27 лютого 2024 року для вчителів географії на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР Фроловим Дмитром Олександровичем, доцентом кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін, кандидатом сільськогосподарських наук, була організована практична зустріч за темою: «Особливості викладання географії в 7 класі Нової української школи»  з Косик Вікторією проєктним менеджером RST МОН, ст. викладачем інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Пані Вікторія  розповіла про особливості планування підготовки до уроків географії, важливості застосування формувального оцінювання. Крім цього, продемонструвала сайт підтримки підручника географія 7 клас та розповіла як працювати з різними сервісами для формування картографічних компетентностей у дітей.

 До заходу долучилося понад 145 педагогів Запорізької області, які наприкінці заходу задавали безліч питань стосовно різних додатків та їх використання в дистанційних умовах на уроках географії.

Сертифікати

20 лютого 2024 року відбулась онлайн-зустріч вчителів біології зі співавторами підручника «Біологія» для 7 класу  Костянтином Задорожним і Володимиром ДодьСпікери ознайомили учасників зі структурою підручника, його постійними рубриками та можливостями щодо реалізації практичної частини модельної навчальної програми. 

Організатор зустрічі Олена Бабкова, доцент кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін, презентувала можливості цифрових додатків у підручнику та дидактичних матеріалів до практичних робіт. Із зацікавленням учителі долучилися до обговорення інтерактивного додатку до підручника.

 У заході взяли участь 88 педагогів Запорізької, Донецької, Житомирської, Київської, Харківської, Хмельницької областей та м. Києва.

     14 лютого 2023 року для слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів географії на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР Фроловим Дмитром Олександровичем, доцентом кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін, кандидатом сіл ьськогосподарських наук, відповідно до програми навчання для була організована практична зустріч з представниками видавництва «Оріон» за темою: Картографічне забезпечення курсів географії в 6-7 класах НУШ.

      Спеціальний гість Молочко Вікторія Валеріївна, кандидат географічних наук познайомила вчителів з розвитком сучасної картографії та перспективами використання ГІС-технологій. Пані Вікторія акцентувала увагу на географічних особливостях зображення мап атласу «географія 6-7 клас», а також їх відповідності програмам НУШ для 6-7 класу.

       Слід відзначити активну участь слухачів курсів та запрошених вчителів в кінці зустрічі в обговоренні шляхів майбутніх поліпшень зображень та вмісту бажаного додаткового матеріалу та інформації в атласах.


Відео зустрічі: https://drive.google.com/file/d/1OjVMiR6KV2WsRUyWxXiAXcAYskY0pl1h/view?usp=sharing

13 лютого відбулася чергова зустріч вчителів фізики Запорізького регіону з авторами модельних навчальних програм і підручників. Цього разу свій навчально-методичний комплекс, МНП та підручник, презентувала від авторського колективу – Зоряна Максимович, учитель фізики ліцею №38 ЛМР, старший викладач кафедри природничо-математичної освіти ЛОІППО.

    «Сьогодні ми маємо дуже важливу, унікальну подію. Ми давно мріяли про те, щоб діти могли вивчати фізику за доступним, цікавим, практичним підручником. Адже фізика – наука елітарна. Її вивчають тільки ті люди, які є справжньою елітою кожної країни. І нам важливо, щоб в Україні було багато фахових фізиків, щоб не бракувало вчителів фізики та інженерів. Бо тільки тоді країна розвивається, коли має добре розвинену фізичну науку.

Цей фантастичний колектив вчителів-фізиків зробив неймовірну роботу! І ніхто краще за вчителів не напише підручника! Я сподіваюся, що цей підручник стане у пригоді тисячам і тисячам дітей та їхнім батькам», – звернувся до присутніх Олег Паска.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ 

Марафон освітніх рішень: як змінити підходи до викладання в 7-9 класах НУШ

Олександр Школьний презентував методичні особливості модельної навчальної програми з математики для 7-9 класів і підручника з математики для 7 класу. Підручник відповідає вимогам програми НУШ та відповідає стандартам освіти, зрозумілий та доступний для учнів та вчителів, матеріал викладено зрозуміло та лаконічно. Концентрується увага як досягти результату із предмета «Математика», представлено дітям як цікавий та веселий предмет. Мотиваційним компонентом є головні герої: двоє дітей Тетянка та Петрик, вчителька та дідусь Тарас. І саме дід Тарас розповідає матеріал  та ставить цікаві запитання.

Посилання: https://youtu.be/Ttdz9F2ukhQ

Підручник «Математика.7клас» О.Школьний, Є.Нелін, Ю.Простакова, А.Миляник

Методичні родзинки вивчення математики за модельною програмою для 7–9 класів та за підручником для 7 класу на шляху до успішного складання ЗНО / НМТ авторів підручника «Математика» для 7 класу НУШ видавництва «Ранок»  Андрієм Миляником були представлені на вебінарі  13 лютого 2024 року.

