 10 річниця окупації Криму», «Крим - це Україна».


Ми пам’ятаємо про Крим, про його багату історію, непереборний дух та прагнення до свободи. Ми віримо, що український прапор знову замайорить над півостровом, а Крим повернеться до України!


20:

Учні 5 класу КЗ "Артемівський ліцей" під керівництвом вчителя Анни ВОЛЧЕК взяли участь у XX Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з зарубіжної літератури «На Урок» (Зима 2024).

Вітаємо наших переможниць: Петлю Дар'ю (диплом ІІ ступеня) та Сарай Ганну (диплом ІІІ ступеня).

Сертифікати учасників отримали ще 8 дітей: Бердник Станіслав, Басова Вероніка, Отченашко Сабіна, Осипов Ілля, Булгаков Максим, Махоніна Катерина, Єрещенко Катерина, Акжитов Вячеслав.

Дякуємо усім ліцеїстам за активну участь, бажаємо наснаги та нових успіхів у навчанні!


Як підлітки КЗ "Артемівський ліцей" створили власну планету!

Цікаво подивитися на ідеальний світ очима наших підлітків?

Тільки подивіться, яку кольорову та яскраву планету вони створили!

Кожен з них вигадав свою чарівну країну, а також описав її структуру (дав назву, розповів, хто населяє цю країну, які там є тварини, рослини, створив ландшафт, продумав її географічне положення та вигадали, що виробляє ця країна), а потім розмістив її на глобусі. І ось що з цього вийшло! Гортайте фото та поринайте в світ глибокої фантазії наших підлітків 

Дякуємо нашим друзям Sloboda Uа  та їх партнерам DePaul за проведення таких цікавих занять!


25 лютого в Україні відзначають 153 роки від Дня народження поетеси та письменниці Лесі Українки.

Леся Українка залишила великий творчий спадок, в основі її творчості лежить патріотична та любовна лірика, драми, поеми, збірки українського фольклору, публіцистичні твори. Поетеса не лише писала власні твори, але й займалася колекціонуванням і збереженням творів народної творчості.

«Хто вам сказав, що я слабка, що я корюся долі? Хіба тремтить моя рука чи пісня й думка кволі? Ви чули, раз я завела жалі та голосіння, – то ж була буря весняна, а не сльота осіння».

А ви маєте улюблені цитати з творчості поетеси?

Нещодавно у КЗ "Артемівський ліцей" закінчився цикл занять від Міжнародного комітету порятунку ІNTERNATIONAL RESCUE COMMITTEE (IRC), що були направлені на корекцію соціально-емоційної поведінки дітей 6-12 років. Діти з радістю відвідували заняття, дізнавалися багато нової, корисної та цікавої інформації, вони комунікували, вчилися розрізняти емоції та почуття, а також керувати ними. Улюбленою вправою дітей стало традиційне розкриття (на початку заняття) та закриття (по завершенню) парашута. Під час цієї вправи діти розповідали про колір свого настрію, підводили підсумки, ділилися емоціями. Наприкінці кожного заняття діти отримували смаколики, а по завершнню усього курсу кожен учасник отримав у подарунок яскравий жовтий рюкзачок з корисним наповненням :

Щиро дякуємо усій команді IRC за їх роботу, індивідуальний підхід та увагу до кожної маленької особистості!

Поради батькам. Дитяче ожиріння - проблема, якої можна уникнути



Проблема ожиріння стає з кожним роком все більш актуальною, причому не тільки у дорослих, а й серед дітей.

Ожиріння діагностується у будь-якому віці, але найчастіше розвивається у дітей у критичні періоди: від народження до трьох років; шкільна пора 5-7 років; підлітковий вік.

Існує 4 ступені ожиріння: I ступінь – маса тіла дитини перевищує вікову норму на 15-25%; II ступінь – маса тіла дитини перевищує вікову норму на 26–50%; ІІІ ступінь – маса тіла дитини перевищує вікову норму на 51–100%; IV ступінь – маса тіла понад вікову норму на 100%.

