Ізяславський центр

професійного

розвитку 

педагогічних 

працівників

    В рамках партнерської співпраці з Ізяславським ЦПРПП,  методисти  Хмельницького  інституту післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка  16 квітня 2024 року провели семінари-практикуми для освітян Ізяславської міської громади.  Учасники методичних заходів розглянули питання практичних аспектів реалізації Державного стандарту базової середньої освіти та навчально-методичне забезпечення освітнього процесу, а саме: виконували інтерактивні вправи, які стосувалися концептуальних засад держстандарту та були орієнтовані на розвиток предметних компетентностей і наскрізних умінь.

Спікери заходу: Шкарпета В.Л., Ребрина В.А., Наконечна Н.А. методисти Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка.               

Щиро дякуємо спікерам заходу та учасникам за творчість, креативність та бажання працювати. Фахово зростаємо разом та успішно працюємо далі!



    14 березня 2024 року відбувся хакатон передового педагогічного досвіду педагогів закладів дошкільної освіти  громади  по темі «Формування рухової компетентності дошкільників в різних видах діяльності».Спікери заходу (Ратошнюк Н. І., вихователь дошкільного підрозділу Ізяславської ПШ №6, Бабійчук О. П., музичний керівник дошкільного підрозділу Ізяславської ПШ №6, Лещук Т.М та Гринчук Г. вихователі Білогородського ЗДО, Чуйко М.П., асистент вихователя Ізяславського ЗДО №2, Чернецька Н.М., вихователь Ізяславського ЗДО №1, Білоус Ж.Д. та Павлусик В. В., вихователі Михлянського ЗДО) розкрили формування вмінь та навичок з фізичної культури, розвиток фізичних якостей  дошкільників згідно Державного стандарту дошкільної освіти.


   07, 11 та 12 березня педагоги дошкілля громади з відсутнім психологічним супроводом знайомились з Ізраїльською моделлю подолання стресу BASIC PH: як моделлю, яка розвиває стійкість (резилієнтність) та відновлює внутрішній ресурс. На тренінгу вихователі та керівники з’ясували різницю між ресурсами та резервами організму, навчилися відновлювати розірвані безперервності за допомогою ресурсних каналів BASIC PH, виявляти власні домінуючі ресурсні канали та за допомогою практичних вправ активізовувати «сплячі».



23 лютого 2024 року відбувся тренінг спільноти практичних психологів закладів освіти громади "Особистацінність та безпека". Спікер Замойська Г.М., практичний психолог Ізяславського ліцею №1 ім. Мирослава Поповича, надала практичні матеріали щодо формування безпечної  сексуальної  поведінки підлітків та запобігання сексуального насильства над дітьми.


16.02.2024 рок відбулася онлайн консультація для педагогів дошкілля громади щодо застосування Аптечки психологічної допомоги дітям за Всеукраїнською програмою ментального здоров'я «Ти як?».

   Педагогам надана інструкція використання «Карток сили», розроблених психологинею Світланою Ройз, у щоденній ігровій діяльності дітей дошкільного віку, а також використання терапевтичних казок,  які сприяють   формуванню їх резилієнтності.

 


На сьогодні гостро постає питання супроводу родин (дітей), які втратили рідних. Діти проти власної волі стають свідками трагічних подій на сході країни. Вони разом з батьками переймаються тривогою за життя та долю України. Та є й ті, які болісно переживають гірку втрату батьків. Вони почуваються розгубленими, наляканими, вразливими перед викликами життя. Тому виникає необхідність об’єднання зусиль дорослих осіб, які б сприяли природньому переживанню дитиною горя та сприяли подальшому її розвитку.

В роботі фахівців психологічних служб закладів освіти з’являється новий напрям роботи: бути готовими надати психологічну допомогу усім тим, хто зазнав трагічних втрат близьких людей.

Принципи психологічної допомоги дитині, яка втратила близьку людину (спікер Олена  Антонюк, психолог Ізяславського ЦПРПП) та технологію консультування при важких втратах пікер: Інна Микитюк, практичний психолог Білівської гімназії) було розглянуто на семінарі 09 лютого 2024 року практичними психологами закладів освіти громади.Фахівці отримали методичні поради щодо «роботи з горем» з різними віковими категоріями і відповідно до стадій його проживання.

07 лютого 2024 року відбулася онлайн зустріч педагогів дошкілля громади у Педагогічній кав’ярніщодо впровадженню парціальних програм в роботу закладів дошкільної освіти громади.

   Запропоноване педагогічне меню дозволило відчути всі аромати та смаки та життєву цінність запропонованих напоїв:кава еспресо «Джерело особистості»(комплексні програми) та кавовий коктейль на його основі  «Смак  майбутнього»(парціальна програма розвитку дитини від 2 до 6 років через гру «Творці майбутнього») презентувала Олена Антонюк, консультант КУ «Ізяславський ЦПРПП».

Смаковими відчуттями від лате «Аромат здоров’я»(парціальна програма «Про себе треба знати, про себе треба дбати») поділились педагоги  Ізяславських ЗДО  №1 та №4, а від напою капучіно «Фокус безпеки»(парціальна програма «Дитина в світі дорожнього руху») - педагоги Ізяславського ЗДО  №2 та Радошівського ЗДО.

26 січня 2024 року в онлайнрежимі відбувся семінар-практикум для практичних психологів закладів освіти громади. Зі спікером зібрання Оленою Антонюк  педагоги опрацьовували застосування професійного стандарту «Практичний психолог закладу освіти» в організації власної діяльності в закладі освіти. Зосередили увагу на побудові індивідуального освітнього шляху професійного розвитку згідно вимог Стандарту. Виконання тестових завдань закріпили у колег здобуті знання.


За результатами Національного розслідування про самоушкодження серед молоді, яке проводилося благодійними організаціями – Фондом психічного здоров’я і Фондом Камелот–більшість молодих людей повідомили, що почали завдавати собі шкоди у віці близько 12 років.

На панельній дискусії«Профілактика суїцидальної поведінки дітей», яка відбулался 05.01.2024 року, фахівці психологічної служби закладів освіти Ізяславської громади обговорили мотиви, причини та відмінності самоушкоджуючої (селфхарм) та суїцидальної поведінки у підлітків, чинники суїцидального ризику, дії фахівців, батьків, основні правила надання допомоги потенційним суїцидантам (спікер Світлана Вербицька, практичний психолог Михлянського ліцею).

Психологом ЦПРПП Оленою Антонюк розроблено поради підліткам та молоді,які долають особисті проблеми у спосіб селфхарму та Пам’ятку для батьків про самоушкоджуючу поведінку дітей.

14 та 15 грудня 2023 року тренеркою Ізраїльської коаліції по роботі з травмою в Україні (Israel Trauma Coalitionin UA),  Галиною Пастощук (від Центру стресостійкості Хмельницької області) проведено  тренінг для фахівців психологічної служби закладів освіти громади  та консультантів КУ «Інклюзивно- ресурсний центр» "Основи самодопомоги та кризової допомоги (основні правила надання першої емоційної підтримки).

  Під час навчання розглянуто протоколи та моделі емоційної регуляції: «4 стихії», «Безперервність життя» та модель BASICPh.

12 грудня 2023 року відбувся онлайн семінар-практикум на тему «Впровадження професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти». На семінарі педагоги дошкільної галузі з’ясовували практичне застосування Стандарту під час організації освітнього процесу в закладі та безпосередньо у своїй професійній діяльності.  Зокрема, спікер Антонюк Олена акцентувала увагу слухачів на тому, що Стандарт є орієнтиром планування свого індивідуального освітнього маршруту для формування загальних та професійних компетентностей, є дороговказом до росту фахової майстерності. В практичній частині педагоги закріпили знання стосовно структури та вимог Стандарту.


   Як застосувати професійні стандарти педагогів у діяльності закладу освіти  - з’ясовували керівники закладів дошкільної освіти та дошкільних структурних підрозділів громади 05 грудня 2023 року на вебінарі«Професійний стандарт «Вихователь закладу дошкільної освіти» - дорожня карта для управлінської діяльності керівника закладу ЗДО».

Зі спікером Оленою Антонюк учасники зібрання прослідкували можливості застосування профстандату під час прийому педагога на роботу, його атестації, проходження фахової курсової підготовки та при складанні посадових інструкцій.

22.11.2023 року на хакатоні інноваційних технологій педагоги дошкільної галузі громади представляли власний досвід роботи щодо впровадження нового Базового компоненту дошкільної освіти в роботу ЗДО за освітнім напрямом «Дитина у світі мистецтва».

Вихователі Корнійчук В.В. Мислятинського ЗДО, Громюк В.М. - Ізяславської ПШ №3, Панчоха Н.В. – Ізславського ЗДО №4, Бовчалюк К.П. та Похильчук Н.В. – Ізяславського ЗДО №1, Гудзь Л.О. - Ізяславської ПШ №6 продемонстрували формування мистецько-творчої компетентності дошкільників в різних видах мистецької діяльності: художньо-продуктивній, музичній, театралізованій.

03.11.2023р. відбувся онлайн-семінар шкільних бібліотекарів Ізяславської громади. Всі шкільні бібліотекарі  презентували свої звіти про проведення «Всеукраїнського місячника  шкільних бібліотек у 2023р». Консультант  ЦПРПП  Гудовська Н.М. надала рекомендації щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв'язку зі збройною агресією рф проти України, які озвучили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.

ФОТО

03 листопада 2023 року відбулася ІІ зустріч  фахівців психологічної служби закладів освіти Ізяславської громади  по питанню «Психологічної підтримки учасників освітнього процесу у кризові періоди життя». Практичними психологами Лілією Ляшук (Ізяславський ліцей №2) та Батюк Наталією (Ізяславська гімназія №4), проведено тренінг по подоланню стресу та нервового напруження. Працівники психологічної служби випробували  на собі дію запропонованих технік саморегуляції психоемоційного стану, які допомагають відновити власні ресурси.


02.11.2023 рокувідбувся онлайн семінар спільноти вчителів предмету «Захист України» на тему «Формування знань, умінь та навичок учнів щодо захисту України та дій в умовах надзвичайних ситуацій». Спікери зустрічі(Лисюк М.А., вчитель Михлянського ліцею, Філюк Г.П., вчитель Ізяславського ліцею №1,Ковальчук Н.Я., вчитель Клубівського ліцею, Синюк І. О., вчитель Білогородського ліцею) поділились ефективними формами та методами щодо реалізації завдань з предмету«Захист України» та розглянули нові підходи до формування ключових компетентностей здобувачів освіти.


2 листопада для вихователів ГПД проведено  тренінг «Інтерактивні  технології в системі  роботи групи подовженого дня». В ході тренінгу вихователі активно взаємодіяли в групі, опрацювали різноманітні  технології інтерактивного навчання, які сприятимуть формуванню наскрізних умінь в молодших школярів.

  Вихователь ГПД Ізяславської початкової школи №6 Світлана Ліщук звернула увагу на емоційне здоров’я учасників освітнього процесу та запропонувала декілька вправ на розвиток емоційного інтелекту.

ФОТО


30-31 жовтня 2023 року на базі Ізяславського ліцею №5 імені О.П.Онищука вчителі мовно-літературної, історичної та громадянської галузей зібралися на семінарі з елементами тренінгу  з метою оновлення знань про складники професійного зростання.

«Професійний стандарт учителя ЗЗСО – дорожня карта фахового зростання педагога» - така тема семінару спонукала досліджувати власну навчально-виховну діяльність на етапах зростання та створювати узагальнений «психологічний  портрет» відповідно до Професійного стандарту вчителя ЗЗСО.

 

Для вчителів початкової школи, що атестуються в 2024 році, 31 жовтня консультантом Центру Галиною Денисевич, вчителями Ізяславської початкової школи №6 Тетяною Бондарук та Оксаною Островською було проведено семінар-практикум «Розвиток професійних компетентностей сучасного вчителя».

Педагоги опрацювали професійний стандарт  вчителя початкових класів закладу загальної середньої освіти та проаналізували власні професійні компетентності відповідно до кваліфікаційної категорії, склали для себе галочковий список.

 ФОТО

31.10.2023 року для вчителів географії консультантом Центру Тетяною Хмелюк був проведений семінар з питань   особливостей оцінювання навчальних досягнень учнів 6 класу, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти. Учителі обмінювались досвідом про те, як будуть оцінювати  такі групи результатів навчання: проведення досліджень природи, усвідомлення закономірностей природи, опрацювання та використання інформації.


23.10.2023 року  відбувся семінар керівників закладів дошкільної освіти громади на тему «Впровадження професійного стандарту «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти». Зокрема розглянуто його структуру, основний зміст та  можливості застосування в освітньому процесі.

Спікерами семінару Оленою Антонюк, психологом Ізяславського ЦПРПП,  та Альоною Шаповал, директором Ізяславського ясла садка №1,  акцентувалась увага учасників семінару на формування загальних компетентностей та особливо лідерської  компетентності, як складових професійної компетентності керівника ЗДО.

В кінці семінару директори мали можливість за допомогою опитувальника визначити, якому з трьох основних стилів взаємодії (автократизм,  демократизм, лібералізм)віддається перевага під час спілкування суб'єкта менеджменту з підлеглими.

 


20 жовтня 2023 року відбувся семінар-практикум для фахівців психологічної служби закладів освіти Ізяславської громади на  тему: «Психологічна підтримка учасників освітнього процесу у кризові періоди  життя» . Практичними психологами закладів освіти  Батюк Наталією, Замойською Галиною, Вербицькою Світланою надано практики  подолання життєвих криз та складних життєвих ситуацій у здобувачів освіти різних вікових категорій.


Всесвітній день психічного здоров'я (WorldMentalHealthDay) відзначається у світі 10 жовтня  з 1992 року за ініціативою Всесвітньої федерації психічного здоров'я (WorldFederationforMentalHealth), з метою підвищення інформованості  населення щодо проблем психічного здоров'я і способів його зміцнення, а також профілактики і лікування психічних    розладів.

Психічне здоров'я є невід'ємною частиною і найважливішим компонентом здоров'я. Воно визначається як стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свої здібності і власний потенціал, протистояти звичайним життєвим стресів, продуктивно і плідно працювати і робити внесок в життя своєї спільноти. В цьому позитивному сенсі психічне здоров'я є основою благополуччя кожної людини і ефективного функціонування всього співтовариства.

 


Дорогі працівники освітянської ниви!

Прийміть найщиріші вітання з професійним святом – Днем працівника освіти!

Нехай ваша праця завжди цінується, нехай ваші старання та надії будуть виправдані , нехай вас оточує турбота, тепло, любов учнів та колег!

У таких нелегких воєнних  умовах бажаю вам терпіння і мудрості,  відмінного здоров’я, незгасного запалу у вашій роботі, адже саме завдяки вам ваші вихованці здобувають міцні знання, а найголовніше – стали та стають на захист своєї країни.

Ви боретесь за найцінніше – за мирне та щасливе майбутнє українських дітей!

Ви допомагаєте батькам та дітям жити в складних умовах війни та вірити в перемогу! Ви тримаєте свій надважливий фронт!

Бажаю усім перемоги та миру!

З повагою начальник відділу  освіти, молоді та спорту

 Ізяславської міської ради  Олег Гурський


Напередодні Всеукраїнського дня працівників дошкільної освітиз 18 по22 вересня 2023 року відбулися методичні зустрічі педагогів дошкільної ланки громади. При зустрічі колеги розглянули та обговорили ряд важливих та актуальних питань щодо формування соціально-громадянської компетентності дошкільнят, новихорієнтирів взаємодії закладу дошкільної освіти з батьками. Своїми творчими напрацюваннями вихователі поділились на хакатоні педагогічного досвіду.

Методичні зустрічі приурочені Всеукраїнському дню дошкілля 

ФОТО


День працівників дошкільної освіти

За постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 629 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року» та резолюцією І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти, День працівника дошкільної освіти було встановлено як Всеукраїнське свято. 

У 2023 році День працівників дошкільної освіти припадає на 24 вересня .

Дорогі освітяни дошкільної ланки! У цей день хочемо відзначити вашу надзвичайну роботу у вихованні підростаючого покоління, наших найменших громадян України. День працівника дошкільної освіти — це нагадування, наскільки важлива ваша робота для суспільства. Ваша турбота та тепло створюють найкращі умови для  розвитку дошкільнят. Нехай вас супроводжує щастя та гордість за свою професію! Нехай вона завжди приносить вам радість та задоволення! Бажаємо вам безмежного терпіння, творчої наснаги, оптимізму. Нехай ваша енергія і відданість завжди залишаються з вами, і кожен день буде наповнений дитячим сміхом! Зі святом вас, шановні колеги та усіх тих, хто причентний до виховання та навчання дітей дошкільного віку, хто забезпечує їм комфортне та безпечне перебування у закладі дошкільної освіти.

 12 серпня 2023 року Комунальною установою «Ізяславськийцентр професійного розвитку педагогічних працівників» був проведений семінар-практикум для керівників ЗЗСО та їх заступників,  керівників ЗДО та вихователів-методистів.  Темою для обговорення була атестація педагогічних працівників закладів освіти громади у світлі законодавчих змін.

Спікером заходу була директор Центру Жанна Сугоняко. На семінарі розглянуто особливості атестації педагогічних працівників за новим Положенням.


ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ

Напередодні Дня фізичної культури та спорту  кращих вчителів фізичного виховання та тренерів за вагомий внесок у розвиток та популяризацію фізичної культури і спорту серед учнівської молоді, високий професіоналізм відданість справі та активну громадську позицію нагороджено грамотами відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської міської ради.

08 вересня 2023 року в спортивному залі комунального закладу «Ізяславська дитячо-юнацька спортивна школа» Ізяславської міської ради відбувся спортивний захід з волейболу між тренерами-викладачами ДЮСШ та вчителями фізичного виховання закладів загальної середньої освіти.

З метою залучення учнівської молоді до занять фізичною культурою та спортом проведені масові фізкультурно-оздоровчі, спортивні заходи та рухові активності в закладах загальної середньої  освіти Ізяславської міської ради, якими охоплено понад тисяча учнів.  

ФОТО 

Засідання педагогічних спільнот

Відповідно до плану роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівниківу період з 21 серпня по 28 серпнявідбулися серпневізасідання професійних спільнот вихователів дошкільної освіти, працівників соціально-психологічної служби, вчителів початкових класів, української мови та літератури, зарубіжної літератури, історії та правознавства, іноземних мов, математики, фізики, інформатики, хімії, біології, природознавства, географії, основ здоров’я, мистецтва, фізичної культури та «Захист України», трудового навчання. Працівники Центру обговорили з педагогамиІзяславськоїгромади нововведення в професійній діяльності, звернули увагу на особливості організації навчання в базовій школі за стандартами НУШ, акцентували увагу на створеннібезпекової ситуації в освітніх закладах, оцінюванні освітніх втрат та пошук шляхів їх подолання.

17 травня 2023 рокувідбулося засідання круглого столу  спільноти вчителів фізичного виховання ЗЗСО на тему «Проєктування і реалізація індивідуального освітнього маршруту».Антонюк Олена, консультант Ізяславського ЦПРПП, надала покрокову інструкцію щодо побудови власної освітньої траєкторії професійного розвитку педагога відповідно до вимог професійного стандарту вчителя ЗЗСО.

   Своє сходження до вершин професіоналізму продемонстрували вчителі  фізичного виховання:

-         Ізяславського ліцею №2 ім. О.КушнірукаВіталій Ткачук,

-         Ріпківської гімназіїМикола Горох,

-         Михлянського ліцеюВіталій Голик.

Для  вчителів мистецької освітньої галузі 17.05.2023 року відбувся вебінар «Особливості оцінювання результатів навчання з предметів мистецької освітньої галузі учнів початкової школи та учнів 5 класу за ІІ семестр та рік».

Досвідом роботи з даного питання поділилися такі педагоги: ГриновецькаВ.І., вчителя музичного мистецтва Ізяславської початкової школи №7; Горох В.П., вчителя музичного мистецтва Радошівського ліцею; Тихонюк С.В., вчителя образотворчого мистецтва Ізяславського ліцею №2 та Мордач В.В.,  вчителя музичного мистецтва Ізяславського ліцею №5.

02.05.2023 року відбулося засідання   Школи вищої педагогічної майстерності учителів початкових класів “Сучасний урок у початковій школі”.

Під час зсідання ШВПМ вчителі початкової школи мали можливість познайомитися з досвідом роботи педагогів Хмельниччини, які отримали звання вчитель-методист у 2023 році.

 


28 квітня 2023 року на базі КУ «Ізяславський ІРЦ» відбувся семінар для практичних психологів закладів освіти громади.  Учасники семінару розглянули особливості психологічної підтримки дітей з ООП в умовах військового стану. Спікери семінару Світлана Гнатюк, директорка ІРЦ, консультанти Катерина Горпинич та Валерія Нечипорук надали рекомендації щодо визначення І рівня підтримки дітей з ООП та застосування технік та вправ на врегулювання психоемоційного стану здобувачів освіти.


  26 квітня 2023 року відбувся семінар вихователів закладів дошкільної освіти Ізяславської ТГ щодо вивчення рівня сформованих компетентностей  дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти

 

      Вихователям старших груп ЗДО та дошкільних підрозділів ЗЗСО Оленою Антонюк,модератоом зустрічі, прокоментованоінструментарій оцінювання готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання в умовах реформування української школи та розглянуто варіанти ведення ділової документації по обробці отриманої інформації щодо сформованих компетентностей  дошкільників.

