INFORMACJE OGÓLNE

Kurs organizowany jest corocznie.

Pełny cykl szkolenia trwa 1,5 roku - od października 2017 do maja 2019.

Szkolenie obejmuje teren uprawnień - wszystkie grupy górskie Beskidów + Pieniny, a także tereny ościenne niezbędne do ogólnego poznania polskich Karpat - Pogórza i Tatry.

Częściami składowymi są wykłady teoretyczne (obecność nieobowiązkowa, ale bardzo polecana) odbywające się w każdy wtorek i czwartek w Krakowie, oraz wyjazdy szkoleniowe - organizowane w weekendy co 2-3 tygodnie, a także kilka dłuższych obozów. Dni wyjazdowych w ciągu całego cyklu będzie około 120, wymogiem jest odbycie co najmniej 40 (więcej w zakładce Jak zostać przewodnikiem).

Łączą się u nas dwa pierwiastki - przygoda oraz poznawanie świata. Dzięki pozytywnemu klimatowi panującemu na wyjazdach w przyjazny sposób zdobywasz wiedzę, która wydaję się nie do przyswojenia w pojedynkę.

Panuje u nas studencki charakter - na wyjazdach śpimy w schroniskach (w lecie w namiotach), zadowalamy się własnym prowiantem, często imprezujemy przy ognisku z gitarą oraz śpiewem na ustach. Taki tryb życia pozwala nie tylko na prawdziwe poznanie Beskidów, ale również na pokochanie przyrody, poczucie klimatu "ludzi gór" oraz najważniejsze - zawiązywanie przyjaźni na całe życie!

Odpowiedzi na najczęstsze pytania znajdziesz poniżej:

FAQ