FacebookInstagramYouTube

Заходи, події

В рамках сприяння розвитку педагогічної майстерності викладачів Уманського національного університету садівництва 12 березня 2024 року, уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції в УНУС, Людмилою МАШКОВСЬКОЮ,  було проведено онлайн - вебінар на тему: «Антикорупція та доброчесність».Учасники від  ВСП Городищенський фаховий коледж УНУС отримали змістовну інформацію, адже антикорупційна обізнаність серед викладачів є необхідною частиною програми із забезпечення принципів доброчесності в системі передвищої освіти. Дякуємо за роз'яснення.

https://www.udau.edu.ua/.../onlajn-vebinar-antikorupciya...

12 березня 2024 року в рамках проведення тижня загальноосвітніх та соціально - економічних дисциплін до ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС" завітала громадська організація «Центурія».

 Друг«Здравий», «УНСО» та «Фенікс» провели студентам майстер класи з військової підготовки та тактичної медицини. Студенти дізналися про заснування та діяльність організації, засвоїли правила поведінки зі зброєю, стійки зі зброєю, відпрацювання перекладання зброї,  відпрацювання руху в колоні та ін.

У рамках  вишколу з тактичної медицини зрозуміли, що таке тактичні зони та як їх розрізняти, що таке турнікет, як його правильно накладати собі та пораненому. Усвідомили першочерговість обстеження пораненого та надання йому невідкладної допомоги.

Ми дякуємо організації «Центурія», за цікаву інформацію та корисні навички, Богу та ЗСУ заможливість навчатись.

На вшанування 210-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря  8 березня 2024 року в читальному залі бібліотеки навчального закладу відбулася літературна зустріч  «Єднаймось через слово Кобзаря». Завідувач бібліотеки Уляна Яременко ознайомила студентів та викладачів з виставкою творів Великого Українця, розповіла про велич літературних творів Кобзаря. Студенти коледжу Владислав Кузнєцов (група А -21) та Діана Коваленко (група Л -21) продекламували вірші Тараса Шевченка. Дякуємо Богу та ЗСУ за можливість навчатись. 

08 березня 2024 року в рамках  заходів приурочених до Шевченкових днів заступник директора з навчально-виховної роботи, викладач, кандидат педагогічних наук Наталія Погоріла провела відкрите заняття з дисципліни Основи філософських знань.Тема заняття - Філософська думка в Україні від Руси - України до ХІХ століття. Акцент було зроблено на філософську творчість Тараса Шевченка - Великого Українця, Генія і Пророка. Мету заняття було досягнуто: студенти через призму  творчості  великого митця зрозуміли характер українського народу, віру в свободу, здібності, власні сили. Дякуємо Богу та ЗСУ за можливість навчатись! 

#єднаємось_через_слово_Кобзаря

Читає Кузнєцов Владислав "Сонце заходить, гори чорніють..." Присвячений до 210 річниці до дня народження Тараса Шевченка.

#єднаємось_через_слово_Кобзаря

Читає Кузнєцов Владислав "Сонце заходить, гори чорніють..." Присвячений до 210 річниці до дня народження Тараса Шевченка.

5 березня Голова Первинної профспілкової організації ВСП "Городищенський фаховий коледж Уманського національного університету садівництва" Людмила Залозна прийняла участь у розширеному засіданні виконавчого комітету Черкаської обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу в м. Черкаси. Захід проводився у форматі живого спілкування. Людмила Залозна поділилась враженнями від спільного навчального проекту Профспілки АПК України та Данської Профспілки 3F "Відновлення жіночого руху в Профспілці АПК", який проводився у м. Івано-Франківськ наприкінці минулого року. 

Тарасові Шевченку 210 років

#НМЦВФПО_Єднаймо_душі_словом_Кобзаря


Тарасові Шевченку 210 років

#НМЦВФПО_Єднаймо_душі_словом_Кобзаря


«Технологічні тренди 2024 року»

29 лютого 2024 року  в рамках заходів сприяння розвитку викладацької майстерності науково-педагогічних працівників Уманського національного університету садівництва відбувся онлайн-вебінар «Технологічні тренди 2024 року». Спікером була Вікторія МАНЬКОВСЬКА – доцент кафедри інформаційних технологій Уманського національного університету садівництва.

Дякуємо за цікаву та змістовну зустріч!

https://economics.udau.edu.ua/.../onlajn-vebinar...

Хлопці вдячні нашим майстриням за плетіння  маскувальних сіток!

Разом Переможемо!

