Інформація для батьків та дітей


Інформаційна памятка (правила безбарєрності).docx

Перший український посібник із безбар’єрної комунікації «Довідник безбар’єрності» з’явився у 2021 році. Він доступно розкриває, що таке бар’єри, стереотипи, інклюзія, залучення, недискримінація, толерантність, прийняття, доступність, гендерна рівність, правила коректної мови. Посібник був створений за ініціативи першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з  інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.

Інклюзія (від англ. inclusion – включення, залучення) – процесзбільшення ступеня участі всіх громадян у соціумі. Потребу збільшення участі відчувають насамперед ті, що мають фізичні чи ментальні порушення. Він передбачає розробку і застосування таких конкретних рішень, які зможуть дозволити кожній людині рівноправно брати участь в академічному і суспільному житті. Поняття інклюзії   близьке   за   значенням    з    поняттям інтеграція та  протилежне до сегрегація. При інклюзії всі зацікавлені сторони повинні брати активну участь для отримання бажаного результату.

Безбар’єрність – не тільки про людей з інвалідністю, безбар’єрність – це про  кожного з нас.

Можливість вільно та безпечно пересуватися містом – звичайно ж, це відсутність бар’єрів. Але дивимося ширше – вільний доступ до інтернету, можливість навчатися незалежно від віку чи стану здоров’я, рівне право до працевлаштування у чоловіка і жінки чи людей старше 45 років, заняття танцями чи спортом у будь-якому віці – це все про безбар’єрність також. Мова також може бути безбар’єрною. Маркером стає те, як ми спілкуємося і ставимося до людей, котрі чимось від нас відрізняються. Слова мають не менший вплив, аніж  наші дії.

Поняття «маломобільні групи» часто плутають, вважаючи синонімом до поняття «люди з інвалідністю». Втім, це не зовсім так. Кожен з нас в певні періоди життя належить або може належати до таких людей. Уявіть, маломобільними в тій чи іншій мірі може вважатися від 30 до 50 відсотків українців.

До маломобільних груп відносяться особи, які відчувають труднощі при   самостійному пересуванні, одержанні послуг, сприйнятті необхідної інформації або при орієнтуванні у просторі. Це можуть бути люди літнього віку, особи з тимчасовими погіршеннями здоров'я (через травму чи хворобу),

вагітні жінки, діти до 7 років, люди з нестандартними розмірами тіла та інші.

Функціональні обмеження можуть бути пов'язані з фізичними особливостями людини (інвалідність, літній вік, нестандартні розміри тіла), або її тимчасовими станами (травма, стрес, вагітність).

Робити маломобільними нас можуть невдало сконструйовані простори та приміщення. Наприклад, коли особам, які пересуваються на кріслі колісному, або дітям складно спілкуватися з фахівцями за високою реєстраційною стійкою. Або коли батьки не можуть спустити дитячий візочок сходами в багатоквартирному будинку через відсутність ліфту та пандусів.

Важливим на шляху до створення безбар’єрного простору в Україні є облаштування об'єктів фізичного оточення та навколишнього середовища за принципами універсального дизайну, який враховує потреби всіх груп у суспільстві, у тому числі маломобільних.

Міжнародний досвід свідчить про те, що розбудова безбар’єрного простору – це нагальна вимога часу та потужна рушійна сила для розвитку країни. Адже безбар’єрність створює можливості для залучення до активного суспільного життя величезної кількості людей, чий потенціал раніше не використовувався повною мірою. В першу чергу це стосується маломобільних груп населення. Адже вони стикаються з бар’єрами більше за інших.

Посилання на «довідник безбарʼєрності» https://bf.in.ua/


кіберполіція 13.07.ppsx

Вектори роботи кіберполіції

Історичні маніпуляції рашистської пропаганди. Як росія краде українську історичну спадщину.pptx

Історичні маніпуляції

рашистської пропаганди.

Як росія краде

українську історичну спадщину 



Творчий конкурс Політика для початківців.pdf

Шановні учні 9–11 класів ! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 

Запрошуємо вас узяти участь у творчому конкурсі «Політика для початківців». ⠀⠀⠀⠀ 

Тема конкурсної роботи: політичне життя суспільства (один з аспектів на вибір конкурсанта, наприклад: політичні партії, політичні лідери, політичні вибори тощо).⠀⠀⠀⠀⠀

 Секції конкурсу:

 1)Презентація 

2)Інфографіка

3) Відеоролик

4) Меми .

Як взяти участь у конкурсі?

 1. Оберіть секцію. 

2. Підготуйте конкурсну роботу. 

3. Заповніть реєстраційну форму учасника і прикріпіть конкурсну роботу https://forms.gle/BGuhaETEkebxSf1e9

 4. Надішліть реєстраційну форму до 25 квітня (включно) 2023 року. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Фінал конкурсу відбудеться 3 травня 2023 року в Полтавському державному аграрному університеті. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 

Критерії оцінювання конкурсних робіт:⠀

 1. Актуальність обраної теми та глибина її розкриття. 

