Новини кафедри

3 травня на базі кафедри  було проведено засідання круглого столу : " Роль педагога у психологічній підтримці здобувача освіти: шляхи подолання кризових ситуацій", на якому було обговорено питання психологічної підтримки здобувачів освіти педагогами під час освітнього процесу; проаналізовано форми психологічної допомоги щодо виходу з кризових ситуацій і станів.
Звернено увагу на значення налагодження психологічного контакту щодо запобігання виникнення кризових станів у здобувачів освіти

19 березня народний аматорський колектив "Дівочі співаночки" під керівництвом викладача кафедри Юлії Кобзар взяли участь
у поетично-мистецькому заході «І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі»
до Дня поезії, в рамках відзначення 210-річчя від дня народження Тараса, організованому  Муніципальним центром культури та аматорського мистецтва, відділом культури Основ’янського району Департаменту культури Харківської міської ради та Будинком культури Основ’янського району.

Глядачі поринули в атмосферу української поезії, народних пісень та хореографії. 

Все буде Україна!

26 лютого в рамках проєкту  «Майстерня диригентського виконання» було проведено зустріч, тема якої – «Розвиток емоційного інтелекту». Цей напрям у процесі формування особистої компетентності майбутнього вчителя музичного мистецтва має важливе значення.

Сьогодні кожному з нас важливо навчитися розуміти свої емоції, стан. Розпізнавати їх і, звичайно ж керувати ними: впоратися зі смутком, розчаруванням, гнівом, запальністю, депресією.

Що таке «емоційний інтелект» і взагалі, чи можна його виміряти? Чим відрізняється  «звичайний» інтелект від «емоційного» і чому власники першого частіше поступаються місцем під сонцем власникам другого?

Відповідаючи на ці питання, очевидно, варто говорити про комплекс психологічних якостей людини, що визначають поняття «емоційний інтелект». У процесі нашої зустрічі здобувачі більш детальніше розкрили їх. 

20 лютого було проведено круглий стіл: "Синетз української мови в дитячий хоровій музиці в творах М. Лисенка та М. Леонтовича" разом зі здобувачами освіти 41 м групи

На базі кафедри до Дня Державного герба України було проведено круглий стіл на тему:
"Герб - символ державності України"

19 лютого 1992 року Верховна Рада України своєю постановою затвердила Державний Герб незалежної України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті, що символізує безперервність тривалого історичного розвитку українського народу!

Положення_24.pdf

29 січня до роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки долучилась Олеся Олійникова - хормейстер, органістка з м. Сківе (Данія).
Пані Олеся є випускницею нашого навчального закладу 1984 року.
Під орудою Олесі Михайлінви творчо розвиваються два хорових аматорських колектива, що проводять свою діяльність при музичній школі м. Сківе.
Під час спілкування з пані Олесею учасники мотиваційної зустрічі дізналися про культурні традиції датчан, їх менталітет, музичні смаки й одну ціакву особливість - вони надзвичайно люблять співати. Хористи, під керівництвом Олесі Олійникової записали музичне привітання нашим здобувачам освіти і викладачам, яке має символічну назву "Многая літа", чим виразили нам своє небайдуже ставлення до ситуації в нашій країні і надали щиру підтримку засобами музичного мистецтва.
Також Олеся Михайлівна поділилась особистими прийомами роботи з аматорським хоровим колетивом і познайомила творчістю інших сучасних професійних датських хорів.
Традиційно дякуємо організаторм, співорганізаторам, учасникам проєкту, особливо О.О. Цурановій, О.В. Халєєвій  і самій учасниці, Олесі Олійниковій, за цікаве, щире спілкування і знайомлення з музичним мистецтвом Данії!

21 листопада з нагоди Дня Гідності та Свободи
на базі кафедри було проведено круглий стіл здобувачів освіти 512-м групи
"Україна: незалежність, гідність, свобода"

14 листопада було проведено конкурс диригентсько-хорового виконавства "Кантилена в диригентському жесті" в рамках лабораторії "Диригентської майстерності"

 
Виступ складався з чотирьох етапів:
1. Виразний показ фрагменту поетичного тексту за допомогою жесту;
2. Диригування конкурсного твору. Діагностика інтерпретації даного твору іншої конкурсантки;
3. Диригування твору за вибором;
4. "Роздуми вголос" на тему.

