Тиждень технологій

12.02.24-16.02.24

В сучасних умовах технології пронизують всі форми життєдіяльності людини: навчальну, професійну, побутову, управлінську, комунікативну, мистецьку, ігрову тощо.  Хочу поділитися підсумками тижня технологій, який відбувся у нашому освітньому закладі з 12 по 16 лютого. Цей тиждень був насиченим подіями, наповненим креативністю, натхненням і новими вміннями. Метою проведення цього тижня було не лише ознайомлення з різноманітними  видами рукоділля та технологічних процесів, але й стимулювання уяви, розвиток моторики, та навчання новим технікам, які будуть корисні у майбутньому.

Тиждень Технології_звіт_Авраменко.docx
Тиждень технологій в початковій школі 2024.mp4

Завдяки активній участі вчителів та учнів, тиждень технологій виявився дуже успішним та продуктивним. 

Тиждень технологій (4).mp4
Тиждень Технології_звіт_Авраменко(2).docx
Тиждень технологій.mp4

На уроках англійської мови разом з учнями других класів виготовляли листівки до дня Святого Валентина.

У 4-А класі відбувся урок з елементами STEM. Діти виготовляли літаки з різних матеріалів та за різними технологіями, досліджували та вдосконалювали свої поробки таким чином, щоб літак здолав найбільшу відстань, робили висновки.  Під час експерименту тренувалися застосовувати ступені порівняння прикметників.


На урока літератури в 6-их класах в рамках теми повість М. Енде «Джим Ґудзик і машиніст Лукас» учні дивилися майстер-клас з виготовлення чудових паперових квітів своїми руками. Лише 10 хвилин і неймовірна краса готова. Легко, доступно, цікаво! 

Восьмикласники на уроці зарубіжної літературі під час знайомства з сонетам В. Шекспіра були зацікавлені ідеєю оригінального привітання з Днем народження. Створити таку листівку дуже легко, а приємні враження залишаться надовго. Головне, що своїми руками і від щирого серця. На уроці української мови восьмикласники подивилися відео про традиційну вишивку гладдю.  


На інтегрованому Тижні технологій учитель української мови та літератури Федорович Олена Василівна знайомила учнів   5 -х , 6-х і 7-х класів з новим ресурсом Chat GPT   і його можливостями у сфері оволодіння учнями знань з української мови і літератури . На уроці діти спілкувались зі штучним інтелектом, задаючи проблемні питання. Перекладали вірші Т. Шевченка  різними мовами. У результаті діти дійшли висновку, що нові технології, які входять у наше життя, дуже цікаві і корисні , але їх  треба використовувати правильно.


Як буде виглядати борщ з ківі чи полуницею? А що буде якщо додати фрукт дракона? А може додати кров та створити справжній “Хеловінський” борщ? За допомогою штучного інтелекту на уроці англійської мови (вчитель Шиманіца Д.В.) учні 5-х класів створювали зображення своїх варіантів борщів з екзотичними фруктами та інгредієнтами. Looks as good as it tastes? Do you want to try?


Які ж цікавинки чекали на уроці біології?

5-ті класи. Пізнаємо природу. 

Тема «ДОСЛІДЖУЄМО ОПОРУ Й РУХ ТВАРИН І РОСЛИН».

Розглянули декілька прикладів природних прототипів щодо форми та принципу руху створених людиною космічного та повітряного транспорту, а також засіб гальмування швидкості руху.

6-ті класи. Пізнаємо природу. 

Тематика проблеми №11.  «ГОРІННЯ».

Розглянули з учнями приклади використання процесу горіння в різних галузях людської діяльності.

7-мі класи. Біологія. 

Тема «ОПОРА І РУХ. ВИДИ СКЕЛЕТА».

Під час знайомства учнів з видами опори тваринного організму, звернули увагу на створений людиною екзоскелет, що виконує ідентичні функції із зовнішнім скелетом членистоногих тварин.

9-ті класи. Біологія. 