 

21 квітня  2023 року в приміщенні Будинку освіти для працівників психологічної служби громади пройшов арттерапевтичний тренінг з використанням універсальної колоди МАК "Психологічні ресурси особистості." Під керівництвом Тетяни Продун, практичного психолога Ізяславського ліцею №2, колеги відшуковували власні ресурси відновлення енергії та сил.


05.04.2023 року для вчителів мистецької освітньої галузі відбувся майстер-клас «Використання цифрових технологій у роботі вчителя».

Досвідом роботи  поділилися такі педагоги:

За даними соціологічних досліджень, понад 90% українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. Українці не мають звички звертатися до фахівця: 31% громадян не вважають свої проблеми достатніми для цього.Психологічні проблеми наростають непомітно, впливають на всі сфери життя та знижують здатність протистояти викликам.

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською стартувала комунікаційна кампанія.

Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, як і допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан. Дана програма має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного.

У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com

 (howareu_program), де запропоновані контакти,посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та людей поруч. Надано короткі відеоролики технік швидкої самодопомоги -  Аптечка самодопомоги  https://bf.in.ua/useful/

   Військова агресія росії спричинила ріст рівня тривожності, емоційного розладу, стресів у громадян України, загострила у них відчуття страху, невизначеності. Саме тому збільшилась потреба у наданні психологічної допомоги та підтримки дітям, учням, педагогам, батькам. Особливої уваги та психологічної підтримки сьогодні потребують педагогічні працівники. Оскільки в умовах викликів війни, як зазначають науковці, педагоги – значно більше, ніж вчителі, вони виступають своєрідними маяками та джерелами зцілення для дітей та учнів і їх батьків. Сьогодні педагогам надзвичайно важливо демонструвати учасникам освітнього процесу власний спокій та врівноваженість – це найбільш простий спосіб допомогти заспокоїтись здобувачам освіти. Тому, для підтримки власних фізичних та психоемоційних ресурсів педагогів дошкілля, Мислятинської, Михнівського ліцеїв, Коминської початкової школи, в яких відсутня психологічна служба, консультантів Ізяславського ЦПРПП, працівників відділу освіти, молоді та спорту на протязі лютого – квітня  (10, 13, 15, 22, 23.03; 04.04. 2023) було продовжено проведення серії тренінгів на розвиток у них саморегуляції психоемоційного стану та стресостійкості, формування позитивного мислення.

30 березня 2023 року відбувся хакатон«Інноваційний простір впровадження нового Базового компоненту дошкільної освіти в роботу ЗДО. Формування художньо-естетичної компетенції дітей».

Майстер-клас нетрадиційних технік малювання надали:

-  Галина Тележинська, вихователь Ізяславського закладу дошкільної освіти №4-«Техніка монотипія»;

-Наталія Лук’янчук, вихователь дошкільного підрозділу Білівськоого ліцею -«Техніка пуантилізм(крапками)»;

-Ірина Очеретяна, вихователь Ізяславського закладу дошкільної освіти №1- «Техніка малювання віском»;

- Надія Прокопчук, вихователь Михнівського ЗДО -  «Техніка ниткографія».

Досвідом по впровадженню альтернативної програми Шульги Л.М. «Розвитоктворчих здібностей старших дошкільників на заняттях з малювання»поділилась Ірина Горда, вихователь Клубівського ЗДО

22 березня 2023 року  відбувся  майстер-класу з організації та проведення онлайн– уроків  з біології та хімії. Бізюк Л.С., Михайловська О.М., Цвігун О.І., Шафранська Н. Є. ділилися з колегами своїм досвідом роботи.


Моделювання цілого уроку, окремих його частин і методів, розвиток критичного мислення, складання системи завдань високого рівня, постановка питань за рівнями Блума, використання інформаційних технологій у педагогічній діяльності – саме такі питання розглядались на семінарському занятті з елементами тренінгу серед учителів  історії 22 березня 2023 року, яке проводилось на базі Ізяславського ліцею №5. Цікавими та насиченими були майстер-класи учителів Ізяславської громади Бродюк В.В., Розомюк Н.П., Буйницької Л.І., Суліми І.Б., Дручика С.В., Миронова В.А..


21 березня 2023 року учителі української мови та літератури, зарубіжної літератури, які атестуються на присвоєння чи відповідність вищої категорії та педагогічного звання,  на базі Ізяславського ліцею №5 демонстрували кращі зразки педагогічної діяльності. Оригінальні ідеї та прийоми  поширювали такі вчителі ЗЗСО Ізяславської громади: Верцінська І.В., Бондарук Н.М., Ткаченко А.І.,  Костушевич К.М., Куліш О.Д., Маліцька О.Д..


Позитивні емоції, спільне залучення всіх учасників до роботи, до процесу пізнання, підвищення свого професійного рівня – така атмосфера панувала на майстер-класі, який відбувся 20 березня 2023 року на базі Ізяславського ліцею №5 серед учителів англійської мови. Методичними родзинками ділились кращі вчителі громади: Березніцька Т.Б., Гуменюк О.М., Мартинова О.В., Байталоха О.А..


       23 березня 2023 року відбулася зустріч  асистентів вчителя та вихователя закладів освіти громади.

   Педагоги  Ізяславської початкової школи №7 –Юлія Рафалюк, Олена Захарчук, Ізялавського ліцею №1-Тетяна Шуст, Марина Радковська, Алла Мазур та Радошівського ліцею –Віта Мох поділились досвідом роботи щодо використання інноваційних форм в організації педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

У 2023 році вперше відбудеться сертифікація вчителів української мови та літератури і математики, які викладають у базовій середній школі. Участь у пілотній сертифікації зможуть узяти по 500 вчителів-предметників мовно-літературної та математичної освітніх галузей. Український центр оцінювання якості освіти підготував роз’яснення, як педагогам готуватись до першого етапу сертифікації – зовнішнього незалежного оцінювання фахових знань і вмінь вчителів-предметників.

Першим етапом пілотної сертифікації вчителів базової середньої освіти – мовно-літературної та математичної освітніх галузей – буде незалежне тестування. Готуватися до нього учасникам сертифікації необхідно з опертям на Програму незалежного тестування, характеристики завдань і Схему нарахування балів за виконання тестових завдань.

Програми ЗНО для вчителів укладено відповідно до професійних стандартів педагогів та Типової програми підвищення кваліфікації вчителів, які впроваджують новий Державний стандарт базової середньої освіти.

Кожна програма складається з чотирьох розділів, відповідно до трудових функцій шкільних учителів: управління освітнім процесом, навчання учнів предметів чи інтегрованих курсів, партнерська взаємодія з учасниками освітнього процесу, організація освітнього середовища.

22.03.2023 року вчителі початкових класів: Томчук Т.Ю., Зайчук Г.С., Мартинюк О.В., Бондарук Т.О., Миронюк Н.П. та Іванова Ж.В. ділилися з колегами цікавими прийомами та засобами організації освітнього процесу в НУШ на аукціоні педагогічних ідей «Інноваційні  технології в сучасній початковій школі».

 Фото 

21.03.2023 року проведено онлайн-семінару вчителів географії  на тему «Особливості модельних програм Нової української школи з географії».  Основна мета шкільної географічної освіти полягає в усебічному розвитку особистості учня через формування географічної культури як основи світосприйняття, світогляду та діяльності. Географія – єдиний предмет, що формує світоглядне розуміння Землі, її географічної оболонки як природного, природно-техногенного середовища, у якому протікає життя людини. Тільки географія розвиває просторове мислення, розуміння важливості врахування територіальних відмін при вирішенні економічних, соціальних, екологічних проблем. Для успішної повсякденної діяльності сьогодні замало знань і умінь, необхідно зосереджувати свої зусилля на конкретних завданнях, виявляти проблему, вести самостійний чи спільний пошук способів її розв’язання, брати на себе відповідальність за результати дій і вчинків.

Модельні навчальні програми курсу «Географія» дозволяють реалізувати це завдання. Зміст навчання спрямований на вироблення практичних навичок та раціональної поведінки учнів. Програми сприяють формуванню в учнів як ключових і предметної (географічної) компетентностей так і наскрізних умінь.

Потрясіння в суспільстві, особливо такі серйозні, як війна, коли багато громадян України втратили рідних та близьких людей, житло, роботу, звичний стиль життя і продовжують перебувати у стані невизначеності - посприяли збільшенню випадків домашнього насильства.

Якщо у родині, де відбуваєтьсядомашнєнасильство, є діти - невартотішити себе ілюзіями, що вони нічого не помічають й на них такаситуаціяніяк не вплине. Діти все бачать, все відчувають, й нездоровістосункиміж батьками можутьтравмуватиїхнавітьбільше за те, що вони побачили на війні.

17 березня 2023 року тема запобігання та протидія домашньому насильству в умовах воєнного стану піднімалась до розгляду за круглим столомІзяславським ЦПРПП між працівниками психологічних служб закладів освіти та фахівцями Центру надання соціальних послуг соціальних служб в особі Косовської С.А., служби в справах дітей, в особі Ткаченко Р.І. та ювенальної превенції відділу поліцейської діяльності №2, в особі Риголя І.А.

  При обговоренні даної проблеми дійшли до висновку, що ефективність роботи всіх суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству щодо дітей, полягає у їх тісній співпраці та взаємодії між собою.

15 березня 2023 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» в онлайн режимі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Виховання громадянина-патріота в умовах реалізації завдань концепції “Нова українська школа”», присвячена 145-й річниці від дня народження Григорія Ващенка. Співорганізаторами конференції були Міністерство освіти і науки України та Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти». У роботі конференції взяли участь 67 науковців, науково-педагогічних та педагогічних працівників, представників громадських організацій із 15 регіонів України.В роботі конференції прийняла участь Наталія Батюк, практичний психолог Ізяславської гімназії №4 імені Василя Кобернюка, з темою «Патріотичне виховання як наскрізний вектор виховної роботи серед здобувачів освіти старшого дошкільного віку та НУШ».


Формування свідомого оптимізму та позитивного мислення дозволяє уникнути багатьох проблем, зберегти психологічну рівновагу і приймати зважені рішення за будь-яких обставин. На  психологічному тренінгу«Розвиток саморегуляції та стресостійкості педагогів в період війни», який  відбувся 28 лютого 2023 року на базі Центру ПРПП, керівники закладів дошкільної освіти вчилися знаходити власні ресурси у подоланні стресових ситуацій, вдосконалювали необхідні навички саморегуляції психоемоційного стану та зняття внутрішнього напруження.


23 лютого 2023 року в онлайн-режимі відбувся семінар фахівців психологічної служби закладів освіти громади. На зустрічі обговорювались особливості організації освітньої роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.  Спікерками заходу Наталією Батюк, практичним психологом Ізяславської гімназії №4 ім. В.Кобернюка, розкрито питання створення команди інклюзивного супроводу дітей з ООП, Наталією Марчук,  практичним психологом Ізяславської початкової школи №7, представлено власні напрацювання  щодо розвитку психомоторики та сенсорних процесів у дітей з ООП.


«Сучасний урок в початковій школі»

22.02.2023 року для вчителів початкових класів в дистанційному режимі відбулося засідання ШВПМ «Сучасний урок в початковій школі»

ФОТО

Вітаємо переможців обласного етапу олімпіад з базових предметів!

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 11 класу Ізяславського ліцею №5 імені О.П.Онищука Веремієнко Аліну  - переможця з англійської мови (учитель Плаксій І.П.)

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 10 класу Радошівського ліцею Личик Анну  - переможця з англійської мови (учитель Ярохіна Я.В.)

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено учня 8 класу Радошівського ліцею Личика Тараса  - переможця з фізики (учитель Горох Л.Р.)

Вітаємо переможців обласного етапу олімпіад з базових предметів!

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 11 класу Ізяславського ліцею №5 імені О.П.Онищука Веремієнко Аліну  - переможця з української мови та літератури (учителі Верцінська І.В., Савюк Т.А.)

10 лютого 2023 року для вихователів групи подовженого дня  відбувся вебінар"Робота вихователя ГПД в умовах дистанційного навчання", у ході якого педагоги закладів загальної середньої освітиІзяславської громади мали  можливість ознайомитися з досвідом роботи таких вихователів: Людмили Данилюк (Радошівський ліцей), Нелі Кирилюк (Ізяславська початкова школа №6), Наталії Савчук (Ізяславський ліцей №1 ім. М. Поповича) та Юлії Чубій (Ізяславська гімназія №4 ім. В.Кобернюка).

ФОТО


  Продовженням хорошої традиції стали методичні зустрічі спільноти педагогів дошкілля   Ізяславської МТГ по демонстрації росту своєї фахової майстерності та зрілості. На хакатоні, який відбувся 08 лютого 2023 року, по впровадженню інноваційних методик та технологій в освітній процес досвідом роботи поділились вихователі Марія Олійник (Щуровецький ЗДО), Наталя Захаревич (Ізяславськапочаткова школа №7), Любов Черняк (Ріпківська гімназія), Галина Іванова (Ізяславська початкова школа №6). 


  04 лютого 2023 року на базі Ізяславського ліцею №2 ім О. Кушнірука  та Ізяславського ліцею №1 ім. Мирослава Поповича пройшов відкритий турнір з волейболу серед юнаків 9-11 класів закладів загальної середньої освіти Ізяславської МТГ «Олімпійська надія». Участь приймали команди 8 освітніх закладів громади: Михлянського, Мислятинського, Білогородського,  Радошівського ліцеїв, Клубівського ліцею ім. Олега Довгого, Ізяславських ліцеїв: №1 ім. Мирослава Поповича,  №2 ім.О. Кушнірука, №5 ім. О.Онищука.

У фінал вийшли команди Білогородського, Михлянського, Клубівського, Ізяславських ліцеїв №1.

У цікавій та захоплюючій грі, де змагалися найсильніші, І місце здобула команда Клубівського ліцею ім. О. Довгого (тренер Кукуріка О.В.); ІІ місце посіла команда Михлянського ліцею (тренер Голик В.С.), ІІІ місце - команда Ізяславського ліцею №1 ім. Мирослава Поповича (тренер Калашнік Л.В.)

Вітаємо наших переможців, а всім учасникам бажаємо наступних перемог.

Вітаємо переможця  обласного етапу олімпіад з базових предметів!

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 8 класу Ізяславського ліцею №5 імені О.П.Онищука  Климчук Лауру - переможця з біології (Учитель  Рабчевська О.Р.)

Вітаємо переможців обласного етапу олімпіад з базових предметів!

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 9 класу  Білівського  ліцею Каращук Марину   –  переможця з географії! (Учитель Андрощук І.В.)

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено учня 11 класу  Ізяславського ліцею №1  Ліскового Олексія   –  переможця з географії! (Учитель Терменська Т.М.)

12 та 13 січня 2023 року відбулися  вебінари для професійної спільноти вчителів природничої  та технологічної  галузі на тему «Обмін досвідом вчителів НУШ – шлях до удосконалення ». Модератором яких була консультант КУ «ІЦПРПП» Гудовська Н.М. Вчителі  Ізяславського ліцею №1 Філюк Г. П., Ізяславського ліцею №5 Гудзь К.В та Радошівського ліцею Придачук Л. О. презентували  свій  досвіду щодо критеріїв оцінювання груп результатів навчання з пізнаємо світ  у 5 класі. Вчителі  Клубівського та Мислятинського  ліцею Якубовський І.В. та Киданюк М.В. теж презентували свій досвід  щодо критеріїв оцінювання  груп результатів навчання з технологій у 5 класі.

12 січня 2023 року відбувся семінар-практикум «Оцінювання професійних компетентностей педагога шляхом сертифікації» для заступників директорів ЗЗСО.

Учасники семінару мали можливість детально ознайомитися з процедурою сертифікації, що дає змогу всебічно оцінювати професійні компетентності вчителя відповідно до вимог Професійного стандарту на теоретичному та практичному рівнях, а також поєднати самооцінювання педагогічної діяльності та її зовнішнє оцінювання.

12 січня 2023 року вебінар «Сучасний інструментарій учителя в процесі викладання предметів громадянської та історичної галузі» об’єднав учителів Ізяславщини, під час якого у форматі професійного та конструктивного діалогу, модератором якого була консультант КУ «ІЦПРПП» обговорювалося оцінювання учнів-нушівців. Цікавим та змістовним був майстер-клас учителя Ізяславського ліцею №2 Розомюк Н.П. про навчання для навчання(формувальне оцінювання), презентація досвіду щодо критеріїв оцінювання груп результатів навчання з історії в 5 класі учителя Ізяславського ліцею №1 Буйніцької Л.І., Михлянського ліцею Арсенюка С.В..

11 січня 2023 року учительська спільнота мовно-літературної галузі Ізяславської громади за ініціативи консультанта КУ «ІЦПРПП» зібралась на змістовному вебінарі «Нова українська школа: проблеми та виклики сьогодення». Адже справжнім викликом для вчителя, який працює в НУШ, є педагогічна автономія, що полягає у самостійному плануванні та розробленні навчальним програм, критеріїв оцінювання тощо. Саме творчий обмін досвідом допоміг вирішити багато суперечливих питань 

Методична зустріч спільноти вчителів з фізичної культури закладів загальної середньої освіти, яка відбулася 11 січня 2023 року на базі Ізяславського ліцею №5 була спрямована на одну із найголовніших тем  організації освітнього процесу: як сприяти фізичному розвитку в умовах інклюзії. Інформаційний коментар курсу професійного навчання «Освіта для всіх: різноманітність, інклюзія та фізичний розвиток» надала Наталія Батюк, практичний психолог Ізяславської гімназії №4.

  Також на засіданні активно обговорились питання організаціїуроків з фізичного виховання в 5 класі за НУШ та здійснення оцінюваннядосягнень здобувачів освіти.


11 січня 2023 року проведено онлайн-семінар «Критерії оцінювання груп результатів навчання з інформатики в 5 класі».  Вчителі інформатики Гульчак І.В., Бородько І.О., Задворна Т.В., Загоруй А.В.. поділились  критеріями  оцінюванням груп навчальних досягнень учнів.


10 січня 2023 року проведено онлайн-семінар «Критерії оцінювання груп результатів навчання з математики в 5 класі».  Вчителі математики Сопронюк О.В., Зубицька Є.А., Горох С.В. поділились новими  підходами  до навчання й оцінюванням навчальних досягнень учнів.



9 січня 2023 року відбувся онлайн-семінар на тему «Ефективні методи викладання географії в умовах змішаного навчання».  Вчитель географії Ізяславського ліцею №1 Терменська Т.М. поділилась досвідом, про те, як вона поєднує онлайн- і офлайн-уроки.

На сьогодні все більше загострюється проблема стресів, бо наше життя не виключає їх виникнення. 6 січня 2023 року на практичному занятті з елементами тренінгу з фахівцями психологічної служб закладів загальної середньої освіти  розглянуто використання інноваційних технологій для розвитку саморегуляції та стресостійкості у педагогів.


4 та 6 січня 2023 року з педагогічними колективами закладів дошкільної та загальної середньої освіти, в яких відсутня психологічна служба, продовжено розгляд питань щодонадання ППД, навіть якщо Ви не психолог. Педагоги отримали відповіді на самі болючі теми:  Як правильно надавати першу психологічну допомогу, і при цьому зберегти своє здоров’я? Які фрази доречно вживати, щоб підтримати дорослого та дитину? Самодопомога в кризовій ситуації. Що і як робити?

 26 та 27  грудня розпочато консультації для педагогів Михнівського, Мислятинського ліцеїв та Коминської початкової школи, які не забезпечені психологічним супроводом,за матеріалами онлайн-курсу «Знати як допомогти», який організавано за ініціативи першої леді України Олени Зеленської та з врахуванням результатів опитування громадян України щодо їх психічного здоров’я та ставлення до психологічної допомоги під час війни. Консультації спрямовано на підвищення рівня обізнаності педагогічних колективів з базовими принципами психології та надання першої психологічної допомоги, навіть якщо ви не психолог, для тих, хто є поруч з вами: здобувачі освіти, члени родини, друзі, знайомі, сусіди.

20.12.2022 року для вчителів мистецької освітньої галузі консультантом Центру Галиною Денисевич був проведений вебінар з питань закінчення І семестру та  особливостей оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класу, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти.

16.12.2022 року для вчителів початкових класів відбувся семінар "Використання цифрових технологій у роботі вчителя початкових класів".  Світлана Вікторівна Березна, вчителька початкових класів Ізяславського ліцею №2, провела дистанційний урок читання в 2 класі.

06-07 грудня 2022 року вчителі української мови та літератури з різних громад Хмельницької області об’єдналися з метою удосконалення професійної майстерності викладання в 6 класі НУШ.

Курси НУШ організував ХОІППО для вчителів, які забезпечуватимуть новий Державний стандарт базової середньої освіти. 27 педагогів області через тісну взаємодію навчалися на дистанційному форматі під керівництвом тренера Нової української школи Верцінської І.В.. Сподіваємось, така співпраця дасть плідний результат для підвищення  професійного розвитку.


02.12.2022 року Галиною Денисевич, консультантом Центру було проведено онлайн-нараду для вчителів початкових класів. Розглянули умови проведення конкурсу "Учитель року - 2023!", опрацювали алгоритм дій майбутніх учасників конкурсу.

17 листопада 2022 року базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освітив онлайн-режимі засобами GoogleMeet відбулася Хмельницька обласна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку дошкільної освіти: досвід та перспективи».

