Теорія ігор і комп'ютерні науки

Prof. Dr. Oleksii Ignatenko

Institute of Software Systems NAS of Ukraine, Kyiv (Ukraine)

Лекція:

05 березня (ЧТ)

16:10-17:20

Практика:

05 березня (ЧТ)

17:50-19:20

Теорія ігор - це область на перетині математики, економіки та соціальних наук, в якій досліджується ухвалення рішень за умов невизначеності, коли потрібно враховувати ймовірність майбутніх подій та взаємопов'язаності, коли дії одних гравців впливають на виграші інших.

Прагнення досягти кращого результату в теорії ігор називається раціональністю. Кожний раціональний гравець має враховувати правила гри, інтереси і можливості інших учасників – тобто мислити стратегічно. Теорія ігор дає інструмент для аналізу таких ситуацій, що дозволяє краще зрозуміти причини конфліктів, навчитись ухвалювати рішення за умов невизначеності, налагоджувати взаємовигідну кооперацію та багато іншого.

Результати теорії ігор широко використовуються в економіці, біології, соціальних і комп’ютерних науках. Зокрема, застосування теорії ігор в економіці були відзначені п'ятьма нобелівськими преміями.

Для нас найцікавішими є застосування в комп’ютерних науках: ігри маршрутизації, алгоритми метчінгу, обчислення рівноваги, комбінаторні аукціони і механізм дизайн. В лекції будуть розглянуті основні ідеї теорії ігор, визначені головні поняття і концепції та проведені інтерактиви для кращого розуміння теорії.

Практика.

https://colab.research.google.com/drive/1O9GprqRFzDcOz-M2seHL24FKHbsJbAdq

На практиці ми закріпимо теоретичні ідеї та розв’яжемо декілька ігор за допомогою алгоритмів бібліотеки NashPy. Зрозуміємо ідею алгоритмів пошуку домінуючих стратегій, рівноваги Неша в чистих і змішаних стратегіях. Запустимо турнір Аксельрода та дізнаємось про ітеративну ділему ув’язненого.

  • Очікувані знання слухачів: базовий Python
  • Програмне забезпечення: необхідно мати ноутбук з будь-яким python-середовищем (наприклад Anaconda або Google Colab)