Персональний сайт майстра в/н

Колосовича Олексія Васильовича

Учитель і учень ростуть разом.

Мені дуже приємно, що Ви завітали на мою сторінку.

Буду радий, якщо на сайті ви зможете знайти для себе корисну інформацію.


Кам'яні будівлі і споруди були ще в доісторичні часи. Грубе оброблення каменю виконувалось у бронзовий період при спорудженні культових споруд - дольменів і менгірів — вертикально поставлених кам'яних блоків.

В період рабовласницького ладу в державах, що багаті природними каменями (Єгипет, Греція, Стародавній Рим), дуже швидко розвивалася техніка ручної обробки каменю, будівництво з великих елементів, бутове мурування стін. Уже в той час використовувалася цегла (єгиптяни приготовляли цеглу-сирець ще в доісторичну епоху), а в Ассірії і Вавілонії для оздоблювання споруд - глазурована кольорова цегла. І сьогодні люди по праву пишаються великими творіннями будівельного минулого: пірамідами і храмами Єгипту, мостами і амфітеатрами Стародавнього Риму, спорудами Сходу, екзотикою Стародавніх будівель Самарканду.

Не можна без захоплення дивитися на пам'ятку Київської Русі, - стіни Софійського Собору, закладені князем Яро­славом Мудрим на початку XI ст., є одними з перших кам'яних споруд на Русі, збудованих із цегли і каменю.

На Україні більшість будівель зводять із кам'яних матеріалів - цегли, керамічних і бетонних блоків, велико­габаритних блоків, з бетону і природного каменю. Цю роботу виконують муляри - найстародавніші, почесні і багаточисельні загони робітників. Від якості мурування залежить не тільки естетичність будівлі, а й міцність та довговічність.