Тема «МУТАЦІЇ .ВИДИ МУТАЦІЙ. ПРИЧИНИ І НАСЛІДКИ МУТАЦІЙ». 

Ознайомились з учнями з результатами запозичення біонікою унікальних можливостей у представників тваринного світу задля створення потужних приладів та устаткувань.


До уроків всесвітньої історії учні 7-х класів підготували презентацію про святкування Дня Святого Валентина у різних країнах. Дізналися про історію цього свята (кілька версій), виготовили символи свята: червоні троянди та птахи, розповіли про їх значення. Завдання виконувались із задоволенням і викликали зацікавленість учнів. 


На уроках фізичної культури учні 6-7 класів здійснили цікаву віртуальну подорож в Китай на завод, що виготовляє спортивне обладнання та інвентар. Слово “крафт” походить з англійського “craft” та означає ремесло, майстерність. Таким чином, синонімами до слова “крафтовий” можна назвати ремісничий, рукодільний, авторський, кустарний, тощо. З таким поняттям учні 5 класів познайомились, виготовляючи інвентар для гри «РІНГО».


Спритність, координація, дрібна моторика рук життєво потрібні при виконанні будь-яких видів робіт. Для розвитку цих якостей на заняттях ЛФК вивчили комплекс із аркушем паперу. 

Звіт

Технологічна діяльність людини стала визначальною умовою подальшого розвитку суспільства і наш тиждень "Технологій" є тому свідчення.  Вплив сучасних технологій на життя людини дає підстави характеризувати сучасний етап розвитку суспільства як технологічну цивілізацію.

Ось як гарно і цікаво пройшов цей тиждень у наших першокласників. 

Люди завдяки найрізноманітнішим технологіям задовольняють побутові потреби. Якщо уважно придивитися до діяльності людей у побуті, то можна помітити, що будь-які їхні дії відбуваються у певній, наперед визначеній послідовності, яка  як результат забезпечує успішність виконуваної роботи. 

Вчитель Мальована Оксана Вікторівна на заняттях ЛФК вивчила з учнями комплекс вправ із аркушем паперу. Який безперечно сприяє  розвитку координації, дрібної  моторики рук,  життєво необхідних  при виконанні будь-якої роботи. 

Технологіі.avi

4-Б

Вчитель Коваль Дарина Леонідівна  протягом тижня досліджували разом з учнями "Ефективність інноваційних технологій під час навчального процесу"


А учні 4-А класу віртуально подорожували в минуле, і в майбутнє та зробили для себе  багато нових та цікавих відкриттів. Із задоволенням поринули у світ гаджетів, дізналися про історію виникнення компютерів та технології, які можна використовувати в шкільному житті. Довідались з  "Комп'ютерної історії" Романа Клочка про найбільший музей історії комп'ютерів та його експонати. За світлинами різних часів дослідили, як техніка змінювалась роками. Дійшли висновку, що технології змініють наше життя та роблять його комфортнішим. Були вражені, що нові технології можуть створювати й діти. Найцікавішою виявилася тема штучного інтелекту - розумна машина  робот Софія. З інтерв’ю з українським журналістом діти довідалися про можливість кохання між людиною і роботами, які здатні переживати сильні емоції.

Тиждень технологій в 4-А.mp4

Учні  4-А класу разом з вчителем  Александровою Ю.А. на уроці англійської мови,  який проводився  з елементами STEM виготовили літаки з різних матеріалів за різними технологіями, досліджували та вдосконалювали свої поробки таким чином, щоб літак здолав найбільшу відстань, робили висновки.  Під час експерименту тренувалися застосовувати ступені порівняння прикметників. 




Учні 3-Б класу разом з вчителем Щербак Г.Т. досліджували протягом тижня: Як технології впливають на наше життя.

І для того щоб створити корисну річ, нам неодмінно знадобляться знання та вміння з технік і технологій виготовлення різних виробів.

