Інклюзивне навчання — система освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, врахуванні багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників. 

Жодна дитина не має відчувати себе іншою та виключеною з освітніх, культурних і соціальних процесів – це головне завдання інклюзії. 

Особа з особливими освітніми потребами – особа, яка потребує додаткової постійної чи тимчасової підтримки в освітньому процесі з метою забезпечення її права на освіту. 

Інклюзивне освітнє середовище — сукупність умов, способів і засобів для спільного навчання, виховання та розвитку здобувачів освіти з урахуванням їхніх потреб і можливостей. 

ПЕРЕВАГИ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ


Нормативно-правове забезпечення організації інклюзивної освіти для дітей з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти:

Обов’язки асистента вихователя

Асистент вихователя забезпечує особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу, бере участь у розробленні та виконанні індивідуальної програми розвитку, адаптує навчальні матеріали з урахуванням особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами.

Адаптація/модифікація освітнього процесу

Адаптація — змінює характер подання навчального матеріалу, але не змінює зміст або концептуальну складність навчального завдання. Адаптація - це зміна умов виконання завдання


Модифікація - змінюється зміст або понятійна складність завдання: дитина вивчає не те, що вивчають усі діти в групі. Використовуються при роботі з дітьми, які мають значні когнітивні порушення.

Програми і посібники для роботи з дітьми, що мають особливі освітні потреби 

Зарахування вихованців із ООП та створення інклюзивної групи


Відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти зарахування дітей з особливими освітніми потребами здійснюється наказом керівника ЗДО на підставі таких документів:

За наявності інвалідності в дитини до заяви додаються: