Батькам. Поради від лікаря


Педикульоз: що потрібно знати і як вберегтися

Педикульоз – це паразитарне захворювання шкіри, збудником якого є людська воша

Ураження вошами (педикульоз) є достатньо поширеною хворобою, особливо серед дітей молодшого шкільного віку. Потовиділення в області голови людини створює вологе середовище, яке, на жаль, є сприятливим для існування та розмноження вошей.

Головні воші – це невеликі безкрилі комахи, які живуть у волоссі людини. Вони знаходяться, переважно, у найтепліших ділянках на голові людини – наприклад, за вухами або на потилиці.

Що необхідно знати батькам?

1. Воші паразитують на людині, харчуються її кров'ю, самки відкладають 3-7 яєць-гнид на день, які приклеюються до волосся.

2. Паразит любить чисте нефарбоване волосся і здорову кров.

3. Дорослі воші живуть 27-30 днів.

4. Стрибати ці паразити не вміють, вони здатні тільки повзати.

5. Від моменту зараження до перших ознак педикульозу в дітей може пройти кілька тижнів.

6. Поширені симптоми вошей: свербіж шкіри у місцях укусів, дрібні сіро-блакитні цятки на шкірі, гниди у волоссі.

7. Якщо ви виявили у дитини воші, причина, швидше за все, полягає у тісному контакті з носієм у черзі магазину, громадському транспорті, басейнах, спортивних роздягальнях, туалетах тощо.

8. Воша може 2-3 дні чекати нового господаря на речах (подушці, гребінці, рушнику).

Чим лікувати педикульоз у дітей?

Лікування включає:

1. Механічний спосіб (використовується при незначному ураженні). Цей спосіб полягає в наступних заходах: стрижка і збривання волосся, вичісування комах і гнид густим гребінцем ( перед вичісуванням волосся миють, ополіскують 5-10 % розчином оцту).

2. Хімічний спосіб. Застосування лікарських засобів (Ніттіфор, Пара-Плюс, Хігія ,Параникс, Лавінал, Хедринг , та ін.). Нанесіть на волосся один із цих препаратів, зав’яжіть голову поліетиленовою хусткою і рушником, витримайте відповідний час, згідно з інструкцією. Після чого промийте волосся водою з шампунем і нанесіть теплий 5- 10% столовий оцет, зав’яжіть голову, витримайте ще 30 хвилин, прополощіть у проточній воді, після чого вичешіть густим гребінцем загиблих вошей та гниди.

                         Профілактика педикульозу: як уникнути повторного зараження

Воші можуть якийсь час жити на предметах користування. Тому разом з процедурою виведення доведеться зробити ще дещо.

· Оброби гребінець.Можна тим же засобом, що і волосся. Поклади в пакет всі гребінці на півгодини, потім гарненько вимий водою з милом. Добре, якщо у кожного члена сім'ї буде свій гребінець.

· Не забудь про шпильки і резинки.Їх теж бажано обробити або ж випрати з милом. Пластикові обручі та шпильки оглянь і протри вологими серветками.

· Головні убори і шарфики також треба випрати.А краще і одяг, у якому останнім часом ходила дитина, відправити у прання.

· Якщо виріб прати не можна,поклади його в морозильну камеру на ніч. Цього часу вистачить, щоб знищити паразитів.

· Пропрасуйпостільну білизну і наволочки. Або ж можна просто відправити ліжко в пральну машину. Після прання прасувати не потрібно. Воші не виживуть, навіть якщо прати на невисоких температурах.

Після відвідин потенційно небезпечних місць (табір, басейн, дитячі розважальні центри) звертай увагу на поведінку сина чи доньки, у дівчаток - перевіряй довге волосся (під резинками, у пучках).

Педикульоз – це таке саме захворювання, як і будь-яке інше. Воно не знає ні державних, ні соціальних кордонів. Це наша спільна проблема.

Як захистити себе від грипу

Збудник грипу – вірус. Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом під час кашлю, чхання, розмови, а також під час рукостискання, поцілунків, через предмети, якими користувався хворий (носова хустинка, рушник, посуд та ін.).

При перших ознаках захворювання – підвищенні температури, слабкості, ломоти в тілі, головному болю, нежитю, чханні – хворого необхідно ізолювати (в гуртожитках – у ізолятор), виділити йому окремий посуд, рушник і викликати лікаря.

