Новини

Доцентка кафедри, кандидат біологічних наук Шапаренко І.Є. взяла участь у роботі фахового журі в секції «Охорона здоров’я». Робота журі тривала протягом двох днів: 2 березня відбувся постерний захист, на якому учні захищали постери своїх наукових робіт та відповідали на питання членів журі. 3 березня пройшла конференція, на якій доповідачі захищали свої наукові роботи та відповідали на запитання своїх колег – учнів-членів МАН. 

У ІІ турі конкурсу взяли участь 18 конкурсантів з Полтави та Полтавської області. На розгляд журі було представлено наукові розвідки про ментальне здоров’я школярів у період повномасштабного вторгнення, впливу гаджетів і комп’ютерної техніки на стан здоров’я підлітків, відновлення фізичної працездатності школярів, оцінка якості сну старшокласників, фізичної активності як профілактики стресу та ін. Роботи учнів мали актуальну тематику та були виконані на достатньо високому рівні, результати представлені у сучасній формі, діти продемонстрували високий рівень володіння матеріалом.

 


Доцентка кафедри Согоконь Олена Анатоліївна

з 2 січня по 17 лютого 2024 року пройшла  закордонне стажування (Дубай Осло, Стокгольм, Рим, Бургас, Нью-Йорк, Єрусалим, Пекін) на тему: «Нобелівські Лауреати: вивчення досвіду та професійних досягнень для формування успішної особистості та трансформації оточуючого світу“» організоване International Historical Biographical Institute.

Програма стажування науково-педагогічних працівників (6 кредитів ECTS – 180 академічних годин) охопила такі актуальні на сьогоднішній день для освітян теми, що стосуються  напрямку євроінтеграції, глобалізації, цифровізації, дерадянізації, модернізації освітнього простору та оновлення змісту освіти.  

Проходження стажування відбувалося в дистанційній формі.

Викладачка кафедри - член журі  обласного конкурсу "Здорове життя - успіх буття" зазисту робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України 

21 листопада 2023 року на базі Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" відбувся обласний конкурс "Здорове життя - успіх буття". Шапаренко І.Є. - доцентка, кандидат біологічних наук взяла участь у роботі фахового журі у секції "Захист наукових робіт". 

У конкурсі взяли участь 20 школярів з Полтави та Полтавської області. Тематика робіт була різноманітною, зокрема стосувалась здоров’я, ризиків цукрового діабету, фізичного розвитку школярів, фізичної активності як профілактики стресу та ін. Роботи учнів були виконані на достатньо високому рівні, результати представлені у сучасній формі, діти продемонстрували високий рівень володіння матеріалом.

Доцентки кафедри Квак Ольга Вікторівна та Денисовець Тамара Михайлівна завершили підвищення кваліфікації у Сумському державному університеті. Програма стажування «Фізичне та ментальне здоров’я людини: принципи життєстійкості у кризових умовах» (1 кредит ECTS/30 академічних годин) виконана у повному обсязі. Підвищення кваліфікації відбувалося у дистанційній форматі.


Викладачі кафедри  взяли участь в онлайн-лекції на тему «Особливості проведення занять з фізичного виховання для дітей з особливими освітніми потребами: досвід Польщі». Слухачі детально ознайомилися з соціальною концепцією інклюзії, що передбачає гуманізацію суспільних відносин і дотримання прав осіб з особливими потребами на якісну та доступну освіту на засадах персоналізованого підходу. 

pnpu.edu.ua/news/na-fakulteti-fizychnogo-vyhovannya-ta-sportu-vidbulasya-onlajn-lekcziya-na-temu-osoblyvosti-provedennya-zanyat-z-fizychnogo-vyhovannya-dlya-ditej-z-osoblyvymy-osvitnimy-potrebamy-dosvid-polshhi.html 

Доцентки кафедри Шапаренко І.Є. та Мироненко С.Г. з 20.02.2023 по 31.03.2023 року успішно пройшли закордонне науково-педагогічне стажування на тему: «Distance education: pedagogical technologies and methods for working with students remotely» за програмою підвищення кваліфікації організованою West Finland College разом з Fundacja ADD.