Хай наші сіточки оберігають наших воїнів

20 лютого вся Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. Саме цього дня, 20 лютого 2014 року, злочинний режим Віктора Януковича дав наказ почати масові розстріли людей на Майдані. І сьогодні ми вклоняємося загиблим Героям Небесної Сотні - людям, чий патріотизм змінив хід історії України, людям, які продемонстрували світу, що українці - свободолюбива нація, яка не поступиться найважливішими для себе принципами. Сьогодні студенти і викладачі нашого коледжу взяли участь у відкритій виховній годині, на якій прослухали розповідь про події Революції Гідності, передивилися презентацію, присвячену дослідженню феномену українського Майдану. Всі учасники заходу вшанували пам'ять загиблих Героїв хвилиною мовчання. Будьмо гідні їх подвигу, бережімо Україну. Герої не вмирають! Слава Україні! Слава її Героям! 

Назавжди   залишиться молодим Андрій КОЗАЧЕНКО. Наша студентська родина та колектив ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС" запам'ятає нашого Андрія як старанного, активного, відповідального, щирого,  з активною життєвою позицією.

   Серце крається від жалю, болить душа дивлячись на твоє молоде обличчя. Ти мужній Герой, який віддав найцінніше – своє життя – для того, щоб ми  могли жити.

  Віримо, що твій героїчний подвиг назавжди залишиться в пам'яті українців. 

Щирі співчуття рідним та близьким. 

    Вічна слава тобі Герою, ти тепер з небес оберігаєш нашу Україну.

6 лютого Черкаським обласним відділенням Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України було проведено нараду. Розглянули питання спортивно- масової роботи у закладках фахової передвищої освіти Черкаської області у ІІ семестрі 2023 - 2024 навчального року. Учасниками від ВСП

"Городищенський фаховий коледж" УНУС були викладачі Олег Погорілий та Віталій Ракуль. Рухаємося далі. Дякуємо Богу та ЗСУ за можливість навчатись.

31 січня у ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС"відбулося урочисте дійство з нагоди вручення дипломів випускникам  спеціальності Садово-паркове господарство. Хвилиною мовчання  вшанували  пам’ять тих, хто кожен день віддає своє життя за нашу волю,  захищаючи Україну. Вітання зі святом та найкращі побажання випускникам висловили  директор коледжу Валерій Чепурний, завідувачка відділення Наталія Луценко та куратор групи Людмила Залозна. Пісенними дарунками вітали випускників заступник із навчально - виховної роботи Наталія Погоріла, випускниця Ковалик Анастасія та студентка коледжу Недоступ Анастасія. Зворушним  був виступ учениці школи мистецтв Кіри Бондар, твір Twenty One Pilots «Heathens», викладач Валентина Кириленко.

Вітаємо випускників зі святом! Здоров`я, терпіння, наснаги, натхнення та щастя вам! У добру путь, випускники!

Дякуємо Богу та ЗСУ за можливість провести  захід  без тривог і просто за життя!

31 січня у ВСП Городищенський фаховий коледж УНУС відбувся захист дипломних проєктів студентами спеціальності 206 Садово-паркове господарство. Кваліфікаційною комісією у складі доктора с.г. наук, професора, декана факультету лісового і садово-паркового господарства Уманського НУС Валентина ПОЛІЩУКА, викладачів спеціальних дисциплін коледжу Володимира ВЕРТИПОРОХА, Людмили ЗАЛОЗНОЇ та Владислава ТАРАНА  було відмічено якісну підготовку фахівців садово-паркового господарства. 

22 січня 1919 року увійшло до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України.

Із цієї нагоди 22 січня 2024 року відбулося покладання квітів біля пам’ятного знаку Небесній Сотні та загиблим  Воїнам АТО. Дякуємо нашим Воїнам за можливість бути в безпеці.

Слава Богу!

Слава Україні!

Слава усім захисникам України!

Нехай прийдешній Новий рік виконає головне бажання  українців - принесе нашій країні перемогу і довгоочікуваний мир .

Бажаємо, щоб кожен день був наповнений  позитивом і любов’ю, а ваша оселя — теплом та затишком. А ще міцного здоров’я, сил для подолання будь-яких труднощів



З 18 по 20 грудня у м. Івано-Франківськ відбулась  підсумкова конференція спільного українсько-данського пілотного проєкту LFA 3F-PROFAPK 2023: відновлення жіночого руху в профспілці працівників АПК України, учасником якого була Голова первинної профспілкової організації ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС" Людмила ЗАЛОЗНА. Цей проєт було створено завдяки ініціативі голови Профспілки працівників АПК України Світлани Самосуд та голови Жіночого комітету Надії Бурлаки за сприяння Об'єднаної федерації данських працівників  3F  з метою відновлення жіночого руху та актуалізації питань гендерної рівності  в Профспілці працівників АПК України. Учасниками проєкту були голови обласних та первинних профспілкових організацій зі всієї України. 