В конференції прийняла участь Наталія Батюк,практичний психолог Ізяславської гімназії №4 з темою «Профілактика і корекція формування дитячих страхів та фобій у дошкільників в умовах воєнного часу».

До електронного збірника конференції включено матеріали Наталії Чумак, директора Михлянського ЗДО - «Створення безпечних умов та організація освітнього процесу в закладах дошкільної освіти в умовах війни», Ірини Лавренчук, вихователя Ізяславського ЗДО №4- «Кільця Луллія у розвитку інтелектуально-творчих здібностей дошкільників», Ольги Шабаги, логопеда Ізяславської початкової школи №6 – «Форми та методи роботи закладів освіти в умовах військового стану».

Бажаємо колегам плідної праці та творчих наснаг.

ФОТО 

  Як зберегти психічне здоров’я здобувачів освіти під час військової агресії? Як організувати психологічну допомогу дітям в умовах дистанційного режиму роботи закладу? Як захистити дітей та не допустити, щоб війна залишила страшний чорний слід у їхніх душах? Відповіді на ці запитання прозвучали на теоретико-практичному семінарі працівників психологічної служби ЗЗСО «Психологічна підтримка та соціально-педагогічний супровід учасників освітнього процесу в умовах російсько-української війни в Україні», який відбувся 16 листопада 2022 року в приміщенні Будинку освіти. Досвідом роботи з колегами поділились практичні психологи закладів загальної середньої освіти Ізяславської громади Наталія БАТЮК, Світлана ВЕРБИЦЬКА та Лілія ЛЯШУК 

ФОТО

Для вчителів початкових класів 25 жовтня та 9 листопада відбувся семінар "Алгоритм дій щодо використання необхідних інструментів для впровадження об’єктивного й справедливого оцінювання результатів навчання учнів початкової школи".

Кожен заклад освіти Ізяславської громади  поділився алгоритмом роботи щодо оцінювання результатів навчання учнів.

ФОТО

01 листопада 2022 року відбулася Хмельницька обласна науково-практична конференція «Освіта в умовах воєнного стану в Україні: психолого-педагогічний аспект».

В конференції прийняли участь працівники психологічної служби закладів освіти Ізяславської громади:

Наталія Батюк,практичний психолог Ізяславської гімназії №4;

Світлана Вербицька, практичний психолог Михлянського ліцею;

Лілія Ляшук, практичний психолог філії Ізяславського ліцею №5 Васьковецька гімназія.

 

ФОТО

27.10.2022 року для вчителів математичної  освітньої галузі консультантом Центру Тетяною Хмелюк був проведений вебінар з питань   особливостей оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класу, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти.

25 жовтня 2022 року на консультплатформі Ізяславського Центру ПРПП розглянуто питання психологічного супроводу адаптації п’ятикласників НУШ. Оленою АНТОНЮК, психологом Центру, охарактеризовано особливості психологічного розвитку школярів молодшого підліткового віку та надано рекомендації педагогам-предметникам та класним керівникам Мислятинського та Михнівського ліцеїв щодо успішного протікання адаптаційного періоду учнів 5-го класу. Для роботи класного керівника зі своїми вихованцями сформовано добірку практичних вправ.

Презентація «Психологічний супровід адаптації учнів 5 класу НУШ»

19.10.2022 року для вчителів інформатичної  освітньої галузі консультантом Центру Тетяною Хмелюк був проведений вебінар з питань   особливостей оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класу, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти.


Відповідно до Закону України «Про освіту» ЗЗСО мають право на свободу вибору форм, змісту і способів оцінювання результатів навчальних досягнень учнів. Яким чином розробити критерії оцінювання груп  результатів навчання відповідно до нового Державного стандарту базової загальної середньої освіти з  дотриманням усіх нормативно-правових вимог?

Саме таким було головне питання під час проведення вебінару з учителями мовно-літературної галузі 12 жовтня 2022 року під керівництвом консультанта КУ «ІЦПРПП» Верцінської І.В.. Сподіваємось, що така онлайн-взаємодія допоможе вчителям об’єктивно та неупереджено оцінити учнів.

05 жовтня відбувся вебінар з питань оформлення сторінок класних журналів та оцінювання у 5-х класах НУШ, реалізоване консультантом  КУ «ІЦПРПП» Гудовської Н.М. Акцентувала увагу на особливостях діагностування освітньої діяльності здобувачів освіти у новій українській школі, на свободу вибору форм, змісту і способів оцінювання результатів навчальних досягнень учнів. Обговорили  яким чином розробити критерії оцінювання груп результатів навчання відповідно до нового Державного стандарту базової загальної середньої освіти з дотриманням усіх нормативно-правових вимог.

Відповідно до нового Закону України «Про освіту» академічна свобода вчителя передбачає самостійно визначати та впроваджувати критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класів НУШ відповідно до чинних вимог.

05 жовтня 2022 року вчителі історії 5 класів  Ізяславської громади  під керівництвом консультанта КУ «ІЦПРПП»  під час вебінару обмінювались досвідом про те, як будуть оцінювати в нушівців такі групи результатів навчання: орієнтування в історичному часі та просторі, робота з інформацією історичного змісту та виявлення поваги до гідності людини та соціальну активність. Переконані, що така співпраця допоможе сформувати у вчителів правильне бачення  критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у НУШ.

Величезна вдячність всім працівникам бібліотек за їх самовіддану працю! За те, що вони продовжують берегти знання, накопичені століттями для всіх нас. З Днем бібліотек вас! Нехай у вашій бібліотеці завжди буде багато читачів, які люблять і бережуть книги.


Про упровадження нового Державного стандарту, нововведення в змісті загальної середньої освіти, якість освітнього процесу та психолого-педагогічний супровід – саме такі питання розглядали на дискусійній панелі заступників ЗЗСО, організатором якої був Ізяславський центр професійного розвитку педагогічних працівників. Сподіваємось, що «живе» обговорення питань, винесених на семінар, допоможе покращити освітній процес «нушівців» у 5 класі.

         ФОТО

Шановні працівники  дошкільної освіти.

Вітаємо Вас з Всеукраїнським днем дошкілля!

Нехай прекрасні почуття зігрівають Ваші серця, а доля буде щедро наповнена теплом і любов'ю, в оселі Вашій панують світло і злагода, а в серці - добро і мудрість, а в житті - достаток і удача.

Бажаємо Вам глибокої поваги та нових професійних досягнень під мирним Українським небом.

Напередодні Всеукраїнського дня дошкілля  з 20 по 23 вересня  2022 року в  онлайн –режимі відбулися методичні зустрічі педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Ізяславської громади.

Колеги дошкілля поділилися цікавими інноваційними технологіями впровадження нового Базового компоненту дошкільної освіти в роботу закладу дошкільної освіти за різними освітніми напрямками.

А також отримали психолого-емоційну підтримку освітнього процесу від психолога Ізяславського Центру ПРПП.

 ФОТО

Стартував новий навчальний рік, у якому змінився акцент щодо психологічної та емоційної підтримки учасників освітнього процесу в умовах військового часу.

У плідній взаємодії 14 вересня 2022 року в онлайн режимі працювали педагоги Михнівського та Мислятинського ліцеїв з психологом КУ «Ізяславський ЦПРПП» Оленою Антонюк, оскільки в цих закладах відсутня психологічна служба.

Психологічна підтримка та допомога, хто її може надавати, які її елементи - саме такі питання доступно та цікаво обговорювались з учасниками семінару.  Учителям заходу продемонстровано способи та вправи для зняття психоемоційного напруження у здобувачів освіти під час проведення психологічних хвилинок на уроках.

   Педагоги ознайомились з  вправами для саморегуляції свого емоційного стану та відновлення власних сил.

ФОТО

«НУШ – від Концепції до результатів» - саме під таким гаслом відбувалося зібрання педагогічних спільнот  Ізяславської громади всіх галузей нового Державного стандарту базової середньої освіти з 25 по 30 серпня 2022 року в режимі онлайн.

Під час заходів у творчій взаємодії  обговорювалися актуальні питання організації освітнього процесу в 5 класі НУШ, учителі активно обговорювали  нормативно-правову базу та навчально-методичне забезпечення для навчання майбутніх п’ятикласників та створення освітнього середовища.

Усі учасники зібрань зробили висновок, що вмотивований учитель – агент змін сучасного освітнього простору НУШ.

До зустрічей педагогічних спільнот приєдналися педагоги дошкільної галузі, адже завдяки ним формується фундамент випускника НУШ – усебічно розвиненої особистості, патріота та інноватора.

   В травні 2022 року відповідно до річного плану Ізяславського центру професійного розвитку педагогічних працівників в закладах дошкільної освіти усіх типів Ізяславської об’єднаної територіальної громади   педагогами дошкільної освіти проведено вивчення рівня сформованої компетентності дітей старшого дошкільного віку за Базовим компонентом дошкільної освіти.

Моніторинг готовності

12 травня 2022 року відбувся обласний  кроссінг «Сучасні погляди на проблему імплементації оновленого Державного стандарту дошкільної освіти. Інноваційні підходи до формування природничо-екологічної компетентності дошкільника». У заході приймала участь  МАЛІНОВСЬКА Мар’яна, вихователь Ізяславського ясла-садка №1, яка представила свій досвід роботи по використанню квест-технологій у формуванні екологічної свідомості дошкільників.

ФОТО

  10.05.2022 року відбулася нарада для вчителів початкових класів щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року. Педагоги початкової школи обговорили організацію підсумкового оцінювання   результатів навчання учня/учениці за рік, оформлення свідоцтв досягнень та особливості  переведення школярів на наступний рік навчання.

ФОТО

Учителі громадянської та історичної галузі Ізяславської міської ради  на вебінарі продовжили обговорення модельних програм з історії для Нової української школи. Після гарячої дискусії  більшість учителів вирішила обрати інтегрований курс «Досліджуємо історію та суспільство» (автор Васильків), оскільки і програма, і підручник відзначається  новим, цікавим, пізнавальним, творчим підходом.

6 травня 2022 року відбувся онлайн-семінар працівників психологічної служби закладів загальної середньої та дошкільної освіти Ізяславської ОТГ. Олена АНТОНЮК, психолог Ізяславського ЦПРПП, ознайомила колег з порадами та рекомендаціями фахівців Хмельницького обласного навчально-методичного центру психологічної служби щодо особливостей психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах викликів війни і дистанційного навчання.

 ФОТО

https://docs.google.com/presentation/d/1ff1HLgRDl0sfhNjyyFuMA4xA1tvSfpc3/edit

  02 травня 2022 року Оленою АНТОНЮК, психологом Ізяславського Центру ПРПП проведено вебінар для вихователів закладів дошкільної освіти територіальної громади щодо здійснення моніторингу готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі.

ФОТО

14 квітня  2022 року АНТОНЮК  Оленою, психологом Ізяславського Центру ПРПП було проведено онлайн-семінар вихователів закладів дошкільної освіти Ізяславської ОТГ щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти в умовах військового стану.

 СЛІСАРЧУК Іванна, директор Клубівського дитячого садка «Калинонька»,  представила досвід роботи педагогічного колективу по складанню перспективно-календарного планування освітньої роботи з вихованцями у військовий час.

04 квітня 2022  року Комунальною установою «Іязславський Центр ПРПП» проведено вебінар з питань особливостей викладання фізичної культури та предмета «Захист України» в умовах воєнного стану.


Контакти  щодо психологічної підтримки під час військової агресії

Цілодобова лінія психологічної підтримки  «Між нами» Львівський міський центр соціальних служб— 0800307305. Дзвінки з будь-яких операторів — безкоштовні.

Цілодобова безоплатна правова допомога /Free Legal Aid. - 0 800 213 103. Консультування з правових питань.

Фейсбук - https://www.facebook.com/childhotline.ukraine/

Інста - https://www.instagram.com/childhotline_ua

Telegram - @CHL116111

 

Безкоштовна інтернет-платформа психологічної допомоги "Розкажи мені". Для отримання допомоги потрібно коротко описати свій запит і надіслати заявку за цим посиланням (  https://tellme.com.ua)

Модератори платформи підберуть спеціаліста, і він якнайшвидше зв'яжеться з вами. Консультації проводяться безкоштовно у режимі онлайн.

Крім того, команда Інституту когнітивного моделювання зі співпраці з кафедрою медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету імені Богомольця та спеціалістами проекту "Друг" розробила бот першої психологічної допомоги. Він стане в нагоді в перші години після травматичної події - з ним можна ознайомитися, перейшовши за посиланням ( https://t.me/friend_first_aid_bot)

 

23 лютого 2022 року вчителі математики  Ізяславської громади долучились до організованого аналізу та вибору підручників з математики для 5 класу Нової української школи. 

11.02.2022 року відбувся марафон презентацій інноваційних технологій за оновленим Базовим компонентом дошкільної освіти в дитячих садках Ізяславської ОТГ за напрямком «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі».  Вихователі Поліського (Павлік Н.В.), Радошівського (Калитюк Ю.І.) дитячих садків, Ізяславського ясла-садка №4(Ковальчук М.В.), Васьковецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст.д/с» (Ляшук Л.А.) та Ізяславського НВК «ЗОШ І ст. я/с №7» (Білан І.В., Сірацька М.М.)   представили цікаві технології  Б.Нікітіна, Д. Кюїзенера, З. Дьєнеша, В.Воскобовича та М. Монтессорі які допомагають дошкільнятам засвоїти основні математичні поняття та операції, сприяють розвитку у них логічного та аналітичного мислення.

Учитель року – 2022!

Вітаємо лауреата і дипломанта першого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2022” у Хмельницькій області Астапенко Ірину Анатоліївну, вчителя Ізяславсього навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2, ліцей» імені Олександра Кушнірука Ізяславської міської ради   у номінації «Мистецтво».

Пишаємося досягненнями і щиро бажаємо нових професійних злетів, цікавих ідей та успіху на педагогічній ниві, нехай Ваш талант знаходить відгук у дитячих серцях!

ФОТО

04 лютого 2022 року консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Галиною Денисевич та вчителем початкових класів Васьковецького НВК Жанною Івановою для  вчителів початкових класів  проведено практичний семінар    «Використання дошок "Padlet" та "Jamboard".

 Фото

З метою співпраці Ізяславського Центру ПР ПП та Хмельницього ОІППО 02.02.2022 року відбувся онлайн-семінар для спільноти вчителів фізичного виховання закладів загальної середньої освіти Ізяславської об’єднаної територіальної громади. В ході зустрічі Олег Шнира, методист з фізичного виховання Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти,  детально проаналізував  всі особливості модельної програми з фізичної культури  в 5-6 класах  нової української школи, яка буде впроваджуватись  з 01.09. 2022 року.


28.01.2022 р. розпочато онлайн-марафон за темою «Інноваційний простір впровадження нового Базового компоненту дошкільної освіти  в роботу закладів дошкільної освіти». Вихователі дитячих садків Ізяславської ОТГ презентували власний досвід застосування інноваційних технологій в роботі з дошкільнятами  з мовленнєвого напрямку.

 

27.02.2022 року в онлайн-режимі відбулося засідання круглого стола працівників психологічної служби закладів загальної середньої та дошкільної освіти Ізяславської територіальної громади за участю завідувача відділенням соціальної роботи Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Ізяславської міської ради» Світлани Косовської по підтримці дітей із сімей, що потрапили в складні життєві обставини.

Як допомогти таким дітям жити повноцінним життям,  усунути загрози їхньому життю, зберегти їх психічне та фізичне здоров’я?

  Вирішення даних питань стоїть в першу чергу перед працівниками закладів освіти, адже дитина більше свого часу перебуває в шкільному середовищі. Тому, важливим завданням школи (дитячого садка) є забезпечення ефективної взаємодії всіх працівників закладу освіти, спрямованої на раннє виявлення кожної дитини, яка має ознаки перебування у складних життєвих обставинах, та надання їй необхідної допомоги відповідно до потреб. Наталія Герасимчук, практичний психолог Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Олега Онищука, гімназія» поділилась досвідом роботи по організації та здійсненні психолого-педагогічного супроводу дітей, які виховуються в сім'ях, що потрапили в складні життєві ситуації.

  Світлана Косовська розкрила алгоритм взаємодії своєї служби з закладами освіти, іншими службами,  які спрямовані на підтримку дітей, які опинились в складаних життєвих обставинах.

26 січня 2022 року   відбувся онлайн-семінар для вчителів фізики на тему «Проведення лабораторних та практичних робіт з фізики в умовах дистанційного навчання». Досвідом з використання cимуляцій PhET поділився  учитель  фізики  Ізяславського НВК №2  Лисай О.Д. Cимуляції PhET розроблені так, щоб допомогти учням розвинути навички дослідження, вивчаючи причинно-наслідкові зв’язки.   Використовуючи симуляції як анімовану ілюстрацію, вчителі фізики ще раз переконалися, що за допомогою їх легше ефективно спілкуватися з учнями. 

19 січня 2022 року проведено онлайн-семінар  на тему «Особливості модельних програм Нової української школи з  інформатики» . Модератори -  вчителі інформатики Ізяславської ЗОШ №1 Іщук О.М. та Михнівської ЗОШ Білоус А.І  -   проаналізували   програми:

 Модельна навчальна програма «Інформатика. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Радченко С. С., Боровцова Є. В.).

Модельна навчальна програма. «Інформатика. 5-6 клас» для закладів загальної середньої освіти (авт. Козак Л. З., Ворожбит А. В.). 

Під час вебінару Задворний О.К. -вчитель інформатики Ізяславського НВК №5 -  запропонував створити проєкти лічильник кроків, компас, агрегатний стан води залежно від температури, включення світлодіодного екрану micro:bit при вміщенні плати в темряву.  Учителі інформатики  виконували поставлені задачі  в групах .  

«Відкритий професійний діалог та творча співпраця»,- саме під таким гаслом учителі історії Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» Розомюк Н.П. та Колос Т.М. проводили вебінар щодо аналізу модельних програм інтегрованих курсів з історії «Досліджуємо історію та суспільство». Окрім того, учителі презентували роботу інтерактивного робочого аркуша Wizer.mi, який дає змогу відстежити діяльність учнів у режимі реального часу.

04 січня 2022 року вчителі зарубіжної літератури Ізяславської міської ради мали змогу дискутувати на вебінарі«Аналіз модельних програм із зарубіжної літератури з використанням інформаційних ресурсів». Модератори заходу – учителі зарубіжної літератури Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей»  Куліш О.Д. та Маліцька В.В. – зуміли зуміли якісно організувати та провести роботу щодо аналізу модельних програм із зарубіжної літератури, за яким будуть працювати вчителі та учні Нової української школи з вересня 2022 року.


04 січня 2022 року   відбувся онлайн-семінар для вчителів географії на тему «Використання інтернет-ресурсів на уроках географії».  Практичним досвідом з використання дистанційних технологій поділилася учитель географії Ізяславського НВК №5 Кичата О.М., яка акцентувала увагу на онлайн-контролі  засвоєння знань та оцінювання учнів. Оксана Михайлівна познайомила присутніх зі створенням  власної бази тестових завдань відповідно до викладеного матеріалу та вимог програми з відповідного курсу. 

Творчі та цікаві модератори  заходу – учителі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, гімназія»  Задворна Т.В., Загоруй А.В., Задворний О.К.  04 січня 2022 року проаналізували модельні програми з інформатики для 5 класу Нової української школи та провели практичну роботу. Модератори відзначили, що нові модельні програми наповнені практикою та проєктами, а сучасні школярі мають володіти актуальними інструментами та навичками. 

22 грудня 2021 року(в онлайн режимі) відбувся семінар музичних керівників ЗДО  Ізяславської ОТГ на тему «Використання ІКТ в роботі музичного керівника ЗДО». 

Педагог-музикант завжди перебуває на хвилі креативу. Тож, хто як не він, має стати для дитини ідеальним провідником до нових технологій?  Музичний керівник Ізяславського НВК ЗОШ І ст, дитячі я/с №3» Равчук Марія поділилась досвідом роботи по використанню комп’ютерних технологій  у освітній роботі з дітьми дошкільного віку. Педагоги розглянули види музичної діяльності, де засоби мультимедіа є найбільш корисними для засвоєння дітьми нових знань.

Фото

Нові підходи  до організації освітнього діяльності  в закладах освіти вимагають сьогодні від усіх учасників освітнього процесу до трансформації власного світогляду, особистих позицій та поглядів, пошук дієвих, прогресивних, новаторських шляхів саморозвитку. Як педагогу побудувати індивідуальний освітній маршрут професійного розвитку?  Що потрібно при цьому врахувати? Відповіді на ці питання розглянули педагоги дошкілля громади на онайн семінарі,  який  відбувся 15.12.2021 року.

Адже спроектована  індивідуальна освітня траєкторія забезпечує розширення можливостей освітнього простору, вибір найефективніших і зручних для педагогічних кадрів шляхів і способів безперервної освіти, зростання професійної компетентності, кваліфікації і конкурентно спроможності педагогів на ринку освітніх послуг.

ФОТО

«Не золотом-сріблом славиться людина, а працею»,- саме такий вислів характеризує учасників професійного конкурсу «Учитель року – 2022» у номінаціях «Правознавство», «Музичне мистецтво», «Біологія», «Інформатика». Педагоги Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ліцей» Астапенко І.А. та Романюк О.В., Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, гімназія» Островська Ю.О. та Кравченко О.Л., Клубівського ліцею імені О.Довгого Поліщук О.І., Білогородської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бродюк В.В. та Царук А.В., Ізяславського НВК «ЗОШ І ст.-дит.ясла/садок №3» Равчук М.В. під час тестового випробування та практичної роботи довели, що вони  професіонали своєї справи. Учитель музичного мистецтва Ізяславського НВК №2 Астапенко І.А. змагатиметься у фінальному етапі конкурсу. Тож бажаємо їй та всім учасникам професійних змагань подальших перемог та звершень!

