Влада Чує Молодь

Ласкаво просимо на сайт проєкту!

Новини

Результати проєкту “Влада чує молодь”

В рамках зустрічі “Діалогове коло між представниками новостворених НУО і досвідченими” місцеве населення було проінформоване про результати дослідження. Поточна статистика допоможе НУО будувати стратегію з впізнаваності та підвищення довіри до громадських організацій.

Фрагмент відеозапису з презентацією ролика можна переглянути у відео.

01.03.2024

Результати проєкту “Влада чує молодь”

Кафедра державного управління, публічного адміністрування та економічної політики долучена до проєкту “Влада чує молодь”, що реалізовується у партнерстві з ГО “Розвиток громад Харківщини”, за підтримки ГО “Станція”, Національного фонду демократії (National Endowment for Democracy, NED).

Метою проєкту є сприяти впровадженню інструментів місцевої демократії серед молоді в місті Харків шляхом проведення соціального дослідження серед місцевих жителів. Результати дослідження дозволять залучити до освітнього простору

представників місцевого самоврядування та активну молодь громади.

В рамках проєкту серед здобувачів ЗВО та школярів Харківської громади провели соціальне дослідження обізнаності молоді щодо практичних інструментів впливу на владу, рівня готовності до взаємодії із органами місцевого самоврядування, довіри до діяльності громадських організацій та рівня відкритості місцевої влади до населення. Проаналізовано як на відповіді впливає гендерний фактор та місцезнаходження молоді (в Харкові, інших містах України, за кордоном).

Опитування показало, що 21 % молодих людей вважають, що точно можуть вплинути на владу в Харківській громаді, 55% – припускають, що можуть, однак, не знають як, і 24% – не вірять, що це можливо.

Якщо розглянути розподіл відповідей за статтю, то можна побачити, що в своїх можливостях вплинути на владу значно більш впевнені хлопці (31,3%) ніж дівчата (16,7%). Більшість дівчат (61,1%) припускають, що можуть вплинути, однак, не знають як. Не вірять, що можуть вплинути майже однакова кількість респондентів незалежно від статті.

До участі в проєкті були залучені бакалаври ОП “Публічне управління” та ОП “Економіка та економічна політика” в рамках виробничої практики та за бажанням.

Весь технічний супровід здійснював магістр ОП “Публічне адміністрування” Дмитро Несміян.

Подивитися новину на сторінці Instagram

29.02.2024

Проєкт підходить до завершення, і ми маємо, чим поділитися

Після детального аналізу результатів опитування, ми готуємо публікацію. Стаття містить кілька розділів. Починаючи з методології дослідження починається опис завдань, які були поставлені в рамках проєкту. Серед них визначення обізнаності молоді щодо практичних інструментів впливу на владу, рівень довіри до влади та рівень відкритості місцевої влади до населення. Другим ключовим завданням було донесення результатів до жителів громади та органів місцевого самоврядування в Харкові.

В статті детально описані основні етапи організації та проведення дослідження. Серед них підготовчий, що включає в себе розробку змісту опитувальника, роботу з соціологом та фахівцем в галузі публічного управління, а також метод збору даних. Не пропущена згадка і про сайт, на якому зараз Ви читаєте цю новину. В описі етапу збору первинної соціологічної інформації детально описане пілотне тестування, та процес проведення опитування серед студентів гуманітарних спеціальностей та школярів. Також наведені етапи обробки інформації, аналізу отриманої інформації та підготовка узагальнених результатів та висновків.

Найбільша частина звіту приділена результатам дослідження. Ці результати дозволили отримати первинні дані щодо їх думок відносно можливостей впливу на владу в розрізі груп респондентів за їх статтю та місцезнаходженням під час озброєної агресії в Україні.

Чекайте незабаром на повну версію.

28.02.2024

Опитування триває

Спільно з класними керівниками Харківського ліцею №100 було проведено уроки з презентацією опитувальника-квізу.