Сьогодні Святий Миколай з неймовірною помічницею завітав до коледжу. Вітав викладачів, студентів, працівників. Побажав добра, радості, світлих надій, міцного здоров’я, достатоку  і душевного тепла, а головне миру та перемоги! 

Віримо в ЗСУ! Віримо в Перемогу і дякуємо кожному захиснику! 




Волонтери - це унікальний приклад доброти, людяності та безкорисливості. Дякуємо Вам величезне, нехай усі Ваші добрі справи неодмінно будуть винагороджені. Щиро вітаємо з Днем волонтера! 




Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

 Цьогоріч ми вдруге віддаємо шану жертвам сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни. Нинішні трагічні події та чергові злочини росіян демонструють, що жива пам’ять – надзвичайно важлива.



21 листопада Україна відзначає День Гідності і Свободи. Цього дня ми віддаємо належну шану патріотизму та мужності громадян, які у листопаді 2013  - лютому 2014 рр. стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, європейського вибору України.

До проведення пам’ятних заходів долучилися викладачі та студенти ВСП «Городищенський фаховий коледж УНУС». Цього дня студенти групи АБ-21 разом з викладачем історії Наталією Галич провели виховну годину «Україна -країна нескорених!» біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. Студенти поклали квіти та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.


Шановні колеги!

Щиро і сердечно вітаю Вас з Днем працівників сільського господарства!

Бажаю всім міцного здоров’я, радості, мирного неба над головою, сил і наснаги в усіх починаннях. Хай щедра осінь обдарує вас своїми плодами, принесе в кожну родину мир і спокій, достаток і велике людське щастя. Нехай усі дні вашого життя завжди будуть ясними! Миру та перемоги!

З повагою,

Директор коледжу  Валерій ЧЕПУРНИЙ


Свято всіх студентів, яке в Україні відзначають як і в більшості країн світу — 17 листопада, також відоме як міжнародний День студентів. Дорогі студенти! Бажаємо, отримати професію, про  яку мрієте. І звичайно ж, бажаємо удачі, без якої студенту ніяк не обійтися. Перемоги та миру! 


17 листопада  у ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС " відбулася  студентська наукова конференція «Інновації в агрономії», присвячена  Дню працівників сільського господарства. З такої нагоди до коледжу завітали гості:  доктор с.-г. наук, професор кафедри плодівництва і виноградарства Уманського національного університету садівництва Яковенко Роман Володимирович та кандидат с.-г. наук, старший науковий співробітник Дослідної станції помології ім. Л.П. Симиренка інституту садівництва НААН Волошина Варвара Володимирівна.  У програмі  конференції - доповіді студентів та науковців згідно тематики. Родзинкою заходу стала виставка,  на якій було представлено композиції від академічних груп  спеціальностей Агрономія, Лісове господарство  та Садово-паркове господарство, презентовано кращі сорти яблук Мліївської та світової селекції. Відбулася дегустація сортів яблук та купажованих соків з яблук, вирощених в саду  Дослідної станції помології ім. Л.П. Симиренка.  Тези студентських доповідей  будуть презентовані у  VII Всеукраїнській студентській науковій інтернет – конференції «Інновації в садівництві», яка відбудеться 23 листопада 2023 року в Уманському НУС на кафедрі плодівництва і виноградарств.  Репортаж дійства вела кореспондентка місцевого радіо   Лариса Компанієць. Дякуємо Богу та ЗСУ за можливість навчатись!

09  листопада студенти груп А-41, Ф- 31, Б-101 разом з викладачем Ларисою Атаманенко відповідно до плану робочої програми з дисципліни «Основи менеджменту»  взяли участь у груповому профорієнтаційному заході для здобувачів  освіти молоді у Городищенському управлінні Черкаської філії Черкаського обласного центру зайнятості. Кар'єрний консультант Ірина Бабич ознайомила з програмними продуктами профорієнтації і розвитку кар'єри та залучила студентів до проходження тестування. Молодь із зацікавленістю ознайомилась і пройшла профдіагностичне тестування на сайті служби зайнятості в розділі «Вибір професії» (професійна спрямованість та визначення мотивації особистості до успіху). Студентів зацікавив сервіс «Моя професія: консультаційна мережа». Після завершення тестування кожен учасник отримав текстовий висновок з оцінкою якості, що так важливо для майбутніх молодих спеціалістів. Подяка начальнику управління Олександру Миколайовичу Краснюку та Бабич Ірині Василівні за організацію заходу та теплу атмосферу зустрічі, будемо раді і на далі долучатись до освітніх заходів центру для молоді.

