Harfa Band

Novinky

Chystáme koncert na Kladně a připravujeme písničku Jednota.

Již proběhlé akce

15. 6. 2019 Dobrodění 2019 v Lounech,.

14. 6. 2019 Křest CD v Café v lese

23. 6. 2018 Vystoupení na akademickém festivalu A-Fest v Brně.

22. 7. 2017 Vystupujeme na festivalu Anenská noc Vidice

21. 7. 2017 Rozhovor s Harfa Bandem pro Kutnohorský deník

25. 6. 2017 Hrajeme na akademickém festivalu A-Fest v Průhonicích

20. 4. 2017 Hrajeme na druhém oblastním kole pražské Porty

19. 3. 2017 Přihlásili jsme se do soutěže Talent Country Rádia, držte nám palce!

11. 3. 2017

Postoupili jsme do oblastního kola folkového festivalu Porta 2017. Přijďte se na nás podívat 20. 4. 2017 do KD Mlejn ve Stodůlkách. Více info na http://www.porta-festival.cz/pro-soutezici/oblastni-kola/oblastni-kolo-praha.

6. 2. 2017 Začínáme nahrávat CD.

Kdo jsme

Jsme amatérská kapela s vlastní tvorbou. Podle nástrojového obsazení spadáme do žánru folk, ale rádi se prezentujeme jako punk-folkaři. Ten punk je trochu v textech, ale nejvíc je patrný v docházce na zkoušky. Rádi hrajeme po kavárnách a malých klubech, případně na soukromých akcích. Můžete si nás poslechnout na Youtube, Bandzone, případně i na Facebooku. Záznamy máme bohužel většinou na mobily, ale v únoru tento rok (2017) se pustíme do studiového nahrávání. Je tomu skutečně tak, slib splněn, nahráváme ve studiu!

Martin Feber

kytara, zpěv

Petr Dvořák

kontrabas, organizátor

Martin Hejtmánek

housle, akordeon

Milan Gren

saxofon

Petr Kočkin Kotenjatkin

zpěv

Jakub Štika

cajon

Terezka Šímová (hostující)

akordeon, viola, zpěv

Historie

Naše kapela vznikla v bytě dvou zakládajících členů (Petr D., Martin H.) někdy v roce 2012. Kapela prošla tradiční genezí, při které jsme nejdříve hráli písně převzaté od známých interpretů. Inspiroval nás Čechomor, J. Nohavica, Johnny Cash a mnoho dalších. Po čase ale zesílila touha po vlastní tvorbě a za rok došlo i na realizaci. Od roku 2014 na vystoupeních hrajeme pouze vlastní tvorbu.

Kapelou prošla řada členů. S basákem Karlem Prücknerem jsme odehráli první vystoupení v Ústí nad Labem, v té době ovšem pod jménem Božská Hudbitchka. Dále se přidala zpěvačka Ivanka Zahradníčková a v sestavě PD+MH+KP+IZ jsme odehráli vystoupení v Merendě. Kája s Ivankou Harfa Band opustili a postupně jsme získali další členy, Martina Febera a Milana Grena. Sestava se takto ustálila a naplno se pustila do autorské tvorby. Naším kapitálním úlovkem je Terezka Šímová, která prudce navýšila index krásy kapely. Kromě působené svoji krásou zaplnila prázdná místa ve frekvenčním spektru zpěvem, hrou na akordeon a na violu. Naše poslední umělecká akvizice je cajonista Jakub, který vytvořil rytmickou sekci a jsme tím pádem kompletní.