IKT rīku daudzveidība

Šajā emuārā mēs pastāstīsim par dažādām tiešsaistes izstrādes vidēm, lietojumprogrammām un aplikācijām, kas ar skolēniem un skolotājiem var līdzdarboties mācību procesā.

Mūsdienās jebkuram skolēnam un skolotājam ir nepieciešams pielietot dažādus IKT rīkus. Ar katru gadu internetā un dažādās atskaitēs tiek piedāvāti arvien jauni IKT rīki. Mums jāatrod visatbilstošākais rīks kāda konkrēta uzdevuma izpildei - ceram, ka mums kopā tas izdosies!

Šajā emuarā atradīsiet sev vajadzīgo rīku, lai ērtāk sagatavotos stundai vai izpildītu mājas darbu. Katru nedēļu emuāra ievietotā informācija tiek atjaunota un tiek piedāvāts iepazīties ar jaunām aplikācijām un tiešsaistes izstrādes vidēm.

LAI ATVĒRTU ATTIECĪGO TĪMEKĻA VIETNI, UZKLIKŠĶINI UZ ATTĒLA! VEIKSMI DARBĀ AR IKT RĪKIEM! ;)

pixabay.com

Attēli un video par brīvu - iespējams meklēt attēlus un video pēc kategorijas un lejupielādēt tos, izvēloties nepieciešamo izšķirtspēju. Attēli un video nav aizsargāti ar autortiesībām!

photopea.com

Alternatīvs rīks Adobe PhotoShop, GIMP, Sketch App, Adobe XD un CorelDRAW. Iespējams veidot attēlus un rediģēt jau esošus attēlus.

canva.com

Var veidot plakātus, infogrammas, banerus, grafikus, kalendārus, kartītes, domu kartes, kā arī prezentācijas.

crello.com

Tiešsaistes izstrādes vide līdzīga canva.com. Var veidot plakātus, sociālo tīklu postus, šablonus, video un prezentācijas.

adobespark.com

Ļoti ātrā un vienkāršā veidā var izveidot ielūgumus, prezentācijas, grafikas. Pieejami profesionāli šabloni.

hatchful.shopify.com

Var izveidot unikālus logo. Pieejami šabloni, kā arī lapa ģenerē dažādus logo izmērus, variācijas, piemēram, ar fonu vai bez, caurspīdīgumu utml.

note.ly

Tiešsaistes piezīmjlapiņas, fotoattēli un to-do listi (darbību saraksti). Šaja vietnē var ērti organizēt piezīmes par konkrētam tēmām un veicamajiem darbiem.

linoit.com

Dalīšanās ar piezīmēm (piezīmjlapiņām) un fotoattēliem tiešsaistē. Vienlaicīgi var veidot kādas stundas tēmas piezīmes, diskutēt par dažādām tēmām utml.

mentimeter.com

Rīku var izmantot formatīvajā vērtēšanā, diskusijās, viktorīnās, konkursos. Ideāls rīks, lai pārliecinātos, ka katrs viedoklis ņemts vērā un katrs ir iesaistīts.

sutori.com

Trīs rīki vienā: Google Slides, Docs un Sites. Var veidot prezentācijas, rakstīt esejas, veidot portfolio un demontrēt projektus. Viss savā starpā savienots un ērti izmantojams.

geogebra.org

Matemātiskā programma visiem izglītības līmeņiem. Ietver sevī ģeometriju, algebru, tabulas, grafus, statistiku un aritmētiku.

puzzle-maker.com

Var pats veidot puzles. Jāieraksta jautājumus, atbildes, un rīks pats izveidos mīklu, kur jāuzmin un jāuzraksta atbildes vai jāatrod tekstā.

learningapps.org

Var pats veidot uzdevumus pēc gatavā šablona vai ņemt gatavās izglītojošās spēles un spēlēt.

gifup.com

Rīks animāciju un avataru izveidei. Izvēlies savu vai kāda cita bildi, un sekundes laikā būs gatavas pārvērtības.

weebly.com

Var izveidot tīmekļa vietni bez HTML zināšanām. Ļoti ērts un konkurētspējīgs rīks.

coggle.it

Rīks palīdz strukturēt un sakārtot informāciju. Veido pārskatāmas kartes, kurās darbības loģiski seko viena aiz otras.

wordart.com

Birku jeb vārdu mākonis - vari ievadīt dažādus vārdus par konkrētu tēmu, programma izveidos atbilstošu attēlu, kas saturēs Tevis izvēlētos vārdus. Šo kartīti pēc tam var izdrukāt un piespraust pie sienas. Mīnuss - neatbalsta garumzīmes.

wordclouds.com

Arī birku mākonis. Šeit var izvēlēties vārdu izkārtojuma formu, krāsu piesātinājumu un daudz ko citu. Pluss - atbalsta garumzīmes, tikai jāizvēlas attiecīgais šrifts jeb fonts.

mindmup.com

Var veidot domu kartes - ļoti labs rīks, lai izpaustu savas domas par jebkuru tēmu, piemēram, nepieciešams skolēnus ievirzīt kādas tēmas dziļākā izpētē. Domu karti var uzglabāt mākonī vai dalīties ar to, kā arī izdrukāt.

app.mindmapmarker.org

Sarežģītāks rīks, ar kura palīdzību var veidot vairāku līmeņu domu kartes. Iespējams dalīties, saglabāt mākonī, ir padomāts arī par dizaina risinājumiem - krāsu daudzveidība, fons, utml.