Já a jóga

Jak jsem s jógou začínala a co jsem všechno dělala

Jógou se zabývám už roku 1998. Začínala jsem cvičit hathajógu ve veliké tělocvičně se spoustou dalších nadšenců.

Postupně jsem se věnovala gravidjóze (to když přišly děti), hatha józe, vinyasa flow józe, ashtanga józe a Iyengar józe.

Absolvovala jsem kurz zdravotního tělocviku, mám masérský kurz.

Jógu učím od roku 2004 s drobnými přestávkami.

Působila jsem jako lektorka v masérské škole Dexter Academy a také v Yogacentrum Holešovice, kde jsem působila jako lektor v Kurzu pro učitele jógy.

Co je pro mě jóga?

Cvičení jógy je pro mě hledání rovnováhy, mezi tím, kam se chci dostat, mezi tím, kde jsem a mezi tím, kde jsou mé limity a hranice. Jóga je pro mě hledání a nalézání respektu (nejen) ke svému tělu, ale také hledání a nalézání radosti z pohybu, dechu, života.

Jaké jsou mé lekce jógy?

Mé otevřené hodiny jsou vždycky trochu překvapení, protože každá je jiná, inspirovaná lidmi, kteří přicházejí cvičit.

Postupem času jsem z dynamických hodin začala více oceňovat detailní a hlubokou práci a soustředěnost na jednotlivé pohyby. Víc a víc mě zajímá rehabilitační aspekt cvičení a propojení s duševní oblastí. Není tak důležité co (nohu za hlavou), ale jak (s dechem, bez toho, že bychom znásilňovali vlastní tělo). V lekcích si najdou své jak začátečníci, kteří ocení důraz na správné provedení pozic, tak pokročilejší, kteří si dokáží s vlastním tělem "hrát".

Těším se s vámi na viděnou.

Namasté.

vzdělání

Hatha Yoga Teacher RYT 200 by Yoga Alliance (200 hours of in-class instruction and 100 hours of independent study. Areas of study: yoga technique, teaching methodology , anatomy and physiology, yoga philosophy, ethics, history, lifestyle and teaching experience.)Osvědčení o rekvalifikaci ve vzdělávacím programu „Instruktor hatha jógy“ akreditovaném MŠMT dle vyhl. č. 540/2004 Sb.

Učitel zdravotního tělocviku, akreditovaný kurz MŠMT dle vyhl. č. 540/2004 Sb

Regenerační a masérské služby

Chcete vyzkoušet jógové video?