Тиждень технологій 3 - Б клас12.02.-16.02.24.mp4

Цікаво та пізнавально пройшов "Тиждень технологій" в 2-Б класі з вчителем Мазнюк Т.Ф. Учні розширили свої знання про роль технологій в нашому житті, дізналися цікавинки про технологічні процеси виготовлення багатьох звичних для нас речей . Із задоволенням відгадували ребуси та виконували інтерактивні вправи з даної теми. Створили власні креативні роботи в техніці торцювання, аплікації з елементами витинанок та оригамі.                                                              І все це робили креативно та натхненно!

І наука, і техніка, як правило, підтримують одна одну. Перший використовує другий для дослідження, тоді як другий використовує перший для вирішення проблеми. Тож тиждень "Технологій" з вчителем біології Гурською Т.В. пройшов плідно і цікаво. Учні 5-х класів розглянули декілька прикладів природних прототипів щодо форми та принципу руху створених людиною космічного та повітряного транспорту, а також засіб гальмування швидкості руху.

З учнями 6-х класів на уроках "Пізнаємо природу" розглянули  приклади використання процесу горіння в різних галузях людської діяльності.



У 7-их класах - вивчаючи тему«ОПОРА І РУХ. ВИДИ СКЕЛЕТА»  під час знайомства учнів з видами опори тваринного організму, звернули увагу на створений людиною екзоскелет, що виконує ідентичні функції із зовнішнім скелетом членистоногих тварин.



Учні 9-их класів  вивчаючи тему: "МУТАЦІЇ ВИДИ МУТАЦІЙ. ПРИЧИНИ І НАСЛІДКИ " ознайомились  з результатами запозичення біонікою унікальних можливостей у представників тваринного світу задля створення потужних приладів та устаткувань.

Наука націлена на отримання знань, тоді як технологія - це знання, що застосовуються раціонально та впорядковано для вирішення проблеми. На уроці  літератури учні  6-их класів з вчителем Пазинич Т.В.  в рамках вивчення теми повість М. Енде «Джим Ґудзик і машиніст Лукас»  опрацювали  майстер-клас з виготовлення чудових паперових квітів своїми руками. Лише 10 хвилин і неймовірна краса готова. Легко, доступно, цікаво!

Восьмикласники на уроці зарубіжної літературі під час знайомства з сонетам В. Шекспіра були зацікавлені ідеєю оригінального привітання з Днем народження. Створити таку листівку дуже легко, а приємні враження залишаться надовго. Головне, що своїми руками і від щирого серця.

На уроці української мови восьмикласники подивилися відео про традиційну вишивку гладдю. 


Технології впливають на наше життя. Інформаційні  технології відкрили нові можливості для навчання, роботи й відпочинку, надали доступ до великого обсягу інформації, сприяють виникненню сучасних способів спілкування. На уроках української мови учні 5-7 класів разом з вчителем Федорович О.В. знайомились з новим ресурсом Chat GPT  і його можливостями у сфері оволодіння учнями знань з української мови і літератури . На уроці діти спілкувались зі штучним інтелектом, задаючи проблемні питання. Перекладали вірші Т. Шевченка  різними мовами. У результаті діти дійшли висновку, що нові технології, які входять у наше життя, дуже цікаві і корисні , але їх  треба використовувати правильно.

Технології - це процес набуття практичних навичок, знань і вмінь, пов'язаних з конкретним видом ремесла, професії або галузі праці. Його ціль - підготовка людей до виконання конкретних завдань у професійній сфері, розвиток в них креативності та критичного мислення. Слово технологія походить від грецьких слів techne — мистецтво, уміння, майстерність і logos — навчання, наука. Тобто, технологія — це наука про майстерність, способи взаємодії людини, знарядь і предметів праці. Головною метою технології як науки є вдосконалення виробничих процесів, тобто зменшення часу на виготовлення виробів, поліпшення їх якості, здешевлення виробів, економія матеріалів, полегшення праці людей. 