Основна причина ожиріння та надмірної ваги – енергетичний дисбаланс, при якому калорійність раціону перевищує енергетичні потреби організму. Появі даного дисбалансу сприяє ряд факторів: малорухливий спосіб життя, спадковий фактор (якщо члени сім'ї страждають зайвою вагою, то ймовірність надмірної ваги у дітей збільшується) та психологічний фактор («заїдання» депресії, тривоги, сильні емоції і навіть просто нудьга).

Наслідки надмірної ваги у дітей найрізноманітніші:

Ризик неінфекційних захворювань зростає зі збільшенням маси тіла. Дитяче ожиріння збільшує ймовірність передчасної смерті та інвалідності у дорослому віці.

Принципи профілактики ожиріння у дітей та підлітків:

·                   формування у дитини правильної харчової поведінки: оптимально їсти 4-5 разів на добу з перервами між їдою 3-4 години та розподілом калорійності, на перший сніданок - 25%, другий сніданок-15%, обід - 35%, полудень - 10%, вечеря – 15%, а також необхідно виключити додаткові «перекуси»;

·                   раціон дитини повинен складатися з великої кількості овочів, фруктів, складних вуглеводів (каші, цільнозерновий хліб), нежирного м'яса, риби, нежирних кисломолочних продуктів;

·                   дотримання раціонального рухового режиму: з найменшими можна робити гімнастику та відвідувати басейн, регулярно гуляти на свіжому повітрі, а коли дитина підросте – можна записати до спортивної секції; дотримання оптимального режиму дня та тривалості сну дитини. Наприклад, для дітей віком від 1 до 2 років тривалість сну становить 11 - 14 годин, включаючи денний сон; для дітей 3 - 5 років - 10 - 13 годин; з 6 - 13 років - 9 - 11 годин.

Найкраща профілактика ожиріння у дітей та підлітків – дотримання здорового способу життя усією родиною.

 

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

Міжнародний день рідної мови запроваджено ЮНЕСКО з метою максимального збереження мов всіх народів планети та шанобливого ставлення до них. Уперше в Україні його відзначили у 2000 році, й відтоді щорічно святкують 21 лютого.


Це свято є особливим для усіх нас, адже українська мова є найціннішим багатовіковим надбанням, душею нашого народу та його генетичним кодом.


Зараз Україна відстоює не лише свою територію, не лише життя людей, але й свою культуру і слово. І сьогодні наша мова набула виняткового ідентифікаційного значення, стала чинником національної безпеки, та одним із різновидів зброї проти загарбників, генератором і найвищою формою патріотизму.


Сьогодні наша велична і милозвучна мова гордо лунає з вуст мільйонів людей. Тож головне завдання кожного українця – любити, берегти і збагачувати материнське слово.


Учні ліцею долучилися до десятої Всесвітньої «тихої» акції «Ангели пам’яті» із вшанування Героїв Небесної Сотні та усіх загиблих воїнів. У ці дні щороку українці у всьому світі створюють тисячі витинанок із білого паперу, які символізують загиблих за Україну героїв і нашу спільну болючу пам’ять та віру в перемогу світла над темрявою. 

20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем. День Героїв Небесної Сотні – це вшанування відважних громадян, які своїми щирими прагненнями до кращого майбутнього, силою духу, незламним патріотизмом і ціною власного життя змінили хід історії нашої держави.

У КЗ «Артемівський ліцей» класними керівниками було проведено виховні заходи, метою яких було вшанувати пам'ять Героїв Небесної Сотні, збагачувати знання учнів про події в Україні в епоху Євромайдану, Революції гідності, про людей, які стали на захист інтересів України; розвивати в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу; сприяти пробудженню бажання вивчати історію своєї держави, вболівати за її майбутнє, виховувати повагу до людей, які полягли за незалежність країни.


document_5368487130320358291.mp4


Учні КЗ "Артемівський ліцей" долучилися до фоточеленджу "В єдності - наша сила!" 