Автор продемонстрував якість друкованого матеріалу для забезпечення зручності використання підручника, який містить різноманітні завдання, які допоможуть учням розвивати різні математичні навички та вміння. Значна кількість завдань та прикладів для використання на уроках у яких розглядаються життєві ситуації. Також підручник містить завдання для роботи з обдарованими учнями.

З 20 березня по 20 квітня відбувся дистанційний тренінг для вчителів, які забезпечуватимуть реалізацію нового ДСБСО відповідно до Концепції «Нова українська школа» у природничій галузі освіти.

Тренер Лілія Васильченко, завідувач кафедри ДМНПМД, к.п.н., доцент, обласний координатор природничої галузі освіти, створила комфортні умови для учасників тренінгу. 122 вчителя природничих предметів:

-   ознайомилися з нормативною базою щодо запровадження ДСБСО в освітній процес;

-  проаналізували навчально-методичне забезпечення викладання природничих предметів в умовах НУШ;

-   розглянули сучасні підходи до забезпечення якісної освіти.

Досвідом організації освітнього процесу в нових умовах поділилася Людмила Чижиковська, заступник директора Бердянської гімназії №3 «Сузір‘я» БМР Запорізької області, вчитель природничої галузі – закладу освіти, який приймає активну участь в інноваційному освітньому проекті Всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження  навчально-методичного забезпечення для ЗЗСО в умовах реалізації ДСБСО».

Учасники тренінгу дали високу оцінку запропонованим матеріалам та організації навчання.

З 20 березня по 20 квітня відбувся дистанційний тренінг для вчителів математики, які забезпечуватимуть реалізацію нового ДСБСО відповідно до Концепції «Нова українська школа».

Тренер Світлана Полюга, доцент кафедри ДМНПМД, к.фіз.-матем.наук, обласний координатор математичної галузі освіти, створила комфортні умови для учасників тренінгу.  89 вчителів математики ознайомилися з нормативною базою щодо запровадження ДСБСО в освітній процес; проаналізували навчально-методичне забезпечення викладання математики в умовах НУШ; розглянули сучасні підходи до забезпечення якісної математичної освіти; обмінялися досвідом роботи та планами щодо використання різних підручників з математики.

Учасники тренінгу високо оцінили запропоновані матеріали та організацію навчання.

З 20 по 30 березня 2023 року відбувся тренінг «Нова українська школа: адаптаційний цикл базової середньої освіти. Курс І (для вчителів природничої галузі освіти)» для вчителів 5-6 класів закладів освіти Запорізької  області щодо впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа».

У комфортних умовах, створених тренером Лілією Васильченко, завідуючою кафедрою дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін, к.п.н., доцентом, обласним координатором природничої галузі освіти, вчителі інтегрованих курсів з природознавства (Пізнаємо природу/ Природничі науки / Довкілля):

Під час підсумкової зустрічі он-лайн учасники тренінгу наголосили на сучасному рівні організації та проведення тренінгу; відзначили високу якість запропонованих матеріалів до опрацювання; важливість таких заходів для успішного запровадження ДСБСО та реформування освіти.

НСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ 

щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році 5 клас.


Природнича освітня галузь 


Математична освітня галузь 

22 серпня 2022 року відбулася чергова зустріч учасників тренінгу "Новий зміст освітньої галузі у 5-6 класі (Природнича галузь)" з авторами модельних навчальних програм природничої галузі освіти за новим державним стандартом. Навчально-методичний комплекс до МНП "Пізнаємо природу" презентувала Дарія Біда, кандидат педагогічних наук, доцент ЛОІППО, Заслужений вчитель України.

Шановні колеги!

Командою фахівців ЗОІППО підготовлений науково-методичний посібник для вчителів 5-6 класів та керівників закладів загальної середньої освіти, в якому надані рекомендації з питань: викладання (з усіх освітніх галузей) за новим Державним стандартом базової середньої освіти, створення безпечного освітнього середовища, управлінського та психологічного супроводу освітнього процесу. В посібнику також презентований досвід пілотних закладів загальної середньої освіти Запорізької області, які протягом року впроваджували новий Державний стандарт.

Дуже сподіваємось, що наші матеріали вам будуть у нагоді та допоможуть в організації навчального процесу у 5 класах Нової української школи.