Відповідно до плану гурткової роботи, викладач історії, кандидат історичних наук Наталія Галич  провела  екскурсію для студентів агрономічного відділення, які завітали до музею коледжу разом з керівником академічної групи Антоніною Зубковою. Студентам було цікаво дізнатися, що історія нашого закладу почалася з   1891 року, коли було засновано  Мошно–Городищенську  школу 1-го розряду землевласниками Мошно–Городищенського  маєтку Балашовими за ініціативи керуючого цього маєтку вченого-агронома Михайла Юхимовича Філіпченка. Школа перебувала у системі Міністерства землеробства і ставила за мету готувати умілих практичних виконавців сільського господарства і окремих його галузей. Потреба у висококласних спеціалістах була в усі часи, тому навіть в роки  Другої світової  війни німці відновили навчання.  Отож, зважаючи на сьогодення, студенти зрозуміли, що коледж пережив не одне воєнне лихоліття, вистоїть і буде продовжувати свою діяльність. 

Дякуємо Збройним Силам України, які нас захищають і дають можливість навчатися!

Коледж завжди радий зустрічати своїх випускників. Цього разу з неймовірним подарунком до нас завітав Бараненко Володимир Васильович, студент 1983- 1987 рр., навчався за спеціальністю Агроном - плодоовочевод. Володимир Васильович  подарував  стелу -  символ вічного кохання. "На одному камені вирізано два серця, що символізують одне кохання, яке ми проносимо через  все життя. Нехай це буде спогад про ті прекрасні роки навчання, які у нас були,  - говорить Володимир Васильович, - це подарунок усім закоханим серцям.  Чому в таких тонах, червоне і чорне? Бо червоне - то кохання, а чорне - то журба, як співається в українській пісні, адже кохання не може бути завжди радісним, нажаль, часто в ньому є і туга, і смуток".  Дякуємо пану Володимиру за чудовий дарунок коледжу, наші студенти спеціальності Садово-паркове господарство обов'язково спроектують комфортну зону відпочинку, яка гармонійно доповнить його.

31 жовтня студенти групи А-31, 201 спеціальності Агрономія разом з викладачами спеціальних дисциплін О. М. Мельник і В.В.Тараном відповідно до плану навчальної програми з дисциплін "Механізація с/г виробництва", " Тракторист-машиніст" відвідали ПСП "Агрофірма " Шульц", яка займається вирощуванням зернових та олійних культур та їх переробкою. 

  Студенти ознайомилися із сучасною сільськогосподарською технікою для обробітку ґрунту, догляду за культурами і збору врожаю та механізмами і обладнанням для вирощування і переробки зернових. Провідні спеціалісти провели екскурсію і демонстрацію сучасної техніки, що дало можливість студентам закріпити отримані знання на практиці. Дякуємо за співпрацю та можливість набуття практичного досвіду студентами нашого коледжу.

На виконання листа МОН про  проведення онлайн уроку із кібербезпеки, студенти коледжу взяли участь у Всеукраїнському онлайн уроці з кібербезпеки. Мета уроку - пояснити виклики, які стоять перед українцями, на прикладі кібератак проти росії та сформувати компетенції кібергігієни. Під час уроку студенти побачили, як атакують хакери, зокрема і російські, та  яким чином вони можуть використати молодь для досягнення своїх цілей, намагалися зрозуміти, як захистити себе і своїх близьких від кіберзагроз

Відповідно до плану навчально - виховної роботи та до дня визволення України від нацистських загарбників в коледжі викладачами Віталієм Ракулем та Олегом Погорілим було проведено змагання з волейболу. Збірна команди агрономів та бакалаврів поступилася збірній команді лісників та зелених з рахунком 2:1. Дякуємо Богу та ЗСУ за можливість навчатись.

27 жовтня у ВСП Городищенський фаховий коледж УНУС відбулося відкриття  кабінету Безпеки життєдіяльності та охорони праці  для студентів. 

Захід розпочався з виступів заступника директора по  навчально- виховній роботі Наталії Погорілої та завідувача кабінету Антоніни Зубкової.  Викладач Захисту Вітчизни Ілля Войтович презентував навчальний відеофільм із БЖД та ознайомив студентів із навчальними місцями, на яких представниками РТМО, ТЦК було проведено майстер клас для студентів. Важливим був виступ Руслана Зінченка головного інспектора ВЗНС Черкаського РУ ГУ ДСНС України в Черкаській області про техногенну та пожежну безпеку, цивільний захист і діяльність аварійно-рятувальних служб.

Отже, відтепер:


●молодь матиме унікальну можливість більш детально познайомитися із професією рятувальника, дізнатися про всі аспекти небезпеки їх роботи;


●за допомогою наочних матеріалів, презентацій та практичних відпрацювань, студенти зможуть вивчати правила безпеки життєдіяльності;


●правильно діяти у тій чи іншій надзвичайній ситуації, при виявленні підозрілих та вибухонебезпечних предметів, також наданню першої домедичної допомоги;


●на сьогодні такі тематичні кабінети мають вкрай важливе значення, адже це запорука успішного та безпечного майбутнього країни. Дякуємо Богу та ЗСУ за можливість навчатись  💛💙.

