Inter-Floor

Posadzki żywiczne

W wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych nie przywiązuje się wagi do posadzki na hali produkcyjnej. Biuro powinno wyglądać jak najporządniej jako wizytówka firmy i tutaj nawet posadzka jest perfekcyjna, ale w fabryce podłogi są bardzo często postrzegane za element małej wagi. Jednak byle jaka posadzka szybko się zużywa i potrzebuje napraw. Naprawienie posadzki w fabryce wymaga nie tylko pozbycia się materiałów, ale również przestawienia maszyn co w wielu przypadków jest niemożliwe.

https://inter-floor.com/

W takim razie powinno się jeszcze przed postawieniem maszyn na ich miejsce wylać posadzkę przemysłową, która będzie dużo odporniejsza na wiele czynników niż zwykła betonowa wylewka. Przeważnie stosowane w małych fabrykach są posadzki betonowe ubite powierzchniowo. Tego rodzaju posadzki przemysłowe to surowe, mineralne, zacierane posadzki betonowe powierzchniowo utwardzone o grubości 2, 3 mm. Stosuje się je zwłaszcza w budynkach przemysłowych. Takie podłogi są trwałe na gigantyczne obciążenia takie jak stojące maszyny, podróżujące po magazynie ciasne pojazdy czy duża częstotliwość chodzenia po nich.

https://inter-floor.com/galeria/

Największą zaletą takich posadzek jest ich trwałość. Ponadto takie posadzki kładzie się tuż po sprawieniu wylewki betonowej co oszczędza czas i koszt robocizny, ponieważ wystarczy wynająć jedną ekipę budowlaną do zrobienia wylewki betonowej i posadzki przemysłowej. Mimo tego, iż podłoga jest cienka można ją położyć w jednej lub dwóch warstwach. Posadzki przemysłowe są równe i gładkie, ale odporne na ścieranie i nie śliskie. Ten typ posadzek betonowych charakteryzuje się również wysoką twardością i odpornością na uderzenia co jest niezwykle ważne w wypadku posadzek kładzionych na hali produkcyjnej. Jednak pomimo, iż to podłoga betonowa nie kurzy i nie kruszy się tak jak standardowa wylewka betonowa. Także jest odporna na zanieczyszczenie środkami sztucznymi czy paliwami. Rzetelnie wykonana posadzka przemysłowa będzie służyć w hali wytwórczej przez wiele lat mimo gigantycznego natężenia ruchu czy rozlokowania na niej ciężkich maszyn wytwórczych.


Gwarancja jakości

Kupując nowy dom lub mieszkanie nie zawsze są to budowle wykończone. W wielu wypadkach ludzie kupują dom w stanie surowym zamkniętym co oznacza, że dom ten jest tylko murem ze umieszczonymi drzwiami zewnętrznymi i oknami. Aby sprowadzić taki dom do stanu możliwego do zamieszkania wymagany jest jeszcze remont. Zwykle remontując dom czy mieszkanie zwraca się głównie uwagę na posadzki, ściany, schody i sufity.

https://inter-floor.com/kontakt/

Warto zastanowić się nad doborem posadzki innej do każdego pokoju, dlatego że dywan ułożony w kuchni może dość błyskawicznie ulec zniszczeniu, ale ten sam dywan leżący na podłodze w pokoju dziennym będzie w świetnym stanie przez lata. Często wybieranymi posadzkami podkładowymi pod właściwą podłogę są wylewki z betonu samopoziomującego się. Na taki podkład wolno bez kłopotu położyć później właściwą podłogę. W pomieszczeniach takich jak korytarz, przedpokój, kuchnia i łazienka na posadzkę zazwyczaj kładzione są kafelki, które są wodoodporne i proste w utrzymaniu czystości. Zaś w pokojach dziennych lub sypialniach dywany powoli stają się wyparte przez panele i posadzki żywiczne. Panele są kapitalną posadzką w salonie lub sypialni, albowiem nie są tak zimne jak kafelki i swoją kolorystyką mogą wprowadzić serdeczny nastrój do tych pomieszczeń.

https://inter-floor.com/realizacje/

Aczkolwiek nowością jest stosowanie w domach czy mieszkaniach prywatnych posadzek żywicznych, które są robione najczęściej w dużych biurach lub w sklepach. Posadzki żywiczne mogą być jednobarwne lub wielokolorowe, a nawet z zatopionymi w nich cząstkami ozdobnymi np. płatkami różnych kamieni. Posadzki żywiczne idealnie będą nadawać się do salonu urządzonego w stylu minimalistycznym lub do pokoju dziecięcego. Posadzki takie są nie tylko chromatyczne, ale także anty poślizgowe i odporne na uszkodzenia, zabrudzenia czy zalanie wodą. Można je kłaść już na posadzkę betonową w formie wylewki. Takie kolorowe posadzki spodobają się nie jednemu dziecku, a do tego nie sprawią trudności w sprzątaniu rodzicom.