Тиждень української мови та літератури

06.11.23-10.11.23

Інтегрований тиждень української мови та літератури

2023

Інтегрований тиждень у навчальному закладі  розпочався конкурсом  знавців української мови ім П. Яцика, в якому взяли активну участь майже всі діти закладу .

Протягом  тижня Наталія Віталіївна Мищенко провела з дітьми 4-Б класу гру “Знавець української мови”. На уроці інформатики учні  шукали українські казки за ключовими словами, працювали з технологією DEVAR KIDS і оживляли створені малюнки,  відвідували віртуальні мистецькі галереї, екскурсії і музеї. Тиждень української мови і літератури запам’ятався дітям цікавими інноваціями, які креативно пов’язали  значимість українського слова і новітні технології навчання.

 Тиждень української мови та літератури 

Цікаво і змістовно пройшов Тиждень української мови та літератури на уроках Наталії Георгіївни Висоцької . Учні 2-А класу  протягом тижня вивчали минуле нашої мови та зрозуміли, що знання рідної державної мови має велике значення у формуванні справжнього громадянина та патріота України. Для учнів було підготовлено різні тематичні завдання як індивідуального, так і колективного характеру, мета яких була  ознайомити учнів з виникненням писемності, показати красу і багатство мови, довести, що рідна мова – це духовна святиня. Діти виконували цікаві онлайн-вправи, створювали і  розміщували цікавинки на онлайн-дошці,  взяли участь у конкурсі віршів української поезії. Заходи, проведені впродовж тижня, були різноманітні, цікаві, сприяли розвитку творчої активності.

На уроках Людмили  Петрівни Авраменко учні 5-х , 6-х,  7-х класів ознайомились із прислів'ями і приказками,  які доречно використовувати на уроках технології. Вони застерігають необачну людину від небезпеки ,засвідчують взаємозв'язок праці і навчання. Діти намагалися усвідомити  значимість культури мовлення і активно, старанно, наполегливо працювали ,  виконуючи інтерактивні творчі завдання.


У рамках Тижня української мови серед учнів 8-х та 9-х класів Іван  Олександрович Свердлов провів змагання в стилі  «Jeopardy!». Учні перевірили свої знання у категоріях:  “Історія свята української мови”, “Анаграми”, “Переклад”, “Народна мудрість”, “Чомучка”. 

Учні 5-х класів на уроках Анни Анатоліївна Буряк пригадали, що вони знають про рідну мову, усну народну творчість українців. Діти змагалися в ерудованості, взявши участь в інтелектуально-розважальній грі-вікторині «Солов’їне шоу». Ця гра не потребує енциклопедичних знань, але вимагає азарту й куражу, дарує гарний настрій від веселого проведення часу.

У 8-х класах Згурська Тетяна Віталіївна  , вивчаючи з дітьми тему, пояснювала життєво важливі рідини організму людини, їх скад,  функцію. Особливу увагу зосередила на символізмі крові. На уроці діти пригадали фразеологізми, що пов’язані з кров’ю, які переплітаються за змістом із значенням крові. Звернули увагу на використання «крові» у глибоких за змістом українських творах про долю, життя, родину.

Оксана Вікторівна Мальована разом з дітьми до Тижня української мови та літератури вивчила  вірш-розминку.


Тиждень української мови та літератури


Пізнавально та креативно пройшов Тиждень української мови та літератури в 2-Б класі у Тетяни Федорівни Мазнюк. Учні не лише збагатили свої знання з рідної мови та читання, із захопленням виконуючи цікаві завдання та інтерактивні вправи, але й мали змогу перевірити їх , взявши участь у мовних вікторинах  та конкурсах читацької майстерності.

Особливо дітям сподобався мовний фотоквест, де вони щодня розгадували мовні хитринки та разом  шукали відповіді. Тому отримали не лише нові знання, але й море задоволення!


Тиждень української мови та літератури


Тиждень української мови та літератури


У Тимченко Анни Анатоліївни в  3-А класі діти брали участь у конкурсах і вікторинах, вивчаючи рідну мову.


Тиждень української мови та літератури


У  Галини  Тимофіївни Щербак  у 3-Б  класі Тиждень української мови та літератури пройшов дуже цікаво. Були проведені  мовні  заходи, спрямовані на збагачення дітей новими відомостями про мову. Учні долучилися до самостійної творчої праці над словом у всій його багатогранності. Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали впродовж тижня. Це конкурси, виставки, змагання, цікаві уроки про скарби рідного слова, створення хмар слів,  інтерактивні вікторини, кросворди, казки, легенди, зашифровані прислів’я, поробки, українська мова в цифрах, цікавинки про мову, проекти , ігри.

Урок-КВК «Я люблю рідну мову» — інтерактивна анімована презентація

Легенда і казки про українську мову

Зашифровані прислів’я про мову

Українська мова в цифрах: картки для 3 класу

Вікторина - розвага - інтелектуальна гра «Мовознавець»

Аплікація до дня української мови та писемності

Цікавинки до Дня писемності

Крилаті вислови великих людей про мову

Мовознавча загадкова вікторина «Ерудит»

Вікторина «Мовне асорті» 

Міні-проєкт «Що для мене рідна мова?»