Відповідно до плану навчально-виховної роботи та навчальної програми дисципліни "Захист України"  викладачем коледжу Іллею Войтовичем разом з преставниками   Першого відділу Черкаського РТЦК та СП  був проведений майстер-клас зі збирання та розбирання військової зброї-АК-74 .Також студентів ознайомили зі  зразками наступальних РГД -5, оборонних Ф -1 ручних гранат, які мають військове призначення та використовуються для знищення живої сили противника. Було представлено види військової амуніції, яка служить гарантією життя та  безпеки в умовах виконання військових завдань.Сьогодні патріотичне виховання молоді є пріоритетним напрямом в перемозі над ворогом.  Дякуємо підполковнику Вадиму Тесленку,  начальнику Першого відділу Черкаського РТЦК та СП у сприянні організації заходу. Дякуємо Богу та ЗСУ за можливість навчатись.

15 жовтня в рамках заохочення і формування у студентів спеціальності Садово-паркове господарство естетичного смаку  відбулась екскурсійна поїздка до Києва в парк «Співоче поле» на виставку хризантем «Магічний сад». Студенти з великим задоволенням ознайомились і сфотографувались  з казковими героями, квітковими композиціями, масштабними інсталяціями та яскравими фотозонами. Головними героями проекту стали добрі та злі персонажі легенди про міфічних створінь, що оберігають флору та фауну на Землі. Кожна фігура та фотозона оздоблена хризантемами і іншими квітами. Також студенти прогулялись набережною Дніпра, відвідали скляний міст  і помилувались краєвидами величного Києва. Виховним заходом стало відвідування пам’ятного місця «ДІТИ», де транслюються фото дітей, які загинули під час війни з росією. Студенти вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Дякуємо ЗСУ за наш захист та можливість відвідувати екскурсії.

Сьогодні у коледжі відбувся захід, присвячений подіям  війни в Україні. До коледжу завітав Олексій Гончарук, офіцер ЗСУ, старший лейтенант,  військовий режисер, автор 18 документальних фільмів про російсько-українську війну, спортивний журналіст і письменник, автор 5 книг про спорт, голова прес-служби і комісії з розвитку пляжного самбо Національної федерації самбо України. Олексій Гончарук розповів про те, що документальні фільми, які він знімає, це розповіді про героїчну боротьбу побратимів, яку вони ведуть проти російського агресора. Потім відбулася прем'єра фільму "Розвідка боєм". Це захоплююча, сповнена почуття героїзму та  болю розповідь про роботу українських розвідників. Також студенти та всі присутні мали нагоду взяти участь в майстер класі по самбо, який провели представники федерації самбо України. Дякуємо  викладачу дисципліни Захист України Войтовичу Іллі Олександровичу за організацію зустрічі. Богу та ЗСУ за можливість навчатись .

Відповідно до листа МОН України "Про участь у благодійній акції" 6 жовтня  у коледжі заступником директора із навчально-виховної роботи Наталією Погорілою разом з керівниками академічних груп та студентами  було проведено благодійну акцію "Смілива гривня" ініційовану Національним банком України. Мета акції - зібрати кошти на допомогу збройним силам України та дати можливість українцям зробити свій внесок у перемогу, адже навіть найменша пожертва є важливою для наближеня нашої перемоги в боротьбі з ворогом за незалежність і цілісність України. Цьогоріч спільними зусиллями назбирали 14 тисяч 679 гривень, але це ще не все, акція триватиме до 30 листопада. Дякуємо Богу та нашим Воїнам 💛💙 за можливість бути в безпеці! Слава Україні, Героям Слава!

Шановні колеги, Кожного року, починаючи з 2017,  Україна святкує День професійних спілок! Це свято відзначають на знак визнання важливої ролі профспілкових організацій у захисті соціально-економічних прав та інтересів людини праці та формуванні громадянського суспільства. Вітаю всіх учасників і представників профспілкового руху в Україні. Голову Федерації профспілок Черкаської області Шевченка Петра Васильовича, Голову профспілки АПК Горолач Марину Володимирівну, членів профспілкового комітету ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС", студентську профспілкову молодь та всіх членів профспілки. Бажаю успіхів у сфері відстоювання прав і свобод трудових колективів. Зичу міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, розуміння і поваги колег, затишку і добробуту у родинах. 

З Днем професійних спілок України!

