Ресурси гендерного захисту

Захист честі, гідності й ділової репутації жінки в суспільстві відіграють головну роль у формуванні гендерної свідомості, визначенні шляхів подолання гендерної асиметрії та творенні гармонійного суспільства. Ігнорування, зневажання, використання як сексуального об'єкта, глузування, непристойність висловів, натяків нерідко українські жінки відчувають на собі.

Що робити у такому випадку? До кого звертатися? Як почувати себе більш захищеною? Саме про це у нашій підбірці інформаційних ресурсів гендерного захисту.

Офіційний сайт UN WOMEN

«ООН-Жінки» — це організація ООН, яка реалізує програми, політику та стандарти, які захищають права жінок і гарантують, що кожна жінка та дівчина реалізує свій потенціал на повну.

Контакти обласних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Міністерство соціальної політики України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах:

  • зайнятості населення та трудової міграції,

  • трудових відносин, соціального захисту, соціального обслуговування населення,

  • з питань сім'ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, а також захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну;

  • спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання насильству в сім'ї та з питань протидії торгівлі людьми;

  • центральним органом виконавчої влади, до повноважень якого належать питання усиновлення та захисту прав дітей;

  • спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань гуманітарної допомоги.

Довідник гарячих ліній з питань домашнього та сексуального насильства

Глобальний довідник NO MORE — це перший у своєму роді комплексний міжнародний довідник ресурсів про домашнє насильство та сексуальне насильство у всіх визнаних ООН країнах і територіях світу. Сайт був створений фондом NO MORE у партнерстві з Організацією Об'єднаних Націй та Світовим банком, і він має на меті служити глобальному центру інформації та ресурсів для жертв та їхніх близьких. Довідник є останнім кроком у наших зусиллях створити світ, де БІЛЬШЕ НЕ БУДЕ домашнього та сексуального насильства.

Служба підтримки з питань ґендерно-зумовленого насильства

Єдина в Україні національна і безкоштовна гаряча лінія з питань попередження ґендерно зумовленого насильства та торгівлі людьми

Український Жіночий Фонд

УЖФ трансформує підтримку жіночого/феміністичного руху. Війна в Україні змінює, але не зупиняє жіночий/феміністичний рух. Більшість наших ініціатив із розвитку руху переходять у нові формати. Саме громадські організації й ініціативні групи, партнерства, які були ефективними в мирний час, втілюють дієві рішення допомоги жінкам в умовах кризи і діють системно. УЖФ підтримує їх у відповіді на нагальні потреби. І ми щодня шукаємо і втілюємо рішення, які допоможуть пом’якшити наслідки війни в майбутньому.

Як розпізнати гендерну дискримінацію, та куди звертатися в таких випадках

Жінки та чоловіки зустрічаються з гендерною дискримінацією, але не завжди можуть розпізнати її в побуті. У Міністерстві юстиції України розповіли, що таке дискримінація за статтю та як людина може захистити свої права при потребі.

Жінки, мир та безпека

Інформаційно-методичний збірник у якому розглядається можливості врахування ґендерних факторів на основі міжнародних і національних зобов’язань щодо забезпечення ґендерної рівності та прав жінок (включаючи, але не обмежуючись ними Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (КЛДЖ), Резолюція 1325 Ради Безпеки ООН щодо жiнок, миру та безпеки і наступних резолюцій і т.д.)

В Україні запустили мобільний додаток для жертв домашнього насильства

В Україні з’явився перший мобільний додаток для захисту жінок та дітей від домашнього насильства – WhiteRibbonUA. Це така собі персональна "служба безпеки", яка містить необхідні ресурси для допомоги та, у разі небезпеки, можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам.

Права людини, жінок та дівчат з інвалідністю

Короткий посібник з питань інтерсекційного підходу до виконання Конвенцій CEDAW та CRPD в Україні

НІ насильству!

Що таке домашнє насильство і яким воно буває, які бувають види насильства, куди може звернутися постраждала особа або законний представник, яка відповідальність за вчинення домашнього насильства, нормативно-правова база.

Як захиститись від торгівців людьми?

Як захиститись від торгівців людьми? Сигнали, які свідчать про те, що ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми. Що потрібно зробити, якщо ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми або є свідком такої ситуації після перетину державного кордону? Контакти європейських країн, за якими можна звернутися за допомогою.

Допомога жінкам і дітям під час війни: список корисних ресурсів

Існує багато ініціатив, які підтримують жінок і дівчат, які постраждали від війни в Україні – від міжнародних організацій і до невеликих волонтерських акцій. У статті зібрано список деяких з них.

ГО «Дівчата»

Громадська організація, що займається просвітництвом дівчат-підліток.

EdEra

Онлайн-курси для жінок

Залишайтеся в безпеці: як працює система шелтерів в Україні

Протягом декількох місяців карантину заклик залишатися вдома лунав так часто, що перетворився на нейтральне повідомлення, частину інформаційного тла. Натомість побажання залишатися в безпеці не артикулювали окремо — вочевидь, маючи на увазі, що дім і є безпечним місцем. Звісно, це не так у багатьох випадках: якщо вдома людина зазнає домашнього насильства; якщо її переслідує влада за активістську діяльність; якщо батьки принижують через гендерну ідентичність чи сексуальну орієнтацію; якщо дім у зоні бойових дій; якщо дому взагалі немає. Усім цим людям потрібні шелтери — місця, де можна, якийсь час пожити, отримати кваліфіковану допомогу і захист. Існують різні типи шелтерів. У цьому матеріалі ми спробуємо розповісти про притулки для людей у надзвичайних ситуаціях, кому вони потрібні, та як працює система таких шелтерів в Україні.

ФІЛЬМИ, РЕКОМЕНДОВАНІ ДО ПЕРЕГЛЯДУ

1. «Північна країна» / «North Country» (2005, США, 126 хв.)

2. «Ангели із залізними щелепами» / «Iron Jawed Angels» (2004, США, 125 хв.)

3. «Стукачка» / «The Whistleblower» (2010, спільне виробництво Німеччини, Канади і США, 112 хв.)

4. «Приховані фігури» / «Hidden Figures» (2016, США, 127 хв.)

5. «Жінка в золотому» / «Woman in Gold» (2015, спільне виробництво Великобританії, США, Німеччини та Австрії, 109 хв.)

6. «Люсія де Берк» / «Lucia de B.» (2014, спільне виробництво Нідерландів і Швеції, 97 хв.)

7. «Три білборди під Еббінґом, Міссурі» / «Three Billboards Outside Ebbing, Missouri» (2017, США, 115 хв.)

8. «Чужа молитва» (2017, Україна, 96 хв.).

9. «Ерін Брокович» / «Erin Brockovich» (2000, США, 130 хв.)

10. «Побиття камінням Сорайї М.» / «The Stoning of Soraya M.» (2008, США, 96 хв.)

11. «Не без моєї доньки» / «Not Without My Daughter» (1990, США, 1990, 114 хв.).

12. «Квітка пустелі» / «Desert Flower» (2009, Німеччина, 124 хв.)

13. «Леді» / «The Lady» (2011, спільне виробництво Франції та Великобританії, 135 хв.)

14. «Посол Радянського Союзу»/ «Посол Советского Союза» (1969, СРСР, 92 хв.)

15. «Список Карли» / «La Liste de Carla» (2005, Швейцарія, 95 хв.).

16. «За сексуальною ознакою» / «On the Basis of Sex» (2018, США, 140 хв.).

17. «Прислуга» / «The Help» (2011, спільне виробництво США, Індії та ОАЕ, 127 хв).