10 листопада на базі кафедри було проведено круглий стіл "Мистецтво та наука в сучасному глобалізованому просторі" 

9 листопада на базі кафедри було проведено круглий стіл зі здобувачами освіти
111 м, 311 м, 412 м, 511 м груп "Академічна доброчесність: практичний вимір "

За сумлінну працю, вагомий внесок у справу підготовки висококваліфікованих фахівців, плідну науково-педагогічну діяльність з нагоди Дня працівників освіти подякою
Харківської обласної державної (військової) адміністрації вручено Халєєвій Олені Вікторівні, завідувачу кафедри вокально-хорової  підготовки вчителя, кандидата мистецтвознавства, доцента.
Щиро вітаємо та бажаємо миру, міцного здоров'я, добробуту та подальших визначних досягнень.

26 вересня в рамках Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки відбулась зустріч.

З великим задоволенням більш ніж 60 учасників взяли участь у зустрічі зі спікеркою з Ізраїля, Наталею Четовою.

Пані Наталя випускниця Харківського педагогічного коледжу 1997р.

Сьогодні Наталія Миколївна є засновницею однієї з найбільш затребуваних приватних музичних шкіл у м.Ашдод (Ізраїль).

Пані Наталя поділилась зі здобувачами освіти особистими напрацюваннями, методикою навчанні грі на фортепіано, вокалу, вокального й інструментального ансамблів.
Серед найбільш ефективних технологій навчання пані Наталя виокремила метод гри.
" У грі діти розкривають себе, навчаються із задоволенням", - наголосила спікерка.

Традиційно, наприкінці зустрічі, запрошена гостя Лабораторії побажала здобувачам наполегливо рухатися уперед, творчо розвиватися, а також миру нашій країні.

22 вересня Міжнародна творча лабораторія мистецької педагогіки розпочала свою роботу з мотивуючої зустріч з Вікторією Дворядкіною - викладачкою музичного мистецтва старшої загальноосвітньої школи (High school) м. Торонто (Канада) на тему " Сучасні технології викладання музичного мистецтва. Досвід фахівців Європи та світу".

Пані Вікторія - випускниця нашого навчального закладу 1990 р. В освітньому закладі Канади працює 24 роки. 

       Успішна у своїй професії спікерка поділилась з майбутніми вчителями музичного мистецтва, викладачами мистецьких дисциплін, викладачами музичних кафедр факультету фізичного виховання та мистецтв своїм професійним досвідом. Пані Вікторія розказала про особливості мистецької освіти канадських старшокласників, а також продемонструвала фото й записи шкільних духового оркестру й джазового хору, які під її керівництвом постійно беруть участь і отримують високі нагороди на різноманітних конкурсах і фестивалях Канади. 

Пані Вікторія  виразила слова підтримки українській молоді, побажала творчого розвитку, успіху в оволодінні професійними знаннями й навичками, а також миру нашій країні. 

      Зустріч підготували  та провели викладачі кафедри фортепіано Ірина Анатоліївна Каппе, керівник Лабораторії - Оксана Олексіївна Цуранова.

Міжнародний день миру - свято, покликане змусити всіх не лише задуматись, але й зробити щось дієве.
Адже найбільша у світі мрія кожного - це мир в нашій державі!

20 вересня викладачі та здобувачі освіти взяли участь в заході  до Міжнародного дня миру
"Хай буде мир віднині і довіку"

8 травня о 13:00 на базі кафедри було проведено круглий стіл на тему "Аспекти організації викладання вокально-хорових дисциплін під час бойових дій в країні"

Вітаємо!
Народний аматорський колектив "Дівочі співаночки" з Гран-Прі, а також здобувачів освіти Кушнаренко Юлію 412 м групи та Савченко Валерію 512 м групи з перемогою!

Вітаємо! Зразковий колектив жіночій хор "Розмай" ,
Народний аматорський колектив "Дівочі співаночки", а також здобувачів освіти Кушнаренко Юлію 412 м групи та Савченко Валерію 512 м групи
з перемогою в КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

Diplom_CT_410.pdf
Diplom_CT_411.pdf
Diplom_CT_412.pdf
Diplom_CT_413.pdf

27 квітня у межах міжнародної співпраці в рамках роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки,
відбулась онлайн - репетиція хору "Gospels and more": "Госпел у сучасній хоровій культурі Німеччини"
у м. Бремен в Німеччині.

Вітаємо!  Народний аматорський колектив хор "Світанок" 
з перемогою  в дистанційному
Міжнародному благодійному двотуровому
конкурсі мистецтв "ANCORA FEST" 

24 лютого на базі кафедри було проведено позааудиторний захід
"Хай мир панує в світі й в Україні" 

  Його тематична спрямованість визначена тими страшними подіями війни, від якої потерпає Україна, її багатостраждальний волелюбний народ. Тож мир – це і велика мета, і великий засіб по-справжньому культурного існування людини. 

