Бібліотека

ПРОБЛЕМА, НАД ЯКОЮ ПРАЦЮЄ БІБЛІОТЕКА

Формування особистості здобувача освіти з високим рівнем інформаційної культури та культури читання.

ГОЛОВНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

  • моделювання універсального бібліотечного фонду, змісту освітнього процесу, що відповідає нашому закладу, його інформаційним, виховним та культурологічним функціям та завданням, а також запитам, інтересам і потребам користувачів;

  • створення довідково-пошукового апарату для багатоаспектного розкриття фонду через систему каталогів й картотек та фонду довідкових й інформаційних видань;

  • максимальне розкриття фонду бібліотечних документів через сучасні форми наочної популяризації літератури;

  • оптимізація довідково-бібліографічного обслуговування;

  • формування інформаційної культури користувачів;

  • впровадження сучасних інформаційно-комунікативних технологій та використання медіа-ресурсів у практиці роботи;

  • створення умов для позитивної мотивації до читання.

Бібліотека закладу загальної середньої освіти є його обов’язковим структурним підрозділом.

Завдання, що стоять перед сучасною національною школою, зміна характеру, пріоритетів і підходів до освіти та виховання, процеси глобалізації та інформатизації суспільства зумовлюють зміну функцій та статусу бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів, реформування їх в інформаційні центри, які мають здійснювати, в першу чергу, інформаційне забезпечення освітньо - виховного процесу.

Робота шкільної бібліотеки – надзвичайно багатогранна. Визначені конкретні форми інформування кожної категорії читачів з урахуванням їхніх потреб.

Діяльність шкільної бібліотеки спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.

Виконується головне завдання – обслуговування користувачів, задоволення інформаційних потреб, яке відбувалося як наданням традиційних друкованих матеріалів так і шляхом використання світової інформаційної мережі Інтернет.

Бібліотека інформаційно забезпечує всі аспекти навчально-виховного процесу школи, тим самим сприє вихованню гармонійної, інформаційно-культурної особистості серед школярського контингенту, допомагає в підвищенні фахової майстерності педагогам.

Важливе місце в своїй діяльності бібліотека надає просвітницькій роботі, популяризації літератури, рекламно-іміджевій діяльності.

Ведеться робота по формуванню бібліотечного фонду, інформаційна та довідково-бібліографічна робота, співпраця з активом бібліотеки, вчителями, батьками, громадою селища.

Обслуговування читачів проводиться в режимі абонементу та читального залу.

Облік користувачів та книговидачі в бібліотеці ведеться відповідно до встановленого порядку: в читацьких формулярах, щоденнику роботи бібліотеки.

Також в бібліотеці постійно ведеться робота щодо формування, обробки та збереження книжкового фонду згідно з інструкцією «Про порядок доставки, комплектування та облік навчальної літератури».

Проводиться рекламна кампанія бібліотеки у вигляді розповсюдження буклетів та бюлетенів, плакатів, бікбордів, рекламних слоганів та гасл.

Традиційно шкільна бібліотека проводить «Тиждень бібліотеки», «Тиждень дитячого читання», «Дні інформації», «Дні бібліографії», бере участь у проведенні «Дня Землі», «Дня Води», «Тижнів безпеки життєдіяльності», заходів до пам’ятних та знаменних дат.

Відповідно до плану проводились бібліотечні уроки. Працює оздоровчо-лікувальний комплекс для книжок «Книжковий клуб».

Протягом року постійно поповнюються тематичні теки, каталоги та картотеки.

На педагогічних радах учителі отримували інформацію про нові надходження до бібліотеки підручників та художньої літератури.

Ведуться всі форми обліку фонду бібліотеки.

Діяльність бібліотеки спрямована на виконання основних завдань і напрямів діяльності, зазначених у річному плані роботи бібліотеки: національне, громадянське, родинне, трудове, екологічне, правове та естетичне виховання; профорієнтацію школярів, виховання культури читання учнів; поповнення і збереження книжкових фондів; керівництво позакласним читанням.

Бібліотека – це інформаційний центр, де учні формують читацькі смаки, розвивають любов до книги. Саме бібліотека сприяє розвиткові особистості дитини, культури спілкування, формуванню інформаційної, освітньої, пізнавальної, інтелектуальної діяльності школярів.

Використовуючи різні форми роботи, бібліотека постійно працює над тим, щоб заохочувати дітей до читання, зацікавити їх книгою, процесом пізнання.

Бібліотека має абонемент, читацький зал (на 16 посадочних місць). Приміщення бібліотеки відремонтовано та естетично оформлено. Для підручників бібліотека має ізольоване приміщення.