08 грудня 2021 року відбулася обласна науково-практична конференція «Освіта Хмельниччини: психолого-педагогічний супровід модернізаційних процесів». Практичним психологом Ізяславської ЗОШ І-ІІ ступенів №4 Наталією Батюк  було розкрите поетапне створення команди  інклюзивного супроводу учнів-логопатів в закладах загальної середньої  освіти та зміст організації інклюзивного навчання дітей з освітніми особливими потребами в закладі.

ФОТО

Психолого – педагогічна робота зі створення команди інклюзивного супроводу учнів – логопатів у освітньому закладі.

01.12.2021 року для класоводів 4 класу консультантом Центру Галиною Денисевич було проведено семінар з елементами тренінгу «Оцінювання результатів навчання учнів 4 класу. Алгоритм діяльності вчителя під час організації формувального оцінювання.»  

ФОТО

«Умотивовані! Озброєні! Зацікавлені!» - саме під таким гаслом проходили курси Нової української школи  для вчителів 5 класів, які забезпечуватимуть новий Державний стандарт базової загальної середньої освіти з 2022 року  з мовно-літературної та математичної галузі.  Ці навчання  об’єднали творчих педагогів Ізяславської міської ради, Сахновецької сільської ради та Плужненської сільської ради.

Мовно-літературна галузь                                   

Математична галузь

Учителі громадянської та історичної галузі Ізяславської міської ради 24 листопада 2021 року продовжували аналізувати  модельні програми з історії  для 5 класу Нової української школи. Під керівництвом креативних та закоханих у свою справу  модераторів – учителів Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, гімназія»  Островської Ю.О. та Тукало З.Ф. – було проведено цікавий та змістовний вебінар. Результати опитування в онлайн-режимі  засвідчили, що така форма роботи необхідна в професійній роботі вчителя.

  24 листопада 2021 року в онлайн режимі  відбувся практичний семінар для працівників психологічної служби закладів загальної середньої освіти Ізяславської ОТГ по  формуванню індивідуальної траєкторії саморозвитку педагога. Модератором заходу – психологом Ізяславського Центру ПРПП Антонюк О.Д. визначено кроки побудови індивідуальної освітньої траєкторії педагога.

Для усвідомлення себе, з метою формування та розвитку настановлення на саморозвиток і самопізнання, формування навичок самоаналізу та самоконтролю, позитивного ставлення до себе і до інших, створення позитивного психологічного мікроклімату практичним психологом Ізяславської ЗОШ №1 Замойською Г.М. було проведено тренінгове заняття«Пізнай себе» з використанням Jamboard  дошки.

23 листопада 2021 року вчителі мовно-літературної галузі вкотре зібралися, щоб проаналізувати модельні програми з української літератури для 5 класу Нової української школи. Творчі та цікаві модератори  заходу – учителі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, гімназія» Заріцька Л.С. та Якушевська Н.Г. –допомогли вчителям Ізяславщини визначитись з вибором навчальної програми через  використання онлайн-дошки Padlet. Такі заходи свідчать, що вчителі завжди готові вчитись і професійно зростати. Тож, сподіваємось, наші освітяни  до Нової української школи прийдуть озброєні свіжими  знаннями нового Державного  стандарту базової середньої освіти.

ФОТО

18.11.2021 року проведено онлайн-семінар щодо аналізу модельних програм з математики  для 5 класів Нової української школи, модераторами якого були вчителі Радошівської школи Валентюк А.В.,         Горох Л.Р., Паламарчук О.М.  На семінарі проаналізовано  такі програми:

 Модельна навчальна програма «Математика. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Бурда М. І., Васильєва Д. В.)

 Модельна навчальна програма «Математика. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Істер О. С.). 

17.11.2021 року для класоводів 1-2 класів консультантом Центру Галиною Денисевич було проведено семінар з елементами тренінгу «Оцінювання результатів навчання учнів 1-2 класів. Алгоритм діяльності вчителя під час організації формувального оцінювання.»

Учасники

17 листопада 2021 року  проведено онлайн-семінар щодо аналізу модельних програм з інформатики для 5-6 класу Нової української школи, модератором якого була Гульчак Інна Василівна - вчитель інформатики Ізяславського НВК №2. На семінарі   проаналізовано  програми:

 Модельна навчальна програма. «Інформатика. 5-6 клас» для закладів загальної середньої освіти (авт. Морзе Н. В., Барна О. В.).

 Модельна навчальна програма. «Інформатика. 5-6 клас» для закладів загальної середньої освіти (авт.  Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.). 

На високому професійному рівні 02 листопада 2021 року проведено онлайн-семінар з елементами тренінгу для  вчителів історії Ізяславської міської ради щодо аналізу модельних програм з історії для Нової української школи, модератором якого була вчитель історії Ізяславської ЗОШ І-ІІІ  ступенів №1 Несвіцька Юлія Миколаївна – майстер-мотиватор інновацій. Організатор  заходу -  комунальна установа «Ізяславський центр професійного розвитку педагогічних працівників» - буде продовжувати  такий напрям роботи в аналогічному форматі, адже правильний вибір навчальної програми – запорука успіху знань учнів   історичної та громадянської галузі.

Учасники 

02 листопада 2021 року учителі мовно-літературної галузі Ізяславської міської ради зустрілися на онлайн-семінарі з елементами тренінгу з метою обговорення та аналізу модельних програм Нової української школи для 5 класу. Організатором цього заходу стала комунальна установа «Ізяславський центр професійного розвитку педагогічних працівників», а модераторами  – учитель української мови Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Притульська Н.В, учителі англійської мови Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1  Гуменюк О.М., Близнюк Л.І..

Під час семінару вчителі вміло поєднали знання чинного Державного стандарту базової загальної середньої освіти з цифровою компетентністю, показали свій високий професійний рівень. Модератори заходу проілюстрували  новий формат освітнього середовища, в основі якого цифрові технології, що забезпечують зручні та доступні сервіси і платформи для більш ефективної взаємодії усіх учасників навчального процесу.

 Учасники 1                Учасники 2

Покрова у Ізяславському ясла-садку № 1

14 жовтня в Україні відмічають аж чотири свята. В цей особливий день святкують Покрови Пресвятої Богородиці, День Заснування Української Повстанської армії, День українського козацтва та День Захисника України. Це не випадковість, це сплетення української історії та тих традицій, які ми продовжуємо з покоління у покоління. Від прадідів – козаків і до сьогодні.

Такі свята – це чудова нагода розповісти дітям про традиції українців, навчати дітей народної творчості, історії рідного краю, прищеплювати любов до культурної спадщини свого народу, отже, сприяти вихованню у малечі свідомих патріотичних почуттів.

Ось і у Ізяславському ясла-садку № 1 вихователь старшої групи Кальніцька І.Б та практичний психолог Батюк Н.В., під керівництвом директора закладу Шаповал А.Д, відзначили Свято Покрови Пресвятої Богородиці та День Козацтва зі здобувачами освіти старшої групи № 5. Вони підготували та провели тематичне заняття «Козацькому роду нема переводу». Практичний психолог Батюк Н.В. читала вірші та розповідала дітям народні прислів’я про «Свято Покрови»,  а вихователь старшої групи Кальніцька І.Б. розповіла дошкільникам про козаків, їх звичаї та життя. Потім діти разом прийняли участь у справжній забаві «Козачата ми маленькі», під час якої маленькі козачки показували свої вміння. Діти танцювали, співали, гралися у веселі ігри. А завершилось свято вшануванням козацького короваю, який прийшовся до душі всім учасникам.

Цей день подарував всім вихованцям та педагогам море усмішок, позитивних емоцій, сонячної енергії і справжнє відчуття гордості за нашу Батьківщину. За те, що ми можемо виховувати дітей нащадками козацького роду.

Щиро вітаємо вас зі Святою Покровою Пречистої Богородиці, Днем Заснуваня Української Повстанської армії, Днем Українського козацтва та Днем захисника України!

За те, що нашу Україну,

Ви берегли у всі віки –

Низький уклін і тричі «Слава»!

Вам, українські козаки!

 

Адміністрація та психологічна служба Ізяславського ясла – садка № 1

         ФОТО 1          ФОТО 2

Проведення шкільного  та районного етапів всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2021/2022н.р.

НАКАЗ

Проведення шкільного та територіального  етапів ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу

 учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

НАКАЗ


26 вересня відзначається Всеукраїнський день дошкілля.

 Дорогі колеги! 

З професійним святом вітаємо вихователів та всіх дошкільних працівників! Ваша праця складна і водночас унікальна, адже Ви маєте можливість працювати з найменшими дітьми. То ж бажаємо Вам професійного зростання, творчих наснаг, невичерпної енергії та терпіння, здійснення Ваших задумів та планів. Зі святом! 

За ініціативи КУ «Ізяславський центр професійного розвитку педагогічних працівників»  та  в рамках впровадження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти 22 вересня 2021 року проводився практичний семінар з елементами тренінгу. У ході семінару консультанти Центру Верцінська І.В., Гудовська Н.М., Сугоняко Ж.В., Хмелюк Т.В., які були модераторами  з напряму «Педагогічна діяльність педпрацівників», глибоко розкрили теоретичні засади вищезазначеного питання. Практичну сторону семінару, а саме інтерв’ю з заступниками та анкетування забезпечила спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської міської ради Денисевич Г.В., яка була освітнім експертом під час інституційного аудиту освітнього закладу в місті Шепетівка. Психолог Центру Антонюк О.Д.  провела аутотренінг з педагогічної   підтримки учасників заходу.

Сподіваємося, що матеріали семінару допоможуть вдало здійснити інституційний аудит закладів.

Матеріали

ФОТО

Відповідно до плану роботи Ізяславського ЦПРПП на 2021 р. з 10 по 18 вересня 2021 року в закладах освіти Ізяславської ОТГ проводилось моніторингове дослідження серед учнів 8-11 класів з питань протидії насильству булінгу в закладах освіти.

  Згідно наданої мережі участь в опитуванні прийняло 426 (48%) з 887 учнів. З них 237(41%) з 572 учнів - з міста та 189(60%) – з сільської місцевості.

Для врахування у роботі працівникам психологічної служби, а також до плану заходів щодо попередження насильства, булінгу в освітньому середовищі Вашого закладу надаємо  результати моніторингового дослідження з питань протидії насильства, булінгу в освітньому середовищі https://docs.google.com/forms/d/1uqKR5yn9Ivc4UtJ_YalgNAb71smFdbKYGNEQUvDKdQ8/edit#responses

Результати моніторингу у таблиці:  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UWLEwyG8T-2okz6Mz--UrMM_JWNG82Ai8iWJuIznWwk/edit?resourcekey#gid=1400055664


   10 вересня 2021 року в приміщенні Ізяславського Будинку творчості дітей та юнацтва пройшли урочистості присвячені  Дню фізичної культури та спорту України.

 З вітальним словом до присутніх звернулися заступник міського голови -Леся Божко, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту - Галина Денисевич, а також спонсори.

Грамотами міської ради та відділу освіти, молоді та спорту за високі фізкультурно-спортивні досягнення були відзначені найкращі педагоги освітніх закладів Ізяславської ОТГ, а спонсорами вручені подарунки.

 ФОТО


08 вересня 2021 року на базі Ізяславської ДСЮШ пройшов відкритий турнір з волейболу серед школярів закладів загальної середньої освіти Ізяславської ОТГ   приурочений Дню фізичної культури та спорту України.

Участь приймали 9 освітніх закладів громади.

І місце посіла збірна команда Клубівського ліцею ім. О. Довгого та філії  Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім. О.Онищука, гімназія»  Васьковецький  НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів, дитчий садок»;

 ІІ місце – команда Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів,

ІІІ місце - команда Білогородської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

ФОТО 1   ФОТО 2    ФОТО 3  ФОТО  4


ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Громадянська  та історична освітня галузь

Педагогічна діяльність  крізь призму інституційного аудиту

Типова освітня програма  для 5-9 класів НУШ (мовно-літературна галузь)


Підготовка дітей до навчання в школі – фундамент для майбутньої успішності. Це відповідальний період в житті не тільки дитини, але і кожного з батьків.

 «Чи готова моя дитина до школи, до шкільного навчання?». До школи, яка перебуває в епоху реформувань та змін, яка вимагає від всіх учасників освітнього процесу трансформацію свідомості, зусиль, підходів до організації нового освітнього середовища - Нової української школи? Це головне питання, яке постає перед батьками 6-7-річних дітей.

  08 червня 2021 року Ізяславським центром професійного розвитку педагогічних працівників за участі спеціалістів відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської міської ради, практичного психолога Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ліцей» ім. О. Кушнірука проведено Форум для батьків майбутніх першокласників, на якому розглянуто питання підготовки дитини до школи та її легкої адаптації до шкільного життя.

 ФОТО


26 травня 2021 року в онлайн-режимі працівниками Ізяславського центру ПР ПП було проведено семінар для керівників закладів дошкільної освіти Ізяславської ОТГ на тему «Стратегія розвитку закладу дошкільної освіти ».

  А також,  директорам дитячих садків надано методичні рекомендації щодо «Складання річного плану роботи ЗДО» з врахуванням пріоритетних напрямків освітньої діяльності закладу.

ФОТО

24 травня 2021 року в онлайн-режимі відбувся вебінар для працівників психологічних служб закладів загальної середньої освіти Ізяславської ОТГ за темою «Про результати моніторингового дослідження з питань протидії насильству, булінгу в закладах освіти».

Працівники психологічної служби ознайомились з результатами дослідження, яке  проводилося в лютому-березні 2021 року серед учнів 9-11 класів з питань протидії насильству булінгу в закладах освіти області. Зокрема,  які проблеми виявлено у попередженні насильства, булінгу в освітньому середовищі та з чим вони пов’язані?Ознайомились з завданнями, які стоять перед фахівцями психологічної служби по даній проблемі.  А також було розглянуто трудові функції та компетентності, якими має володіти практичний психолог згідно професійного стандарту  «Практичний психолог закладу освіти».

 ФОТО 1     ФОТО  2

З 19 по 26 квітня 2021 року за ініціативи КУ «Ізяславський центр професійного розвитку  педагогічних працівників»  проводилося анонімне опитування серед директорів, учителів та учнів щодо  готовності здійснення дистанційного та змішаного навчання під час карантину.

Сподіваємося, що результати опитування допоможуть правильно визначити вектор руху професійного розвитку педагогічної  спільноти.

Моніторинг 2021

Майбутнє кожної людини у її власних руках. Очевидним є те, що виховання соціально – відповідальних та освічених у фінансовій сфері дітей робить їх спроможними змінити власне життя та світ довкола на краще, тим самим збільшуючи шанси на успішне й щасливе майбутнє. Допомогти дітям усвідомити їх потенціал для того, щоб зробити світ кращим за допомогою освіти – ось основна місія міжнародного проекту «Афлатун».

05.05.2021 року   в онлайн-режимі відбулося засідання школи передового педагогічного досвіду педагогів дошкілля Ізяславської ОТГ на тему «Впровадження у освітній процес парціальної  програми соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот».

 

Актуальність даної програми в тому, що необхідність фінансового навчання постає все більш очевидною в останні роки. Незважаючи на те, що ми живемо у світі з швидко перемінними економічними умовами, діти і дорослі у всьому світі мають дуже низький рівень фінансової грамотності, школи і вчителі часто не мають можливостей для вирішення цієї проблеми. Внаслідок недостачі знань у сфері фінансів, діти та молодь часто стають жертвами соціально, екологічно та економічно нестійких моделей споживання.

Програма пояснює дітям основи бюджетування власних коштів, вчить бути ощадливими та приймати виважені рішення. Діти отримують рекомендації й навички як правильно розпорядитися своїми грошима, подолати складні фінансові й матеріальні обставини, у яких дехто з них та їхні родини перебувають, а також зможуть досягти добробуту в майбутньому.

 

 ФОТО 1

 ФОТО 2

Відбувся обласний семінар учителів трудового навчання

Згідно плану роботи Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 21.04.2021 року в дистанційному режимі на базі  Клубівського ліцею імені Героя України Олега Довгого Ізяславської ТГ відбувся семінар для голів методичних об’єднань вчителів трудового навчання області з питань формування ключових компетентностей в учнів 5-9 класів на уроках трудового навчання.

Директор   ліцею Шелепнюк Роман Леонідович ознайомив учасників семінару з історією розвитку закладу освіти, а заступник директора  Якубовська Наталія Олександрівна розповіла про організацію освітнього процесу у даному закладі.

Методист НМЦ професійного розвитку керівних і педагогічних працівників установ і закладів дошкільної і загальної середньої  освіти ХОІППО Павич Ніна Миколаївна зосередила увагу учасників семінару на сучасних підходах до створення умов для формування ключових компетентностей в учнів 5-9 класів на уроках трудового навчання.

Досвідом роботи щодо формування ключових компетентностей в учнів 5-9 класів на уроках трудового навчання поділився вчитель трудового навчання Якубовський Іван Володимирович.

Під час  обговорення колеги обмінялися досвідом, новими ідеями та планами на майбутнє щодо формування ключових компетентностей в учнів 5-9 класів на уроках трудового навчання.

ФОТО

У рамках співпраці КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ізяславської міської ради з Хмельницьким ОІППО та за участю завідувача НМЦ професійного розвитку керівних та педагогічних працівників установ і закладів дошкільної та загальної середньої освіти ХОІППО Кошки О.А. 19 квітня 2021 року було проведено онлайн-семінар для професійної спільноти директорів ЗЗСО та їх заступників з питання «Стратегія розвитку закладу загальної середньої освіти».

Кошка Оксана Анатоліївна надала грунтовні роз’яснення щодо стратегічного бачення  розвитку школи – Стратегії розвитку закладу загальної середньої освіти. Адже саме Стратегія розвитку дає можливість визначити напрями руху закладу освіти  для досягнення основної мети – забезпечення якості освіти.

Учасники онлайн-семінару ще  раз  переконались, що завдання та відповідальність директора – це мотивація вчителів, підвищення їх професійного розвитку, удосконалення роботи закладу, покращення освітнього середовища, взаємодія із засновником тощо.Важливо, що кожен учасник віртуального спілкування зрозумів, що втілити в життя  Стратегію розвитку закладу зможе  справжній лідер,  який поведе за собою колектив.

ФОТО 1        ФОТО 2     ФОТО 3

Методичні рекомендації щодо побудови Стратегії  розвитку закладу загальної середньої освіти: шлях у вибраний пункт призначення 

Стратегія

23 березня 2021 року освітяни Ізяславщини знову підвищували інформаційно-цифрову компетентність, яка є обов’язковою вимогою чинного професійного стандарту вчителя. Педагогічні працівники, які йдуть  в ногу з часом, під керівництвом консультанта  Ізяславського центру професійного  розвитку  педагогічних працівників Верцінської І.В. опрацьовували робочий інтерактивний аркуш  Classkick. Адже Classkick – це безкоштовний додаток, який показує вчителям у режимі реального часу, що саме роблять учні та кому потрібна допомога, щоб вони могли надавати миттєвий зворотний зв'язок. Водночас учителі не тільки підвищували інформаційну грамотність, а й розглядали питання забезпечення якості освітньої діяльності, яке буде проводити  ДСЯО.

ФОТО 1       ФОТО  2      ФОТО 3     ФОТО 4

Відповідно до листа ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" від 12.03.2021 року № 22.1/10-581 "Про проведення онлайн опитування". У рамках науково-дослідної роботи за темою "Розвиток інформаційного освітнього середовища сучасного закладу України" та з метою оцінки наявної ситуації й маштабів прогалин у галузі кібербезпеки, проблем конфіденційності персональних даних на сайтах закладів освіти та їхніх партнерств. Просимо сприяти проведенню дослідження та розмістити на сайтах закладів ЗСО посилання щодо опитування респондентів, а саме:


- учителів, представників адміністрації ЗЗСО - https://docs.google.com/.../1JMug47hq9dDUZwxQ.../viewform...

- батьків чи осіб, які їх замінюють - https://docs.google.com/.../1AuAfpbR9xVff4kdH.../viewform...



  12 січня 2021 року МОН України затверджено Базовий компонент дошкільної освіти (нову редакцію).

23 та 24 лютого 2021 року на платформі Meet відбулася панельна дискусія, організована Ізяславський центром професійного розвитку педагогічних працівників. Педагогами дошкілля Ізяславської, Сахновецької та Плужненської ОТГ розглядались нові орієнтири Стандарту дошкільної освіти: його мету, умови та принципи реалізації, цінності дошкільної освіти, становлення компетентностей дитини в умовах закладу дошкільної освіти.  

Дошкільна освіта є невід’ємним складником та першим рівнем у системі освіти – стартовою платформою особистісного розвитку дитини. Затверджений стандарт забезпечитьпідвищенняякостідошкільноїосвіти в Україні та приведення її до відповідності міжнародним стандартам. В основу документа покладено ідеї гуманістичної педагогіки, патріотичного та громадянського виховання та солідарноївідповідальностідержави, громади, родини, фахівців педагогічної освіти й інших професій, причетних до піклування, догляду та розвитку дітей дошкільного віку.

Всі матеріали дискусії можна переглянути за вказаними посиланнями.


