14 жовтня

ДЕНЬ КОЗАЦТВА

козацькому роду нема переводу

За дніпровськими порпогами, Мали Січ козацьку сильну, За південними дорогами, Цінували волю вільну. За степами за широкими Україну свою рідну, Наші прадіди жили. Як зіницю, берегли.

14 жовтня християне святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. Це велике свято з*явлення Пресвятої Покрови. Запорозькі козаки вважали своєю покровителькою саме Святу Покрову. У Запорозькій Січі була церква Святої Покрови. 14 жовтня в Україні відзначають ще й День українського козацтва, відповідно до Указу Президента України. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави.

12 жовтня в нашому класі відбувся виховний захід, присячений цій події.

Учні прослухали інформацію про історію виникнення цього свята, ознайомилися з презентацією про відродження традицій українського козацтва. Самі діти підготували невелички повідомлення про життя козаків на острові Хортиця, про іх діяльність. З цікавістю подивилися відеороліки, прослухали українські народні пісні, присвячені темі козацтва, взяли участь в історичній вікторині. У дітей була можливість потримати в руках булаву, козацьку люльку, ляльку-мотанку, дерев*яну іграшкову зброю для маленьких дітей-козачат.

По закінченні заходу "маленькі козачата" класу, а їх у нас аж 18, отримали солодкі подарунки на честь свята