8 лютого у рамках роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки відбулася чергова зустріч з циклу "Жінка в мистецтві: від українських джерел до світового визнання".
Цього разу здобувачі вищої освіти і викладачі-музиканти факультету фізичного виховання та мистецтв мали можливість поспілкуватися з Регіною Черничко - піаністкою, викладачкою фортепіано з Німеччини. Пані Регіна розповіла про систему виховання музикантів у Німеччині,
поділилася своїм педагогічним і виконавським досвідом. 
Пані Регіна блискуче виконала Сонату Л. Бетховена № 27 і на прикладі цього твору провела майстер клас на тему "Особливості роботи над авторським текстом. Основні етапи підготовки до концертного виступу".
Гостя зустрічі відповіла на запитання здобувачів освіти і викладачів.

31 січня у рамках роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки відбулася перша творча зустріч з циклу "Жінка в мистецтві: від українських джерел до світового визнання" з німецькою піаністкою та композиторкою Мариною Барановою. 

Пані Марина поділилася зі здобувачами освіти та викладачами-музикантами факультету фізичного виховання та мистецтв спогадами про своє дитинство, навчання, професійний путь музиканта-виконавця. 

Учасники заходу мали можливість послухати авторські твори композиторки в її власному виконанні, які вона присвятила Україні.

Пані Марина відповіла на питання щодо її творчості як виконавиці, а також процесу створення композицій. На останок композиторка подарувала нашим здобувачам ноти свого останнього твору "Батьківщина" присвяченого Україні. 

Пані Марина з радістю погодилася взяти участь у роботі 17 Обласного конкурсу "Музична Слобожанщина" в якості члена журі.

Згідно з плану заходів кафедри на 2022-2023 н.р.

щодо впровадження євроінтеграційної тематики в освітній процес
здобувачі освіти приймали участь у міжнародній конкурсно - фестивальній дияльності
«STELLA FUTURA AUTUNNO»  та "Чорноморські вітрила"
за результатами яких посіли призові місця.

25 листопада на базі кафедри було проведено онлайн лекцію-концерт
«Практичні інструменти реалізації інновацій сучасної вищої освіти
в умовах дистанційного навчання»

Дистанційне навчання тільки починає осмислюватися в музичній педагогіці, необхідним є пошук інструментів реалізації позитивних можливостей навчання «на відстані», доцільне і корисне запровадження інноваційних елементів дистанційного навчання у практичну виконавську підготовку майбутнього вчителя музичного мистецтва.

Програма1.pdf

Вітаємо! Народний аматорський колектив "Дівочі співаночки"
з Гран Прі
XIVII Міжнародному багатожанровому двотуровому дистанційному фестивалі - конкурсі мистецтв "Скарби нації"

14 жовтня у межах міжнародної співпраці в рамках роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, в режимі онлайн, відбувся майстер-клас для викладачів та здобувачів освіти у м. Бремен в Німеччині.
Тема майстер класу:
"Особливості початкової музичної освіти у Німеччині"

15 жовтня на платформах Іnstargam та Facebook раді запросити вас до #онлайнмарафонУкраїнаувогні початок о 10:00. Кожні півгодини буде опубліковано новий запис пісні вокального класу Клімової Оксани Олександрівни #класКлімової та #ХГПА

25.09.2022 року у місті Вільнюс, Литовська республіка, в рамках роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, відбувся концерт української музики
«Хай лунає музика на добро»

Керівником і організатором заходу стала викладачка кафедри вокально-хорової підготовки вчителя Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, кандидат мистецтвознавства Марина Смородська.

В концерті взяли участь здобувачки вищої освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради: 

Портняга Валерія  – факультет фізичного виховання та мистецтв, вихованка старшого викладача, кандидата педагогічних наук кафедри фортепіано Смородського Віталія Ігоровича;  Одарченко Валерія – психолого-педагогічний факультет (спеціальність «Філологія»). 

Гостям з України і Литви гостинно відчинив двері палац Traku Voke Dvaras – одне з мальовничих місць Вільнюса. Присутні мали можливість насолодитися звуками фортепіанної музики, відчути красу української пісні тощо.

