İyi Hissetmemek

Elbet de herkes zaman zaman iyi hissetmemek durumuyla karşı karşıya kalır. Kendini iyi hissetmemek çoğu zaman herkesin karşı karşıya geldiği bir durumdur ama iyi hissetmemek herkesin karşı karşıya geldiği bir durum olması herkesin iyi hissetmemek gibi bir sendromun üstesinden gelebileceği anlamına gelmez. Herkes gibi ben de iyi hissetmemek durumuyla boğuşmuş ve bir şekilde bunun üstesinden gelmiştim. İşte iyi hissetmemek üzerine yazdığım yazının asıl nedeni de budur. Kendini sürekli iyi hissetmemek belki de en kötüsüdür. İyi hissetmemek sebebiyle gündelik hayatımıza geç kalırız. Kendini iyi hissetmemek birçok şeyin önüne geçer. Bu yazımda sizlere iyi hissetmemek durumunda ne yaptığımı ve bu durumu nasıl aştığımı anlatacağım. Kendini iyi hissetmemek gibi bir durumu tersine çevirmek mümkün. Nasıl mı? Hemen altta yazdım.

Kendini İyi Hissetmemek

Hayatımın çok belirsiz bir noktasındaydım. Önümü göremiyordum. Çünkü çalıştığım işle ilgili sorunlar vardı. Birkaç kere işi bırakmıştım ve yine bırakmak zorunda kalacaktım. Sevgilimle ayrılmıştım. Belki de bu boşluğu ve kendini iyi hissetmemek durumunu en çok yaratan sebep de sevgilimle ayrılmış olmamdı. Ailevi sorunlarım vardı ve hepsinden öte ne yapmak istediğimi, amacımı ve daha fazlasını bilmiyordum. Dolayısıyla insanlar gülüp eğlenirken ben ne gülebiliyordum ne de gülümseyebiliyordum. Bazen gülüp gülümsüyordum fakat kendini iyi hissetmemek durumunda bu da gelip geçiciydi. Biliyordum. Sahte gülücükler saçıp yalnız kaldığımda iyi hissetmemek durumu yine gelip kapımı çalıyordu ve sanki benden bir şey istiyor gibiydi. Bir amaç, uğraş ya da daha farklı bir şeyler... Bir gece odama geldiğimde boğuluyordum. Ne yapacağımı bilmediğim için dayanamadım ve telefonu elime aldım. Melda diye bir arkadaşımı aradım. Melda dedim, durumum çok kötü. Kendimi iyi hissetmemek gibi bir sorunum var. Hayatım çok belirsiz ve aralık bir kapı bulamıyorum. Ne yapacağım ben böyle? Belki yarım saat dert yanmışımdır. Sonra Melda bana çok ilginç bir tavsiyede bulundu.

Şöyle bir şeyden bahsetti. Sorunları olan insanların anonim olarak bir araya geldiği ve sorunlarına anonim olarak birlikte çözüm aradığı bir platform var. Bu platformda herkes herkese yardım etmek zorunda kalıyor. Yani sen birine yardım etmiyorsan eğer yardım alma şansın yok. Platform şu şekilde işliyor. Kayıt olduktan sonra beş farklı kişinin sorununa ister anonim olarak ister kullanıcı adınla çözüm üretmeye çalışarak yanıt veriyorsun. Beş farklı kişiye yanıt verdikten sonra platform sana kendi sorununu paylaşma hakkı tanıyor. Böylece sen sorununu yazdığında başkaları da sana aynı şekilde yardımcı olmak durumunda kalıyor. Yardımcı olmazlarsa sorun paylaşma hakları olmuyor. Böylece herkes anonim olarak ya da kullanıcı adıyla sorununu anlatıyor, herkes sorunlarına çözüm yanıtları almaya başlıyor. Aynı şekilde verdiğin tüm yanıtlar da anonim olabildiği için tüm sorunlarını rahat rahat anlatabilme şansın oluyor.

Melda sistemi anlattıktan sonra sisteme girip kayıt oldum. Hem ücretsizdi hem de sistemin içinde tamamen anonim olarak takılabiliyordunuz. Yani kimseye anlatamadıklarınızı anlatabiliyordunuz rahat bir şekilde. Bu durum çok hoşuma gitmişti. Sistemde insanların sorunlarına çözümler üretmeye başladığımda fark ettim ki başkalarına iyi hissettirerek iyi hissetmemek sorunumu çözmüştüm. Başkları sizin sayenizde iyi hissettiği zaman istemsiz olarak siz de iyi hissediyorsunuz.

Bazı insanlar kendileri için bir şeyler yaptığında iyi hissetmez ama başkaları için bir şeyler yaptığında onlara iyi hissettirerek iyi hisseder. Bende de durum böyleydi. Başta başka insanlara yardımcı olarak iyi hissetmeye başladım. Sonraları kendi sorunlarımı anlattıkça ve başka insanlar da bana yardımcı oldukça iyi hissetmeye başladım.

Böylece ne zaman sorunlarım olsa, ne zaman kendimi iyi hissetmiyorum diye düşünsem, ne zaman yalnız kaldığımı fark etsem, bu platforma girdim ve hem yardım ederek hem de yardım alarak hayatıma daha iyi bir şekilde devam ettim. Bu platformun sahipleri platformu öyle bir düzeyde yazmış ki herkes hemen hemen eşit seviyede yardım alıyor. Yani herkes yardım ettiği kadar yardım alıyor mutlaka. Sistemi buna göre geliştirdikleri için de insanlar arasında çok samimi bir ortam var. Sistemin yaptığı kısıtlamalar sayesinde ya size tam olarak yardımcı olmak için yazıyorlar ya da hiç yazamıyorlar. Çünkü tek cümlelik yanıtlar almanız gibi bir durum söz konusu değil. Sistem bu tür kalite düzeyi düşük hareketleri engelliyor.

Bu geçirdiğim zor süreçten sonra başkaları da bundan faydalansın diye ücretsiz bir internet sitesi açıp bu durumu anlatmak istedim. Eminim ki benim durumumda birçok insan var ve iyi hissetmemek durumuyla karşı karşıya bu insanlar. İyi hissetmemek gibi bir sorundan muzdaripseniz mutlaka ama mutlaka bu platformu denemenizi tavsiye ederim. Üstelik çok hızlı bir akışı olduğu için sorunlarınızı paylaştığınızda bekleme derdiniz de olmuyor. Sistemde çok katı kurallar var. Eğer yanlış başlıklar açıp kullanıcılara çözüm üretmeye yönelik yanıtlar vermezseniz kalıcı olarak engelleniyorsunuz.

Adresin adı Cozumlec.com, sahipleri sorun çözme aracı olarak gördüklerinden adını cozumlec.com koymuşlar. Google'ye çözümleç yazdığınız zaman ilk site. Alttaki bağlantıya tıklayarak platforma giriş yapıp inceleyebilirsiniz. Umarım bu platform bana yardımcı olduğu kadar size de yardımcı olur. En güzel sevgilerin benim gibi kendini iyi hissetmemek durumundan kurtulamayanları bulması dileğiyle.

PLATFORMA KAYIT OLARAK GÖZ ATMAK İÇİN TIKLA