2. Композиційне й кольорове рішення. 

3. Оригінальність змісту і виконання.

 4.Дотримання технічних вимог: презентація – до 10 слайдів; інфографіка – розкриття теми на 1 слайді; відеоролик – до 3 хвилин; меми – до 5 зображень. 

⠀ На учасників і переможців чекають нагороди, нові знайомства й незабутні враження! 

Інформуємо Вас, що в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською старувала комунікаційна кампанія.
Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.

У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я – своє та людей поруч.
Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах:
Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program
Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program
YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program
Twitter – https://twitter.com/howareuprogram
Telegram – https://t.me/howareu_program
TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program
Viber https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3
NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» має на меті допомогти українцям знайти внутрішнє джерело сили на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості.

Розробку та впровадження Програми координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Піклування про ментальне здоров’я має стати звичною відповідальністю кожного. Але для цього необхідно створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно та донести інформацію про них до громадян. Тому просимо Вас сприяти розповсюдженню інформації про Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?» серед усіх учасників освітнього процесу.



Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Факультет обліку та податкового менеджменту

Кафедра бухгалтерського обліку та консалтингу

Запрошує ваших учнів випускних класів доєднатись до цікавої події "Hub Юного Бухгалтера", яка розпочнеться 07 квітня 2023 року у дистанційному форматі (платформа ZOOM) о 17:00


Приєднатися до зустрічі можна за посиланням:

https://us02web.zoom.us/j/89691328012?pwd=MWJBOU0zaTNQcG12K0dOVUEzNUhmdz09

Ідентифікатор конференції: 896 9132 8012

Код доступу: 399880

Це перший крок на шляху вашої фінансової грамотності

Долучайтесь, вам сподобається


Бережіть себе та своїх рідних!


Факультет туризму, бізнесу і психології Київського національного лінгвістичного університету запрошує вас на навчання. На факультеті здійснюється підготовка фахівців за спеціальностями 

053 Психологія 

073 Менеджмент

 075 Маркетинг 

242 Туризм і рекреація 

Особливістю навчання на нашому факультеті є поєднання якісної фахової підготовки за спеціальністю з вивченням двох іноземних мов (англійська мова за професійним спрямуванням та друга іноземна мова).

   Запрошення на день відкритих дверей Державного біотехнологічного університету


УВАГА!!! ДЕРЖАВНИЙ БІОТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ. 

Факультет біотехнологій запрошує випускників 11 класів, коледжів та технікумів на день відкритих дверей.                      

101 Екологія

103 Науки про землю

162 Біотехнології та біоінженерія

204 Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва

207 Водні біоресурси та аквакультура                 

Зустріч відбудеться 15 квітня 2023 року початок об 11.00  на онлайн платформі

Coogl meet за посиланням: https://meet.google.com/dyj-mkzr-zds


Агробіологічний факультет Націнального університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП, м. Київ) 6.04.2023 р. о 13-00 запрошує на День відкритих дверей в очному і дистанційному форматі, де Ви ознайомитесь з навчальним процесом спеціальностей 201 Агрономія і 203 Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство та особливостями вступної кампанії 2023 року. Адреса для очної участі: м. Київ, вул. Героїв Оборони, 13, навчальний корпус №4, кім. 40.


Покликання на онлайн участь у заході: https://nules.webex.com/nules-ru/j.php?MTID=mfaaa13508872bf536b02a5c12af1dcd7


Цьогоріч реєстрація на НМТ розпочнеться 3 квітня та триватиме до 3 травня.

Про це, - повідомили на сайті УЦОЯО.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, абітурієнт має самостійно створити персональний кабінет на сайті УЦОЯО та виконати в ньому такі дії:

Для реєстрації знадобляться такі документи:

Екосистема «МРІЯ» створена для об’єднання проектів, які розроблені у синергії Кіберполіції України та волонтерів.

Розробники та ідейні вдохновителі ідеї «МРІЯ» з Кіберполіції України, а також велика кількість небайдужих громадян перетворили проект MRIYA у сильну ініціативу протидії російським окупантам в медіа-просторі.

На сьогодні, це найбільша спільнота, яка успішно блокує та протидіє російській агресії в Інтернеті. 

 

https://mriya.social/  (офіційний сайт проєкту);

https://t.me/stoprussiachannel (основний телеграм канал, де здійснюються комунікація з підписниками, а також надання завдань для блокування);

@stopdrugbot (телеграм-бот для збору нових посилань на ворожі ресурси, а також автоматизованої взаємодії з користувачами);

https://t.me/ukraine_avanger_bot (офіційний бот для збору інформації про ворожу техніку, колаборантів, мародерів та іншу оперативну інформацію)


Для всіх охочих зареєструватися для участі в НМТ ми підготували відеоінструкцію, з якої вступники/ці дізнаються про те, на що варто зважати під час реєстрації, аби через 7 днів мати змогу сформувати в персональному кабінеті сертифікат учасника НМТ 2023 року.

Корисні посилання