Jelena Solovjova 25. VIII 1934 – 11. IX 2008

JELENA SOLOVJOVA-VAŽINSKAJA

25. VIII 1934 – 11. IX 2008

Pärast rasket haigust lahkus Kuressaares Estonia teatri kunagine solist ja laulupedagoog Jelena Solovjova-Važinskaja. Jelena Solovjova sündis 1934. aastal Kemerovos. 1946. aastal tuli nende perekond elama Tallinna. Tallinna 19. keskkoolis saadud küpsustunnistusele järgnesid lauluõpingud: 1956. aastal lõpetas ta Tallinna muusikakooli Jenny Siimoni ja 1961. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi Linda Sauli õpilasena.

Aastail 1961–82 oli Jelena Solovjova Estonia teatri solist, seejärel suundus pedagoogilisele tööle Georg Otsa nimelisse Tallinna Muusikakooli ning tegutses seal laulupedagoogina kuni 2004. aastani, tema õpilaste seas on olnud Diana Dikson ja Kädi Kosenkranius. Pärast Saaremaale asumist jätkas Jelena Solovjova õpetajana Kuressaare muusikakoolis. Oma viimase puhkepaiga leidis ta sealsel Kudjape kalmistul.

Jelena Solovjoval oli lüüriline sopranihääl, tema loodud lavarollidest tõusid esile Olympia Offenbachi „Hoffmanni lugudes”, Oscar Verdi „Maskiballis”, Musette Puccini „Boheemis”, Gilda Verdi „Rigolettos”, Sophie Richard Straussi „Roosikavaleris”, Serpina Pergolesi „Teenija-käskijannas”, Norina Donizetti „Don Pasquales”, Zerlina Mozarti „Don Giovannis”, Paraša Stravinski „Mavras” ja Ksenja Mussorgski „Boriss Godunovis”. Ta esines ka kammer- ja estraadilauljana.

Jelena Solovjova oli Eesti Teatriliidu liige.

Rahvusooper Estonia, Eesti Teatriliit