Учні 10 та 11 класів прийняли участь в опитуванні і продемонстрували досить високе прагнення стати частиною змін в громаді. Більше половини (61,4%) зазначили, що можуть вплинути на владу в громаді. 68,2% відповіли, що можуть або припускають, що можуть проявити ініціативу для взаємодії з органами місцевого самоврядування.

Якщо характеризувати відповіді, то на більшість питань було надано вірні відповіді. І це не враховуючи, що 93% опитаних не знайомилися зі статутом територіальної громади.

Наприкінці уроку учням було розказано про те, де вони можуть знайти відповіді на питання, які були заскладними. Також ми попросили учнів поділитися думкою щодо вдосконалення та покращення опитувальника в майбутньому.

З результатами та статистикою відповідей можна ознайомитися на сторінці за цим посиланням.

16.02.2024

А ви помітили як змінився наш сайт?

Починаючи з опитувальника та кількох джерел на сторінці довідничка, зараз наш сайт виріс.

Після тестового запуску форми ми додали ще кілька статистичних питань, щоб розширити вибірку та отримати більше можливостей для варіантів вибірки. Тепер можна отримати вибірку за віком, статтю та місцезнаходженням респондентів.

Також стала доступна статистика відповідей! Завдяки впровадженому алгоритму всі нові відповіді миттєво аналізуються та висвітлюються в діаграмах на сторінці "Статистика відповідей", яку можна подивитися за цим посиланням. Крім того, кожну діаграму можна відкрити в своїй сторінці, щоб детальніше розглянути значення. Радимо вікривати сторінку з комп'ютера.

Додатково ми оновили довідничок. Тепер він має більше джерел та ресурсів, які допоможуть знайти відповіді на питання, що залишилися після проходження опитування. Ознайомитися з ним можна на сторінці за цим посиланням.

10.02.2024

Проєкт був представлений місцевій громаді

Наша команда ловить кожну можливість. Пройшли два дні тренінгів в Центрі Розвитку Громадянського Суспільства, в рамках яких проєкт був представлений місцевим громадам.

Під час огляду прикладів презентацій, було розглянуто презентацію проєкту "Влада чує молодь". Місцеві неурядові організації були проінформовані про просування проєкту. Крім того, їм були надані посилання на ресурси, де згодом можна буде ознайомитися з результатами проведеного опитування.

Робота з проєктом піднімається на нову сходинку, і настає найвідповідальніший етап.

01.02.2024

Опитувальник вже готовий!

В минулому місяці ми почали розробляти питання для опитувальника-квіза. Це був довгий процес пошуку та аналізу статуту Харківської територіальної громади, бюджетного кодексу України, а також законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих громад", а також "Про службу в органах місцевого самоврядування".

Не менш важливим стало детальне знайомство з громадським бюджетом (бюджетом участі) міста Харкова. Були детально вивчені правила подачі заявок, аналіз проєктів переможців та результати голосування.

На останок, учасники проєкту ознайомилися з процесом подачі петицій до місцевої влади, Верховної Ради, Кабінету міністрів, Президента України.

Результат роботи висвітлено в опитувальнику, з яким може ознайомитися кожен бажаючий. А здобувачів середньої та вищої освіти запрошуємо долучитися до проходження опитування за посиланням.

15.01.2024

Влада підтримує молодь

З 01 грудня 2023 року кафедра державного управління, публічного адміністрування та економічної політики підтримує реалізацію проєкту “Влада підтримує молодь”, що реалізовує ГО “Розвиток громад Харківщини”.

Сприяння впровадженню інструментів місцевої демократії серед молоді в місті Харків шляхом проведення соціального дослідження серед місцевих жителів у кількості не менше 200 респондентів протягом трьох місяців.

Розроблений опитувальник з 16 питань щодо практичних інструментів впливу на владу, рівня довіри до влади та рівня відкритості місцевої влади до населення. Ведеться робота щодо його переведення в онлайн формат. Готуємось до проведення соціального дослідження серед студентів та школярів.

До реалізації проєкту долучені викладачі та здобувачі кафедри.

Проєкт реалізовується за підтримки ГО ВІ “Станція Харків” та Національного фонду підтримки демократії (National Endowment for Democracy, NED).

25.12.2023