Sprawy spoza rewiru

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi - Widzewa w Łodzi Agnieszka Zalewska informuje, że z dniem 1 stycznia 2019 roku wierzyciel ma prawo wyboru komornika sądowego na obszarze właściwości sądu apelacyjnego, na którym znajduje się siedziba kancelarii komornika właściwego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. z 2018 r. poz. 1360 t.j.), z wyjątkiem spraw:


  • o egzekucję z nieruchomości;
  • o wydanie nieruchomości;
  • o wprowadzenie w posiadanie nieruchomości;
  • o opróżnienie pomieszczeń, w tym lokali mieszkalnych, z osób lub rzeczy;
  • w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio.

Kancelaria działa na obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Łodzi.

Kancelaria może przyjmować sprawy z właściwości następujących sądów:


Sądu Okręgowego w Kaliszu:

    1. Sądu Rejonowego w Jarocinie (gminy: Jarocin, Jaraczewo, Kotlin, Żerków)
    2. Sądu Rejonowego w Kaliszu (gminy: Blizanów, Brzeziny, Ceków, Godziesze Wielkie, Kalisz, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Stawiszyn, Szczytniki, Żelazków)
    3. Sądu Rejonowego w Kępnie (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal, Trzcinica)
    4. Sądu Rejonowego w Krotoszynie (gminy: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Sulmierzyce, Zduny)
    5. Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim (gminy: Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Ostrów Wielkopolski, Przygodzice, Raszków, Sieroszewice, Sośnie)
    6. Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie (gminy: Czajków, Doruchów, Grabów nad Prosną, Kobyla Góra, Kraszewice, Mikstat, Ostrzeszów)
    7. Sądu Rejonowego w Pleszewie (gminy: Chocz, Czermin, Dobrzyca, Gizałki, Gołuchów, Pleszew)


Sądu Okręgowego w Łodzi:

    1. Sądu Rejonowego w Brzezinach (gminy: Brzeziny, Dmosin, Jeżów, Koluszki, Lipce Reymontowskie, Rogów, Słupia)
    2. Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi (dzielnice: Łódź Bałuty, Łódź Polesie, Łódź Śródmieście)
    3. Sądu Rejonowego w Kutnie (gminy: Bedlno, Krzyżanów, Kutno, Łanięta, Oporów, Strzelce, Żychlin)
    4. Sądu Rejonowego w Łęczycy (gminy: Daszyna, Dąbrowice, Góra Świętej Małgorzaty, Grabów, Krośniewice, Łęczyca, Nowe Ostrowy, Piątek, Świnice Warckie, Witonia)
    5. Sądu Rejonowego w Łowiczu (gminy: Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kiernozia, Kocierzew Południowy, Łowicz, Łyszkowice, Nieborów, Zduny)
    6. Sądu Rejonowego w Pabianicach (gminy: Dłutów, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Pabianice, Rzgów)
    7. Sądu Rejonowego w Rawie Mazowieckiej (gminy: Biała Rawska, Cielądz, Głuchów, Kowiesy, Rawa Mazowiecka, Regnów, Sadkowice)
    8. Sądu Rejonowego w Skierniewicach (gminy: Bolimów, Godzianów, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice)
    9. Sądu Rejonowego w Zgierzu (gminy: Aleksandrów Łódzki, Głowno, Ozorków, Parzęczew, Stryków, Zgierz)


Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim

    1. Sądu Rejonowego w Bełchatowie (gminy: Bełchatów, Drużbice, Kleszczów, Kluki, Rusiec, Szczerców, Zelów)
    2. Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim (gminy: Czarnocin, Gorzkowice, Grabica, Łęki Szlacheckie, Moszczenica, Piotrków Trybunalski, Ręczno, Rozprza, Sulejów, Tuszyn, Wola Krzysztoporska, Wolbórz)
    3. Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim (gminy: Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki, Ujazd, Żelechlinek)
    4. Sądu Rejonowego w Opocznie (gminy: Aleksandrów, Białaczów, Drzewica, Mniszków, Opoczno, Paradyż, Poświętne, Sławno, Żarnów)
    5. Sądu Rejonowego w Radomsku (gminy: Dobryszyce, Gidle, Gomunice, Kamieńsk, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgota Wielka, Ładzice, Masłowice, Przedbórz, Radomsko, Wielgomłyny, Żytno)


Sądu Okręgowego w Płocku

    1. Sądu Rejonowego w Ciechanowie (gminy: Ciechanów, Glinojeck, Gołymin-Ośrodek, Grudusk, Ojrzeń, Opinogóra Górna, Regimin, Sońsk)
    2. Sądu Rejonowego w Gostyninie (gminy: Gąbin, Gostynin, Łąck, Nowy Duninów, Pacyna, Sanniki, Słubice, Szczawin Kościelny)
    3. Sądu Rejonowego w Mławie (gminy: Bieżuń, Dzierzgowo, Kuczbork-Osada, Lipowiec Kościelny, Lubowidz, Lutocin, Mława, Radzanów, Siemiątkowo, Strzegowo, Słupsk, Szreńsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna, Wiśniewo, Żuromin)
    4. Sądu Rejonowego w Płocku (gminy: Bielsk, Bodzanów, Brudzeń Duży, Bulkowo, Mała Wieś, Radzanowo, Słupno, Stara Biała, Staroźreby, Wyszogród)
    5. Sądu Rejonowego w Płońsku (gminy: Baboszewo, Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk, Raciąż, Sochocin, Załuski)
    6. Sądu Rejonowego w Sierpcu (gminy: Drobin, Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc, Szczutowo, Zawidz)
    7. Sądu Rejonowego w Sochaczewie (gminy: Brochów, Iłów, Młodzieszyn, Nowa Sucha, Rybno, Sochaczew, Teresin)
    8. Sądu Rejonowego w Żyrardowie (gminy: Baranów, Jaktorów, Mszczonów, Puszcza Mariańska, Radziejowice, Wiskitki, Żabia Wola, Żyrardów)


Sądu Okręgowego w Sieradzu

    1. Sądu Rejonowego w Łasku (gminy: Buczek, Dalików, Dobroń, Lutomiersk, Łask, Pęczniew, Poddębice, Sędziejowice, Uniejów, Wartkowice, Widawa, Wodzierady, Zadzim)
    2. Sądu Rejonowego w Sieradzu (gminy: Błaszki, Brąszewice, Brzeźno, Burzenin, Goszczanów, Klonowa, Sieradz, Warta, Wróblew, Złoczew)
    3. Sądu Rejonowego w Wieluniu (gminy: Biała, Bolesławiec, Czarnożyły, Czastary, Działoszyn, Galewice, Kiełczygłów, Konopnica, Lututów, Łubnice, Mokrsko, Nowa Brzeźnica, Osjaków, Ostrówek, Pajęczno, Pątnów, Rząśnia, Siemkowice, Skomlin, Sokolniki, Strzelce Wielkie, Sulmierzyce, Wieluń, Wieruszów, Wierzchlas)
    4. Sądu Rejonowego w Zduńskiej Woli (gminy: Szadek, Zapolice, Zduńska Wola)