6 лютого в Україні відзначають державне свято — День єднання. День єднання - це молоде свято, цього року ми святкуємо його лише втретє. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині, ми - Єдина країна! Незважаючи на усі негаразди, що відбуваються зараз, всі ми прагнемо одного - миру, спокою, міцної та квітучої держави, чистого неба над головою. З нагоди свята в КЗ «Артемівський ліцей» було проведено класними керівниками виховні години, тематичні інформування, під час яких кожен здобувач освіти вкотре переконався, що єдність – це віра у світле завтра держави!

В НАШОМУ ЛІЦЕЇ ЗАПРАЦЮВАВ СУЧАСНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР!


15 лютого 2024 року на базі КЗ «Артемівський ліцей Печенізької селищної ради» відбулося відкриття Digital Learning Center (освітнього центру) «EDU Spase». Це стало можливим завдяки співпраці Печенізької громади та чеської гуманітарної організації «Людина в біді», а також завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу, в межах проєкту «Освітній консорціум в Україні: безпечне повернення до навчання».

Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» раніше вже облаштовувала сховище ліцею, але не зупинилася на цьому. На сьогоднішній день актуальними є питання відновлення освітнього процесу, подолання освітніх втрат та підвищення рівня зацікавленості здобувачами освіти навчальними заняттями. Саме тому і виникла ідея створення у ліцеї середовища, що сприятиме вирішенню цих проблем.

Для плідної роботи освітнього центру “EDU Spase” та комфортних умов було закуплено усі необхідні меблі, ноутбуки, мультимедійне обладнання, цікаві розвиваючі та пізнавальні ігри, облаштована також зона відпочинку та релаксації.

Цей простір створено для забезпечення безперервного доступу до навчання, адже тут можна підключатися до онлайн занять, працювати над навчальними поєктами, виконувати домашні завдання.

Створено умови для надання психоемоційної підтримки, соціалізації та взаємодії дітей і підлітків (тут можна організовувати різноманітні позашкільні заходи та події, проводити майстер-класи, різноманітні інтелектуальні змагання, квести, вікторини, віртуальні подорожі, організовувати читацькі клуби, кінозали, проводити зустрічі зі спікерами, наставниками тощо.

Усі послуги абсолютно безкоштовні.

В центрі працюють два фасилітатори, які постійно оновлюватимуть список активностей та вестимуть інформативний телеграм-канал. Щоб почати користуватися послугами, достатньо просто звернутися до фасилітаторів та заповнити анкету.

Наявне обладнання у подальшому використовуватиметься для забезпечення освітніх та культурних потреб нашої громади, проведення заходів із залученням представників правоохоронних органів, ДСНС, соціально-психологічних служб, закладів охорони здоров’я.

Велика вдячність команді чеської гуманітарної організації «Людина в біді» за організацію сучасного освітнього простору для наших дітей.

Запрошуємо дітей активно долучатися до занять в освітньому центрі “EDU Spase”.

Олександр ГУСАРОВ

Чому робототехніка так цікава нашим дітям?


Компанія LEGO створює для дітей іграшки, які можна уявити навіть у найсміливіших фантазіях.

Якщо ваш малюк цікавиться технологіями і наукою, а його пізнання вже далеко не за віком, то наші гуртки з робототехніки - це те, що йому потрібно.

Це не просто конструктор, з якого можна зібрати класну фігурку, а справжній програмний проект!

Спостерігайте, як дитина з цікавістю будує власного робота! Для цього йому знадобиться зібрати з деталей LEGO моделі роботів, а потім налаштувати їх, використовуючи програмний код.

Більш захоплюючу і розвиваючу іграшку не придумати!

Чекаємо на Вас на наших гуртках, аби разом поринати у світ технологій


IMG_7688.MOV

Ось так 8 лютого на затяттях з робототехніки учні КЗ «Артемівський ліцей» під керівництвом пана Юрія власноруч збирали роботів, а потім влаштували веселі перегони.

Чекаємо усіх бажаючих щочетверга!