3 жовтня 2023 року у м. Київ відбувся ІІ Всеукраїнський молодіжний форум «Профспілкова молодь: твори своє майбутнє» сьогодні. Представниками від Черкащини були студенти ВСП «Городищенський фаховий коледж УНУС» голова профкому коледжу Швець Олександра і голова студради Русин Олександр. Учасники форуму обговорили основні виклики, які стоять перед молодими працівниками та студентською молоддю в умовах повномасштабної війни, і з метою розробки першочергових векторів подальшої роботи. Відкриваючи роботу форуму, голова Молодіжної ради ФПУ Іванна Храпко наголосила, що пишається кожним членом ради, кожним молодим працівником, який залишився в Україні, та продовжує тут працювати, а також вдячна усім колегами, які на фронті захищають Україну й усіх нас. До відкриття форуму долучилися Естер Лінч, генеральний секретар Європейської конфедерації Профспілок, місія якої зараз перебуває із робочим візитом у Києві; Антон Лєпік, виконавчий секретар Панєвропейської регіональної ради та голова ФПУ Григорій Осовий. Під час роботи форуму також підіймалися актуальні й важливі теми для молодих людей нашої країни. Серед них – виклики і перспективи молоді в умовах війни, погляд профспілкової молоді на адаптацію та модернізацію профруху в Україні в рамках євроінтеграції, трудове законодавства в умовах дії воєнного стану тощо.  

ІІ Всеукраїнський молодіжний форум «Профспілкова молодь: твори своє майбутнє» організовано Федерацією профспілок України спільно з Молодіжно радою ФПУ за сприяння Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

Під час війни все залежить від нас, від кожного українця. Люди готові віддати свій час та сили, аби зробити щось корисне.

Ніколи не залишались осторонь і працівники ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС".Так, за ініціативи директора коледжу Валерія Чепурного з початку війни плели сітки в осередку  волонтерського центру, тепер перемістилися в стіни рідного коледжу прямо в укриття. Майтер клас із плетіння  сіток для студентів провела волонтер Юлія Тиховід. Щоденна праця на перемогу продовжується. Слава Україні!

У ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС" відбувся виховний захід, присвячений Дню захисників і захисниць України. До коледжу завітав Олександр Марченко з патріотичною програмою "Дорога життя". Пісенна творчість митця присвячена Україні,  військовій тематиці та коханню. Колишній випускник коледжу 

ще раз довів, що  кризові періоди допомагає проживати музика,  яка підтримує дух, так життєво необхідний молоді. 

P.S. Користуючись нагодою, нагородили студентів - переможців в особистій першості в Малих олімпійських іграх, що відбулися в коледжі минулого четверга.   Дякуємо Богу та ЗСУ за можливість навчатись!

Під час проведення тижня циклової комісії спеціальностей "Лісове господарство" та "Садово-паркове господарство" було заплановано та проведено навчальну екскурсію студентів спеціальності 205 "Лісове господарство" ВСП "Городищенський  фаховий коледж УНУС" до Філії "Смілянське лісове господарство" ДП "Ліси України" Смілянське лісництво. Викладачі спеціальних дисциплин Антоніна Зубкова, Лариса Трусова, Світлана Безверха, Лариса Атаманенко, Віктор Завгородній та студенти груп Л-21, Л-101 та Л-201почерпнули багато корисної інформації. Лісничий Олексій Островський провів екскурсію в розсадник декоративних культур та ознайомив з технологією вирощування саджанців. Майстер лісопункту Махно Владислав детально розповів про роботу нижнього складу підприємства. Юрій Сегеда розповів про щоденні справи Філії і лісництв та наголосив про важливість обраної професії.

Проходження навчальних та виробничих практик на базі лісогосподарських підприємств дають можливість  закріпити  свої теоретичні знання практичними навичками  та навчатися у фахівців із багаторічним досвідом.

З нагоди Дня працівників освіти та 132-річниці  від дня заснування  ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС" - одного з найстаріших навчальних закладів України, відбувся урочистий  захід. Хвилиною мовчання  вшанували  пам’ять тих, хто кожен день віддає своє життя за нашу волю,  захищаючи Україну. Вітальною програмою та патріотичними піснями розпочали захід студенти та викладачі коледжу. До теплих привітань   також приєдналися педагоги та вихованці  Дитячої школи мистецтв ім.С.С.Гулака Артемовського.  Ансамбль духових та ударних інструментів, ансамбль  гітаристів та хореографічний колектив «Дезері» продемонстрували надзвичайні здібності! Багато  добрих, чудових слів привітань та подяки  працівники коледжу  почули в цей день! Вітання зі святом та найкращі побажання колегам висловили також директор коледжу Валерій Чепурний, його заступниця Наталія Погоріла та  завідувачка відділення Наталія Луценко. Також було відзначено грамотами за сумлінну працю викладачів та працівників коледжу.