У Пазинич Тетяни Володимирівни на уроках зарубіжної літератури учні 9-х класів у рамках теми «Романтизм як напрям у літературі та мистецтві» дізналися про історію створення романсу «Очі чорнії», який написав український поет Є. Гребінка. Із задоволенням прослухали цей романс у виконанні квартету «Tenors Belcanto ».

У 6-х класах під час знайомства з історією виникнення різдвяних оповідань, в рамках навчальної теми «Чарльз Діккенс. Повість «Різдвяна пісня в прозі», згадали, у що вірили українці напередодні Різдва, як захищали свою оселю від злих духів. Щоб створити святкову атмосферу, прослухали щедрівочку. 

Під час знайомства з романом В. Скотта «Айвенго» разом з учнями 7-х класів ми з’ясовували, хто є справжнім лицарем. Під час розмови згадали, що в Україні теж були лицарі, про яких складали пісні і легенди. Одним з таких лицарів був кошовий Іван Сірко. Діти поділися цікавою інформацією про цю хоробру і видатну людину. 

У Юлії Іванівни Ворони у  1-Б класі діти обмінювались інформацією, дізнавались цікаві факти, поповнювали словниковий запас.

Тиждень української мови та літератури

Анна  Ігорівна Курусь  9 листопада розповідала дітям про  День української писемності та мови. У наш час  стало зрозуміло: мова — також наша зброя. Під час освітнього процесу діти на уроці  фізики заглибилися в історію української писемності. Вони показали свої знання, уміння, навички, ерудицію та кмітливість. Діти активно відповідали на питання вікторини.


У Катерини Сергіївна Шошиної на уроці в 1-А класі діти виконували інтерактивні вправи і брали участь у мовному конкурсі.

Тиждень української мови та літератури 

У Ломанової Галини Олексіївни учні 5-7 класів на уроках фізичної культури, застосовуючи інтерактивну гру «Футбольний словник», вивчали український правопис спортивних термінів.

Тиждень української мови та літератури

Учні 8 класу на основах здоров’я, вивчаючи тему «Безпечне харчування», вчилися доводити свою думку, правильно формуючи сурядні і підрядні речення.

Тиждень української мови та літератури

Логопедичні заняття Ірини Вікторівни Горіної були  спрямовані на вирішення проблем, пов'язаних з вимовою, розумінням мови та  розвитком мови загалом. Використовувались різноманітні ігри, також скоромовки, чистомовки.

Анжеліка Олександрівна Надточій на уроках музичного мистецтва в 5-х та 6-х класах говорила про часи виникнення української мови, про милозвучність , про вживання в українській мові зменшувально-пестливої форми слів. На уроці діти  заспівали пісню про рідну українську мову.

Ганна Олексіївна  Бурлака  протягом інтегрованого тижня вчила учнів 

4 – Б класу   складати сенкани, розв’язувати мовні головоломки, обчислюючи вирази і розшифровуючи слова, значення яких пояснювали самостійно і шукали у словнику, поповнюючи таким чином словниковий запас.

Діти складали хмари слів, створювали самостійно і з вчителем власні

медіапродукти, переказували, читали, висловлювали власну думку. 

Інна Володимирівна  Іващенко у 9-х класах на уроках історії України під час вивчення теми "Початок українського національного відродження в західноукраїнських землях" ознайомила з діяльністю Товариства греко-католицьких священиків, які ставили своїм основним завданням поширення серед народу брошур українською мовою. З 1837 по 1850 рр. у 

краї вийшло 43 книги, написані українською мовою. Учні оцінили діяльність перемишльських просвітителів, які в 1818 році добилися урядового дозволу на запровадження в народних школах Східної Галичини викладання українською мовою; дослідили життя Олександра Духновича, який від 30-х рр. ХІХ ст. писав поезії, складав книжки для початкової освіти. Почав свою "будительську" діяльність на Закарпатті зі збирання українських народних пісень.

Юлія Володимирівна Александрова під час вивчення з учнями 3-х класів  теми "Farm animals" знайомила з англійськими прислів'ями та приказками про свійських тварин  та  відповідниками з рідної мови.

При вивченні іноземної мови ми мимоволі порівнюємо її з рідною мовою. Але учні 4-х класів з'ясували, що існують й "хибні друзі перекладача" (False Friends). Хоча ці слова й схожі за звучанням на українські, але мають зовсім інше значення. 


На уроках літературного читання Макухи Олени Олександрівни діти ознайомились з українським письменником О.Олесем та його творами про історичне минуле. Розвивали вміння читати з розумінням, висловлювали власну думку. Доводили важливість читання. Виконували творчі завдання, складали сенкани, розв’язували задачі, пов’язані зі змістом інтегрованого тижня. 


Звіт Федорович О.В.