Wyróżnienie dla naszej palmy


W dniach 24-25 marca odbyła się pierwsza autokarówka kursu 17-19.

Kursanci dzielnie pilotowali autokar przez teren Pogórza Wielickiego i Wiśnickiego, Beskidu Makowskiego i Wyspowego oraz Sądecczyzny, by na koniec zawitać do Lipnicy Murowanej na doroczny Konkurs Palm Wielkanocnych.

Kursantów czekało nie lada wyzwanie zbudowania palmy, która będzie godnie reprezentowała Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie. Dodatkowej mobilizacji dokładała presja sukcesów ostatnich lat kiedy to w 2014 roku miała miejsce pierwsza historyczna kwalifikacja kursu z Krakowa do konkursu, następnie w 2015 roku przyznano 5. miejsce wystawionej palmie. Z kolei w 2016 ówczesna reprezentacja kursu zachwyciła wszystkich swoją oryginalną palmą wdzięcznie wygiętą niczym łuk sklepienia kościoła we Frydmanie i zdobieniem wiernie oddającą wytworność spiskiego rokoka w owym obiekcie (tak piękną, że nawet Andrzej Duda przyjechał ją obejrzeć), a w 2017 roku kolejny kurs zajął 4. lokatę w wyścigu po zwycięstwo.

Zabawa przy budowaniu palmy całkowicie przyćmiła emocje związane z pierwszą autokarówką.

W dzień konkursu udaliśmy się na zwiedzanie Lipnicy…

… po czym wystawiliśmy do konkursu nasze piękne dzieło, które próbowało trochę naśladować formą palmę ojców, lecz nie ukrywajmy, że nieudolnie, bo stało bardziej prosto niż krzywo (przynajmniej na początku...).

W tym roku w naszej kategorii przyznano dwa pierwsze miejsca, trzy drugie, cztery trzecie, cztery czwarte, sześć piątych... i wyróżnienie za udział. Zgadnijcie co dostaliśmy?

Tak, tak. Wyróżnienia, a w nagrodę "koszyk" miodów.

Zapraszamy do Lipnicy Murowanej za rok - my wrócimy po zwycięstwo :)