Дякуємо директору Ірині Лутай та колегам зі школи мистецтв за подаровані незабутні позитивні емоції.

 Вітаємо весь колектив, всіх причетних зі святом! Здоров`я, терпіння, наснаги, натхнення та щастя всім нам! Дякуємо Богу та ЗСУ за можливість провести  захід  без тривог і просто за життя!

В рамках навчально- виховної роботи цьогоріч Малі олімпійські ігри - (загальноколеджівський захід) були присвячені Дню працівника освіти. Студенти разом з викладачами  брали участь у восьми видах спортивних  змагань. Розпочали дійство  привітальним словом від директора коледжу Валерія Чепурного. Захід  організований і проведений викладачами Олегом Погорілим та Віталієм Ракулем.Переможці у командних змаганнях: 1 місце - команда агрономів, 2 місце - команда лісників, 3 місце - збірна команда студентів коледжу.  Були переможці і в особистій першості. Перемогти прагнули всі. Та головним для учасників змагань і вболівальників були  незабутні емоції, дружнє спілкування і, звісно, позитивна атмосфера, яка так необхідна молоді в реаліях сьогодення. Команди-переможці нагороджен грамотами та солодкими призами. Дякуємо Богу та ЗСУ за можливість навчатись.

У Всесвітній День миру студенти спеціальності Садово-паркове господарство ВСП «Городищенський фаховий коледж» УНУС під керівництвом викладача спеціальних дисциплін Залозної Людмили Володимирівни  провели відкритий захід, студентський батл по виготовленню флористичних композицій між студентами груп З-21 і З-31. Студенти продемонстрували свої вміння і навички, хоча вивчення дисципліни «Фітодизайн» ще попереду, але бажання творити красу допомогло втілити в квітах свої фантазії. Група З-21 назвала композицію «Бджілка-трудівниця», що символізує роботящий український народ, а квіти підібрали у вигляді Прапора України, для підняття патріотичного духу студентської молоді. Інша команда групи З-31 взяла за основу композиції червону свічу, що символізує біль і смуток народу України за полеглими воїнами і мирними жителями під час війни в нашій країні, композиція зроблена у формі віночка, він показує єдність народу у боротьбі з ворогом. Поки команди робили свої композиції  Людмила Володимирівна провела вікторину на знання квітів між присутніми на заході студентами і ознайомила присутніх з Квітами України. Батл оцінювало незалежне журі у складі завідуючої відділення Луценко Наталії Анатоліївни і викладачів коледжу Тарана Владислава Валерійовича і Бурлаки Володимира Сергійовича. У напруженій боротьбі за смачний солодкий приз, перемогли мир і дружба, торт скуштували разом. Дякуємо ЗСУ за можливість навчатись. СЛАВА УКРАЇНІ!

ВСП "Городищенський  фаховий коледж УНУС" в процесі здійснення навчально-виховної роботи постійно співпрацює з лісництвами області.  Продовжуючи проведення заходів тижня циклової комісії,  20 вересня 2023 р. студенти спеціальності  205  "Лісове господарство"  із викладачами спеціальних дисциплин Антоніною Зубковою, Ларисою Трусовою, Оленою Швидкою, Світланою Безверхою відвідали Філію Смілянське лісове господарство" ДП " Ліси України" Городищенське  лісництво.  Студенти та викладачі ознайомилися з пожежним інвентарем лісництва, засобами механізації, відвідали лісовий розсадник та оглянули територію . Помічник лісничого Олександр Вікторович Харченко розповів студентам про вирощування садивного матеріалу в лісовому розсаднику та схеми змішування порід. Студенти отримали багато інформації для майбутньої професії. Адміністрація та колектив коледжу дякують за постійну підтримку та співпрацю у навчанні майбутніх фахівців галузі директору філії Сегеді Юрію Юрійовичу, лісничому Городишенського лісництва Ракітіну Анатолію  Анатолійовичу та помічнику лісничого Олександру Вікторовичу Харченку.

Вже стало доброю традицією  у ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС" у вересні, коли всіх лісівників України вітають з професійним святом,  проводити тиждень спеціальностей "Лісове господарство" та "Садово-паркове  господарство".

Цього року на виховну годину голова циклової комісії Завгородній Віктор Петрович запросив помічника  лісничого Філії "Смілянське лісове господарство" ДП "Ліси України" Будянське лісництво Миколенка Олександра Валерійовича,  випускника ВСП "Городищенський фаховий коледж" 2008 року. Гість розповів студентам про майбутню професію, сучасний підхід до господарювання та із задоволенням відповів на всі запитання студентів. Такий формат зустрічі був цікавим і пізнавальним. Студенти привітали Олександра Валерійовича з професійним святом і подарували йому прапор України, з побажанням успіхів у роботі та мирного неба!!!

