WSPARCIE

Zapraszam do wsparcia projektu www.klubnauki.pl

W nadchodzącym roku szkolnym chciałbym zaoferować bezpłatne zajęcia z podstaw programowania sztucznej inteligencji i komputerów kwantowych wszystkim chętnym. Szacuję że może być to około 200 osób.

Potrzebuję do tego sali i komputerów. Obecnie korzystam z sali gościnnie i w roku szkolnym nie ma tam dużej możliwości zwiększenia ilości zajęć. Jeśli mają Państwo jakąś salę, najlepiej z wifi lub może stary laptop do oddania (wystarczy że działa na nim jako-tako zaktualizowana przeglądarka internetu) zapraszam do kontaktu.

Planowane są kolejne zajęcia z innych obszarów ciekawych technologii. Na początek interfejs mózg-komputer. Podstawowy zestaw do edukacji i prostych badań kosztuje około 5500zł. Link do zrzutki jest tutaj: https://zrzutka.pl/prme6r

W przeciwieństwie do zaanonsowanego ostatnio (16.07.2019 - www.geekweek.pl/news/2019-07-17/elon-musk-ujawnil-szczegoly-budowy-interfejsu-mozg-komputer-od-neuralink ) przez Elona Muska /Neuralink, ten jest nieinwazyjny.

Podobne urządzenia standardowo wykorzystywane są w medycynie, w badaniach reklamowych, nauce.

Niestety projekty autentycznie lokalne nie mogą liczyć na wsparcie rządu czy UE. Kto wymaga ten płaci, a nikt nie zapłaci za to żeby na jakiejś prowincji rósł sobie niezależny ośrodek naukowy.

A docelowo, za kilkanaście lat, efektem tego projektu ma być tu uniwersytet podobny ideowo do Institute for Advanced Study (IAS) w Princeton. Uczelnia bez biurokracji pozwalająca najlepszym na prowadzenie badań podstawowych.

Dlatego też zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc.

Jeśli są Państwo w stanie wesprzeć projekt materialnie lub finansowo proszę o deklarację na poniższy adres e-mail lub przez formularz kontaktowy na stronie głównej.

Np. w formie zdania „deklaruję 10zł”. Gdy projekt zacznie działać formalnie poproszę już o realne wsparcie zgodne z deklaracją.

Oczywiście wszystkim, oprócz wkładu w rozwój Iławy, zapewniam podziękowania na stronie. Pakiety sponsorskie do negocjacji.


Projekt można wspierać również zamawiając usługi w INFOTIMES.pl - IŁAWA.

  • informacje dla biznesu
  • pomoc w eksporcie
  • rozwiązywanie niestandardowych problemów w biznesie
  • obróbka danych dla zastosowań w sztucznej inteligencji
  • itp.