Технології & Математика

Урок в дивовижний і яскравий світ української вишивки. Вишивка в Україні – один із найулюбленіших видів декоративно-прикладного мистецтва. Витвори прикрашені нею, – це світ краси та феєрії. Цей урок буде незвичайним, оскільки поєднує в собі декілька наукових галузей. Це і мистецтво, і технології, і навіть математика. Завдяки математичним знанням, можна зробити правильні розрахунки. На початку треба відгадати, зашифровані слова. 

Візьміть свої гаджети і за допомогою кодів виконайте завдання.

А зараз розглянемо математичну задачу.

ЗАДАЧА: Довжина деталі на кресленні, зробленому в масштабі 1:5, дорівнює 7,2 см. Яка довжина цієї деталі на другому кресленні, зробленому в масштабі 1:3? (7,2*5:3=12см).

Кожному подобається отримувати й дарувати різні сувеніри, особливо, якщо вони зроблені власними руками. Традиція дарувати дійшла до наших днів із давнини.

Видатний український просвітитель, філософ, поет Григорій Сковорода запитав: «Для чого робимо тканину, вишиваємо її різними нитками?» І сам для себе відповів: «Для радості». Слово «вишивка» походить від слова «шити». Це означає працювати голкою, різними способами закріплювати нитку на тканині. Вишивання.

Під руками народних майстринь простий шматочок домотканого полотна ставав справжнім витвором мистецтва. 

А зараз перейдемо до математичних завдань. Ви повинні розв’язати дві задачі.

Для виготовлення серветки нам потрібно:

1. 0,4 м канви (канва середня, білого кольору шириною 50 см, коштує щонайменше 48 грн). (з розрахунків потрібно витратити на канву 48*0,4=19,2 грн)

2. Нитки акрилові. (7 кольорів – по 6 грн, усього – 42 грн)

3. Голка – 1,5 грн.

4. Ножиці – 10,5 грн (якщо їх немає)

5. Наперсток – 5 грн.

6. Витрати на електроенергію не враховуємо, бо можна вишивати лише за денного світла.

Собівартість виробу – 78,2 грн.

А зараз для порівняння розв’яжемо ще одну задачу, але обчислимо вартість серветки, яку ми замовили у майстрині. 

1. Враховуємо собівартість виробу (78,2 грн)

2. Обчислюємо вартість ручної роботи з розрахунку 10 коп. 1 хрестик.

(розмір роботи 55*40 хрестиків=220грн).

Вартість роботи = 298,2 грн.

Отже, порівняно з вартістю виробів у торгівельній мережі,  наша серветка дешевше.

Технології & Географія

Усі материки відрізняються між собою розмірами, формами земної поверхні, природними умовами. Але на планеті Земля живе багато людей різних національностей. Кожний народ має свою культуру – свої звичаї, народні пісні, страви, національний одяг.

Який національний одяг в українців? (Чоловічий костюм: вишита сорочка, шаровари, пояс. Жіночий костюм: вишита сорочка, фартух (плахта, смугаста спідниця), віночок. Поверх сорочки одягали безрукавки. Жінки доповнювали свій одяг намистом, сережками).

- Чому одяг різних національностей відрізняються один від одного? (Це пов’язано з різними географічними та кліматичними особливостями конкретного району Земної кулі).

Залежно від клімату окремих географічних територій захисна функція набувала різного значення, що зумовлювало появу великої кількості видів та форм одягу, виконаних із різноманітних матеріалів, різними техніками.

Саме національний одяг можна вважати яскравою відмінною рисою одного народу від іншого. 

Географія та технології

Технології & Інформатика

Для актуалізації опорних знань та життєвого досвіду учнів використайте завдання «Філворд». 

Безумовно – дизайн це сучасне поняття, яке широко вживається у всіх сферах нашого життя. Досить модною і потрібною стала і професія «дизайнер». Щоб вироби були естетично досконалі, приваблювали нас своєю формою і вишуканістю, дизайнер має докласти чимало знань і зусиль.

Кожному, хто хоче опанувати суть дизайнерської діяльності, необхідно володіти загальними поняттями про художнє конструювання. Як практику дизайну та уміти будувати своє життя за законами краси і зручності. Тому важливо не тільки знати основні засоби художнього конструювання, а й вміти виготовляти вироби з їх допомогою. Цим ми і будемо займатися на сьогоднішньому уроці .

