НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КОМПЛЕКС
із дисципліни "ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ, РЕМОНТ І МОНТАЖ МАШИН ТА АГРЕГАТІВ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВ"

спеціальності 133 "Галузеве машинобудування"

 освітньо-професійної програми "Обслуговування та ремонт обладнання металургійних підприємств"

Іванової Людмили Володимирівни

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ

Фахова компетентність техніка-механіка - властивість фахівця системно застосовувати фахові знання, використовувати набуті уміння і досвід при вирішенні професійних завдань, розвивати пізнавальну активність в процесі професійної діяльності. Компоненти фахової компетентності формуються через реалізацію освітньо-професійних програм і виражаються в освітньо-кваліфікаційній характеристиці фахівця.

Технік-механік після здобуття фахової передвищої освіти повинен володіти професійними знаннями, вміннями, мати навички, проводити самоаналіз своїх дій, виробничого середовища і явищ. До кваліфікаційних вимог також відноситься самоосвіта, особисте ставлення до професії та уміння поводити себе відповідно до встановлених в даній професії норм.

Компетентісно-орієнтований підхід в освіті передбачає новий підхід до оцінювання студентів. Необхідно оцінювати не лише обсяг знань, умінь і навичок, а й фахову компетентність майбутнього фахівця в цілому. Фахова компетентність техніків-механіків формується при вивченні фундаментальних та спеціально-професійних дисциплін, а також на навчальних та виробничих практиках.

Під час вивчення дисципліни «Технічне обслуговування, ремонт і монтаж машин та агрегатів металургійних підприємств» розвиваються і узагальнюються таки компетентності:

-                 інтегральні - здатність особи розв'язувати складні задачі та практичні проблеми у сфері галузевого машинобудування, що вимагає застосування положень і методів відповідних наук та може характеризуватися певною невизначеністю умов; відповідальність за результати своєї діяльності; здійснення контролю інших осіб у визначених ситуаціях;

-                 загальні компетентності - знання та розуміння предметної області та осмислення професійної діяльності; здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях, спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово, вчитися і оволодівати сучасними знаннями, приймати обґрунтовані рішення;

-                 спеціальні компетентності - здатність застосовувати типові методи природничих та технічних наук для розв'язування професійних практичних завдань галузевого машинобудування, оцінювати параметри працездатності матеріалів, конструкцій та машин у процесі експлуатації та знаходити відповідні рішення для забезпечення їх надійності, в тому числі і за наявності деякої невизначеності, використовувати знання й практичні навички в галузі конструкторської та технологічної підготовки виробництва, здійснювати раціональний вибір технологічного обладнання, комплектацію технічних комплексів, мати базові уявлення про правила їх експлуатації у галузевому машинобудуванні, використовувати математичні методи для розв'язку задач у галузі машинобудування, зокрема здійснювати розрахунки на міцність, жорсткість, стійкість, витривалість, довговічність у процесі життєвого циклу технічних об'єктів галузевого машинобудування, виконувати технічні вимірювання, одержувати, аналізувати та оцінювати результати вимірювань, за потребою застосовувати для поліпшення процесів виробництва, застосовувати комп'ютерні програми для вирішення технічних завдань у галузі машинобудування, представлення результатів своєї діяльності з дотриманням загальноприйнятих норм і стандартів, описувати та класифікувати широке коло технічних об'єктів та процесів, що ґрунтується на базових знаннях та розумінні основних механічних теорій та практик, а також суміжних наук, застосовувати типові методи у питаннях забезпечення надійності і довговічності металургійного обладнання, володіти принципами раціонального використання і ремонту металургійного обладнання, володіти методами організаційної роботи по обслуговуванню і відновленню працездатності машин.

       Після вивчення даної дисципліни здобувачі освіти за фахом повинні мати такі результати навчання:

РН1 Застосовувати набуті знання з технічних та природничих наук для вирішення завдань галузевого машинобудування.

РН2 Застосовувати знання будови та принципу дії технологічного устаткування для забезпечення потреб галузевого машинобудування.

РН3 Забезпечувати правильну експлуатацію об'єктів галузевого машинобудування та бережливе ставлення до них, аналізувати та організовувати технологічні процеси їх експлуатації, обслуговування і ремонту.

РН4 Використовувати необхідні методики та державні стандарти під час проектування деталей і вузлів технологічного устаткування та пристосувань.

РН5 Використовувати та розробляти конструкторську і технологічну документацію під час проектування технологічних процесів галузевого машинобудування.

РН6 Вживати заходи з охорони праці та довкілля, реалізовувати їх та проводити інструктажі з питань охорони праці на підприємствах галузевого машинобудування.

РН7 Володіти методами конструювання та розрахунку типових вузлів та механізмів технічних об'єктів галузевого машинобудування, виконувати конструкторські розрахунки окремих елементів вузлів та машин (розрахунки на міцність, жорсткість, стійкість, витривалість), пропонувати зміни в конструкторську та технологічну документацію.

РН8 Обирати і застосовувати потрібні методи, обладнання та інструменти для виготовлення, експлуатації та ремонту машин, вузлів, деталей.

РН9 Організовувати підготовку виробництва, експлуатацію машин та механізмів, застосовуючи автоматичні системи підтримування життєвого циклу.

РН10 Застосовувати засоби технічного контролю для оцінювання параметрів об'єктів і процесів у галузевому машинобудуванні, здійснювати моніторинг стану контрольно-вимірювальних установок, приладів, інструменту та виконувати просте їх регулювання.

РН11 Розуміти структуру і взаємодію служб підприємств галузевого машинобудування.

РН12 Володіти термінологією галузевого машинобудування, спілкуватись в професійному середовищі державною та іноземною мовами.

РН13 Застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення, інформаційні та комунікаційні технології на всіх етапах життєвого циклу технічних об'єктів галузевого машинобудування.

РН14 Оцінювання працездатність типових вузлів і механізмів металургійного обладнання.

РН15 Визначати оптимальні режими роботи машин

РН16 Володіти методами ув’язування різних вимог і факторів при виборі електроустаткування і принципів керування машиною з урахуванням вимог техніки безпеки

РН17 Володіти основам розрахунку металургійного обладнання та визначати перспективи та направлення удосконалення металургійного обладнання.

РН18 Знаходити потрібну інформацію в технічній літературі, базах даних та інших джерелах, аналізувати, оцінювати та використовувати цю інформацію під час розв'язування задач галузевого машинобудування.