Не можна переносити грип на ногах! Хворий повинен дотримуватися постільного режиму і виконувати призначення лікаря. У важких випадках людину, яка захво­ріла на грип, направляють до лікарні. Тим, хто доглядають за хворими, потрібно захищати рот і ніс марлевою пов'язкою, старанно мити руки з милом.

Приміщення, де перебуває хворий, потрібно не менше 3-4 разів на день провітрювати і обов'язково (!) щоденно робити вологе прибирання.  Посуд та предмети хворого після миття також обов'язково кип'ятити.


Обережно! Вітряна віспа!

ВІТРЯНКА У ДІТЕЙ: ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ, ЛІКУВАННЯ

 

   Чим викликана вітрянка

   Чим викликана вітрянка Вітрянка (вітряна віспа) відноситься до вірусних інфекцій, а вірус - до сімейства герпесів. Це значить, що він, як і всі інші віруси герпесу, після хвороби може зберігатися в організмі все життя.
  Пік захворюваності на вітрянку припадає на вік від 4-5 років до приблизно перших трьох класів початкової школи. Діти майже завжди переносять її легко. Виняток становлять немовлята і діти з алергіями, імунодефіцитом і іншими серйозними хворобами.
  Про вірус відомо досить багато - він передається тільки людям, тварини ним не хворіють. Після перенесеної вітрянки залишається довічний імунітет, але у перехворілих дорослих вірус може викликати оперізуючий лишай.

   Як і де можна заразитися?

   Джерелом є діти з вітрянкою в періоді інкубації або вже з висипаннями, поки вони не підсохнуть. До речі, заразними можуть бути і дорослі з оперізувальним лишаєм, тому що, по суті, це ті ж вітряночні висипання з виділенням вірусів.
Вірогідність захворіти при контакті з вітряночним хворим наближається до 100%: тобто, якщо у вашого малюка немає імунітету або щеплення від вітрянки - він, швидше за все, занедужає.
Не тільки тісний контакт може призводити до зараження вітрянкою - ця хвороба тому так і називається, що віруси розносяться по повітрю і можуть заразити навіть тих, хто живе в сусідніх квартирах або знаходиться в інших класах школи.
Вірус проникає в організм, потрапляючи в ніс або рот дитини, на слизові оболонки, як застуда, і розмножується, вже потрапляючи в шкіру і утворюючи бульбашки. В елементах висипки швидко розмножується маса вірусів, і вони розносяться в навколишнє середовище.

Прояви вітряної віспи

   Період інкубації у всіх дітей триває по-різному, але максимально він може тривати до трьох тижнів. Саме тому при вітрянці накладається карантин в класах на 21 добу - це дозволить виявити всіх до єдиного хворих на вітрянку.
  В середньому, хвороба проявляється вже через десять днів, і заразною дитина стає за два дні до висипань на тілі. За цей час малюк може відвідати масу громадських місць і заразити ще багато дітей. Заразність буде зберігатися до тих пір, поки не підсохнуть останні корки на висипах.

   Початкові ознаки захворювання схожі на застуду:
    - Слабкість з порушенням апетиту;
- Підйом температури;
- Ознаки легких вірусних проявів - сопливість і першіння в горлі.
    Цей період називають продромальним (початковим). Основні події починають розгортатися при появі висипу на тілі.
При появі висипу проявляється висока температура, в середньому до 39 ° і навіть вище. Висип на самому початку хвороби може з'явитися на будь-яких ділянках тіла, крім голови і обличчя, там підсипає вже пізніше.
    Висип має характер товчкоподібний - підсипання тривають кілька днів, і в міру появи нових елементів може знову бути стрибок температури. Висипання можуть з'явитися де завгодно, крім підошов і долонь, там бульбашки не характерні. Можуть бути елементи в порожнині рота і вони дуже болючі, а у дівчинки може обсипати статеві органи.
    Вітряночний висип дуже специфічний, тому встановити діагноз зазвичай труднощів не становить. Однак подібні з вітрянкою реакції можуть давати укуси комах і алергія - лікар необхідний!
    Вітрянки без висипань практично не буває.

      Коли можна в дитячий колектив?

   Дитину з першими ознаками вітрянки або ту, яка контактує з інфікованою ізолюють: хворіють - до моменту висихання всіх елементів висипу, контактних - на 21 добу. Приміщення, де знаходиться дитина, провітрюють і миють з дезрозчином. Після зняття карантину можна спокійно відвідувати навчальний заклад. 


Lyst-DON-inform-pro-imunizatsiyu-07.11.23.docx