Технологія та інформатика

Практична робота

Кожна команда обирає одного учня, який за ноутбуком буде відтворювати завдання команд паралельно з ними у програмі Paint.

Після закінчення практичної роботи кожна група має представити свій будинок. Під час представлення свого будинка всі групи уважно слухають та аналізують роботу. Після представлення кожна група по черзі висловлює свої зауваження, поради та пропозиції до виготовленого будинка. Вислухавши точку зору кожної групи, підсумуйте роботу доповідача та запропонуйте внести корективи. 

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

ЦІКАВІ ФАКТИ

Англія

Звісно ж, День всіх закоханих святкують і в Англії. Чоловікам жінки печуть у цей день солодкий пиріг у формі серця. Також вони обмінюються солодощами у формі сердець, іграшками і, безумовно, "валентинками" з незмінним підписом "To You, with Love from Valentine" (тобі, з любов'ю від Валентина).

Та у цей день не лише люди отримують подарунки. Отримати щось смачненьке мають нагоду і домашні улюбленці: собаки, коти, коні чи навіть рибки.


Франція

Французи святкують День святого Валентина так само, як і українці. Щоправда, тут це свято проходить у більших масштабах. До цього дня власники прикрашають вітрини кафе та магазинів, а у Парижі розміщують електронне табло, на яких 14 лютого всі закохані можуть зізнатися один одному у коханні.

Найкращий подарунок, на думку французів, – це ковбаса. Та просто дарувати палицю м'ясного напівфабрикату не можна – її обов'язково потрібно нарізати у формі серця.


Корея

У Південній Кореї 14 лютого – це головне чоловіче свято у році. У той час, як в Україні здебільшого дівчата отримують подарунки від чоловіків, у цій країні все навпаки. У цей день зазвичай жінки дарують головним чином шоколад.

Через це торгові центри готуються заздалегідь і у переддень свята виставляють на прилавки різноманітні упаковки з шоколадом, який кореянки подарують своїм колегам по роботі і друзям. Для найближчих чоловіків жінки готують шоколад своїми руками.

У День святого Валентина дарують один одному валентинки, солодощі та квіти. Завдання, за допомогою лише олівця, циркуля та лінійки намалювати квітку. 

Валентинка в сервісі Canva

Творча майстерня серця

Якщо ви збираєтеся дарувати будь-який із цих звичних подарунків, подумайте двічі, заради себе та планети: Повітряні кульки: розпад триває 450 років. Соломини та поліетиленові пакети: для розкладання потрібно близько 500 років. Одноразові пластикові стаканчики (для кави): розкладання триває 400-450 років. Блискітки або дрібні прикраси: вони є мікропластиком і залишаються в навколишньому середовищі сотні років. Зрізані квіти: їх виробництво є одним із найбільш забруднюючих, оскільки багато з них імпортуються з країни походження та ростуть у теплицях, що обігріваються природним газом, вивільняючи тисячі кілограмів CO2.

Одним з варіантів покупки саме квітів може стати придбання рослин у місцевих флористів або сезонних квітів на стихійних ринках. Так, серед зими важко знайти флористів із власним виробництвом квіткових рослин на букети. Тому ще одним з варіантів екологічного користування природними ресурсами є подарунок рослини у горщику. Такий подарунок буде прикрашати дім декілька років, а не тиждень.  На щастя для вас, є кілька альтернативних варіантів, які ви можете вибрати і ви також можете вирішити назавжди перейти на екологічно чистий шоколад. 

Технології & Хімія & Біологія

«Ідеальна пара хіміків» 


1)    Прикраси, з якого матеріалу подобаються нашим дівчатам?

А) CaCO3; Б) C; В) С12Н22О11

2)    Що полюбляють пити хлопці?

А) С2Н5ОН; Б) СН3СООН; В) Н2О

3)    Яку допомогу нададуть дівчата, якщо хлопець пораниться?