 Робототехніка ( для хлопців і дівчат)

молодша група 6-9 років з 14:00 до 15:30,

старша група з 10-15 років з 15:50 до 17:10


 Футбол (для хлопців і дівчат) в шкільному спортзалі

молодша група 6-10 років на 15:50 до 17:10,

старша група 11-17 років з 14:00 до 15:30


7 лютого відбулась онлайн-консультація «Особливості проведення регіональних моніторингових досліджень у лютому-березні 2024 року", яку провів для директорів та заступників ЗЗСО Ігор КАПУСТІН, завідувач Центру моніторингу якості освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти». 

Метою даного дослідження є збір об’єктивних даних про результати навчання учнів з окремих навчальних предметів та виявленні навчальних розривів у базовій та профільній школі.

Дослідження має два напрями:

Поговоримо детальніше про перший напрям.

Вже з наступного тижня (з 13.02 по 22.02) учні 9 класу КЗ "Артемівський ліцей" матимуть змогу пройти тестування з читання, математики та природничих дисциплін у три дні (точні дати і час будуть повідомлені згодом)

Крім того, в цьому році вчителі, які викладають у 9 класах, також будуть проходити анкетування з таких предметів: українська мова та література, математика, біологія, географія, хімія, фізика.

Яка користь дослідження для нашого навчального закладу? Це використання результатів моніторингу для подолання/запобігання навчальних втрат і розривів, що сьогодні є чи не найсуттєвішою проблемо освітнього процесу. Ми матимемо:

Про детальний інструктаж, час проведення тестування та анкетування повідомимо згодом у нашій телеграм-спільноті КЗ "Артемівський лцей".

Презентація Ігора КАПУСТІНА доступна за посиланням: https://docs.google.com/presentation/d/1a22LgC3efN59DsMWTDklI4NV8-bfjrPtlY-DG4ilYiw/edit?usp=sharing

29 січня 2024 року в Україні відзначають День пам'яті героїв Крут - українських студентів, які 106 років тому, в 1918 році, ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.

До Дня пам’яті Героїв Крут в Україні проводять тематичні лекції та зустрічі в музеях, історичні уроки у закладах освіти, організовують круглі столи та книжкові виставки, що висвітлюють хроніку подій січня 1918 року.

Сьогодні в КЗ "Артемівський ліцей" теж вшановували пам'ять про Героїв Крут. Вчитель історії Олег МИХАЙЛЕВ провів урок-реквієм «Від Героїв Крут до Героїв сьогодення - «Кіборгів» для учнів 9-11 класів; годину спіклування «Герої Крут - для нащадків взірець» мали учні 7-8 класів, а для 5-6 класів ораганізував годину спілкування «Крути - наша слава, наша історія».

Також про Героїв Крут розповіла своїм вихованцям класний керівник 4 класу Світлана КОВАЛЕНКО.

Бій під Крутами - трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія, як відомо, повторюється - сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали.


Привів доньку на перший дзвоник у вишиванці: як батько чотирьох дітей пережив окупацію Артемівки на Харківщині 

"Перший клас — вишиванка під кофтою та підпільне святкування. Навчання під час окупації Артемівки на Харківщині"

СУСПІЛЬНЕ ХАРКІВ

Учні 6-9 класів КЗ "Артемівський ліцей" під керівництвом вчителя географії Ольги СВИЩ взяли участь у Всеукраїнському інтернет - конкурсі «Яскрава Антарктика: погляд зі станції «Академік Вернадський". Також свої знання перевіряли діти 1-3 класів під керівництвом Ольги ІЛЬЧЕНКО, Ірини КУЦ та Олени БЕРДНИК.

Кращі роботи отримали дипломи:

І ступеня: Плужник Захар (1 клас), Мажара Мирослав (1 клас), Михайлева Каріна (2 клас), Брушнецька Анастасія (3 клас), Отченашко Марина (9 клас),

ІІ ступеня: Отченашко Іван (1 клас), Волчек Кіра (2 клас), Сарай Михайло (7 клас), Драгункіна Дарина (9 клас),

ІІІ ступеня: Мажара Марія (6 клас), Одерій Ельвіра (6 клас), Драгункін Єгор (6 клас), Мовчан Дар'я (7 клас), Чугай Анастасія (9 клас),

Сертифікат про участь отримала Швая Анна (1 клас).

