Koolitusprogramm´17

ECSC meeskonna koolitusprogrammist valitakse 10 esindusliiget rahvusvahelisele võistlusele Malagas, Hispaanias - European Cyber Security Challenge 2017. Sõitu ECSC toetab Eesti Interneti SA.

Eesti meeskond "Team Estonia" avalikustati 23.09.2017

Kaptenid: Kristjan Leotoots, Artur Luik

Meeskond: Heino Sass Hallik, Gregor Eesmaa, Tauri Toel, Taavi Eomäe, Kert Ojasoo, Jürgen Laks, Markkus Olaf Millend, Tanel Peep.

Treener: Triin Muulmann, Kehtna Kutsehariduskeskus


KOOLITUSPROGRAMM:

15.07-30.10.2017 toimus ECSC/Küberolümpia koolitusprogramm. Programmi eesmärgiks oli tugevndada ja ühtlustada tulevase ECSC Team Estonia pädevusi ja soodustada meeskonnas töötamist ning üksteise tundmist.

Koha Eesti ECSC esindusmeeskonna koolitusprogrammis võitsid: Gregor Eesmaa, Aron Sisask, Jasper Rebane, Mark Vainomaa, Martin Širokov, Oliver Udu, Taavi Eomäe, Heino Sass, Jürgen Laks, Kert Ojasoo, Markkus Millend, Tauri Toel, Artur Luik, Kristjan Leotoots, Mikk-Markus Metsis, Tanel Peep.

Koolitusprogramm sisaldab: virtuaalset ligipääsu RangeForce koolitusporgrammi; Clarified Security Hands on Hacking Essentials kursust; koolitusi koostöös Riigi Infosüsteemi Amet-i, Kaitseliidu kool-i, Zone Media, Telia Eesti, Geenius.ee ning Titangrid-ga jt.

Esimene koolitus ECSC tulevasele meeskonnale toimus 28.-30. juulil toimus Klaara-Manni Seminarikeskuses meeskonnakoolitus ja koolitajaks Erik Reinhold Tööõnne Agentuurist. Õppisime küsimusi küsima, üksteisega arvestama, juhtimist ja grupis töötamist.

Clarified Security korraldas 28.-29. augustil küberolümpialastele põhjaliku Hands on Hacking Essentials aluskoolituse ja pani noorte oskused proovile! Soovitame ka teistele - väärt ajukuju kasvatamiseks ja oma süsteemide kaitsestrateegia väljamõtlemiseks. https://www.clarifiedsecurity.com/ Koolitaja Karl Kristjan Raik tunnustas noori: kokkuvõttes on mul hea meel, et kasvab peale noori küberturvalisuse fänne ning ühel päeval kindlasti ka eksperte. Firmajuht Mehis Hakkaja aga toonitas, et kui sama, mida koolitusel läbi tehakse püütakse teha päriselus, siis jäädakse kohe vahele. Ehk asju tuleb osata, et ennast katsta, aga kõike seda tuleb kasutada teadlikult kui ka seaduskuulekalt!

22.-23. septermbil toimus kahepäevane koolitus, mille esimeses osas külastati Telia Eestit. Kohtusime Kirke Saar (CTO); Turbespetsialistide: Aare Kirna, Aigar Käis ja Pavel Laptev-iga. Koolituse teises osa toimus Pelgulinna Gümnaasiumis, kus pandi noored proovile kokkamises, sotsiaalses manipulatsioonis Aleks Koha (Titangrid), Strateegiatest rääkis Joseph Carson (Thycotic). Ekspertidena osalesid veel Maarja Punak (Politsei ja piirivalveamet), Anto Veldre (RIA) ja Marily Hendrikson (Startup Estonia), kellele tutvustati erinevaid kodutöid. Pikema Wordpressi puudutavate turvaaukude uurimise viis läbi Peeter Marvet (Zone Media).