Varsity Game

Schedule and Stats

*Stats updated at the conclusion of each contest

Josh Palmer Fund Elmira Holiday Inn Classic

2019 Tournament Schedule


Friday December 27th Elmira High School

11:00 am: Game #1-Regional Division 1 Semifinal #1: Mansfield (PA) 56 vs Edison 48

12:45 pm: Game #2-Regional Division 1 Semifinal #2: Wellsville 51 vs Elmira ND 46

2:30 pm: Game #3-Girls Division Quarterfinal #1: CPP 39 vs Seton Catholic 37

4:15 pm: Game #4- Girls Division Quarterfinal #2: Bishop Kearney 62 vs Sacred Heart 59

6:00 pm: Game #5-Girls Division Quarterfinal #3: Inwood 17 vs Horseheads 60

7:45 pm: Game #6-Girls Division Quarterfinal #4: Cardinal O’Hara 56 vs Elmira 51

Saturday December 28th Elmira High School

10:00 am: Game #7-Regional Division 1 Consolation: Edison 36 vs Elmira ND 43

11:45 am: Game #8-Regional Division 2 Semifinal #1: Seton Catholic 44 vs CPP 58

1:30 pm: Game #9-Regional Division 2 Semifinal #2: Lancaster 44 vs Union Endicott 37

3:15 pm: Game #10-National Division Quarterfinal #1: Bishop Kearney 34 vs St. Francis Prep (NYC) 58

5:00 pm: Game #11-National Division Quarterfinal #2: Rochester McQuaid 40 vs Bishop McDevitt (PA) 46

6:45 pm: Game #12-National Division Quarterfinal #3: Painesville/Harvey 59 (OH) vs Horseheads 31

8:30 pm: Game #13-National Division Quarterfinal #4: McDonogh (MD) 53 vs Elmira HS 35

Sunday December 29 (Elmira High School/Ernie Davis Academy)

10:00 am: Game #14-Regional Division 2 Consolation (Game is at Ernie Davis Academy): Seton Catholic 64 vs Union Endicott 51

11:45 am: Game #15-Girls Division Consolation #1 (Game is at Ernie Davis Academy): Sacred Heart 75 vs Inwood 42

10:00 am: Game #16-Girls Division Consolation #2: Seton Catholic 26 vs Elmira HS 62

11:45 am: Game #17-National Division Consolation #1: Bishop Kearney 68 vs Horseheads 74

1:30 pm: Game #18-National Division Consolation #2: Rochester McQuaid 82 vs Elmira HS 28

3:15 pm: Game #19-Girls Division Semifinal #1: Bishop Kearney 58 vs Horseheads 44

5:00 pm: Game #20-National Division Semifinal #1: St. Francis Prep 38 vs Painesville/Harvey (OH) 42

6:45 pm: Game #21-Girls Division Semifinal #2: CPP 36 vs Cardinal O'Hara 61

8:30 pm: Game #22-National Division Semifinal #2: Bishop McDevitt 50 vs McDonogh 53

Monday December 30th (Elmira High School/Ernie Davis Academy)

(Games are at Ernie Davis Academy)

10:00 am: Game #23-Girls Division 7th Place: Inwood 24 vs Seton Catholic 49

11:45 am: Game #24-National Division 7th Place: Bishop Kearney 52 vs Elmira 59

1:30 pm: Game #25-Girls Division 5th Place: Sacred Heart 53 vs Elmira 63

(Games are at Elmira High School)

10:00 am: Game #26 – National Division 5th Place: Horseheads 27 vs Rochester McQuaid 72

11:45 am: Game #27 – Girl’s Division 3rd Place: Horseheads 59 vs CPP 22

1:30 pm: Game #28 – National Division 3rd Place: St. Francis Prep 55 vs Bishop McDevitt 39

3:15 pm: Game #29 – Regional Division 1 Championship: Mansfield (PA) 59 vs Wellsville 54

5:00 pm: Game #30 – Regional Division 2 Championship: CPP 55 vs Lancaster 56

6:45 pm: Game #31 – Girl’s Division Championship: Bishop Kearney 52 vs Cardinal O'Hara 43

8:30 pm: Game #32 - National Division Championship: Painesville/Harvey (OH) 33 vs McDonogh 65