Hobbitowa Górka

Zapraszamy do współpracy! 


Agroturystyka z przestrzenią warsztatową

W pięknej przestrzeni Gór Stołowych, z miłości do ziemi i natury powstało miejsce zwane Hobbitową Górką.  Jest to 13 ha dzikiej przyrody na obrzeżach Parku Narodowego Gór Stołowych, objęte ochroną programu Natura 2000. 

Tu, na wysokości 645 m n.p.m.  znajdziesz dzikie uroczyska, łąki kwitnące liliami i innymi rzadkimi gatunkami roślin, lasy grądowe, starodrzewy, malownicze strumyki, oczka wodne.  Wiosną kwitną w lasach dzikie drzewa owocowe.

Po łąkach biegają zające i lisy. Przy wodopoju podpatrzeć można sarny, jelenie i dziki. Już od świtu ptaki zapraszają na codziennie nowy i niepowtarzalny koncert. Z okolicznych łąk pszczoły z naszej pasieki zbierają nektar i pyłek na pyszny, ekologiczny miód.

Jest to idealne miejsce na głęboki kontakt z przyrodą niezakłócony odgłosami cywilizacji. Prawdziwa oaza dla owadów, zwierząt i ludzi.

Na Hobbitowej Górce stoi Hobbitowy Domek, z okrągłymi okienkami i turkusowymi wykończeniami. Ekologiczny okrągły dom z naturalnych materiałów gliny, słomy i drewna. Jego zielony dach porośnięty jest lawendą, rozchodnikami, kocimiętką i ostróżką. Od południowej strony, w pełnym słońcu, znajduje się wielki modrzewiowy taras, na którym można podziwiać malowniczy krajobraz, wschody i zachody słońca, a nocą spadające gwiazdy.

Miejsce sprzyja odpoczynkowi, totalnej regeneracji, odrodzeniu ciała i ducha oraz kreacji. Jest to idealne miejsce na warsztaty rozwojowe, artystyczne, plenery, małe koncerty, warsztaty muzyczne, fotograficzne i teatralne.

Hobbitowy Dom ma 26 miejsc noclegowych.

Na 3 poziomach domu jest :

Hobbitowa przestrzeń to również:

Sala Elfów sala do ćwiczeń

Jest jasną i słoneczną salą o powierzchni 100 m2 z podgrzewaną dębową podłogą oraz wielkim piecem kaflowy z duszą, gdzie ogień tańczy magicznie ku radości i ciepłocie. Genialna akustyka wzbogaca przestrzeń otwierając pole kreacji a nagłośnienie i mikser pozwala podłączyć własne źródło dźwięku, dodatkowo mówiąc przez mikrofon można poprowadzić grupę w krainę radości, medytacji, transformacji i przygody. Przez  przeszkloną ścianę południową dla oczu rozpościera się bajeczny widok na malownicze pasmo górskie, które przybiera barwy pór roku, momentów dnia i odzwierciedla stan Ducha. 

Łącznik-jadalnia 

Łącznik jest glinianą salą o niesamowitej energii i nieregularnym morficznym kształcie, podgrzewaną dębową podłogą. Od północnego-wschodu otulona jest ziemią, od południowo-zachodniej strony ma duże przeszklenie oraz w dachu ma liczne okrągłe świetliki co powoduje, że jest bardzo jasna i pięknie doświetlona. 

Spełnia w pełni rolę jadalni, gdzie smacznie jada się wspólnie siadając na wygodnych krzesłach przy kolorowych i drewnianych stołach. W jednej z części sali jest zakątek herbaciano-kawowy, gdzie o każdej porze można zrobić  sobie swój ulubiony napar, delektując się nim siadając na kanapie lub fotelu. Jest wszystko czego potrzeba zastawa, czajnik, zmywarka, kubki i do wyboru kawa, herbaty i zioła. Woda w naszych kranach jest źródlaną wodą z naszej własnej studni.

Sala ma piękną akustykę i rezydują w niej dwa pianina Berghoff i Malmisjo, dające dźwięki rozchodzące się po owalach ścian z delikatnością ptasich skrzydeł. Jest idealna na projekty muzyczne, koncerty, śpiew i wspólne rezonowanie z dźwiękami  żywej muzyki. 

Łącznik w bajeczny i magiczny sposób łączy dom z salą do ćwiczeń, strawę dla ciała i dla duszy a przede wszystkim łączy ludzi...więc dajmy się ponieść tej przygodzie zwanej spotkaniem.

Pokoje sypialne

Pokoje sypialne są bardzo urokliwe. Mają  ciekawe niepowtarzalne kształty. Z każdego roztacza się przepiękny widok na pobliskie wzgórza. Śpimy na niezwykle wygodnych i zdrowych futonach bawełnianych. Dom posiada 4 pokoi sypialnych: jeden pokój 2-osobowy dla prowadzących, jeden pokój 5-osobowy, dwa pokoje 4 osobowe. Dodatkowo jest również dostępna wspólna sala sypialna "Dormitorium" mogąca pomieścić do 11 osób.

Kuchnia 

Kuchnia jest w pełni wyposażona w naczynia kuchenne oraz sprzęty, lodówka, zmywarka, kuchenka gazowa. Dodatkowo do dyspozycji jest kuchnia na drewno.

Mały Domek pod Jesionem

Urokliwy Mały Domek, pierwsza budowla gliniano-słomiana w Gołaczowie. Powstał jako eksperymentalny domek próbny, aby wniknąć w arkana budownictwa naturalnego. Niezwykle przytulny, ciepły, z kominkiem i niepowtarzalnym klimatem. 

Agroturystyka Hobbitowa Górka

Gołaczów 19a 

57-343 Lewin Kłodzki 

tel. + 48 508 772 177

300 m od  granicy Parku Narodowego Gór Stołowych, na szlaku do Szczelińca Wielkiego.