БКДО - https://docs.google.com/presentation/d/1dF_eSc0hZiUtkRUHcpXgeUkCO1-jD9I5/edit#slide=id.p1

1 Освітній напрям «Особистість дитини» -  https://docs.google.com/presentation/d/1f-e4Tjpg7_pXW0MnPOyVxY8yiZIWEoWs/edit#slide=id.p1

2 Освітній напрям – Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі https://docs.google.com/presentation/d/1epCfYeAUdu-xXv_plyeDuLFoFpvJ4u1k/edit#slide=id.p1

3 Освітній напрям «Дитина в природному довкіллі»-https://docs.google.com/presentation/d/1MKlrJMYHFWo1gKEYsM7m1jEp3ZQBbESB/edit#slide=id.p1

4 Освітній напрям « Гра дитини» -https://docs.google.com/presentation/d/1cjiUXNab1vh02xqb8zB3rrXYCji6qUnF/edit#slide=id.p1

5 Освітній напрям «Дитина в соціумі» -https://docs.google.com/presentation/d/1ATBhbn1t7bSd4Ph3cIf2x7gsZuIOLGeB/edit#slide=id.p1

6 Освітній напрям «Мовлення дитини»- https://docs.google.com/presentation/d/1osXwPlRJHjwrZpmVTAcfvX5wbbbvAoOv/edit#slide=id.p1

7Освітній напрям «Дитина в світі мистецтва»- https://docs.google.com/presentation/d/1mnLBHX52vuXZhZrFbu-VEV36KfzLT0rE/edit#slide=id.p7 



Вітаємо  Бородька  Ігоря Олександровича, вчителя трудового навчання Сахновецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ізяславського району, який  зайняв  ІІ місце  в ІІ турі  всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» у номінації «Трудове навчання».

Ми впевнені, що досвід участі в цьому конкурсі вас багато чому навчив. Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому – вчіться, дізнавайтесь нове, розвивайтеся. Успіхів вам, натхнення, творчості і позитиву кожен день!





Головний вектор роботи ЦПРПП - диджиталізація освіти

Дистанційне  навчання змушує учасників освітнього процесу розвивати інформаційно-комунікаційну компетентність. Оскільки під час дистанційного навчання важливо забезпечити зворотний зв'язок,  то одним з варіантів є використання дошки Padlet. Саме опануванню цієї віртуальної стіни 10 лютого 2021 року на платформі GoogleMeet  проводився  онлайн-семінар з елементами тренінгу  на тему «Використання онлайн-дошки Padlet під час освітнього процесу». Учасниками  навчання були вчителі української мови та літератури, зарубіжної літератури, історії. Продовженням цього заходу буде організація роботи в групах  на платформі GoogleMeet  з використанням дошки  Padlet.

               Організація та проведення   конкурсу  «КОЛОСОК»

        Інформуємо, що здійснено розсилку сертифікатів та подарунків Міжнародного природничого   

             інтерактивного конкурсу «КОЛОСОК-осінь 2020».


             Також інформуємо, що «Колосок весна-2021» відбудеться 22 квітня 2021року.  Даний конкурс

             проводиться з метою  пошуку і підтримки талановитих школярів  та популяризації

             природничих знань.  До участі у конкурсі запрошуються учні 1-11 класів. Детальна

             інформація про умови конкурсу  розміщена на сайті www.kolosok.org.ua


         Нагадуємо, що конкурс проводиться на добровільних засадах.


 Всеукраїнський учнівський фізичний конкурс "Левеня"

 МІЖНАРОДНИЙ ЕТАП МАТЕМАТИЧНОГО КОНКУРСУ "КЕНГУРУ"

   Міжнародний етап проводиться для учнів 2 - 11 класів.

 ЗАЯВКИ від навчальних закладів на участь у конкурсу приймаються до 18 лютого 2021 року листом на адресу регіонального організатора, або поштову адресу оргкомітету чи на електронну адресу kangaroo.konkurs@gmail.com.

Вітаємо переможців конкурсу професійної майстерності 

«Учитель року-2021»

Номінація «Керівник закладу освіти»

ІІ місце – Карчевська Лариса Григорівна, директор Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст.


Номінація «Українська мова та література»

І зона

І місце – Антончик Оксана  Андріївна,  учитель української мови та літератури Михлянської  ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІ  місце – Чорна Світлана Василівна, учитель української мови та літератури Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, гімназія»

ІІ зона

І місце – Шейдик Наталія Володимирівна, учитель української мови та літератури Теліжинецької ЗОШ І-ІІ ступенів

ІІ місце – Франкова Світлана Степанівна, учитель української мови та літератури Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІІ місце –Демчук Людмила Іванівна, учитель української мови та літератури Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ступенів

Номінація «Математика»

І зона

І місце - Валентюк Аліна Вікторівна, учитель математики Радошівської  ЗОШ І-ІІІ ст.

ІІ місце - Вальчук Ярослава Леонідівна, учитель математики Клубівського ліцею

ІІІ місце - Яремчук Наталія Петрівна, учитель математики Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст.

ІІ зона

І місце - Красножон Катерина Володимирівна,  учитель математики Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, гімназія»

ІІ місце -  Дисяк Валентина Леонідівна, учитель математики Мислятинської ЗОШ  І-ІІІ ст.

ІІІ місце - Колоднюк Тетяна Василівна, учитель математики Васьковецької ЗОШ І-ІІ ст.

Номінація "Трудове навчання"

І місце - Бородько Ігор Олександрович, вчитель Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст.


                                                                               Директор ЦПРПП                   Сугоняко Ж.В.


Проведення  ІІ етапу олімпіади з математики  2020-2021  н.р.

  14 листопада 2020 року в Ізяславському районі проводився ІІ етап олімпіади з математики.

  У ІІ етапі олімпіади  взяли участь   67 учнів.   Олімпіада проводилась в очно-дистанційній формі.

Інформація

про підсумки проведення ІІ етапу ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка

 

31 жовтня 2020 року в Ізяславському районі проводився районний етап конкурсу імені Тараса Шевченка.

У ІІ етапі конкурсу взяли участь 83 учні.

Більшість учасників справились із завданнями, виявили високий рівень знань та практичних навичок з української мови та літератури.

Переможцями ІІ етапу конкурсу стали 40 учнів з 4 міських шкіл та 11 сільських шкіл.

Призерів підготували педагогічні колективи Ізяславського НВК №2 (11), Ізяславського НВК №5 (6), Клубівського ліцею (4), Ізяславської ЗОШ №1 (3), Борисівського НВК (2), Михлянської ЗОШ (2), Радошівської ЗОШ (2), Новосільської ЗОШ (2), Ізяславської ЗОШ І-ІІ ст. №4 (2), Білівського НВК (1), Сахновецької ЗОШ (1), Михнівської ЗОШ (1), Мислятинської ЗОШ (1), Білогородської ЗОШ (1), Тернавського НВК (1).

За обсягом виконаних завдань призові місця посіли такі учні:

5 клас

І місце – Коротун Софія, учениця 5 класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ліцей»

ІІ місце – Михайлюк Анастасія, учениця 5 класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ліцей»

ІІ місце – Сопронюк Вікторія, учениця 5 класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів імені О.П.Онищука, гімназія»

ІІІ місце –Заверуха Анна, учениця 5 класу Клубівського ліцею

ІІІ місце – Камінська Луїза, учениця 5 класу Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

ІІІ місце – Радкевич Миколай, учень  5 класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів імені О.П.Онищука, гімназія»

ІІІ місце – Тарасюк Артем, учень 5 класу Тернавського НВК

6 клас

І місце – Закружецька Катерина, учениця 6 класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ліцей»

ІІ місце – Самойлюк Вікторія, учениця 6  класу Клубівського ліцею

ІІ місце – Сабадишин Володимир, учень  6 класу Михлянської ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІІ місце – Луцик Ілля, учень 6 класу Михнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІІ місце – Ярошенко Юлія, учениця 6 класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ліцей»

ІІІ місце - Климчук Лаура, учениця 6 класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів імені О.П.Онищука, гімназія»

7 клас

 

І місце – Антончик Діана, учениця 7 класу Михлянської ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІ місце – Дзюба Міріам-Марія, учениця 7 класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ліцей»

ІІ місце – Гончарук Олексій, учень 7  класу Радошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІІ місце – Каращук Марина, учениця 7  класу Білівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів/дитячий садок»

ІІІ місце – НикитюкДарія, учениця 7  класу Новосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІІ місце – Мазур Марія, учениця 7  класу Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІІ місце – Дідич Катерина, учениця 7  класу Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

8 клас

І місце – Якобчук Катерина, учениця 8 класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ліцей»

ІІ місце – Погосян Каріна, учениця 8 класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ліцей»

ІІ місце – Філіпчук Анастасія, учениця 8 класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ліцей»

ІІ місце – Кондратюк ОЛександра, учениця 8 класу Новосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІ місце – Моцеглов Дарина, учениця 8  класу Клубівського ліцею

ІІІ місце – Горкун Олена, учениця 8 класу Ізяславської ЗОШ І-ІІ ступенів №4

9 клас

І місце – Каспровіч Евеліна, учениця 9 класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ліцей»

ІІ місце – Косовська Юлія, учениця 9класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ліцей»

ІІ місце –Франковська Анастасія, учениця 9 класу Ізяславської ЗОШ І-ІІ ступенів №4

ІІІ місце – Коломійчук Анна, учениця  9  класу Радошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІІ місце – Калінчук Альона, учениця 9класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, ліцей»

ІІІ місце –Яцейко Дарина, учениця 9  класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів імені О.П.Онищука, гімназія»

10 клас

І місце – Редколіс Анна, учениця 10 класу Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІ місце – Кукуріка Ілона, учениця 10  класу Клубівського ліцею

ІІІ місце – Кваснюк Вікторія, учениця 10   класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів імені О.П.Онищука, гімназія»

11 клас

І місце – Семенович Катерина, учениця 11 класу Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів/дитячий садок»

ІІ місце – Ткачук Катерина, учениця 11 класу Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів/дитячий садок»

ІІ  місце – Савчук Марія, учениця 11  класу Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

ІІІ місце – Васів Богдан, учень 11 класу  Білогородської ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІІ місце – Бернаткевич  Діана, учениця 11   класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів імені О.П.Онищука, гімназія»

 

 

 

Консультант Центру        Ірина Верцінська


Проведення І районного етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм  практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Розвивальні програми»

НАКАЗ

Рекомендації щодо роботи сайту закладу освіти

Лист ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” від 04.06.2020р № 221/10-1154 “Про методичні рекомендації щодо організації роботи сайту закладу освіти (із фокусом на повагу прав людини в онлайновому просторі)”

Лист – https://hoippo.km.ua/wp-content/uploads/2020/06/List_IMZO_04062020_1154.pdf

Додаток №1 (Методичні рекомендації щодо організації роботи сайту закладу освіти (із фокусом на повагу прав людини в онлайновому просторі)) – https://hoippo.km.ua/wp-content/uploads/2020/06/Додаток-1-до-листа.pdf

Додаток №2 (Приклад згоди на розміщення персональних даних на сайті закладу освіти в мережі Інтернет) – https://hoippo.km.ua/wp-content/uploads/2020/06/Додаток-2_метод-реком.pdf

Методичні рекомендації ДНУ “”Інститут модернізації змісту освіти” та ГО “Центр кращого інтернету” – https://cutt.ly/0yXVvkJ

Майстер- клас

20 лютого 2020 року своєю професійною майстерністю по пошуково-дослідницькій діяльності з педагогами району ділилась вихователь Ізяславського ясла-садка №4 Юлія Кондратюк.

  Колегам представлено ряд дослідів, які вони можуть демонструвати та проводити разом з дітьми в умовах закладу дошкільної освіти. 

ФОТО

Семінар вихователів молодших груп закладів дошкільної освіти

20 лютого 2020 року  на базі Ізяславськогоясла-садка №4 відбувся семінар вихователів молодших груп закладів дошкільної освіти району на тему «Формування мовленнєвої компетентності дітей засобами природи».

    Вихователь ясла-садка Ірина Лавренчук розповіла своїм вихованцям про цікавий світ неживої природи.Малюки дізналися про маленькі таємниці різних камінців та власноруч створили частинку морського дна.

Керівник семінару Катерина Бовчалюк надала методичні рекомендації щодо формування та розвитку мовлення у дітей дошкільного віку.

ФОТО

Семінар вихователів старших груп закладів дошкільної освіти району на тему «Формування астрономічних уявлень у дошкільнят».

19 лютого 2020 року  на базі ІзяславськогоНВК «ЗОШ І ст., ясла-садка №7»відбувся семінар вихователів старших груп закладів дошкільної освіти району на тему «Формування астрономічних уявлень у дошкільнят».

Таємниці космосу викликають цікавість не лише у дорослих, а і у дошкільнят. Цікаву подорож по космічному всесвіту здійснили вихованці старшої групи закладу зі своїм наставником – вихователем Наталією Захаревич.

  Методистом райметодкабінету Оленою Антонюк та вихователем Ізяславського ясла-садка №4 Галиною Тележинськоюнадано колегам методичний супровід з формування компетентності дітей про космос.

ФОТО

Відрядження учнів закладів загальної середньої освіти   району  на обласний  етап всеукраїнських учнівських олімпіад  з навчальних предметів у 2019/2020  н.р. 

Наказ 

Конкурс «Вчитель року -2020» визначив переможців районного етапу

Традиційний конкурс педагогічної майстерності – одна з найяскравіших подій в районі. Сьогодення вимагає від кожного вчителя відповідальності, відмови від шаблонних форм і методів роботи, уміння творчо будувати навчально-виховний процес. Головне – вчитель має бути творчою особистістю. І участь у конкурсі «Вчитель року»  дає можливість, а точніше, шанс заявити про себе як про фахово компетентну, творчу особистість, яка сміливо й впевнено йде на професійний ринг. Його переможці – безумовні «зірки». Конкурс, як прожектор, висвітлює «нові землі» й особистості.  І щороку їх знання, вміння, творчість, наполегливість не залишаються непоміченими.

Усі – учасники, призери, і, тим паче, переможці – здобувають новий статус. Крок за кроком, сходинка за сходинкою найсильніші сміливо й впевнено йдуть до вершин професійного Олімпу. Перемога на кожному етапі– вагома й знаменна: педагог стає «обличчям» рідної школи,  району, області.

 06 грудня 2019 року, на базі Ізяславського  НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№ 2, ліцей» проведено  районний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020», в якому взяли участь 14 педпрацівників, що перемогли в І (заочному етапі ) конкурсу. Цьогоріч змагання відбулося у п’ятьох   номінаціях: «Зарубіжна література», «Історія»,  «Початкова освіта», «Образотворче мистецтво» та «Хімія»

  Учасники  мали можливість взяти участь у таких конкурсних випробуваннях: представлення власного досвіду роботи,  проведення майстер- класу, практична робота. 

Конкурс був нелегким, вимагав багато зусиль, уміння й натхнення. Та ще важче було членам журі визначити кращих із кращих. Бо для кожного з них школа – це життя, а вчительський талант – це насамперед, покликання і невтомна праця, що не може звершитись в якійсь єдиній миті чи дні. За рішенням журі  переможцями стали:

в номінації «Зарубіжна література»:

диплом І ступеня- вчитель зарубіжної літератури Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. Хороша Н.П.;

диплом ІІ ступеня-  вчитель зарубіжної літератури  Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. Власюк Т.П.

диплом ІІІ ступеня- вчитель зарубіжної літератури Радошівської  ЗОШ І-ІІІ ст. Фещук Н.В.;

 в номінації «Історія»:

диплом І ступеня- вчитель історії Кунівської  ЗОШ І-ІІІ ст. Ярмоленко Т.А..;

диплом ІІ ступеня- вчитель історії Клубівського ліцею ім.О.Довгого Завальська Л.І.;

диплом ІІІ ступеня-   вчитель історії Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. д/с» Шевчук О.В. 

в  номінація «Початкова освіта»:

диплом І ступеня- вчитель початкових класів Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. д/с» Гуменюк О.М.

диплом ІІ ступеня-   Ізяславського НВК «ЗОШ І ст. я/с. № 6»  Радкевич О.В..;

диплом ІІІ ступенів-  вчитель початкових класів Мокрецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. д/с» Грищук Л.Ф. 

в  номінація «Образотворче мистецтво»:

диплом ІІ ступеня- вчитель образотворчого мистецтваХристівської ЗОШ І-ІІІ ст. Паламарчук Т.А;

диплом ІІІ ступеня- вчитель образотворчого мистецтва Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст. Карпенко О.С.

в  номінація «Хімія»:

диплом І ступеня вчитель хімії Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. Філюк Г.П.;

диплом ІІ ступеня- вчитель хімії  Васьковецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. д/с» Кравченко О.Л.

диплом ІІ ступеня -вчитель хімії  Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст. Шрейдер М .О.

 Вітаємо переможців районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року- 2020» та бажаємо їм гідно представити освіту Ізяславщини на обласному етапі конкурсу!

 

 Румянцева О.В.- завідуюча Ізяславським райметодкабінетом

   

Всеукраїнський конкурс авторських програм  практичних психологів 

Відбувся  І етап Всеукраїнського конкурсу авторських програм  практичних психологів «Нові технології у  новій школі» у номінації «Корекційно-розвиткові програми» 

Протокол 1

Протокол 2


Інформація

про підсумки проведення ІІ етапу  ХХ  мовного  конкурсу

імені Петра Яцика  в Ізяславському районі

09 листопада   2019  року в Ізяславському районі проводився ІІ етап ХХ  мовного  конкурсу імені Петра Яцика.

У ІІ етапі Конкурсу взяли  участь  178  учнів.

Більшість учасників справилися із завданнями, виявили високий рівень знань та практичних навичок з української мови та літератури.

Переможцями ІІ етапу Конкурсу стали  52  учні  з  12  сільських і  6  міських шкіл.

Призерів підготували педагогічні колективи Ізяславського НВК №5(6), №2(12), Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1(1), Плужненського НВК(7),  Клубівської (2), Сахновецької (1), Михлянської (1), Радошівської (4), Білогородської (4),  Мислятинської (1), Михнівської (1), Новосільської (2)  ЗОШ І-ІІІ ст.,  Білівського  (1),   Борисівського НВК (2), Теліжинецької (1),  Ізяславської №4 (1) ЗОШ І-ІІ ст., Васьковецького НВК (2),  Ізяславського  НВК №7 (1), Ізяславського    НВК №6  (1).

Переможцями ІІ етапу Конкурсу

Протоколи 

Працівники відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської РДА долучилися до проведення Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

Фото

Вчитель року - 2020

Наказ 

Курси НУШ

     Закінчилося навчання  вчителів  3-х класів за Типовою освітньою програмою Нової української школи.

    Під час навчання панували творча атмосфера, гарний настрій, креативність, практична діяльність, чудові години спілкування. 

ФОТО

    Семінар вихователів 

17 жовтня 2019 року на базі Білогородського ясла-садка відбувся семінар вихователів закладів дошкільної освіти району на тему «Інтелектуальні ігри в розумовому розвитку дітей». 

     Досвідом роботи з колегами ділилась вихователь закладу Ліщук Т.М.

     Керівник семінару Громюк В.М. надала методичні рекомендації щодо даного питання.

ФОТО

Семінар вихователів

24 вересні 2019 року на базі Білогородського ясла-садка відбувся семінар вихователів старших груп закладів дошкільної освіти району на тему «Створення артбуку – книжки власноруч». 

     Досвідом роботи з колегами ділилась вихователь закладу Гринчук Г.В.

     Керівник семінару Антонюк О.Д. відмітила роль книги в у формуванні компетентностей дитини старшого дошкільного віку.

ФОТО

Проведення шкільного та районного етапів ХХ Міжнародного конкурсу  з української мови імені Петра Яцика

НАКАЗ

Проведення шкільного та районного етапів Х  Міжнародного мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

НАКАЗ

Про проведення шкільного  та районного етапів  Всеукраїнських  учнівських  олімпіад 

з навчальних предметів у 2019-2020  н.р.

Наказ

Заявка

Графік та місце проведення

Проведення І районного етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм  практичних

психологів «Нові технології у  новій школі»

 Наказ

Вшанували  обдаровану та талановиту учнівську молодь Ізяславщини

            03 червня, в Ізяславському районному будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» відбувся щорічний фестиваль обдарованої та талановитої учнівської молоді Ізяславщини  «Зоряний Олімп» - свято таланту, інтелекту, індивідуальності, цілеспрямованості та наполегливості. Адже талановиті та обдаровані діти – це золотий запас нації, її інтелектуальна еліта, гордість і надія України, джерело її авторитету в світі. Даний захід у черговий раз підтвердив, що нам таки є ким пишатись.

            Організатори заходу максимально забезпечили гостинну та святкову атмосферу  учасникам і гостям.    

           На свято також завітали: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної ради Михайло Борисюк,   начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ростислав Конончук, Ізяславський міський голова Валентика Корнійчук, заступник голови райкому  профспілки працівників освіти Тетяна Лех. У своїх виступах, гості заходу,  зазначили: «Ми пишаємось, що маємо талановиту молодь, яка вплете у національний вінок цвіт свого таланту». Крім того посадовці  висловили подяку талановитій учнівській молоді та їхнім наставникам за здобуті перемоги та побажали нових вершин і перемог, успіхів, натхнення, творчих здобутків. Вони також запевнили про продовження роботи із створення відповідних умов для розвитку і саморозвитку особистості, реалізації інтелектуального потенціалу, фізичного і духовного розвитку, життєвого самовизначення, відчуття успіху, впевненості у власних творчих силах. 