Програма стажування науково-педагогічних працівників (6 кредитів ECTS – 180 академічних годин) охопила такі актуальні на сьогоднішній день для освітян теми, як «Сучасні методи викладання в дистаційному форматі», «Робота викладача на дистанційних платформах», «Новітні сучасні технології дистанційногої роботи зі студентами».

Проходження стажування відбувалося в дистанційній формі.

19 квітня 2023 року на кафедрі відбулась традиційна Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Роль фізичної культури і спорту в збереженні та зміцненні генофонду нації». На конференції були розглянуті  актуальні  теми щодо оптимізації та реформування системи шкільного харчування, порівняльного аналізу підготовки бакалаврів у навчальних закладах України та за кордоном, вплив тренувань з джиу-джитсу на фізичний, розумовий та морально-психологічний розвиток дітей та молоді для зміцнення генофонду нації, особливостей формування психолого-педагогічних здібностей сучасного вчителя фізичної культури, профілактики шкідливих звичок серед школярів та актуальних питань правового регулювання відносин у сфері спорту. За матеріалами конференції видано збірник тез доповідей.

22 березня 2023 року  напередодні Всесвітнього дня боротьби з  туберкульозом, доцент кафедри Олена Согоконь провела онлайн-семінар для студентів 1 курсу факультету фізичного виховання у групах ФВ-11, ФВ-12, ФВ-13 спеціальності Середня освіта (Фізична культура).

Тема семінару була присвячена профілактиці туберкульозу серед спортсменів. Метою  заходу стало  ознайомлення студентства з методами діагностування та профілактики  туберкульозу.

Студенти активно долучалися до обговорення теми,  вступали в дискусію, задавали питання і виявили небайдужість та зацікавленість до цієї теми.

Викладачі кафедри - члени журі ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України 

25-26 лютого 2023 року на базі Полтавського державного медичного університету у режимі онлайн відбувся ІІ етап конкурсу. Доценти кафедри, кандидати біологічних наук взяли участь у роботі фахового журі: Мироненко С.Г. у секції «Медицини, біології людини», Шапаренко І.Є. у секції «Охорони здоров’я». Робота журі тривала протягом двох днів: 25 лютого відбувся постерний захист, на якому учні захищали постери своїх наукових робіт та відповідали на питання членів журі. 26 лютого пройшла конференція, на якій доповідачі захищали свої наукові роботи та відповідали на запитання своїх колег – учнів–членів МАН. 

У ІІ турі конкурсу взяли участь 28 конкурсантів з Полтави та Полтавської області. Тематика робіт була різноманітною, зокрема стосувалась здоров’я ротової порожнини, респіраторних захворювань, ризиків цукрового діабету, впливу візуалізації та звукового супроводу на когнітивні здібності школярів, впливу дистанційного навчаня на стан здоров’я школярів, фізичного розвитку школярів, фізичної активності як профілактики стресу та ін. Роботи учнів були виконані на достатньо високому рівні, результати представлені у сучасній формі, діти продемонстрували високий рівень володіння матеріалом.



28 листопада 2022 року на факультеті фізичного виховання Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка відбулась відкрита дуальна лекція на тему «Роль м’язової системи в спорті». Лекторами були  доцентка кафедри Мироненко С.Г. та доцент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини Полтавського державного медичного університету Жамардій В.О. 

http://pnpu.edu.ua/news/vidbulasya-vidkryta-dualna-lekcziya-na-fakulteti-fizychnogo-vyhovannya.html

14 жовтня викладачами кафедри були проведені кураторські години присвячені дню Захисників та Захисниць України. Куратори груп ознайомили студентів з історією цього свята, із символікою, що з ним пов’язана. Але головною метою заходу було те, щоб молоде покоління усвідомлювало цінність героїзму і жертовності захисників і захисниць України задля свободи та незалежності нашої Батьківщини.


