Новини

Одним із завдань Лисичанського інклюзивно-ресурсного центру є участь фахівців ІРЦ в командах психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти, адже ця команда формується для кожної дитини з особливими освітніми потребами і є важливою частиною інклюзивного навчання у школі.

На початку 2021-2022 навчального року фахівці Лисичанського інклюзивно-ресурсного центру взяли участь у 3-х засіданнях КППС в закладах загальної середньої освіти № 5,7,18 м. Лисичанська, під час яких була надана вичерпна інформація учасникам команди супроводу щодо особливості розвитку дитини, її інтересів, труднощів, освітніх потреб. Були озвучені рекомендації щодо надання у процесі навчання комплексних психолого-педагогічних послуг дитині з урахуванням стану її здоров’я, особливостей психофізичного розвитку, визначення напрямів психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, що можуть бути надані в межах закладу освіти на підставі висновку ІРЦ, та забезпечення надання цих послуг.

Надалі фахівці Лисичанського ІРЦ будуть продовжувати надавати допомогу та підтримку учасникам КППС закладів загальної середньої освіти за запитами у разі потреби.

Фото: фахівець Лисичанського ІРЦ Олена Матяш на засіданні КППС ЗЗСО №18 м. Лисичанська.

Відео про адаптацію у шкільному житті буде корисним як для батьків майбутніх та теперішніх першокласників, так і для бувалих батьків.

З метою супроводу дітей з особливими освітніми потребами та надання методичної допомоги педагогам з питань організації навчання дітей з аутичним спектром, 9 вересня 2021 року директор КУ ЛІРЦ Жданович Ірина та практичний психолог Возняк Лілія відвідали заклад загальної середньої освіти № 25.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

З метою надання методичної та практично-консультативної допомоги педагогам з питань організації навчання дітей з розладами аутистичного спектру, протягом вересня 2021 року команда фахівців нашого інклюзивно-ресурсного центру здійснює виїзні консультації у заклади освіти. Наразі, відвідали ЗЗСО 5, 13 та ОНЗ «Білогорівська ЗОШ». Далі буде…

Дитяча агресія.

Що робити батькам?

Людина має здатність любити, і якщо вона не може знайти застосування своїй здатності любити, вона здатна ненавидіти, виявляючи агресію і жорстокість. Цим засобом вона керується як утечею від власного сердечного болю. Еріх Фром

Маленький Артем грав удома разом з друзями. За дітьми спостерігала мама, і, на її думку, гра проходила весело. Але незабаром стався неприємний інцидент: Артему не сподобалося, що інша дитина побудувала кращу вежу з конструктора, тому він ударив її. Мама була по-справжньому шокована поведінкою сина.

Подібні ситуації трапляються з дітьми не так уже й рідко. Спробуємо з’ясувати, що таке дитяча агресія? Які причини її виникнення? Чи завжди агресивна поведінка є проявом нормальної фізіологічної реакції на подразник?

Відповіді на ці та інші запитання, а також рекомендації батькам містяться в черговому випуску «Діалогів про виховання».

"Інклюзія в питаннях та відповідях в ЗДО"

Зустріч 2

12 березня 2021 року директор Лисичанського інклюзивно-ресурсного центру Ірина Жданович, практичні психологи центру Ганна Костянець та Діана Владикіна провели чергову зустріч з педпрацівниками закладів дошкільної освіти міста Лисичанська в рамках онлайн марафону «Інклюзія в питаннях та відповідях». Темами для обговорення стали: актуальні форми та методи роботи з учасниками освітнього процесу для формування толерантних взаємин в інклюзивних групах; рекомендації щодо форм заохочення та стимуляції активності пізнавальної діяльності та соціальної взаємодії дитини з порушеннями зору; методи та прийоми роботи для забезпечення успішної адаптації дитини з РАС до умов перебування в закладі дошкільної освіти; рекомендації вихователям та їх асистентам щодо роботи з дітьми, які мають прояви гіперактивної поведінки.

Інтерв'ю

"Діалоги про виховання"

Зустріч 1 "Порушення розвитку мовленнєвих навичок"

Сьогоденна реальність розвитку мовлення дітей має багато запитань. У кожній четвертій дитині спостерігаються затримки мовленнєвого розвитку. Все частіше мовчазні малюки у 2 і 3 роки, замість спілкування, «зависають» у мультфільмах та гаджетах і втрачають дорогоцінний час на розвиток мовлення. Фахівці закликають - відкладати телефони і планшети, а із дітьми - говорити. Навіть у 6 місяців, якщо немовля не «угукає», вже варто прийти до лікаря, адже вчасна корекція у ранньому віці виправляє до 90% усіх дефектів мовлення.

На ці та інші питання відповідали вчителі-логопеди КУ «Лисичанський інклюзивно-ресурсний центр» Матяш Олена та Чучук Оксана.


18 грудня 2020 на базі Лисичанського інклюзивного-ресурсного центру працювала майстерня Святого Миколая. Майстер-клас з виготовлення поробок провела Таісія Олегівна Кіркунов, керівник гуртка «Виготовлення іграшок» ЦПРШМ. Напередодні свята до дітей завітав Св. Миколай. А дякуючи Кардаковій Олені та Розову В’ячеславу, які виступили спонсорами, ми мали змогу подарувати дітям солодкі подарунки. Діти та їх батьки поринули у святкову атмосферу та проявили свої творчі здібності. А виготовлені своїми руками Миколайчики згодом прикрасять ялинки вдома.

Ще раз хочеться висловити щиру подяку батькам за активну участь у заході та постійний зворотній зв'язок з нами.