           Особливо зворушливим був виступ цьогорічної випускниці Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» Семьонової Поліни - переможниці обласного етапу Всеукраїнських олімпіад з математики, фізики, переможця обласного етапу  конкурсу-захисту МАН у секції «Мультимедійні системи, навчальні та ігрові програми».

          Переможців олімпіад, конкурсів та спортивних змагань отримали грамоти, дипломи, подяки загальноукраїнського, обласного та районного рівнів, за свої досягнення протягом 2018/2019 навчального року.

          Святковим вітанням для гостей і учасників фестивалю стали   виступи кращих учнівських художніх і мистецьких колективів та окремих виконавців Ізяславського району. 

           Свято є унікальним, адже охоплює всі заклади середньої освіти району і талановитих та обдарованих дітей, які відзначились у всіх можливих сферах – спорті, творчості, навчанні. Для підростаючого покоління це заохочення до подальших успіхів, а також мотивація і надалі проявляти себе та досягати кращих результатів, зазначають організатори.

ФОТОКОЛАЖ

Навчання вчителів початкових класів для роботи в умовах

Нової української школи

     Концепція Нової української школи передбачає нові підходи до навчання, які ґрунтуються на засадах педагогіки партнерства, співпраці між учнями та вчителями, відхід від авторитарної моделі комунікації, що вимагає переосмислення ролі як педагога, так і учня.

     Для розв’язання таких задач з  18 травня 2019 року розпочалось  навчання щодо підготовки вчителів початкових класів для роботи в умовах Нової української школи. Це один із обов’язкових етапів підвищення кваліфікації за очно-дистанційною формою навчання.

Сесія І

 Сесія ІІ

Cесія ІІІ

        Засідання педагогів дошкільної освіти 

17 квітня 2019 року на базі Радошівського дитячого садка відбулося засідання педагогів дошкільної освіти району по впровадженню програми та методичного комплекту для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

     Вихователь Миронюк В.Г. поділилась з колегами власними напрацюваннями по організації інформаційного дня за темою «Мрії та бажання» ( підтема «Веселі забаганки»).Спільно обговорювалось питання організації розвивального ігрового середовища групи, майданчика, території закладу.

    Тренером–експертом Антонюк О.Д. надано методичні рекомендації щодо ведення документації: Книги вихователя, Книги дошкільника, Альбому для малювання.

 ФОТО

Семінар-практикум для практичних психологів

         09.04.2019 р. відбувся семінар-практикум  «Робота практичного психолога з дітьми з особливими потребами».  Практичні психологи мали змогу розглянути основні поняття: інклюзивна освіта, діти з особливими освітніми потребами.  Опрацювали прийоми роботи з  дітьми з порушеннями слуху, мовлення,  інтелектуальними порушеннями в умовах загальноосвітнього навчального закладу.

ФОТО

    Практичний семінар вихователів закладів дошкільної освіти району  «Формування навичок практичного життя під час засвоєння сенсорних еталонів»

    10 квітня 2019 року на базі Михлянського закладу дошкільної освіти відбувся практичний семінар вихователів закладів дошкільної освіти району за темою «Формування навичок практичного життя під час засвоєння сенсорних еталонів».

      Вихователь Михлянського ЗДО Павлусик Вікторія Вікторівна практично показала як діти з молодшого дошкільного віку вчаться розчленовано сприймати предмети, їх властивості і відношення, співвідносити їх з засвоєними сенсорними еталонами.

    Керівник семінару Антонюк О.Д. розкрила психологічні основи сенсорного розвитку дошкільників, етапи розвитку у них сенсорних еталонів. Директором Михлянського ЗДО Чумак Н.М. проведено діагностування для педагогів по даній темі.  Вихователям надана можливість практично обстежити предмет різносторонньо. 

ФОТО

Майстер-клас «Бережемо здоров’я разом» 

       22 березня 2019 року на базі Ізяславького НВК №3  відбувся майстер-клас Онищук Тетяни Степанівни для молодих вихователів групи продовженого дня «Бережемо здоров’я разом».

         Молоді фахівці групи продовженого дня мали можливість почерпнути багато корисної інформації з уроку основи здоров`я  в 2 класі та практичної частини семінару з виготовлення лепбуку «Підростаймо здоровими».

ФОТО

          Школа молодого вихователя 

     13 березня 2019 року на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І ступеня, ясла-садок №7» відбулося районне засідання «Школи молодого вихователя».

     Педагогами розглянуто питання формування мовленнєвої компетентності дошкільнят засобам природи під час навчальної  та інших видів діяльності.

За даною темою керівником «Школи молодого вихователя» Кальніцькою І.Б. та методистом РМК Антонюк О.Д. надано методичні рекомендації згідно вимог Базового компоненту дошкільної освіти та програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

     Інтегрований підхід до здійснення даного напрямку роботи продемонстровано молодим вихователем Ізяславського НВК «ЗОШ І ступеня, ясла-садок №7» Ващук Ольгою Михайлівною.

Фото

Постійно діючий семінар вчителів початкових класів

           5 березня 2019 року на базі  Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – д/с»  відбувся  семінар вчителів початкових класів Ізяславського округу «Нова українська школа: виклики сьогодення, реалії впровадження, перспективи…».

ФОТО

Семінар вчителів англійської мови

01 березня 2019 року на базі Ізяславського  НВК №2 відбувся семінар вчителів англійської мови на тему «Використання LEGO на уроках англійської мови в початкових класах». 

Показові уроки, проведені  на високому методичному рівні вчителями Карпіною О. В. та Продун Т. В., підтвердили, що використання конструкторів LEGO сприяють розвитку мовлення, спритності, інтелекту, уяви та творчих задатків, співробітництва з партнером. 

Фото

 Педагогічна майстерня вчителя  зарубіжної літератури

«Легко! Зручно! Ефективно!» - саме під таким гаслом проходила  педагогічна майстерня вчителя  зарубіжної літератури Борисівського НВК Лисак Наталії  Володимирівни. Лисак Н. В. завжди знаходиться у постійному творчому пошуку та працює над продуктивним вирішенням проблеми  уроку.  Під час заходу вчителі-словесники під майстерним керівництвом Наталії Володимирівни та її вихованців освоювали такі нові сучасні методики, як кроссенс,  скрайбінг, пантбук, ФБ-профіль, хмару тегів, скрапбук, діаманту. 

Проведений захід ще раз засвідчив  високий рівень професіоналізму вищезгаданого вчителя та  педагогічну майстерність. 

Фото

Семінар музичних керівників закладів дошкільної освіти

14 лютого 2019 року відбувся семінар музичних керівників закладів дошкільної освіти на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ст. ясла-садок №7» за темою «Розвиток музично-ритмічних рухів старших дошкільників»

      Задатки хореографічних здібностей дітей формуються з раннього дитинства. Під вмілим керівництвом музичних керівників закладів дошкільної освіти у дітей розвиваються вміння відчувати ритм музичного твору, його темп та відповідно рухатись під певну мелодію. Колега Гриновецька В.І. ділилась досвідом роботи по розвитку музично-ритмічних рухів старших дошкільників. Використовуючи методику Карла Орфа, діти із захопленням відтворювали вивчені рухи та грали на незвичайних інструментах. Участь дорослих у музичному виступі створила у дошкільнят радісний емоційний настрій. 

    Керівником семінару Хомицькою М. А. та методистом районного методкабінету Антонюк О.Д. надано методичні рекомендації  щодо формування музичної компетентності дошкільнят. 

Фото

     Семінар вихователів старших дошкільних груп закладів дошкільної освіти району

Права освіти дошкільнят – один із основних напрямків освітньої роботи закладу дошкільної освіти, яка  передбачає ознайомлення юних громадян з конкретними і зрозумілими їм правами.

 Дошкільний заклад: 

-        Допомагає дитині зрозуміти і осмислити свої елементарні права; 

-        Формує почуття самоповаги, поваги до власних прав і прав інших людей; 

-        Розвиває  прагнення дитини реалізовувати свої права, не порушуючи прав оточуючих його людей.

    07 лютого 2019 року з вихователями старших дошкільних груп закладів дошкільної освіти району ділилась досвідом роботи вихователь Ізяславського ясла-садка №4 Токарчук Зоя Федорівна.

    Керівник семінару Правдзінська І.В. надала учасникам семінару методичні рекомендації, щодо основних напрямків роботи за темою «Формування основ правової освіти дошкільнят». 

     Методист РМК Антонюк О.Д. акцентувала увагу колег на завданнях правового та морально-етичного виховання дітей дошкільного віку, на тісну співпрацю закладу та батьків по даному питанню.

       Діти з’ясували основні засади щасливого дитинства. Визначили роль фінансів для задоволення потреб людини.

  Фото

Внесення змін до наказу відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської районної державної адміністрації  від 02.01.2019  № 04-н  

«Про відрядження учнів закладів загальної середньої освіти району на обласний етап всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2018-2019 н.р.»

Про внесення змін до наказу  відділу освіти, молоді та спорту

Ізяславської районної державної адміністрації  від 27.12.2018 № 246-н  

«Про відрядження учнів закладів загальної середньої освіти району на обласний етап всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2018-2019 н.р.» 

Наказ

Конкурс «Вчитель року -2019» визначив переможців районного етапу

         Традиційний конкурс педагогічної майстерності – одна з найяскравіших подій в районі. Сьогодення вимагає від кожного вчителя відповідальності, відмови від шаблонних форм і методів роботи, уміння творчо будувати навчально-виховний процес. Головне – вчитель має бути творчою особистістю. І участь у конкурсі «Вчитель року»  дає можливість, а точніше, шанс заявити про себе як про фахово компетентну, творчу особистість, яка сміливо й впевнено йде на професійний ринг. Його переможці – безумовні «зірки». Конкурс, як прожектор, висвітлює «нові землі» й особистості.  І щороку їх знання, вміння, творчість, наполегливість не залишаються непоміченими.

           Усі – учасники, призери, і, тим паче, переможці – здобувають новий статус. Крок за кроком, сходинка за сходинкою найсильніші сміливо й впевнено йдуть до вершин професійного Олімпу. Перемога на кожному етапі– вагома й знаменна: педагог стає «обличчям» рідної школи,  району, області.

           18 грудня 2018року, на базі Ізяславського  НВК «ЗОШ І-ІІІст.№ 5, гімназія» проведено  районний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019», в якому взяли участь 10 педпрацівників, що перемогли в І (заочному етапі ) конкурсу. Цьогоріч змагання відбулося у трьох  номінаціях: «Основи здоров’я», «Географія» та «Захист Вітчизни».

     Учасники  мали можливість взяти участь у таких конкурсних випробуваннях: представлення власного досвіду роботи,  тестування з фахової майстерності, практична робота, навчальний проект. 

         Конкурс був нелегким, вимагав багато зусиль, уміння й натхнення. Та ще важче було членам журі визначити кращих із кращих. Бо для кожного з них школа – це життя, а вчительський талант – це насамперед, покликання і невтомна праця, що не може звершитись в якійсь єдиній миті чи дні. За рішенням журі  переможцями стали:

в номінації «Географія»:

диплом І ступеня- вчитель географії Радошівської ЗОШ І-ІІІст. Личик А.Л.;

- диплом ІІ ступеня-  вчитель географії Христівської ЗОШ І-ІІІст. Паламарчук Т.А.;

- диплом ІІІступеня- вчитель географії Поліської ЗОШ І-ІІст.- Кичата О.М.

  в номінації «Основи здоров’я»:

-диплом І ступеня- вчитель основ здоров’я Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІст.№ 2, ліцей» ім..О.Кушнірука - Рум’янцева І.В

- диплом ІІ ступеня-  вчитель основ здоров’я  Кунівської  ЗОШ І-ІІІст.  Карчевська О.Ф.;

- диплом ІІІступеня- вчитель основ здоров’я  Радошівської ЗОШ І-ІІІст. Янчук Я.С.

в  номінація «Захист Вітчизни»:

-диплом І ступеня- вчитель захисту Вітчизни Сахновецької ЗОШ І-ІІІст.Бородько І.О.;

- диплом ІІ ступеня-  вчитель захисту Вітчизни Михнівської ЗОШ І-ІІІст.-  Бондарук С.В.;

- диплом ІІІступенів- вчитель захисту Вітчизни Новосільської  ЗОШ І-ІІІст.- Спеціальний М.М.;

- диплом ІІІступенів- вчитель захисту Вітчизни Христівської  ЗОШ І-ІІІст.- Камінський  В.М.

          Вітаємо переможців районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року- 2019» та бажаємо їм гідно представити освіту Ізяславщини на обласному етапі конкурсу!

 Румянцева О.В.- завідуюча Ізяславським райметодкабінетом

 Фото

Проведення районного етапу  конкурсу «Вчитель року - 2019»  

Наказ

Семінар іноземної мови

          У рамках реалізації концепції  Нової української школи на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І ст.-дитячий ясла\садок №6» відбувся семінар-практикум для вчителів, які викладають іноземну мову в 1 класі. 

      Вчитель цього закладу Буджерак Оксана Миколаївна на високому методичному рівні під час показового уроку «Мої відчуття» продемонструвала ефективні засоби навчання, показала, як можна уроки перетворити у цікаву гру.

      Окрім того, на семінар було запрошено практичного психолога Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Замойську Галину Миколаївну, яка провела з учасниками семінару психологічний тренінг на тему «Формування мотиваційно-психолоічної готовності до впровадження НУШ крізь призму підвищення згуртованості колективу». Завдяки високому науково-методичному рівню практичного психолога  семінар пройшов успішно.

Фотогалерея

Патріотичне свято «Неоголошена війна»

З метою виховання в учнів ідеалів свободи та демократії, збереження та донесення до підростаючого покоління інформації про події ХХІ століття, виховання патріотизму 21 листопада 2018 року в філії Мокрецький НВК було проведено патріотичне свято «Неоголошена війна» до Дня Гідності та Свободи. Під час заходу було згадано події Майдану і вшанування пам’яті загиблих в ті дні. Школярі декламували вірші очевидців Майдану та створили короткометражний відеоролик. Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії. Сучасні школярі також готові стати на захист своєї Батьківщини і показати, що ми – патріоти неньки України, бо ми – її діти!

 Голова учнівського самоврядування 

 учениця 7 класу   Бродська Аліна

Відеоролик https://www.youtube.com/watch?v=Gp1k9nSqjl0

Педагогічна майстерні вчителя історії

Чинні нормативні освітні документи визначають ключовим   для розвитку української освіти ідею компетентнісного  підходу.  Це зумовлено потребою відповісти на виклики сьогодення, де ключовим умінням стає здатність і готовність діяти залежно від поставлених завдань. Досвідом роботи з реалізації компетентісних завдань на уроках історії під час засідання педагогічної майстерні 21 листопада 2018 року ділилась вчитель Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст. Літвінчук Наталія Борисівна. Показовий урок у 6 класі на тему «Природно-географічні умови Балканського півострова» відзначався високим рівнем викладання, продуктивністю, використанням різноманітного методичного інструментарію. Під час проведення майстер-класу вчитель Літвінчук Н.Б. також показала високий рівень професійної майстерності. 

ФОТО

Скрайбінг: яскраве подання навчального матеріалу

Як зацікавити учнів своїм предметом чи новою темою? Яким повинен бути урок сьогодні й завтра? Що допоможе педагогові-словесникові  покращити ефективність процесу навчання? 

Досвідом роботи з питання «Скрайбінг: яскраве подання навчального матеріалу»  ділився вчитель зарубіжної літератури  М’якотівської ЗОШ І-ІІІ ст. Романський Володимир Борисович. 20 листопада 2018 року під його керівництвом було проведено засідання педагогічної майстерні, під час якого вчитель провів показовий урок на тему «О.С.Пушкін. Провідні мотиви його лірики». Окрім того, вчителі також  створювали образи-символи до творчості О.С. Пушкіна. Кожен учасник заняття підкреслив необхідність використання такого прийому на уроках літератури, оскільки скрайбінг розвиває креативність, асоціативну пам'ять, творчі здібності учнів.   

 Фото

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. З метою пропагування грамотності, виховання високої  мовної культури працівники відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської РДА також долучились до написання диктанту національної єдності, який проводився Українським радіо. 

Фото

Навчання вчителів НУШ

    Для вчителів початкової ланки, що навчатимуть першокласників Нової української школи,  13 та 20 жовтня 2018 року на Ізяславщині проведено І   очну сесію.  

  Педагоги  в цікавій та змістовній формі тренінгових занять  опрацювали виклики, що стоять перед початковою школою, компоненти концепції Нової української школи, нові професійні ролі і завдання, що стоять перед вчителями в контексті реформених змін.

ФОТО

Проведення шкільного та районного етапів ХІХ Міжнародного конкурсу 

з української мови імені Петра Яцика

Наказ

Конкурс Бобер-2018

Конкурс відбудеться 11-13 листопада 2018 року (сайт  http://bober.net.ua)

До участі запрошуються учні 2-11-х класів.  Просимо шкільних координаторів подавати заявки та відскановані копії квитанцій про оплату своїм регіональним координаторам та на електронну адресу оргкомітету

 ( bebras.ukr@gmail.com ) до  1 листопада.

Семінар керівників закладів дошкільної освіти

18 жовтня 2018 року відбувся семінар керівників закладів дошкільної освіти на базі Ізяславського ясла-садка №4 за темою «Формування художньо-естетичної компетентності дошкільнят на основі Самчиківського розпису». 

Учасники семінару мали змогу поринути у світ зародження розпису, познайомились з його характерними елементами та кольоровою гамою. Практична робота керівників з розписом створила емоційне їх піднесення та захват.

Фотогалерея 

Міжнародний математичний конкурс  "Кенгуру” у 2018 – 2019 н.р.

Відповідно до повноважень, делегованих  Міжнародною асоціацією “KANGOUROU SANS FRONTIERES” («Кенгуру без кордонів»), що працює під егідою ЮНЕСКО, та на виконання наказу МОНмолодьспорту № 552 від 07.05.2012 року "Про затвердження Положення про Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру"" та Листа МОН № 22.1/10-2045 від 20.06.2018 року конкурс проводиться в Україні Львівським фізико-математичним ліцеєм-інтернатом при Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Метою конкурсу є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих школярів, розвиток їх інтелектуальних здібностей, активізація творчої діяльності вчителів, вироблення методичних рекомендацій щодо вдосконалення навчальних програм та підручників шляхом аналізу статистичних даних результатів конкурсу.

Для участі в конкурсі учень повинен зареєструватися у координатора конкурсу в своєму навчальному закладі або в регіонального координатора в іншій установі освіти, де буде проводитися конкурс.

Координатор заповнює заявку на участь у конкурсі та надсилає її на адресу регіонального організатора або на адресу Центрального оргкомітету разом  не пізніше 10 листопада 2018 року для участі у Першиму етапі. 

Лист щодо врегулювань деяких питань, пов’язаних з організацією та проведенням Всеукраїнського та Міжнародного етапів математичного конкурсу «Кенгуру» в Україні у 2018/19 навчальному році.

 Львівське відділення Укрексімбанку Р/р 26001000026712  МФО 322313, код 22360064  (з поміткою “Благочинні пожертви”)

Отримувач — Благодійний фонд “Ліцей”

Проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад

 з навчальних предметів  та мовно-літературних конкурсів у 2018-2019 н.р.

Графік та місце проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад  з навчальних предметів  та мовно-літературних конкурсів у 2018-2019 н.р.

Наказ "Про проведення шкільного та районного етапів IХ  Міжнародного мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка"

Наказ "Про проведення шкільного  та районного етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад  з навчальних предметів у 2018-2019  н.р."

Створення міжшкільних  факультативів.

Наказ 

Методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації подає графік та  місце проведення районних  методичних об’єднань вчителів – предметників

21.08.2018р.   Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІст. № 5, гімназія» на 10.00

 - РМО вчителів української мови та літератури;

- РМО вчителів біології, хімії;

- РМО вчителів математики; 

 21.08.2018р.    Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІст. № 2, ліцей » на 10.00:

- РМО вчителів початкових класів та вихователів ГПД

  21.08.2018р. Ізяславська ДЮСШ на 10.00: 

- РМО вчителів фізичної культури та захисту Вітчизни

 21.08.2018р. Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІст. № 5, гімназія» на 12.00

   - РМО вчителів іноземної мови

- РМО вчителів фізики;

- РМО вчителів основ здоров’я.

 22.08.2018р.   Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІст. № 5, гімназія» на 10.00

- РМО  вчителів  географії та економіки;

- РМО вчителів зарубіжної літератури та російської мови; 

- РМО вчителів інформатики;

- РМО вчителів художньо - естетичного циклу

 22.08.2018р.  Ізяславський ДНЗ № 1 на 10.00:

- вихователів дошкільних груп НВК

  22.08.2018р.  Ізяславський Будинок творчості дітей та юнацтва

 на 10.00: 

- РМО керівників шкільних об'єднань класних керівників

 22.08.2018р.   Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІст. № 5, гімназія» на 12.00

- РМО вчителів історії та правознавства; 

- РМО вчителів трудового навчання

 07.09.2018р.Ізяславська ЗОШ І-ІІІст.№ 1 на 10.00:

- РМО практичних психологів;


1. Методичний порадник КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»: організація та зміст освітнього процесу у 2018/2019 навчальному році

2. Лист Міністерства освіти і науки України від 03. 07. 2018 р. № 1/9-415 “Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році”

Джерело: https://www.schoollife.org.ua/lyst-ministerstva-osvity-i-nauky-ukrayiny-vid-03-07-2018-r-1-9-415-shhodo-vyvchennya-u-zakladah-zagalnoyi-serednoyi-osvity-navchalnyh-predmetiv-u-2018-2019-navchalnomu-rotsi/

        Курси для вчителів англійської мови

       Три дні поспіль з 7 по 9 червня в Ізяславському НВК №2 проходили курси для вчителів англійської мови, що навчатимуть першокласників у 2018-2019 н.р.