Бажаємо всім учасникам успіху і нових перемог!


Шановні батьки учнів КЗ "Артемівський ліцей"! 

Наш заклад отримав 36 ноутбуків для забезпечення дистанційного навчання, що будуть передані у відповідальне користування батькам. Ця кількість  є достатньою для того, щоб повністю задовольнити потребу у гаджетах. Наразі проводиться налаштування та підготовка пристроїв до роботи, відповідна документація готова. 

«Про зимуючих птахів, друже, пам'ятай,

Годувати взимку їх ти не забувай!

Небагато треба їм - жменька лиш зерна,

Лиш одна, і не страшна буде їм зима!»


Зима - важка пора для птахів, які залишилися зимувати. У зимовий час птахи гинуть не стільки від холоду, а від нестачі їжі. Особливо важко птахам, коли надворі ожеледиця та сильні снігопади, коли земля і гілки дерев покриті льодом і снігом. Ось тоді на допомогу пташкам повинні прийти і дорослі, і діти.

З метою виховання в учнів любові до природи, гуманного, бережливого ставлення до навколишнього середовища, залучення до активної екологічної діяльності та природоохоронної роботи, створення сприятливих умов для зимуючих птахів, учні нашого ліцею долучились до природоохоронної акції «Допоможи пташці взимку». Діти власноруч виготовили годівнички, наповнили їжею та повісили їх на деревах. Для виготовлення годівниць використовували порожні пластикові пляшки, картонні коробки, фанеру, дерево тощо.

Це чудовий приклад того, як робити добрі справи та допомагати іншим.


День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. До Дня Соборності України в КЗ «Артемівський ліцей» було проведено виховні години, які поглибили розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети - побудови цілісної та вільної України.


Соборність.mp4

Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас. Україна... Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою. 

0-02-04-79476a545ea54f7a6115ece39c9f07ed4dbff368c644f5cddf6fc1b68a3736b1_a3f2aaa06755d56.mp4

22 січня ми відзначаємо День Соборності України. Більш ніж сто років тому відбулось об’єднання українських земель в єдину самостійну державу. Цей день нагадує, що у нас єдина держава і ми – єдиний народ!

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості здобувачів освіти, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України у КЗ «Артемівський ліцей» проведено конкурс малюнків - «За Соборну Україну». Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Зберігаймо цей безцінний скарб!

Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги!

Урок робототехніки в КЗ "Артемівський ліцей"

document_5861556432532410397.mp4

В КЗ «Артемівський ліцей» відбулися перші заняття з робототехніки та футболу. Весело, активно, пізнавально й креативно проводили час наші учні 18 січня.

Разом з Благодійним Фондом Sloboda Uа ми створили безпечний простір для реалізації потенціалу кожного підлітка, самовираження і активного проведення часу.

На заняттях з робототехніки діти вчилися проєктувати, програмувати, конструювати і власними руками створили маленьке диво – веселого робота.

Кожній дитині цікаво, як можна навчити робота рухатися, реагувати на світло, танцювати, говорити чи виконувати твої власні команди, тому відтепер щочетверга в КЗ «Артемівський ліцей» діятимуть безкоштовні гуртки від Благодійного Фонду Sloboda Ua:


 Робототехніка (для хлопців і дівчат)

- молодша група (6-9 років) з 14:00 до 15:30,

- старша група (10-15 років) з 15:50 до 17:10


 Футбол (для хлопців і дівчат)

- молодша група (6-10 років) з 15:50 до 17:10,

- старша група (11-17 років) з 14:00 до 15:30


Тож всіх бажаючих долучитися будемо чекати 25 січня о 14.00.


Нещодавно в КЗ «Артемівський ліцей» Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» розпочала психологічний тренінг для педагогічних працівників «Благополуччя вчителів України». Усі вчителі охоче долучилися до занять, адже кожен з них розуміє, що виклики сьогодення потребують  психологічної стійкості педагога, його адаптивності в умовах війни та комфортної взаємодії зі здобувачами освіти. 

