Інколи підлітки, які вчиняють правопорушення або злочин не замислюються, що вони вже певною мірою підлягають відповідальності за свої діяння. А тому, важливо знати та розуміти що неповнолітні також можуть нести відповідальність за свої протиправні дії.

Учням роз’яснено основні положення Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення в контексті відповідальності неповнолітніх за вчинені правопорушення та злочини. Повідомлено, що адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент учинення адміністративного правопорушення віку 16-ти років. Якщо неповнолітній вчинив адміністративне правопорушення, не досягши 16-річного віку, то відповідальність, згідно чинного законодавства, за ці діяння несуть батьки на підставі ст. 184 КУпАП – невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей.

Кримінальна відповідальність також настає з віку 16-ти років (загальнокримінальна), проте може наставати і з 14-ти років за вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів. До неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, судом можуть бути застосовані такі основні види покарань: штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт, позбавлення волі на певний строк.

Під час лекції діти виявили зацікавленість до порушеної проблематики й активно брали участь в її обговоренні.

На завершення модератором кіноклубу Docudays UA Наталею Левченко організовано перегляд кінострічки «Рахую дні, рахую роки», режисерки - документалістки Монне Ліндстрьом з Швеції з кіноклубу Docudays UA. Кінострічка, яка ґрунтується на документальних особистих історіях, допомогла учням усвідомити цінність гідності людини, почуття самоповаги і поваги до прав інших людей.