      Підвищення кваліфікації проходило за п’ятьма обов’язковими  очними модулями навчання, а саме: розуміння учнів, сприяння розвитку вмінь 21-го століття, планування уроків по-новому, організація уроку, інклюзивне навчання. 

        Заняття проводили досвідчені тренери проектів Британської ради Драганчук Тетяна та Сікачова Марія. Кожен день був наповнений новими  теоретичними  поняттями та цікавими практичними ідеями. Всі заняття проходили у творчій співпраці та дружній атмосфері. 

ФОТО

Навчання вчителів НУШ

    Для вчителів початкової ланки, що навчатимуть першокласників Нової української школи, 4-8 червня 2018 року проведено ІІІ очну сесію.  

    Педагоги отримали нові знання,  поділилися своїми ідеями з колегами, готові до змін в початковій ланці.  

ФОТО

До 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського

Василь Олександрович Сухомлинський

(28 вересня 1918, с. Омельник (нині Онуфріївський район Кіровоградської області) — †2 вересня 1970) — український радянський педагог, публіцист,  письменник, поет.

Народився Василь Сухомлинський 28 вересня 1918 року в селі Василівці Василівської волості Олександрійського повіту Херсонської губернії (тепер Онуфріївський район Кіровоградської області) в бідній селянській сім’ї. Тут минули його дитинство й юність. Як і решта селянських дітей, він вчився в рідному селі у школі і в 1933 році закінчив семирічку. Влітку 1933 року мати провела молодшого сина Василя до Кременчука. Спочатку Василь Сухомлинський подався в медичний технікум, але незабаром пішов звідти, поступив на робочий факультет, достроково закінчив його і був прийнятий до педагогічного інституту. З 1935 р. починається педагогічний шлях В. О. Сухомлинського. 

            В 17 років він став вчителем заочної школи недалеко від рідного села. Перевівся до Полтавського педагогічного інституту заочником і закінчив його в 1938 році. Закінчивши інститут, Сухомлинський повертається в рідні місця і працює викладачем української мови і літератури в Онуфріївській середній школі. У 1941 році, під час Другої світової війни, добровольцем йде на фронт. У січні 1942 року молодший політрук Сухомлинський був важко поранений, захищаючи Москву у битві під Ржевом. Осколок снаряду залишився в його грудях назавжди. Після довгого лікування у шпиталі селища Ува, що в Удмуртії, він просився на фронт, проте комісія не могла визнати його навіть умовно здоровим для військової служби. У червні 1942 року його призначили директором сільської середньої школи, де він пропрацював до березня 1944 року. 9 лютого 1943 року подав заяву про вступ до ВКП(б)[1]. Як тільки рідні місця були звільнені, він повернувся на Батьківщину і став завідувачем районного відділу народної освіти. Проте вже в 1947 році Сухомлинський просився назад до школи. В 1948 році Васи́ль Олекса́ндрович стає директором Павлиської середньої школи і беззмінно працює протягом 23 років до кінця своїх днів. В 1948 році це була звичайна, пересічна школа, до того ж ще і майже зруйнована за роки війни, відомою її зробив Сухомлинський. Педагог, як і філософ, потребує десятиріччя, щоб сформулювати свої світоглядні принципи, скласти педагогічні переконання. Багато років пішли на це і в Сухомлинського.

            Ці 23 роки стали найпліднішим періодом його науково — практичної та літературно — публіцистичної діяльності. Звичайну сільську школу він перетворив у справжню педагогічну лабораторію, де видобував скарби педагогічної мудрості. У 1955 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Директор школи — керівник навчально — виховного процесу». З 1957 р. — член-кореспондент Академії педагогічних наук РРФСР. 1958 — заслужений вчитель УРСР. 1968 — нагороджений званням Героя Соціалістичної Праці. Цього ж року обраний членом-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР. 

            Василь Олександрович, як ніхто інший у вітчизняній педагогіці, мужньо ставив і розв’язував проблему формування в молоді національного і естетичного світобачення. Про один із шляхів успішного розв’язання цієї проблеми він писав, що у душі дітей мають увійти кращі народні традиції і стати святим законом, бо не можна уявити народ без імені, без пам’яті, без історії. В дусі українських культурно-історичних традицій вчитель констатував, що мудрість є найважливішою прикметою людини. В його працях часто знаходимо вислови «мудра людська любов», «мудрість жити», «гідність — це мудрість тримати себе в руках». Педагог цілеспрямовано формував у кожного вихованця вміння бути маленьким філософом, осмислювати світ через красу природи. Для Сухомлинського формування естетичного почуття дитини, її емоційної культури — основне завдання гуманістичного виховання. А сприйняття й осмислення прекрасного — основа естетичної культури, без якої почуття лишаються глухими до всього високого й благородного. Привселюдне зізнання, винесене в назву книги «Серце віддаю дітям», підтверджене трудами і щоденними діяннями великого вчителя.

 Згідно листа МОН України №1/9-88 від 09.02. 2018 "Про відзначення у 2018 році 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського" інформуємо про святкування у вересні 100-річчя від дня народження видатного українського педагога-гуманіста Василя Сухомлинського та затвердженного 9-ю сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО рішення про відзначення у 2018 році цього знаменного ювілею. З метою гідного відзначення ювілею впродовж року здійснювати організаційні заходи у закладах освіти, а саме: проводити семінари, конференції, круглі столи, інформаційні години, лекції, бесіди,

тематичні уроки; організовувати виставки літератури, інтелектуальні ярмарки, читання творів, перегляди фільмів тощо. Просимо заходи, що будуть проводитись, активно висвітлюватися web-cтopiнкax закладів освіти та органів управління освітою.

            До Вашої уваги проект Валентини Кириченко (кандидат пед. наук, старший науковий співробітник Інституту проблем виховання НАПН України) та Галини Ковганич (методист Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва) 

“В. Сухомлинський: педагогіка спрямована у майбутнє” (до 100-річчя від дня народження) . Джерело: журнал “Методист” №12(72) грудень 2017 року.

             Цікаву інформацію можна знайти на блозі методичного кабінету комунальної установи “Петрівський РЦОЗД” за посиланням http://100rihhasychomlunskogo.blogspot.com/

             ХОІППО пропонує інформацію про проведені заходи у вашому навчальному закладі  висвітлювати на “Порталі Василя Сухомлинського”, відправивши на електронну адресу Порталу  ktimv@rshu.edu.ua

Свято «Зоряний Олімп»

Щороку  в травні Ізяславський Будинок творчості дітей та юнацтва збирає юні таланти Ізяславщини.  Тож 31 травня 2018 року залу цього закладу заповнили учні, вчителі, батьки та гості свята «Зоряний Олімп». 

Нагородження обдарованих дітей району відбувалося за такими номінаціями: «Інтелектуальна та академічна надія», «Творчість», «Юні олімпійці». Учням та вчителям було вручено дипломи  та грамоти. 

Приємно відзначити, що до проведення свята юних обдарувань  долучився голова фермерського господарства «Агро-Інвест» Павлюк Петро Миколайович, пригостивши дітей солодощами на суму 2000 грн. Діти щиро вірять, що в наступному році комерційні структури, представники бізнесу будуть більше сприяти матеріальному заохоченню дітей в участі різноманітних конкурсах. 

Свято було наповнене радістю, вдячністю та оптимізмом. Щасливі миті «Зоряного Олімпу» запам’яталися всім і вселили віру в те, що на наступний рік переможців буде ще  більше. 

ФОТОКОЛАЖ 

       Сприймання музики дітьми молодшого дошкільного віку

 26 квітня 2018 року на базі Ізяславського НВК №ЗОШ І ст., ясла-садок №3» відбувся семінар музичних керівників дошкільних навчальних закладів району за темою  «Сприймання музики дітьми молодшого дошкільного віку».

        Музичний керівник закладу Равчук М.В. продемонструвала інтеграційний підхід до організації музичних занять для молодших дошкільнят. Створивши драматично-ігрову ситуацію, малюки з захопленням поринули у світ музики. Неприхована цікавість та захоплення світилась на їх обличчях. Учасники семінару теж стали активними діячами заняття, прийнявши участь у музичній композиції. 

      Керівник семінару Хомицька М.А. надала методичні рекомендації щодо и інших форм та методів, які формують музичну компетентність дошкільнят за даною темою.

ФОТО

Семінар-тренінг практичних психологів

      24 квітня 2018 року на базі Білогородської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-тренінг для практичних психологів  «Стоп шкільному терору.  Профілактика та протистояння булінгу».

    Директор закладу Сопронюк В.А. прокоментував відеопрезентацію цікавими фактами з історії навчального закладу.

    Інтерактивну форму роботи з гостями було проведено практичним психологом Драгомирецькою О.В. 

     Під час семінару-тренінгу психологи акцентували увагу на розпізнаванні видів і форм насильства в шкільному середовищі, оцінюванні його наслідків. Практичні вправи сприяли пошуку способів вирішення конфліктів між учнями, вчителями та батьками мирним шляхом. Незабутні вражання  в учасників семінару-тренінгу залишилися від школярів, які під керівництвом Оксани Володимирівни зуміли підкреслити красу душі людської.

ФОТО

Змагалися дружини юних пожежних

 20 квітня 2018  року на базі Ізяславського районного Будинку творчості дітей та юнацтва відбувся районний  етапу Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних 

Свою сміливість, ерудованість, артистизм продемонстрували дружини  Ліщанська ЗОШ І-ІІІ ст. «101. ДЮП», Новосілської ЗОШ І-ІІІ ст. «Герої в масках»,   Ізяславський НВК №2 «ФЛЕШ», Ізяславський НВК №5 «Полум’яні серця».

Програмою змагань були два конкурси «Візитка» та «Домашнє завдання».  Гасло «Про безпеку пам’ятай, цінуй життя – в біду не потрапляй» стало темою  цьогорічних змагань.  Оцінювали змагання журі у складі: Крюкової Л. В., головний спеціаліст  відділу освіти відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської РДА, Левченка В.Б., заступник голови Ізяславської держадміністрації , Ткачука В.О., завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської РДА; Гордєєвої Т. Г.,інженер з охорони праці відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської РДА; Гошовського А.В. – державний інспектор нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки Ізяславського району; Губенко Ю. М., педагог – організатор Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст..

Членам журі було непросто приймати рішення та виставляти бали,  адже кожний навчальний заклад приймав самостійно рішення щодо участі у фестивалі і всі  команди продемонстрували свої таланти на певному етапі змагань. Комусь допоміг досвід, а комусь артистизму та задум виступу, хтось продемонстрував оригінальний підхід до висвітлення заданої теми.

Окремо варто згадати керівників команд, педагогів, які координували зусилля усіх, готували дітей до виступу.

Будь які конкурси, змагання не можливі без глядача, вболівальника. Тому вдячні за ініціативність педагогів та учнів усіх міських шкіл, Михлянської, Михнівської, Клубівської, Сахновецької, Шекеринецької шкіл, які своїми оплисками  підтримали учасників. Лідери Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. провели опитування вболівальників . Необхідно було одне речення скласти із словом «рятівник». Отримали різні відповіді: «Рятівник завжди поруч», «Рятівник – надійна людина», «Рятівник має бути сильним», «Рятівник завжди сміливий», «Рятівник  - герой України», «Рятівник – найкращий друг!», «Рятівник – це людина яка ризикує своїм життям заради іншого життя» тощо.  Ці відповіді довели наскільки важливим є тематика цього фестивалю. Кожний з нас має берегти своє життя і життя ближнього та шанувати працю наших сміливих рятувальників.

За результатами змагань  на регіональному етапі шкільну молодь нашого району буде представляти команд Ізяславського НВК №5 «Полумяні серця», які посіли І місце. ІІ місце розділи команди Новосілської ЗОШ І-ІІІ ст. «Герої в масках»,   Ізяславський НВК №2 «ФЛЕШ». Команда Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст. «101. ДЮП» посіла ІІІ місце. Всі учасники  продемонструвати ерудованість, кмітливість, артистичність, організованість, волю до перемоги, упевненість у своїх силах, знаннях та вміннях.

 Команди були відзначені  грамотою відділу освіти молоді та спорту Ізяславської РДА та Ізяславського районного сектору Головного управління ДСНС  України у Хмельницькій області та солодким смаколиком.

 Оргкомітет 

    Проект «Впевнений старт»

30 березня 2018 року на базі Ізяславського НВК «ЗЗСО І-ІІІ ст. ім..О.Онищука №5, гімназія» відбулося  навчання педагогів закладів дошкільної освіти Ізяславського району за програмно-методичним комплектом «Впевнений старт».

     32 учасникам тренінгу, Антонюк Оленою Дмитрівною, методистом районного методкабінету, було представлено проект «Впевнений старт»: освітня програма для дітей старшого дошкільного віку та навчально-методичне забезпечення до неї (книга для вихователя, книга для дошкільника + альбом, книга для батьків, інтернетресурси). Педагоги ознайомились з алгоритмом взаємодії Програми з всіма книгами при організації інформаційного дня з дітьми в дитячому садку. 

ФОТО

«Ми позбавляємо дітей майбутнього, якщо продовжуємо вчити сьогодні так, як вчили цьому вчора», - саме під таким гаслом 29 березня  проходив семінар для вчителів історії, який підготувала вчитель історії Ізяславського НВК №2 Розомюк Наталія Петрівна. Під час семінару на тему «Використання ІТ-технологій на уроках історії» вчителі району мали можливість познайомитись із сервісом LearningApps.org, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Завдяки ґрунтовній підготовці Розомюк Н. П. семінар пройшов цікаво, змістовно та ефективно. Кожен учасник семінару отримав домашнє завдання, створення якого буде опубліковане в мережі фейсбук у групі «Зернинки досвіду». 

Також учасники семінару вдячні адміністрації Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 за умови, надані для роботи. 

     29 березня 2018 року на базі Ізяславського ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбувся тренінг директорів закладів дошкільної освіти за темою «Формування медіа інформаційної компетентності учасників освітнього процесу ЗДО».

Учасники тренінгу на другому занятті під керівництвом Кондратюк Ю. В., вихователя Ізяславського ясла-садка №4, практично вправлялись у створенні блогу, електронної слайдової презентації, алгоритм реєстрації у мережі фейсбук.

Фото

29 березня відбувся семінар   по роботі з сервісами освітнього проекту "E-schools". Вчитель  інформатики Мислятинської ЗОШ І-ІІІ  ст. Довбиш Оксана Домініківна познайомила учасників семінару з концепцією платформи"E-schools"  та її можливими сервісами. Було продемонстровано алгоритм реєстрації шкільного сайту, який містить  інтегровану новітню систему електронних щоденників і журналів. Саме такий досвід роботи позитивно реалізується в Мислятинській ЗОШ І-ІІІ ст. Тож кожна  школа за бажання  може почати її використовувати.  


ІІ сесія для вчителів  НУШ

    Для вчителів початкової ланки, що навчатимуть першокласників Нової української школи, 26-28 березня 2018 року проведено ІІ очну сесію.

    Під час тренінгових занять було розглянуто такі модулі:

-        Зміст початкової освіти у вимірі сьогодення. Модуль 2.

-        Організація ефективного і безпечного освітнього середовища. Модуль3.

-        Педагогіка партнерства. Модуль 8.

 https://drive.google.com/drive/folders/1JyOwg5kTY0i5fa-NNP3s4V6UscMbtTEK?usp=sharin

Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято – Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги . Це свято залишається найпопулярнішим під час шкільних весняних канікул, яке пов’язане з книгою.  Саме тому члени  учнівського самоврядування "Навігатор" Мокрецького НВК вирішили організувати  поетичний флешмоб під гаслом: “Хай вся Україна читає, бо книга усіх нас єднає”.

https://www.youtube.com/watch?v=_oD1IICsKO

   Засідання «Школи  молодого вихователя»

  21 березня 2018 року  на базі Михлянського закладу дошкільної освіти відбулося засідання «Школи  молодого вихователя»  на тему «Організація занять художньо-естетичного циклу». 

    Своїми напрацюваннями з колегами ділилась вихователь Михлянського дитячого садка Михальчук Наталія Олексіївна.  Інтегрований підхід організації навчальної діяльності засвідчив неприховану зацікавленість малюків до обраної теми. Дошкільнята отримали емоційне задоволення від реалізації своїх знань, вмінь та навиків у практичній частині заняття.  Про секрет створення простору садка затишним, естетичним, використавши мінімум фінансових витрат, за допомогою покидькового матеріалу продемонструвала у майстер-класі  молодий спеціаліст закладу Клімова В.М. 

     Як розвантажити дітей від емоційного та психологічного напруження учасники заняття дізнались від практичного психолога Вербицької С.В. 

      Керівник школи Кальніцька І.Б.  та методист РМК Антонюк О.Д. надали молодим педагогам методичні рекомендації  щодо організації занять художньо-естетичного циклу згідно вимог програми та базового компоненту дошкільної освіти. 

ФОТО

Підготовка вчителів 1-х класів Нової української школи

       20-21 лютого для вчителів початкових класів Денисевич Г.В., методистом РМК та тренером НУШ, проведено навчання  СУЧАСНИЙ ВЧИТЕЛЬ ЯК ПРОВІДНИК ЗМІН. Модуль 1.

      Педагоги майбутніх першокласників  аналізували виклики, що стоять перед початковою школою, компоненти концепції Нової української школи, нові професійні ролі і завдання, що стоять перед вчителями в контексті реформених змін.

День 1

День 2

       Семінар вихователів дошкільних навчальних закладів

 15 лютого 2018 року на базі Клубівського закладу дошкільної освіти «Калинонька» відбувся семінар вихователів дошкільних навчальних закладів за темою  «Формування патріотичних почуттів дошкільників через діяльність міні музею родинних традицій та реліквій», на якому був присутній сільський голова Юзина В.С.

       З вихователем Черняк Н.Й. вихованці закладу поринули у минуле нашого українського народу, ознайомились з обрядами та традиціями зустрічі Весни та проводів Зими під час свята Стрітеня. Малята пригадували народні прикмети у цей день, водили українські народні таночки, співали  пісні-заклички Весни, грали в ігри. На згадку гостям діти подарували печену пташечку – символ приходу весни.

     Керівник семінару Правдзінська І.В.  та методист РМК Антонюк О.Д. надали колегам методичні рекомендації щодо цього напрямку роботи.

ФОТО

Засідання «Школи  молодого вихователя»  на тему «Формування логічного мислення дошкільнят»

08 січня 2018 року  на базі Ізяславського ясла-садка №1 відбулося засідання «Школи  молодого вихователя»  на тему «Формування логічного мислення дошкільнят». 

    Вихователь ясла-садка Чернецька Надія Миколаївна показала ефективність інтеграції навчальної діяльності у формуванні логічного мислення дошкільнят. Проведене заняття об’єднало математичні завдання із ліпленням. Казковий сюжет допоміг дітям  цікаво та з захопленням виконати дані вихователем завдання.  

    Керівник школи Кальніцька І.Б.  та методист РМК Антонюк О.Д. надали молодим педагогам методичні рекомендації  з цього напрямку роботи.

ФОТО

Заняття Школи професійної адаптації

           06.02.2018 р. на базі   Ізяславського НВК №3  відбулося заняття Школи професійної майстерності для  молодих вчителів початкових класів «Впровадження певних елементів навчання за Новою українською школою». 

      Для учасників семінару презентували інтерактивні вправи на знайомство та розвиток креативного мислення, методику роботи над створенням лепбуків. 

     Молоді фахівці початкової ланки мали можливість почерпнути багато корисної інформації з уроку читання в 1 класі та практичної частини семінару з виготовлення лепбуку  «Зимуючі птахи».

 ФОТО

День безпечного Інтернету

6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні запрошує долучитися до спільного проведення цього дня у вашій родині, школі, місті, організації, країні, світі. Анонс Дня безпечного Інтернету 2018

Також 7 лютого МОН України спільно з Інститутом модернізації змісту освіти за підтримки Програми Мережних академій Cisco, Кіберполіції України та компанії ERC проводять онлайн-урок для учнів 8-11 класів, професійно-технічних ліцеїв та коледжів. Після заходу учні під керівництвом вчителів можуть прослухати онлайн лекції з курсу «Вступ до кібербезпеки». Початок заходу о 12.30, тривалість - 45 хвилин. Для участі в онлайн-уроці кожному учаснику необхідно індивідуально зареєструватися за посиланням: https://www.netacad.com/web/self-enroll/course-616175 


Тренінг директорів закладів дошкільної освіти за темою «Формування медіа інформаційної компетентності учасників освітнього процесу ЗДО»

25 січня 2018 року на базі Ізяславського ясла-садка №4 відбувся тренінг директорів закладів дошкільної освіти за темою «Формування медіа інформаційної компетентності учасників освітнього процесу ЗДО».

