Карти розуму

Сайт учителя інформатики ЗНВК №109 Силенко О. В.

Ментальні карти – це методика побудована на створенні ефективних альтернативних записів в основі якої є асоціативне мислення. Отже процес побудови ментальних карт буде простим, зрозумілим і цікавим. Цей метод дозволяє відобразити процес загального системного мислення. Ментальні карти створюються двома способами: малюються від руки на аркуші паперу і за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. З допомогою ментальних карт, можна здійснити процес розвитку і формування нформаційної компетентності школярів.

В основі майндмэппинга лежить принцип так званого радиантного мислення: всі наступні ідеї відображаються як відгалуження від головної, центральної думки. Таким чином, включається образне мислення, мозок починає бачити образи і асоціації, яким немає меж. Можна з упевненістю сказати: будь майндмэп може розростатися в усі боки до нескінченності, тому що асоціативні можливості людського розуму безмежні.

Варто зазначити, що хоча майндмэппинг починав входити в моду зовсім недавно, винайдений він був ще в шістдесятих роках минулого століття. Автор цього підходу – англійський психолог Тоні Бьюзен (р. 1942), що зареєстрував словосполучення Mind-Mapping® у якості товарного знаку у багатьох країнах. Сьогодні цією технікою структурування думок користуються в компаніях по всьому світу. Серед них – онлайн-ринок Amazon.com корпорації BBC, Disney, Microsoft і Pepsi Co, Inc., фонд захисту дикої природи WWF і навіть ООН.


Кому це цікаво?


Майндмэппинг може бути неймовірно корисний учням при конспектуванні об'ємних матеріалів. Перед створенням якісної презентації необхідно продумати все до дрібниць, самим розібратися в тематиці. У цьому також може допомогти технологія майндмэппинга. Нарешті, при вирішенні творчих завдань або «мозковому штурмі» майндмэппинг – найкраща практика.