Психологиня Надія  розповіла про такі поняття як «психологічне благополуччя» та «ресурсність», ознайомила учасників тренінгу із психологічними техніками самодопомоги під час стресових ситуацій, що часто виникають під час війни, поділилася практиками для відновлення ресурсності задля підтримання психологічного благополуччя. Також  Надія провела багато корисних вправ з педагогами, під час яких вони сміялися, плакали, ділилися власними переживаннями та підтримували одне одного…

Окремо психологічні консультації надавалися також дітям та батькам нашого ліцею.

Дякуємо за підтримку, корисно проведений час, доброзичливу атмосферу та згуртованість всієї шкільної родини!

З 15 по 19 січня у нашому ліцеї проходив тиждень інформатики. Девіз тижня був: «Хто володіє інформацією,той володіє світом!». У сучасному світі інтернет відіграє надзвичайно важливу роль у житті людей. Його використання розповсюджується на всі сфери нашого існування, включаючи освіту, розваги, спілкування та отримання інформації. Для дітей інтернет також став неодмінною частиною їхнього щоденного життя.

Вчитель інформатики Олена ОТЧЕНАШКО з учнями 1-4 класів переглянули мультфільм «Увага! Інтернет!», а з учнями 8-11 класів проведено годину спілкування «Інтернет: шкода чи користь?» з переглядом презентації. 

Мета: поглиблення й розширення знань з інформатики; підвищення інтересу учнів до предмету; формування пізнавальної активності, розширення кругозору учнів; формування комунікативних умінь школярів; розвиток особистісних якостей та інтелектуальних здібностей учнів; підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяти розкриттю внутрішнього потенціалу учнів.

15.01.2024 року в стінах КЗ «Артемівський ліцей» відбулася презентація книги нашого земляка  Володимира Кизима «Нариси історії Печеніжчини».  Автор розповів, що збирати матеріали він почав ще з 1994 року, а пізніше виникла ідея створити цілу книгу, де б розповідалася уся історія нашого краю: від заснування до сьогодення. І почалася кропітка, але надзвичайно цікава робота: архіви, музеї, бібліотеки, зустрічі і довгі бесіди з земляками-очевидцями… Увесь цей унікальний матеріал сьогодні вміщено в два томи, що тільки готуються до друку. Тут ми дізнаємося про те, як переживали тяжкі роки Голодомору та Другої світової війни наші краяни. Окремий розділ займає історія села Артемівка. Про походження прізвищ односельців, про унікальність назв вулиць та багато-багато цікаво розповів нам автор. 

Усе це пронизане архівними світлинами та теплими спогадами людей, що були дотичні до тогочасних  подій.

Особливо цінним для нас, як для шкільної родини, є розділ, присвячений історії створення школи у с. Артемівка.

Щиро дякуємо Володимиру Кизиму за його працю і важливий внесок в історію рідного краю. 

Пізнавально та цікаво проводило зимові канікули учнівство нашого ліцею. Діти брали участь у різноманітних конкурсах, отримували багато нових знань та вражень, і, звісно ж, отримували почесні  нагороди.

Так, наприклад, діти охоче брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Зимові свята в традиціях нашого народу», виконували цікаві завдання, що стосувалися традицій святкування Дня Святого Миколая, Різдва, Нового року, Водохреща та інших свят. Дізналися багато нового про традиції та обряди нашого народу, отримали почесні нагороди і чудовий святковий настрій.

Дипломи І ступеня отримали: Швая Анна (1 клас), Лізогуб Віталій (1 клас), Старець Данило (1 клас), Волчек Кіра (2 клас), Михайлева Карина (2 клас), Літвіненко Віолетта (3 клас), Отченашко Вєроніка (3 клас), Маренич Назарій (4 клас), Барісявичуте Вероніка (4 клас), Драгункіна Поліна (6 клас), Одерій Ельвіра (6 клас), Мовчан Дар’я (7 клас), Сарай Михайло (7 клас), Ребрун Альбіна (7 клас), Притуляк Діана (8 клас);

Дипломи ІІ ступеня отримали: Самков Антон (1 клас), Бражник Діана (3 клас)

Сертифікат про участь отримала Харківська Анастасія (7 клас).