Учасники тренінгу на першому занятті під керівництвом Кондратюк Ю. В., вихователя Ізяславського ясла-садка №4, мали можливість самостійно попрактикуватись у створенні власної електронної адреси, у виставленні інформації на хмари. Отримали знання про антивірусні безкоштовні програми, які захистять інформаційне поле персонального комп’ютера. 

  ФОТО

Вітаємо переможців обласного етапу олімпіад з базових предметів!

Дипломом І ступеня нагороджено ученицю 8 класу Борисівського НВК Семенович Катерину – переможця з історії! 

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 8 класу Борисівського НВК Ткачук  Катерину – переможця з історії! 

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 9 класу Ізяславського НВК №5 Білоус Софію  – переможця з історії! 

Дипломом ІІ ступеня нагороджено ученицю 8 класу Ізяславського НВК №2 Бернацьку Ольгу – переможця з математики!

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено учня 9 класу Білогородської ЗОШ І-ІІІ ступенів  Волівача Тараса – переможця з математики!

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 9 класу Ізяславського НВК №2 Якубець Олександру  – переможця з російської мови та літератури!

Якубець Олександру  – переможця з англійської мови!

Дипломом ІІ ступеня нагороджено учня  10 класу Ізяславського НВК №2 Грабарчука Антона  – переможця з англійської мови!

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 11 класу Плужненського НВК Васильчук Катерину  – переможця з англійської мови!

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 11 класу Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. Шеметову Ганну  – переможця з біології!

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено учня 9 класу Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. Волівача Максима   – переможця з біології!

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 10 класу Ізяславського НВК №5 Семьонову Поліну   – переможця з української мови та літератури! 

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 8 класу Борисівського  НВК Семенович Катерину    –  переможця з української мови та літератури! 

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 11 класу  Ізяславського  НВК №2  Хотячук Лілію   –  переможця з хімії!

  Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 1о класу  Ізяславського  НВК №5  Савченко Ірину   –  переможця з хімії!

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 9 класу  Ізяславського  НВК №5  Жижину Ольгу   –  переможця з хімії!

Дипломом ІІ ступеня нагороджено ученицю 11 класу  Ізяславського  НВК №2  Хотячук Лілію   –  переможця з географії!

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено учня 1о класу  Ізяславського  НВК №2  Камінського Олексія   –  переможця з географії!

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено ученицю 8 класу  Білівського  НВК Пахар Анжеліку   –  переможця з географії!

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено учня 11 класу  Ізяславського  НВК №2  Марчука Максима   –  переможця з трудового навчання!

Дипломом ІІ ступеня нагороджено ученицю 9 класу  Ізяславського  НВК №2  Якубець Олександру   –  переможця з інформаційних технологій!


Всеукраїнський учнівський фізичний конкурс "Левеня"

Конкурс “Левеня”, який проводиться Львівським фізико-математичним ліцеєм при Львівському національному університеті імені Івана Франка на виконання наказу Міністерства освіти і науки України, запрошує всіх учнів 7-11 класів, які цікавляться фізикою, тих, хто любить думати і спостерігати змагатися і перемагати, взяти участь у щорічному Всеукраїнському учнівському фізичному конкурсі.

 Участь у конкурсі


Математичний конкурсу Кенгуру

Відповідно до повноважень, делегованих  Міжнародною асоціацією "KANGOUROU SANS FRONTIERES” («Кенгуру без кордонів»), що працює під егідою ЮНЕСКО, та на виконання наказу МОНмолодьспорту № 552 від 07.05.2012 року "Про затвердження Положення про Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру"" та Листа МОН № 1/9-449 від 23.08.2017 року конкурс проводиться в Україні Львівським фізико-математичним ліцеєм-інтернатом при Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Другий етап проводиться  15 березня 2018 року.

Заявки (doc, pdf) від навчальних закладів на участь у другому етапі конкурсу приймаються до 11 лютого 2018 року.

До участі в першому етапі конкурсу запрошуються учні 2-11 класів.

Організаційний внесок від одного учасника складає 18 грн.

Усі новини конкурсу на сайті www.kangaroo.com.ua

ІІІ етап Всеукраїнських олімпіад

12 січня 2018 року на базі Ізяславського НВК №5 знову відбувся дистанційний І тур обласного етапу олімпіад з базових предметів. Цього разу учні випробовували свої знання з англійської, німецької мов  та фізики.

ФОТО


ІІІ етап Всеукраїнських олімпіад

Уже другий рік поспіль обласний етап олімпіад  з окремих предметів  проводиться в дистанційному режимі з відеоспостереженням з центром у ХОІППО. Тож 11 січня 2018 року на базі Ізяславського НВК №5 відбувся І тур обласного етапу олімпіади з історії та астрономії. Вперше учасники обласної олімпіади з історії працювали з тестами в Google формі. 

ФОТО  


Січневі методичні об’єднання вчителів - предметників

Якість та результативність навчально- виховного процесу залежить від рівня методичної підготовки вчителя. На формування  педагога налаштована вся система роботи районних методичних об’єднань, яка спонукає кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня; сприяє взаємному збагаченню освітян  педагогічними знахідками; дає змогу молодим учителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег; забезпечує підтримання  духу творчості, прагнення до пошуку. Різноманітність напрямів і форм роботи методичних об'єднань забезпечують підвищення професійної компетентності вчителів, а доброзичливе спілкування, обмін досвідом, ознайомлення з особистими творчими досягненнями колег сприяють покращенню результатів професійної діяльності.   За сприяння районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації функціонують об'єднання вчителів - предметників.  Щороку їхні засідання організовуються напередодні нового навчального року та перед початком  другого  семестру. 09-10січня 2018 року на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІст. № 5,гімназія» та Ізяславської ЗОШ І-ІІІст. № 1    відбулися традиційні січневі зустрічі  педагогів. За сприянння адміністрацій  навчальних закладів  всі засідання  відбулися  організовано, були забезпечені затишними  аудиторіями, мультимедійною технікою, що  створило атмосферу партнерства, діалогу, толерантності й творчості.  На засіданнях було проаналізовано результативність учнівських команд в ІІ етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін та конкурсів, накреслено плани робот на 2018 рік.

                         Румянцева О.В. завідувач Ізяславським райметодкабінетом

ШВПМ вчителів початкових класів     фото

РМО  практичних психологів

ФОТО

   Методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту подає графік проведення методичних об’єднань вчителів –предметників  

03 січня 2018 року на базі ДЮСШ о 10.00 год. 

-МО вчителів фізичної культури.

04 січня 2018року на базі Ізяславського Будинку творчості дітей та юнацтва 0 10.00

- МО керівників шкільних музеїв.

05 січня 2018 року – засідання ради лідерів на базі Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. д/с» ( від’їзд від Ізяславського Будинку творчості дітей та юнацтва 0 9.00)

09 січня 2018 року на базі Ізяславського НВК №5 о 10.00 год.

- МО вчителів української мови та літератури;

- МО вчителів біології та хімії 

09січня 2018 року на базі Ізяславського НВК №5 о 12.00 год.

 - МО вчителів іноземної мови;

10 січня 2018 року на базі Ізяславського НВК №5 о 10.00 год.

-МО вчителів зарубіжної літератури та російської мови;

- Засідання школи вищої педагогічної майстерності вчителів географії;

- МО вчителів математики та фізики;

- МО вчителів основ здоров’я

10 січня 2018 року на базі Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 о 10.00 год.

- Засідання школи вищої педагогічної майстерності вчителів початкових класів. Детальніше за посиланням https://docs.google.com/spreadsheets/d/1W1snZToxKIoe5hGRjYlYg6oLPuCsWj4IyagsdY2ab2k/edit?usp=sharing

10 січня 2018 року на базі Ізяславського НВК № 2 о 10.00 год.

- засідання МО голів ШМО класних керівників

10 січня 2018 року на базі Ізяславського НВК №5 о 12.00 год.

-МО вчителів історії та правознавства 

-МО вчителів інформатики

12 січня 2018 року на базі Ізяславського НВК №7 о 10.00 год.

- МО практичних психологів

20 років Всеукраїнській екологічній лізі

         15 грудня 2017 року  Всеукраїнська екологічна ліга відзначала двадцять років з дня заснування. За ці роки ВЕЛ стала потужною, впливовою, визнаною громадською організацією з розгалуженою структурою. Ліга об’єднала в своїх лавах учених громадських діячів, депутатів від Верховної до селищних Рад, представників органів місцевого самоврядування, освітян, студентську молодь, громадян з активною життєвою позицією. 

         Мета діяльності ВЕЛ – радикальне поліпшення екологічної ситуації в Україні, формування нового природоохоронного світогляду, забезпечення екологічних прав громадян, впровадження в Україні засад збалансованого (сталого) розвитку.

         Основними завданнями Ліги є здійснення діяльності, яка сприятиме посиленню інтеграції екологічної складової в усі сектори суспільного життя та економіки; розширення участі громадськості у формуванні та реалізації національної екологічної політики, удосконалення природоохоронного законодавства; вплив на формування місцевих планів, програм розвитку для поліпшення екологічної ситуації, відтворення довкілля; організація громадського екологічного моніторингу за станом довкілля; припинення діяльності, яка загрожує екологічній безпеці, біологічному різноманіттю, здоров'ю громадян України.

         Послідовність у роботі, ґрунтовне дослідження проблем та практичні дії щодо їх розв'язання, використання нестандартних підходів у роботі, конкретні справи для збереження природи об’єднують членів Всеукраїнської екологічної ліги – науковців, фахівців з питань екологічної безпеки, представників місцевих громад, депутатів різних рівнів, журналістів, освітян, студентів.

        На святкування 20-річчя Всеукраїнської екологічної ліги запрошені члени ВЕЛ, прихильники, партнери, друзі  організації, всі ті, хто своєю невтомною працею сприяє захисту й збереженню довкілля. Від Ізяславського районного осередку були запрошені: вчитель основ здоров’я та природознавства Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІст.№ 2, ліцей» Рум’янцева Ірина В’ячеславівна та завідуюча Ізяславським районним методичним кабінетом Румянцева Олена В’ячеславівна.


Конкурс педагогічної творчості та майстерності

Традиційний конкурс педагогічної майстерності – одна з найяскравіших подій в районі. Сьогодення вимагає від кожного вчителя відповідальності, відмови від шаблонних форм і методів роботи, уміння творчо будувати навчально-виховний процес. Головне – вчитель має бути творчою особистістю. І участь у конкурсі «Вчитель року»  дає можливість, а точніше, шанс заявити про себе як про фахово компетентну, творчу особистість, яка сміливо й впевнено йде на професійний ринг. Його переможці – безумовні «зірки». Конкурс, як прожектор, висвітлює «нові землі» й особистості . І щороку їх знання, вміння, творчість, наполегливість не залишаються непоміченими.

            Усі – учасники, призери, і, тим паче, переможці – здобувають новий статус. Крок за кроком, сходинка за сходинкою найсильніші сміливо й впевнено йдуть до вершин професійного Олімпу. Перемога на кожному етапі – вагома й знаменна: педагог стає «обличчям» рідної школи,  району, області.

         8 грудня 2017року на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІст., ліцей №2»  проведено  районний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018», в якому взяли участь 8 педпрацівників, переможці І (заочного) етапу районного конкурсу. Цьогорічні змагання відбулося у трьох номінаціях: «Українська мова та література», «Фізика» та «Фізична культура».

            Учасники  мали можливість взяти участь у таких конкурсних випробуваннях: представлення власного досвіду роботи, практична робота, майстер-клас, складання ментальної та дорожньої картки навчального заняття.

    Конкурс був нелегким, вимагав багато зусиль, уміння й натхнення та  гармонії між розумом і волею. Та ще важче було членам журі визначити кращих із кращих. Бо для кожного з них школа – це життя, а вчительський талант – це насамперед  покликання і невтомна праця, що не може звершитись в якійсь єдиній миті чи дні. 

  Переможцями стали: в номінації «Українська мова та література»:

І місце- вчитель української мови та літератури Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Нагурна Віта Вікторівна;   

ІІ місце- вчитель української мови та літератури Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. 

Мисюк Неля Василівна.

В номінації  «Фізика»:

І місце-  вчитель фізики Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст.Лисай Олександр

   Дмитрович;

ІІ місце- вчитель  фізики Радошівської ЗОШ І-ІІІ ст. Горох Лариса Романівна;

ІІІ місце- вчитель фізики Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст.  Кухар Михайло    Васильович.

В номінації  «Фізична культура»:

І місце-  вчитель фізичної культури Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІст.д/с»

Горох Микола Миколайович;

ІІ місце - вчитель фізичної культури Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5, гімназія» 

Нечай Валентин Анатолійович;

ІІІ місце- вчитель фізичної культури Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. Голик  Віталій Сергійович.

                       Бажаємо переможцям районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року - 2018» вдало виступити на обласному етапі конкурсу.

Завідуюча РМК                                                                   Румянцева О.В.

ФОТО

Школа професійної адаптації

        05.11.2017 р. на базі  Радошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  відбулося заняття Школи професійної адаптації для  молодих вчителів початкових класів.

        Для учасників семінару презентували навчальний заклад (Кравець Г.П., директор), бібліотеку (Рудюк О.О.,бібліотекар) та шкільний музей.

        Доценко Т.Л. та Нечипорук С.В. продемонструвала сучасні уроки в початкових класах відповідно до вимог Нової української школи.

        Молоді педагоги були активними учасниками інтерактивних вправ, що провела  Булаєвська С.М.

        Не лише знаннями, а й творчістю вразили педагогів учні 4 класу у проекті «Юні таланти».

        Педагогічний колектив закладу  організували заняття Школи професійної адаптації для  молодих вчителів початкових класів у формі квесту. 

ФОТО


Вітаємо переможців обласного етапу ХVІІІ Міжнародного мовного конкурсу імені Петра Яцика!

Дипломом ІІ ступеня нагороджено ученицю  6 класу Плужненського НВК Кондратович Анастасію, Дипломами ІІІ ступеня - ученицю 7 класу Мислятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Редколіс Анну та ученицю 8 класу Борисівського НВК Ткачук Катерину!

 


Нарада - консультація молодим адміністраторам

Відповідно до плану роботи Ізяславського методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту 01.12.2017р. на базі Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 було проведено консультацію з молодими адміністраторами: заступником директора з навчально- виховної роботи М’якотівської ЗОШ І-ІІІ ст. Довбиш Л.В. та директором  Щурівчицької ЗОШ І-ІІ ст. Шахраюком М.П. Під час зустрічі було розглянуто питання щодо організації роботи з шкільною документацією. Директор Теліжинецької ЗОШ І-ІІст. Дарчик Н.В. надала практичну допомогу молодим адміністраторам.

ФОТО

                                          Освітня програма «Лелека»

15-17 листопада 2017 року на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбувся науково-методичний семінар «Інноваційні підходи до екологічної освіти: досвід освітньої програми «Лелека», що був присвячений новітнім підходам до екологічної освіти школярів із використанням наукових досліджень.

Науково-методичний семінар організований спільними зусиллями співробітників Державного природознавчого музею Національної академії наук України, членами Західноукраїнського орнітологічного товариства, представниками природничого факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. 

У роботі семінару взяли участь педагогічні працівники загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, методичних об’єднань і вищих навчальних закладів Хмельницької області, а також представники й науковці установ природно природно-заповідного фонду України. Від педагогічних працівників Ізяславського району учасником семінару була Колоднюк Лариса Василівна, яка ознайомила присутніх з результатами роботи школярів Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ступенів щодо стану популяції лелеки білого та проблем його охорони в Україні. За рішенням Західноукраїнського орнітологічного товариства звіт Колоднюк Л.В. за освітньою програмою «Лелека» в 2017 році визнано и найкращим. Вітаємо з перемогою.


22 листопада 2017 року на базі Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів  №1 відбулося засідання школи молодого вчителя з історії та правознавства. Під час проведення заняття вчитель історії Несвіцька Юлія Миколаївна  провела з молодими колегами  майстер-клас з питання «Використання компетентнісно орієнтованих  завдань на уроках історії». Адже саме такі завдання  дозволяють активізувати самостійну навчальну діяльність школяра, змінюючи його характер роботи.  Учителі також мали можливість побачити показовий урок у вчителя Буйніцької Любові Іванівни  з  правознавства в 9 класі на тему «Практична робота. Обставини, що викликають шкідливість діяння». Засідання  пройшло у дружній та сприятливій атмосфері. 

ФОТО

Постійно діючий семінар вчителів початкової освіти

       21.11.2017 р. на базі  Михлянської ЗОШ І-ІІІ ступенів  відбувся постійно діючий семінар вчителів початкових класів Ізяславського округу «Критерії професійної компетентності вчителя початкових класів на сучасному етапі розвитку освіти».

     Про історію та розвиток, будні і свята  Михлянської школи розповів  директор школи Лисюк М.А.

     Сучасні уроки у контексті компетентнісного підходу  продемонстрували вчителі початкової школи Власюк О.В., Гримак  С.М., Мельник Г.М.

      Учасників семінару на майстер-клас «Виготовлення екологічної іграшки» запросив Власюк О.В.

      Підбила підсумки семінару Вербицька Н.О., заступник директора з навчально-виховної роботи, яка зазначила, що професійна компетентність – це мистецтво, яке повинно  постійно удосконалюватись.

ФОТО

 

                                                                         Денисевич Г.В.,    методист РМК

 Семінар-тренінг «Життя-найбільша цінність»      

      17 листопада 2017 року на базі Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 для працівників психологічної служби району Замойською Г.М., практичним психологом та соціальним педагогом, було проведено  семінар-тренінг на тему "Життя - найбільша цінність".

     Галина Миколаївна познайомила психологів з новими  ефективними формами і методами роботи  з учнями  «групи ризику» щодо профілактики кризового психологічного стану та  інших негативних проявів в учнівському середовищі.

     Незабутні вражання  в учасників семінару залишилися  від виступу соціально-психологічного театру.

ФОТО

     



ХVІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика 

Цього року ХVІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика розпочався традиційно 9 листопада у місті Хмельницькому.

Право відкрити один з найбільших національних проектів з української мови надали Слабошпицькому Михайлу Федотовичу, виконавчому директору Ліги українських меценатів, голові Координаційної ради Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка.

На урочистому заході, що проходив у Хмельницькому національному університеті, також була присутня делегація з Ізяславщини: учні Ізяславського НВК №2 з вчителем української мови та літератури Зведенюк Л.А., методист РМК Верцінська І.В.. Учениці 6 класу Ізяславського НВК №2 Смусь Тетяні було вручено Подяку від Ліги українських меценатів за І місце на обласному етапі мовного конкурсу імені Петра Яцика. 

Вітаємо дипломантів обласного етапу мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка! 

Обласним Дипломом ІІ ступеня нагороджено Кондратович Анастасію – ученицю 6 класу Плужненського НВК, Ткачук Катерину – ученицю 8 класу Борисівського НВК, Дипломом ІІІ ступеня – Нестерчук Катерину – ученицю 10 класу Білогородської ЗОШ І-ІІІ 

Свято «Зоряний Олімп» 

         30 травня 2017 року на базі Будинку творчості дітей та юнацтва відбулося районне свято вшанування обдарованих дітей «Зоряний Олімп».

        Свято «Зоряний Олімп» – свято таланту, свято вшанування учнів-призерів обласних олімпіад, обласного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, призерів обласних та Всеукраїнських конкурсів, турнірів, змагань різних напрямків спрямованості.

          Нагородження переможців обласних олімпіад та конкурсів відбувалося за такими номінаціями: «Інтелектуальна та академічна надія», «Творчість», «Спілкування», «Юні олімпійці». Це свято зібрало 75 дітей району, які стали переможцями обласного етапу різноманітних змагань, та їх наставників.

        Теплими та зворушливими словами вітали обдаровану молодь представники місцевої влади Ізяславщини.

        Учасники та гості свята ще раз переконались, що кожна дитина неповторна: хтось здібний до музики, хтось - до образотворчого мистецтва, хтось – до математики. Скільки дітей – стільки й здібностей.

      Приємно, що нам є ким пишатися, що є потужний потенціал творчої та обдарованої молоді.


     «Сила слова Оксани Радушинської» - такими словами розпочалась літературно-музична композиція, присвячена творчості письменниці-землячки зі Старокостянтинова Оксани Радушинської. Захід проводився за ініціативи методиста РМК Верцінської І.В. та вчителя української мови та літератури Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., д/с» Захарчук М.М.. 

      Допомогли створити затишну та невимушену атмосферу учні Ріпківського НВК, які своїм майстерним виконанням віршів, уривків з творів Оксани Радушинської розчулили слухачів. Приємно було відзначити, що учні та вчителі цієї сільської школи є активними читачами та прихильниками творчості молодої поетеси. 

      Зустріч переросла у цікавий діалог, впродовж якого наша гостя відповідала на запитання аудиторії, ділилася спогадами про дитинство, про доросле життя, про творчість. Під час проведення заходу напрошувалося питання: як може ця тендітна жінка поєднувати волонтерство в зоні АТО та ліричний струмінь? Відповідь одна: у її душі – цілий світ, будь-який прояв життя для поетеси є предметом естетичного осмислення. 

     Багато творів Оксани Радушинської покладено на музику. Адже її вірші настільки мелодійні, ліричні, емоційні, що, читаючи їх, хочеться наспівувати. Тож у виконанні вихованців Плужненської школи мистецтв прозвучали пісні на слова Оксани Радушинської «Зелен день», «Майстриня». 

       Наостанок хочеться лише сказати, що Оксана Радушинська творить прекрасне, аби цією крихкою, тендітною зброєю побороти сірість буднів. 

Фото