6 травня 2022 року відбулася традиційна зустріч вчителів природничої галузі освіти з авторами модельних навчальних програм за новим Державним стандартом базової середньої освіти. Дидактичні та методичні матеріали для забезпечення викладання за модельною навчальною програмою інтегрованого курсу "Пізнаємо природу. 5-6 кл" презентувала Дарія Біда, Заслужений вчитель України, кандидат педагогічних наук, доцент ЛОІППО - автор підручника та МНП.

Під час зустрічі Дарія Дмитрівна розповіла про співпрацю з пілотними закладами освіти в Україні та відповіла на питання вчителів, які планують викладати цей курс з 1 вересня 2022 року.  

Васильченко Лілія, координатор природничої галузі освіти у Запорізькій області, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін ЗОІППО, проаналізувала результати пілотування інтегрованого курсу "Пізнаємо природу. 5 - 6 кл" у нашому регіоні.

Детальніше .....

Оцінювання учнів 5-6 класів НУШ

Міністерство освіти і науки України затвердило методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти.

Наказ МОН України № 289 від 01.04.2022 

Для вчителів 5-тих класів НУШ Інститут модернізації змісту освіти створив ресурс «Навчально-методична скарбниця. НУШ 5-6 класи», на якому можна знайти всі навчальні та навчально-методичні матеріали, що розподілені за освітніми галузями Держстандарту базової середньої освіти відповідно до модельних навчальних програм.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПУТІВНИК НУШ  5 КЛ

Видавництво «Ранок» розмістило для безкоштовного використання посібники для тих, хто пілотує НУШ.  За наведеним покликанням можна ознайомитися  docs.google.com/sprea...haring і взяти для роботи посібники, які видавництво «Ранок»  підготувало в межах експерименту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти», а також календарно-тематичне планування до них.

         Розпочато підготовку педагогів 5-х класів закладів загальної середньої освіти, які за Наказом МОН України № 406 від 02.04. 2021р. є учасниками інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». 

        25 серпня 2021 р. на базі комунального закладу загальної середньої освіти «Балабинська гімназія «Престиж» Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області в межах виконання плану заходів з реалізації І-го організаційно-підготовчого етапу інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» пройшов тренінг для команд пілотних закладів Запорізької області.   Детальніше 

6 грудня завершилося навчання вчителів природничих наук Запорізького регіону за програмою «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: АДАПТАЦІЙНИЙ ЦИКЛ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ» Природнича галузь. З 11 жовтня 516 учасників тренінгу, вчителі фізики та астрономії, біології та хімії, географії та екології, які планують  викладати інтегровані курси «Пізнаємо природу» або «Природничі науки» в 5 класі з 1 вересня 2022 року ознайомилися з підходами до викладання предметів природничої галузі за концепцією НУШ; проаналізували модельні навчальні програми та навчально-методичне забезпечення до них, запропоноване авторами; розглянули рекомендації МОН та вчителів пілотних закладів освіти щодо формувального оцінювання; спланували свою діяльність до подальшої співпраці.

Учасники тренінгів в анкеті зворотнього зв’язку висловлюють щиру вдячність Васильченко Лілії Володимирівні, обласному координатору природничої галузі, і Шарабаровій Світлані Станіславівні, Логіновій Наталі Володимирівні та Кузьменко Вірі Анатоліївні, тренерам НУШ, які створили сприятливі умови для оволодіння вчителями природничих предметів основними знаннями щодо запровадження Державного стандарту базової середньої освіти в закладах освіти з вересня 2022 року.

Із 11 жовтня по 6 грудня 2021 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР проведено  дистанційні тренінги за програмою «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: АДАПТАЦІЙНИЙ ЦИКЛ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ» для вчителів математики Запорізької області, які планують викладати математику у 2022/2023 н.р. за концепцією НУШ. 544 учасників тренінгу (з них 24 - навчені регіональні тренери) ознайомилися з новими підходами до викладання математики за концепцією НУШ;  проаналізували модельні навчальні програми та навчально-методичне забезпечення до них; ознайомились з  рекомендаціями МОН та вчителів пілотних закладів освіти щодо формувального оцінювання; розглянули сучасні методи викладання математики та спланували свою діяльність до подальшої співпраці.

Учасники тренінгів в анкеті зворотнього зв’язку висловлюють щиру вдячність Полюзі Світлані Ігорівні, обласному координатору математичної галузі, і Гаращенко Альоні Петрівні, Лавренко Світлані Вікторівні, Зозуль Світлані Валеріївні та Кітченко Марині Миколаївні, тренерам НУШ, які створили сприятливі умови для оволодіння вчителями основними знаннями щодо запровадження Державного стандарту базової середньої освіти в закладах освіти з вересня 2022 року.

Організатори тренінгу щиро вдячні учасникам за співпрацю, креативність під час навчання та  наполегливість! Зичимо всім міцного здоров’я та наснаги!