Вітаємо! 
Зразковий колектив жіночий хор "Розмай"  з перемогою 
у Міжнародному двотуровому багатожанровому благодійному
конкурсі мистецтв "Land of talents"
«Вільні та незалежні 2022"


Вітаємо! 
Зразковий колектив жіночий хор "Розмай"  з перемогою 
у Міжнародному двотуровому багатожанровому конкурсі мистецтв
«Це моє небо, це моя земля"


Вітаємо! Савченко Дарину  
з перемогою у Всеукраїнському кокурсі талантів "Квіти надії"


 11 травня  о 13:00
на базі кафедри було проведено круглий стіл
"Значення української вокально - хорової спадщини у національному вихованні, розвитку та соціалізації особистості" у режимі онлайн


ВЕРТЕП - ФЕСТ 2022

Доброю традицією академії є участь у вертепі! Цьогоріч наші студенти та викладачі долучилися вже до VI Фестивалю "Вертеп - фест 2022".
Колядники пройшлися вертепною ходою вулицею Сумською, згодом усі охочі мали змогу долучитися до спільного співу колядки
"Нова радість стала" разом з українськими та іноземними містами!

Джерело : Молодіжний хаб 

Оголошення.pdf

15 грудня на кафедрі вокально - хорової підготовки вчителя, відбувся культурно - мистецький захід "Незбагненна музика природи" .  
Незбагненна музика, - музика природи
Міріад мелодій щодень дають сходи
На безмежній ниві землі і небес
Кожному окремо по крихті чудес.
Особлива музика, - різна повсякчас
І усе це нам, - і усе для нас...

1 грудня відбувся дебютний концерт вокального колективу ZORI старшого викладача кафедри вокально - хорової підготовки вчителя
Яни Ігнатьєвої
,,ZORI: МУЗИКА ПОЧУТТІВ"
Глядачі поринули у атмосферу справжнього зіркового 

шоу з живою музикою у виконанні  Андрія Адам'яна та яскравими виступами учасників колективу.
У концерті по-новому прозвучали відомі українські та зарубіжні хіти.


Вітаємо!  Народний аматорський колектив хор "Світанок"  (керівник- Варганич Г.О.)
з перемогою  у дистанційному
INTERNATIONAL FESTIVAL-COMPETITION
NORDIC FEST – 2021 FINLAND,HELSIKI


Вітаємо!  Зразковий колектив жіночий хор "Розмай"
з отриманням Гран - прі  у дистанційному
INTERNATIONAL FESTIVAL-COMPETITION
NORDIC FEST – 2021 FINLAND,HELSIKI

10 листопада на кафедрі вокально-хорової підготовки вчителя відбувся конкурс хорової практики "Творчий політ" .
Учасникам конкурсу було необхідно об'єднати три види мистецтва: поезію, хореографію та спів.

Вітаємо Наталію Ворону з перемогою у Багатожанровому фестивалі-конкурсі "Салют Карпати-Буковель!"

Документ 10.pdf

Вітаємо переможців Міжнародного фестивалю-конкурсу "STELLA FUTURA-ОНЛАЙН" Вітковську Єлизавету та Бондаренко Анастасію! 

21 березня в рамках Міжнародного музичного фестивалю Music Days in UA  у партнерстві з Творчою лабораторією мистецької педагогіки відбулася педагогічна конференція "Педагогічна майстерність в умовах соціокультурної реальності", в якій взяли участь викладачі та здобувачі кафедри.

2 березня на кафедрі вокально-хорової підготовки вчителя відбувся концерт хорової музики "Кобзарева пісня", присвячений Тарасу Шевченку. На концерті пролунали твори композиторів, які були написані на вірші Кобзаря. Його твори надихали багатьох композиторів на створення пісень, хорових творів, кантат. Ми мали можливість послухати деякі твори у виконанні наших студентів. 

Вітаємо викладачів та здобувачів із перемогою у INTERNATIONAL ONLINE COMPETITION GOLDEN TALANTS OF MADRID 11.02.2021

IMG_20210302_143659_363.jpg
IMG_20210302_143720.jpg

Вітаємо Народний аматорський колектив хор "Світанок" (керівник- Варганич Г.О.) з отриманням Гран-прі у Другому дистанційному Всеукраїнському багатожанровому фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості!

IMG-956ef8803e4f9f029a37aa27f357c26e-V.jpg
IMG_20210121_142439_215.jpg
IMG-fa883ed4c05c06938e709a6cd301bbdd-V.jpg

Вітаємо Зразковий колектив жіночий хор "Розмай" з перемогою у дистанційному фестивалі-конкурсі "Барви осені"

Розмай на сайт.jpg