А) NaHCO3; Б) І2; В) KMnO4

4)    Що використають хлопці при будівництві власного будинку?

А) CaCO3; Б) NaCl; В) SiO2;

5) Що добавить дівчина в чай для хлопця?

А) NaHCO3; Б) NaCl; В) С12Н22О11

6) Розчином з якою речовиною пригостить хлопець дівчину?

А) O2; Б) CO; В) CO2

Антрополог Хелен Фішер близько 30 років активно шукала відповіді на це питання і намагалася з'ясувати, яка природа закоханості. У результаті досліджень вона прийшла до висновку, що всі люблять, і закохані люди залежать від сукупності та взаємодії чотирьох гормонів: дофаміну, серотоніну, тестостерону й естрогену. Тобто за кожну модель поведінки відповідає той чи інший гормон.

Дофамін відповідає за наші психічні, емоційні реакції та лідерські якості. Він вважається гормоном цілеспрямованості і концентрації і виробляється в організмі в момент початку закоханості, змушуючи добиватися своєї мети, прагнути до повного володіння. За версією Фішер, якщо у людини домінує дофамін, то вона за своєю натурою є «дослідником». Тобто у відносинах буде прагнути до нових вражень. Такі люди віртуозні у своїх залицяннях і прагнуть завоювати вподобану ними людину. Відносини в даному випадку будуть розвиватися красиво і швидко, але, на жаль, також швидко прийдуть до фіналу. Справа в тому, що дофамін штовхне коханого на нові пошуки. Утримати його можна тільки чимось неординарним, постійно дивуючи і змінюючись заради нього.

Інший гормон - серотонін - це гормон щастя, допомагає людині зберігати позитивний настрій. У передній частці мозку за участю цього гормону активуються області, які відповідають за пізнавальний процес. Основна функція цього гормону-підйом настрою, який створюється в корі головного мозку. Якщо ж в організмі даної речовини недостатньо, це веде до депресії. Ті, у кого високий рівень серотоніну, є «будівельниками». У любові вони вірні, надійні партнери, хороші сім'янини, націлені на довге і щасливе життя. У всіх сферах життя у них все структуроване. Серотонін формує спокійний, стійкий тип особистості, яким притаманна постійність. Як зазначає Фішер, єдиним мінусом відносин з такими людьми може стати нудьга.

Так як, ніхто не полюбляє нудьгувати. Тож пропоную пограти, хімічні загадки їм загадати.

Загадки для глядачів

1.  У товщі земної кори вона спочиває,

Під тиском високим на поверхню фонтаном витікає.

(Нафта)

2.  З чим має взаємодіяти вода,

Щоб утворилась кислота.

(Кислотний оксид)

3.  «Живим сріблом» мене називають,

Ще у пристрої медичні заливають,

Та брати в руки категорично забороняють.

(Ртуть)

4.  Струму добрий провідник,

В світі третій мандрівник,

З букви «А» я починаюсь,

Срібно-білий я й згинаюсь.

(Алюміній)

5.  Хоч не можу я горіти,

Мене треба погасити –

Буду вам добро робити:

Хату зможу побілити,

Змурувати диво-дім –

Буде добре вам у нім.

(Вапно)

6.  У воді росте, у воді кохається.

У воду потрапляє – враз води злякається.

(Сіль)

1.    Який неметал є лісом (Бор)

2.    До складу, якого елементу входить напій  морських піратів (Хром або Бром)

3.    Який елемент завжди радий (Радій або Радон)

4.    Який елемент обертається навколо сонця (Селен)

5.    Який елемент є справжнім гігантом (Титан)

6.    Який благородний метал містить болотні водорості  (Платина)

7.    Що спільного між сажею та алмазом (Карбон)

8.    Назва якого елем та приховує у собі чарівника (Магній)

9.    Яка кислота завжди міститься в шлунку здорової людини (Хлоридна)

10. Який галоген в організмі людини захищає зуби від карієсу (Флуор)

11. Який метал забарвлює кров ссавців (Залізо)

12. Який галоген необхідний щитоподібній залозі (Йод)

13. Яка речовина нездатна горіти, але її часто доводиться гасити (Сода)

14. Без якого газу не спекти хліба (Вуглекислого)

15. Без якого хлориду страва не смакує (Натрій хлориду)

16. Яку кисле сіль додають до борошна при випіканні кондитерських виробів. (Питну соду)

Потрібно пояснити явище, записати рівняння відповідних реакцій. 