Дякуємо вчителям О.І. Ільченко, І.І. Куц, О.І. Бердник, С.Д. Коваленко та В.О. Ребрун за підготовку та допомогу в проведенні конкурсу!


25 грудня українці відзначають одну з найбільших церковних подій – Різдво Христове. Різдво – це таке свято, коли кожна людина вірить у прекрасне чудо. Його вважають сімейним святом  і святкують тільки з близькими людьми. З покоління в покоління передаються традиції святкування Різдва Христового. Це дивовижне свято любові, радості й надії, яке відзначають православні в усьому світі.

Не забудьте сказати своїм близьким теплі словами, надіслати святкову листівку та подарувати надію на щасливе й мирне майбутнє.

document_5199737255375159374.mp4

Наближаються різдвяні та новорічні свята. У ці святкові дні діти і дорослі бажають поринути в казкову атмосферу, відчути справжню новорічну магію.

Саме таку магію та калейдоскоп фантазії втілили учні у свої роботи, які були представлені на конкурс-виставку "Новорічна композиція". Кожна робота унікальна, зроблена з неабияким натхненням і вмінням.

Дякуємо учням, батькам та класним керівникам за новорічну атмосферу.

ДІТИ ТА СОЛОДОЩІ

Без новорічних солодощів не минає свято. Їх приносять гості, роздають у школах та в дитячих садочках, і неодмінно додають до пакунків з подарунками.

Цукерки, шоколад, печиво, торти – загалом майже 13 кілограмів солодкого на рік у середньому з’їдає українець.  А під час свят попит на ласощі зростає. Практично всі діти дуже люблять солодке. Батьків мучить питання, в якій кількості допустимо вживання малюком солодощів і як обмежити цю кількість.

Дітям до року солодке не рекомендується давати в їжу, оскільки імунна і травна системи малюка ще не налагодили свою роботу. Малюкам можна  давати солодке у вигляді  природних цукрів – це фруктоза і лактоза маминого молока. Не слід підсолоджувати воду чи кефір.

Починати можна після року із зефіру або пастили, мармеладу без цукрової присипки. Цукор може викликати бродіння в кишківнику, а звідси проблеми з випорожненнями і висипання. Діти, схильні до діатезу, не потребують солодких продуктів до 2-х років. Їх введення можливе, але пізніше та з обережністю.

Після 3-х років дитині можна починати давати солодке у вигляді тортів чи тістечок. До цього моменту травна система майже повністю організована і може переробити дані продукти.

Льодяники й карамельки можна пропонувати малюкові тільки з 4-х років, оскільки існує ризик того, що дитина може вдавитися.

Небезпека споживання надлишкової кількості солодкого полягає в тому, що це може негативно позначитися на стані зубів дитини й спровокувати надмірну вагу. Від величезної кількості солодкого порушується обмін речовин і підвищується навантаження на печінку. Батькам необхідно пояснювати дитині, що зайве вживання солодощів може спровокувати захворювання зубів.

Ніколи не залишайте солодке на очах у дітей, а от фрукти завжди кладіть так, щоб дитина їх бачила. Потрібно навчитися регулювати кількість солодощів,  які їсть малюк. Ніколи не використовуйте солодощі як хабар або підкуп дитини, у майбутньому це може викликати негативні наслідки.

Але повністю виключати солодке з раціону дитини теж не можна, тому що солодощі – це чудове джерело енергії. Крім того, цукерки й торти – це просто радість і задоволення для кожної дитини. Головне завдання батьків –правильно і розумно контролювати кількість і якість солодощів, які з’їдаються їх дитиною.

Найголовніше: завжди пам’ятайте, що найкраще виховання дитини – ваш особистий приклад, тому постарайтеся самі не зловживати солодким! Будьте прикладом для своїх дітей, адже вони схильні повторювати все за батьками. Пам’ятайте, що харчування дитини в дошкільному й молодшому шкільному віці впливає на її здоров’я в майбутньому.

