Річний звіт

Про підсумки роботи закладу освіти у 2021 - 2022 н.р.

та завдання на 2022 - 2023 н.р.

Упродовж 2021–2022 н.р. педагогічний колектив Корсунь-Шевченківської загальноосвітньої спеціалізованої школи І - ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням іноземних мов головну увагу спрямовував на вирішення наступних завдань:

· забезпечення виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дитяче харчування»;

· Національної доктрини розвитку освіти,

· дотримання Конституції України;

· Конвенції про права дитини;

· концепції загальної середньої освіти (12-річна школа);

· Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти;

· Державного стандарту початкової загальної освіти;

· Концепції державного стандарту спеціальної освіти дітей з особливими потребами;

· створення комфортних умов для навчання, виховання та розвитку здобувачів освіти;

· підвищення відповідальності учасників освітнього процесу за результати навчальної діяльності;

· вдосконалення професійного, методичного та загальнокультурного рівня кожного учителя;

· застосовування в роботі нових педагогічних технологій, інтерактивних методик навчання;

· здійснення особистісно зорієнтованого підходу до навчання та виховання учнів.

· систематичне виявлення здібних та обдарованих дітей і організація роботи з ними згідно з державною програмою „Обдарована дитина”;

· сприяння зміцненню здоров’я дітей, їх фізичному розвитку;

· прищеплення учням навичок і потреби здорового способу життя;

· кординація дій школи, сім’ї, громадськості;

· підвищення психолого-педагогічної культури батьків;

· робота з попередження дитячого травматизму, правопорушень, бездоглядності, булінгу та інших негативних проявів серед учнів;

· здійснення заходів по зміцненню матеріальної бази школи.

Упродовж року навчальний заклад був забезпечений кадрами. У минулому навчальному році педагогічний колектив школи налічував 30 учителів і 17 працівників, які забезпечували освітній процес.

Існувала така мережа класів:

Всього 14 класів. Протягом року зі школи вибуло 10 учнів, прибуло – 4 учнів.

На 1 вересня 2021 року чисельність учнівського контингенту складала 294 учнів, на 31 травня 2022 року – 286 учнів.

Особлива увага учителів була звернута на забезпечення повного виконання навчальних планів та програм, підвищення рівня викладання та якості знань учнів з основ наук, на реалізацію пізнавальних, виховних і розвиваючих можливостей навчального матеріалу.

Уроки максимально забезпечувалися необхідним обладнанням, навчально-наочними посібниками, матеріалами. Основою педагогічної діяльності колективу була методична робота, спрямована на підвищення кваліфікаційної професійної майстерності вчителів. У структурі організації науково-методичної роботи важливе місце посідала робота над методичною проблемою, яка забезпечувала участь кожного педагога в удосконаленні освітнього процесу. Переважна більшість педагогів досягла підвищення якості знань учнів шляхом використання інноваційних освітніх технологій, інформаційної мережі Інтернет.

Для забезпечення особистісно орієнтованого підходу до підвищення професіоналізму, розвитку індивідуального творчого стилю діяльності кожного учителя в закладі проводилась різнорівнева методична робота, якою були охоплені всі педагоги колективу.

Форми роботи обирались відповідно до потреб кожного учителя та можливостей школи: масові, групові, індивідуальні.

У 2021-2022 н.р педагогічний колектив продовжив роботу над науково-методичною проблемою школи «Формування ключових компетентностей учнів на основі використання новітніх педагогічних технологій в освітньому процесі».

Центром методичної роботи в закладі є методичний кабінет, в якому зібрано нормативні, інформаційні документи, навчальні програми, методична і довідкова література, матеріали з діагностики учителів. Вся необхідна інформація висвітлюється на змінних та постійних стендах.

Основною формою методичного забезпечення освітнього процесу було функціонування шкільних методичних об’єднань, діяльність яких була спрямована на якісну реалізацію навчальних планів і програм, на вивчення нормативних документів, на організацію позакласної роботи з предметів, на впровадження сучасних педагогічних інновацій, інформаційних технологій. Кожне з п'яти шкільних МО працювало над реалізацією методичної проблеми, яка підпорядкована загальношкільній науково-методичній проблемі. Заходи, передбачені планами роботи методоб’єднань, визначалися чіткістю та практичною цілеспрямованістю.

Члени МО на своїх засіданнях виступали з доповідями, обмінювалися досвідом роботи, обговорювали новинки методичної та фахової літератури, проводили відкриті уроки. Було проведено 16 відкритих уроків та 14 виховних заходів, з яких визнано високоефективними – 13 уроків та 10 заходів. Заслуговують на увагу уроки вчителів: Бєлової А.О., Федосій Л.В., Царенко О.В., Кисельової Ю.О., Білоущенко О.Б., Лавренчука Л.В., Березової В.М., Макаревич Г.Ю., Степанова В.П., Риженко О.М., Баранової Л.М., Гладкого В.С.

Набула індивідуально-особистісних орієнтирів самоосвіта учителів. Педагоги продовжували роботу над власною методичною проблемою, керуючись прагненням подолати невирішені проблеми або вдосконалити сильні сторони викладання.