1) Вирішили якось прогулятися парком юні натрій гідроксид та хлоридна кислота. Був спекотний сонячний день, яскраві голівки квітів поникли, а листки дерев тріпотіли від спраги. Побачивши таку картину, двоє друзів вирішили допомогти рослинам: вони кинулися в обійми один до одного й зникли, а в парку миттєво ожили всі рослини: і трави, і квіти, і дерева. Чому?

А ось інша історія. 2) Він був нітроген оксид, чоловік злої вдачі, на прізвисько «лисячий хвіст». Вона була простою ніжною дівчиною, і звали її вода. Народилося у них дитя. Воно з’явилося маленьке, безбарвне. Але коли до нього потрапив фіолетовий лакмус, усі зрозуміли, що це народилася вона, дівчинка. Як же її назвали.

Третій гормон, що впливає на поведінку закоханихтестостерон. Це - чоловічий статевий гормон. У жінок він теж присутній, але в менших кількостях, ніж у чоловіків. Тестостерон відповідає за прояви пристрасної любові в період статевого дозрівання. Високий рівень тестостерону робить людей рішучими, вимогливими , прямими в судженнях і хорошими стратегам. Такий тип людей Фішер віднесла до керівників. Цим людям властива частка егоїзму у відносинах, вони будуть намагатися все контролювати і диктувати свої правила у відносинах. Це може бути як плюсом, так і мінусом, тому що в залежності від інших особливостей особистості з таких людей виходять або хороші «глави родини», або тирани.

А ось естроген - це жіночий статевий гормон, який породжує відчуття ніжності. Чоловіки також виробляють естроген, але в набагато менших кількостях. Ті, у кого переважає гормон естроген зазвичай займаються творчими професіями, вони дуже чуйні у відносинах, але часто абсолютно беззахисні. Таких людей не складно вирахувати. До них належать усі, хто любить духовне спілкування, у відносинах вони шукають спорідненість душ і часто їх переповнює бажання поговорити ....

Сама доктор Фішер з приводу своїх досліджень зазначає, що її висновки про розподіл людей по чотирьох групах ніяк не можуть бути прямим керівництвом до дії. Якщо ви закохалися, не обов'язково бігти здавати кров на гормони, адже саму магію любові ніхто не відміняв. Але все ж якщо заздалегідь знати свій «любовний тип», то можна уникнути помилок і розчарувань, або швидше знайти людину, з якою вам дійсно буде комфортно. Фактично, успіх або провал у відносинах залежить від того, наскільки домінуючі риси нашої особистості співпадають з інтересами наших партнерів.

Пропоную вам перекласти з хімічної мови на рідну деякі сталі вирази та приказки. Почнемо з дівчат. Хто з вас знає відповідь, піднімайте руку та озвучуйте свій переклад.

1)    Швидкий як меркурій.

2)    Перший день гість – Аурум, другий – Аргентум, третій – Купрум – бери сумку та їдь.

3)    Блідий, як кальцій карбонат.

4)    Щоб друга пізнати треба з ним пуд натрій хлориду з’їсти.

5)    Не все те Аурум, що блищить.

6)    Сказав правди на ламаний купрумний гріш.

7)    Плюмбовий кулак.

8)    Ферумний характер.

9)    Куй Ферум, поки гарячий.

10)    На дурняк і це-аш-три-це-о-о-аш-солодкий.

11)    Хоч у вогонь і аш-два-о, якби до свого роду.

12)    Слово Аргентум, а мовчання – Аурум.