Бережіть своє здоров’я і здоров’я своїх дітей! Нехай свята приносять тільки радість і позитивні емоції!

З прийдешніми святами!

З повагою, Чугуївське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Харківській області.

   14 грудня в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Це день мужніх та самовідданих людей, подвиг яких не можливо переоцінити. Героїзм, патріотизм і професійна майстерність учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС перевірені часом. Ми не маємо права забувати про їх самопожертву. Багато з них не дожили до теперішніх днів, віддавши своє життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.

   Сьогодні ми виражаємо щирі слова подяки та шануємо всіх ліквідаторів за їх мужність, а також схиляємо голови, пам’ятаючи про померлих.

     14 грудня в КЗ Артемівський ліцей медичним працівником Отченашко М.А. було проведено профілактичні бесіди з учнями КЗ «Артемівський ліцей» на  тему "Обережно! Вірусний гепатит А." Діти ліцею прослухати та запам'ятали, що таке ВГА, шляхи передачі, симптоми та які існують профілактичні дії.

    Пам'ятайте, що від дотримання правил залежить Ваше здоров'я та здоров'я інших!!!

Як захиститись від гепатиту А 

У зв’язку із реєстрацією спалаху вірусного гепатиту А на Вінниччині, а також зростанням захворюваності на вірусний гепатит А в інших областях України, рекомендуємо утриматися від використання для пиття, приготування їжі та миття посуду води з шахтних та трубчастих колодязів, каптажів джерел  тощо, інформація про якість води яких відсутня.

Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук, жовтуха) – це  гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки і травного каналу. Вірус гепатиту А передається від людини до людини, через  воду та харчові продукти, забруднені випорожненнями хворої людини, предмети побуту та брудні руки, недотримання правил особистої гігієни.

Джерелом  інфекції є хвора людина з  будь-якими формами захворювання. Інкубаційний період – 7-50 днів  (в середньому 15-45 днів).

Першими проявами захворювання є температура, озноб, головний біль, загальна слабкість, біль у м’язах і суглобах, катаральні явища, ще через декілька днів зникає апетит, з’являються нудота, блювота, деколи біль у ділянці печінки. Потім починається жовтяничний період. Поступово склери очей, слизові оболонки ротової порожнини, шкіра забарвлюються у жовтий колір. Одночасно з появою жовтяниці, а деколи і напередодні, темніє сеча, а кал стає світлим. У цей період хворі найбільш небезпечні для оточуючих за рахунок масивного виділення вірусу у зовнішнє середовище.

Щоб уникнути зараження вірусом гепатиту А необхідно:

Найбільш дієвим етапом з ліквідації захворюваності вірусним гепатитом А є проведення вакцинації. За бажанням можна придбати вакцину в аптечній мережі та звернутись до  лікувально – профілактичного закладу для проведення щеплення.

document_5438565534708809210.mp4

Прийміть найщиріші слова привітання з нагоди Дня Збройних сил України! Бажаємо Вам миру та злагоди, віри та сили, успіхів у повсякденному житті, впевненості у своїх силах, нескінченної енергії, мужності та відваги у військовій службі в ім'я єдиної, суверенної та незалежної України!

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» практичним психологом КЗ «Артемівський ліцей» Маргаритою ОТЧЕНАШКО було проведено такі заходи: 

🔺«Хто попереджений–той захищений»  до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом з учнями 9-11 класів. Година спілкування була направлена на формування навичок здорового способу життя, підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД, його профілактику й толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих. Такі заходи допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від  цього страшного захворювання та зробити правильний вибір.

🔺До дня протидії торгівлі людьми для учнів 5-8 класів було проведено виховну бесіду, приурочену до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства.  

🔺 До Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями було проведено з учнями 1-4 класів годину спілкування: «Людина починається з добра».

 25 листопада у світі відзначається Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Практичним психологом КЗ "Артемівський ліцей" Маргаритою ОТЧЕНАШКО було проведено бесіду з учнями середньої та старшої школи, які приєдналися до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". Метою заходу було привернути увагу учнів до подолання та попередження проблем насильства в родині та не лишватися осторонь чужої біди.