Kehtna I

26.-29.06 KüberLaager I toimus Kehtna KHKs. Laagri läbiviija oli Triin Muulmann, tehnilise osa korraldasid Tanel Peep ja Kristjan Leotoots, sotsiaalsed osad Mirell Merirand, Birgy Lorenz. Laagrit külastasid ka Randel Raidmets, Hannes Aavaste ja Uko Valtenberg Kaitseväest ning Peeter Marvet Zone Media. Lisaks tehnilistele pikkadele päevadele toimusid arutelud, rühmatööd, meeskonnaharjutused, improvisatsiooni, esinemise ja tehnosahkerdamise ülesanded. Õpiti tundma, mis toimub European Cyber Security Challeng-el (ECSC).

Laagri eesmärgiks oli välja valida Team Estonia ja Team Estonia Youth, kes osalevad välisvõistlustel.

Team Estonia sõidab oktoobris ECSC. Meeskonna kapten: Artur Luik ja meeskond: noorem: Mark Vainomaa, Martin Saar, Martin Širokov, Rao Zvorovski, Taavi Eomäe ja vanem: Heino Sass Hallik, Jürgen Laks, Johannes Kadak, Tanel Peep ja treener on Triin Muulmann. Varuliikmed: Jasper Rebane, Karl Erik Õunapuu, Oliver Kikas, Kendi Paet.

Team Estonia Youth osaleb Cyber Patriot (USA) veebipõhisel võistlusel 2028-2019 ja meeskonda kuuluvad: Jasper Rebane, Karl-Joan Alesma, Mark Vainomaa, Raul Tambre, Semjon Kravtšenko. Varuliige: Ervin German Žitnikov ja treener on: Taavi Eomäe.

Laagri läbiviimist toetasid Eesti Interneti Sihtasutus, Zone Media, Kaitsevägi ja Kaitseministeerium.

Loe laagrist Raplamaa Sõnumitest - kliki siia