Методичному зростанню учителів сприяв самоаналіз діяльності, вивчення і впровадження передового перспективного досвіду. Учителі закладу постійно дбали про власне методичне зростання, виявляли зацікавленість новими методами, технологіями вдосконалення освітнього процесу. Минулий навчальний рік ознаменувався подальшим активним вивченням і впровадженням інтерактивних технологій, опанування освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.

Підвищенню ефективності роботи вчителів сприяло проведення методичних та предметних тематичних тижнів. У лютому проведено місячник педагогічної майстерності вчителів, які атестувались. За результатами атестації підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та звання «вчитель-методист» Лавренчуку Л.В., підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та присвоєно звання «старший вчитель» Федосій Л.В., Деркач С.П., Макаревич Г.Ю.; підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та присвоєно звання «вчитель - методист» Степановій Т.М., присвоєно першу кваліфікаційну категорію Риженко О.М.; присвоєно другу кваліфікаційну категорію Русс А.Ю.

В системі роботи з підвищення якості освіти особливу увагу було надано вивченню стану викладання і рівню навченості учнів з предметів.

Упродовж року вивчено і розглянуто на педагогічних радах та нарадах при керівнику освітнього закладу стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів із української мови та літератури, фізики, впровадження здоров’язберігаючих технологій на уроках фізичної культури, формування ключових компетентностей на уроках математики на уроках 5-11 класах.

Крім того, розглядалися питання:

· формування позитивної мотивації навчальної діяльності, старанного та відповідального ставлення до навчання, готовності до практичного застосування знань та умінь;

· реалізація проєкту «Обдарована дитина»;

· про підсумки роботи над науково-методичною проблемою закладу;

· про роботу з двтьми з девіантною поведінкою;

· реалізація проєкту «Педагог ХХІ століття»;

· реалізація проекту «Партнерство заради дитини. Концепція «Школа – родина - дитина» в умовах реформування школи;

· інклюзивне навчання: рівні можливості для кожного;

· організація роботи в школі з профілактики домашнього насильства й булінгу;

· про роботу класних керівників щодо профілактики булінгу та дотримання академічної доброчесності;

· про роботу групи продовженого дня;

· про стан збереження підручників та прогноз забезпечення ними на наступний навчальний рік;

· про спільну роботу вчителів філологів та бібліотекаря школи щодо виховання в учнів цікавості до навчання;

· про особливості співпраці роботи практичного психолога з класними керівниками;

· про соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

· про результативність роботи педагогів щодо підготовки учнів до районних предметних олімпіад;

· про індивідуальну роботу з учнями 9 та 11 класів, які засвоюють матеріал на початковому рівні;

· про результати рейду – огляду «Урок» та стан відвідування учнями школи;

· про хід виконання рішень попередніх педрад.

Розгляд цих питань сприяв активізації роботи з вдосконалення форм і методів навчання та виховання учнів.

Особлива увага в методичній структурі освітнього закладу приділялась роботі з молодими вчителями. Для цього використовувались такі форми роботи:

● парне співробітництво, наставництво (досвідчений учитель – молодий учитель);

● індивідуальні консультації;

● діагностування.

Педагоги школи брали участь у професійних заходах, ділилися методичними надбаннями з освітянами інших шкіл. Вчитель фізики Деркач С.П. представила свої матеріали на конкурс «Кращий освітній цифровий ресурс».

Упродовж навчального року постійна увага приділялася методичному забезпеченню організації навчання і розвитку обдарованих учнів. У 2021 – 2022 н.р. учні 6-11 класів школи здобули 16 призових місць в районних предметних олімпіадах. В обласній олімпіаді з біології Нех Антон (учень 11 класу) виборов ІІІ місце (учитель Лавренчук Л.В.), призером ІІ етапу конкурсу - захисту наукових робіт МАН стала Стрига Анастасія (11 клас) з англійської мови (учитель Баранова Л.М.).

Навчальний рік закінчили 286 учнів.

За результатами річного оцінювання із 170 учнів 5-11 класів високий рівень навчальних досягнень мають 7 учнів (4,1%), достатній рівень навчальних досягнень - 54 (31,8%), середній рівень навчальних досягнень - 76 учнів (44,7 %), початковий рівень навчальних досягнень – 33 (19,4%).

Індекс успішності по школі –7,9 б. Якісний показник – 56,4 %.

Здобувачі початкової та базової загальної середньої освіти у 2021-2022 навчальному році звільнені від складання ДПА.

Рівень навчальних досягнень учнів школи за 2021-2022 н.р., успішність учнів по класах, якісний показник успішності учнів по класах, успішність учнів по предметах, показник відвідування учнями школи по класах за минулий навчальний рік подано в діаграмах.

В кінці навчального року в школі було проведення самооцінювання освітньої діяльності.

Результати самооцінювання ефективності освітніх та управлінських процесів за підсумками 2021-2022 навчального року - >

Фінансова звітність

1021_7м.xlsx
1031_2м.xlsx
1021_4-1м.xlsx
1061_2м.xlsx
1200_2ь.xlsx
1021_2м.xlsx