МИ БУДУЄМО ПРОЦВІТАЮЧУ УКРАЇНУ!

Місія: Побудова Сильного Українського Громадянського Суспільства!

ПРО ГО «ВГК»

ГО «Воля-Громада-Козацтво» було зареєстроване 22 січня 2014 р. під час подій на Майдані, в розпал подій на вул. Грушевського, на сьомий день дії антидемократичних законів злочинної влади Януковича, в день Злуки Українського Народу!

Засновниками ГО «ВГК» є молодь України, яка не належить до жодної політичної сили, яка само-організувалася та прийшла на Майдан захистити Честь та Гідність молоді та Народу України і була активними учасниками 1 сотні Майдану,

ГО "ВГК" обєднує Усіх Людей, яким не байдужа Доля України та інших громадян побратимів, в яких живе Дух Козацтва як прояв національної та громадської гідності, самосвідомості і самоорганізації, які беруть активну участь у суспільному житті України, сприяють його демократизації, захисту громадянських та соціальних прав і свобод молоді, Українського Народу та громадян України, які сприяють розвитку національних традицій та культури!


План дій

1. Створити координаційний Демократичний центр, в якому пересічні українці зможуть висловлювати свої ідеї і наміри відкрито і безпечно. На нашу думку центр повинен включати медіа, юридичний захист, можливість представляти інтереси звичайних українців в органах влади. Нам не потрібен лідер - Нам потрібно КОЛО Лідерів представників громадських організацій, які своїми вчинками доказали свою якість Людини- Українця. Керуватися цей центр має КОЛОМ Лідерів Громад та Громадських організацій. У сьогоднішній ситуації необхідна також організувати учасникам Демократичного Центру юридичний та фізичний захист.

2. Забезпечити незалежність центру, відмовившись від фінансування з боку політиків і олігархів, навчити молодь заробляти кошти самостійно - шляхом праці та підприємництва.

3. Розробити юридичні механізми громадського контролю за державними інститутами. Використовуючи досвід Європи і кращу світову практику навчити патріотично налаштовану молодь механізмам боротьби з корупцією, реформуванню держави і контролю за владою. Підготувати команди для реформування різних державних інститутів.

4. Підготувати Закон про неминучу тотальну відповідальність політиків , депутатів, чиновників перед Народом України і впровадити його.

5. Захищати громадян України від порушення прав людини шляхом об'єднання зусиль і спільного реагування на проблеми кожного громодянина.

6. Повернути довіру між правоохоронними органами і народом - шляхом прозорого демократичного та цивільного контролю. Проаналізувати механізм реформування і запропонувати зважене рішення.

7. Організувати тотальний контроль за чиновниками для запобігання корупції, що зробить боротьбу за крісла невигідною.

Щоб повернути демократичні принципи в нашу Державу та зупинити корупцію, ми, як громадська організація, пропонуємо провести такі реформи:

Організувати незалежний інститут суспільних слухань із голів само- організованих та зареєстрованих територіальних громад , із незалежних від олігархів і політичних партій голів чи представників громадських організацій, із залучених незалежних фахівців, які зможуть дати незалежну оцінку запропонованим кандидатам в прямому ефірі, який має бути забезпечений державою чи незалежними демократичними інститутами , що дасть можливість людям зорієнтуватися у своєму виборі при голосуванні.

Заборонити приймати рішення загальнонаціональних питань та інтересів без проведення суспільних слухань та народного референдуму.

Створити постійно діючий інститут проведення народних референдумів.

Генерального прокурора, Верховного суддю, Міністрів України, Голову НБУ, Голову РНБО, Голову нацполіції, Голову СБУ, Уповноваженого з Прав Людини обирати всенародно на загальних виборах із запропонованих на суспільних слуханнях кандидатів, чий фах має відповідати цим посадам. А також розробити та впровадити в законодавчому порядку автоматичний механізм звільнення з цих посад.

Скоротити Верховну Раду до 50 чоловік ( по 2 депутата від кожної області).

Впровадити механізм відзиву депутатів та імпічменту Президента. Наприклад, при наявності 100 підписів про відзив міського депутата мають бути проведені суспільні слухання та референдуми окремого району про відзив депутата; при наявності 1000 підписів депутата Верховної Ради мають бути проведені суспільні слухання та референдуми окремого округу; при наявності 10.000 підписів мають бути проведені суспільні слухання та референдуми щодо імпічменту та перевиборів Президента.

Впровадити відкритий моніторинг діяльності будь-якого працівника контролюючих органів і чиновників та впровадити в законодавчому порядку автоматичний механізму звільнення держслужбовця за відсутністю позитивних результатів його діяльності.

Впровадити кримінальну особисту відповідальність працівників контролюючих органів за бездіяльність та відсутність достатньої реакції на звернення громадян. У разі порушення прав та свобод громадян та відсутності реакції по захисту з боку Гаранта (Президента), з нього мають бути особисто витребувані всі збитки та відшкодування за моральну шкоду в судовому порядку, як із будь – якого іншого чиновника. Зобов’язати державу звітувати в письмовому вигляді перед кожним громадянином за кожну витрачену копійку з бюджету до останнього її отримувача, щоб кожен громадянин міг самостійно зробити висновки, наскільки ефективно влада витратила народні кошти та наскільки ефективно працювали ті чи інші чиновники.

Щоб повернути демократію в Україні, держава має платити 10.000 гривень кожному громадянину за явку на вибори та таким чином забезпечити чесне голосування на виборах. Чому держава, прикриваючись боротьбою з корупцією та боротьбою за демократію, знаходить кошти на великі зарплати посадовцям, посіпакам, депутатам , які укравши довіру та голос громадянина на виборах, служать олігархам і їх політичним силам та дбають про власне збагачення, а на дійсного носія демократії та влади – громадянина – у держави ніколи немає коштів? Загнавши громадянина у злидні, примушують його продавати навіть свій голос за кілограм гречки. Де взяти ці кошти? Ми впевнені, що НАБУ, в яке держава вклала такі великі кошти, виправдає наші сподівання та поверне державі суму у 100 разів більшу необхідної, ще залишиться на гідне забезпечення армії та гідне лікування і реабілітацію ветеранів АТО та членів їх родин. Заборонити займати державні посади громадянам, якщо вони чи члени їхніх родин мають свій бізнес чи зв’язки з олігархами. Заборонити приймати участь у наступних виборах усім політи-кам , які були при владі чи у Верховній Раді останні 25 років і доказали свою політичну імпотенцію та неспроможність зупинити корупцію. Це дасть можливість прийти до влади новим політичним силам та змінить ситуацію в країні.

Розробити та впровадити чіткий закон суспільної відповідальності, де відповідальність буде починатися з Президента, депутата, держслужбовця, а всі пільги з інваліда, ветерана, пенсіонера, молоді.

Це не остаточні пункти і зрозуміло, що вони потребують думки експертів, суспільних слухань та обговорень, в результаті чого вони можуть бути доповнені чи змінені або зняті взагалі. Переконливо просимо Вас поділитися Вашим досвідом. Можливо, у Вас є спеціалісти, котрі могли б нас проконсультувати і виступити в якості експертів.

Нам необхідна Ваша допомога та підтримка в знайомстві та взаємодії з демократичними інститутами, які могли б навчити нашу молодь досягати демократичних реформ в нашій державі, діючи демократичними шляхами.

Ми готові до співпраці і взаємодії зі всіма демократичними інститутами.