Викладачі кафедри медико-біологічних дисциплін і фізичного виховання взяли участь у фітнес-марафоні «Молодь–краса–здоров’я 2022» присвяченому дню фізичної культури і спорту України.  http://pnpu.edu.ua/news/na-fakulteti-fizichnogo-vihovannya-vidbuvsya-fitnes-marafon-molod-krasa-zdorovya-2022.html?fbclid=IwAR3zSfxHLaoENmhKALuudqoTnwP1fPqiw_N6jgWAcOpvXcTYUnC9QWOAFBk
Викладачі кафедри медико-біологічних дисциплін і фізичного виховання: професор Павло Хоменко, доценти Тамара Денисовець і Ольга Квак зареєстрували авторське право на навчальний посібник «Методичні рекомендації для самостійної роботи із навчальної дисципліни «Долікарська медична допомога при невідкладних станах» 

Доцент кафедри медико-біологічних дисциплін і фізичного виховання Денисовець Тамара Михайлівна з 28.02.2022 по 28.03.2022 року успішно пройшла науково-педагогічне стажування на тему: «Теорія і практика науково-педагогічних підходів в освіті» за програмою підвищення кваліфікації International Science Group та ISMA University of Applied Sciences (Riga, Latvia).

Програма стажування науково-педагогічних працівників (6 кредитів ECTS – 180 академічних годин) охопила такі актуальні на сьогоднішній день для освітян теми, як «Сучасні методи викладання в закладах вищої освіти», «Міжкультурна комунікація у європейському просторі вищої освіти», «Процес здійснення якісних та перспективних досліджень у вищій школі».

Проходження стажування відбувалося в дистанційній формі.

4 березня 2022 року у режимі відеоконференції на платформі «ZOOM» здобувачам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» викладачами кафедри медико-біологічних дисциплін і фізичного виховання презентовано сертифікатну освітню програму «Дієтологія у спорті».

       Керівник сертифікатної освітньої програми доцент Ольга Квак,  зазначила, що сертифікатна програма «Дієтологія у спорті»  має обсяг 1800 годин (60 кредитів), і має на меті забезпечити підготовку фахівців, здатних виявити та ефективно розв’язувати завдання і вирішувати проблеми науково-інформаційного характеру, що уможливлюють розвиток методології досліджень у сфері харчування, зокрема в розділі дієтології спорту.  


Доцентки кафедри Шапаренко Інна Євгенівна та Мироненко Світлана Георгіївна завершили підвищення кваліфікації у Сумському державному університеті. Програма стажування «Інноваційні технології медичного забезпечення у спортивній діяльності» (3 кредити ECTS/90 академічних годин) виконана у повному обсязі. Підвищення кваліфікації відбувалося в дистанційній формі.

sport.pnpu.edu.ua/index.php/3738/ 

Доцент кафедри Денисовець Т.М. -  координатор благодійної акції "Діти - дітям" проведеної в університеті в рамках співпраці з Полтавською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України. 

http://pnpu.edu.ua/news/korolenkivczi-vzyali-uchast-u-blagodijnij-akcziї-diti-dityam.html

На кафедрі відбулося засідання круглого столу  http://sport.pnpu.edu.ua/index.php/3450/

Викладачі кафедри - члени журі І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України 3 грудня 2021 року відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України. Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка представили доценти кафедри медико-біологічних дисциплін і фізичного виховання Денисовець Тамара Михайлівна – голова журі секції «Екологія, охорона довкілля»; Квак Ольга Вікторівна – голова журі секції «Біологія» та член журі цієї секції – Донець Олександр Володимирович.

     


На кафедрі відбулося засідання круглого столу "Профілактика венеричних захворювань. ВІЛ/СНІД"

http://sport.pnpu.edu.ua/index.php/3425/