Сьогодні у коледжі відбулася зустріч з переможцем Всеукраїнського  літературного конкурсу імені Петра Гулака-Артемовського Іваном Чорнозубом, присвячена презентації нової збірки гуморесок і байок  "Кому що ...." Зустріч пройшла в теплій,  щирій, невимушеній атмосфері. З вітальним словом до гостей звернулися директор коледжу Валерій Чепурний, заступник директора Наталія Погоріла, директор краєзнавчого музею Алла Сухорученко, викладач коледжу, поетеса Лариса Атаманенко, поет Анатолій Семененко та інші гості.

Особливо гостей порадували студенти коледжу та вихованці Дитячої школи мистецтв ім. С.С. Гулака Артемовського, які по дитячому щиро декламували гуморески. 

   Якщо слово — це зброя, то гумор — це щит. Щит, який допомагає захистити себе від стресу та зриву, який боронить психіку та дозволяє вистояти серед жахів війни та інформаційного тиску. Українцям не весело, проте вони сміються. Сміються над окупантами, і цей сміх діє як гостра, безжальна зброя, яка наближає нашу Перемогу. Слава Україні! Героям Слава!

06.09.2023 м. Київ.  Участь у обговоренні результатів реалізації у 2023 році Пілотного проєкту щодо вивчення (моніторингу) якості освіти  у закладах фахової передвищої освіти. 

   Захід організовано Державною службою якості освіти України на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України! Дякуємо за співпрацю!

Сьогодні наша коледжівська родина поповнилася першокурсниками. Цей день запам'ятається для батьків, викладачів і студентів, адже перший дзвінок розпочався і урочисто і незвичайно, бо в небо полетіла пара голубів під вигуки дітей "Хай буде мир". Лунали вірші, привітання, пісні, але основою стала традиційна посвята в першокурсники. Бажаємо студентам  натхненного навчання, віри в краще, нових звершень та позитивних емоцій!

Крокуймо всі у світ навчання з радістю, миром, бажанням вчитися і сіяти зернини знань.

У Городищенському фаховому коледжі – випускний 2023!


Урочисте вручення дипломів  –  особлива хвилююча подія, на яку чекають викладачі, студенти та їх батьки.  Для випускників - майбутніх спеціалістів  – це початок  нового життя, професійної зрілості та незалежності, для викладачів – сподівання на те, що їхні вихованці займуть свою нішу в обраній професії і будуть майстрами своєї справи.

30 червня відбулося урочисте дійство з нагоди вручення дипломів випускникам ВСП Городищенський фаховий коледж УНУС.

Зі святом цьогорічних випускників привітали директор коледжу Валерій ЧЕПУРНИЙ, голови кваліфікаційних комісій  з  Уманського національного університету садівництва, заступник директора по навчально-виховній роботі Наталія ПОГОРІЛА, завідувач відділення Наталія ЛУЦЕНКО, від кураторів груп Віктор ЗАВГОРОДНІЙ, батьки. Пісенними дарунками вітали всіх присутніх студентки коледжу   Старова Альбіна, Артеменко Лілія, Ковалик Анастасія та Недоступ Анастасія. Надзвичайно зворушливо заспівала викладач економічних дисциплін Вікторія Гаращенко. Чарівним був вальс у виконанні танцювального студентського колективу "Мікс денс".

Дипломи фахового молодшого бакалавра та молодшого спеціаліста отримали 68 випускників спеціальностей  Агрономія; Лісове господарство; Фінанси, банківська справа та страхування; Облік та оподаткування.

Незважаючи на усі перешкоди, випускники продемонстрували, що є справжніми українцями, незламними і сильними, адже оволодіти знаннями їм не завадили ні COVID, ні дистанційне навчання, ні найстрашніше випробування  – війна в нашій країні.

Вони - приклад нашої молоді, що може досягти успіху навіть у найскладніші часи. Вони точно зможуть досягати поставлених цілей, незважаючи на перешкоди.

Упевнені, що ваші дипломи стануть надійним стартом для успішної кар’єри, а усі мрії здійсняться під мирним небом України.

У добру путь, випускники! Все буде Україна!

30 червня у ВСП "Городищенський фаховий коледж Уманського НУС"  - день проведення комплексних кваліфікаційних екзаменів.  Хвилиною мовчання за загиблими Героями та мирними жителями України розпочалися комплексні кваліфікаційні екзамени, які успішно склали студенти  спеціальностей 201 Агрономія, 205 Лісове господарство, 072 Фінанси, банківська справа та страхування ( денної форми навчання) та 071Облік і оподаткування (заочної форми навчання). Голови кваліфікаційних комісій  з  Уманського національного університету садівництва В.В.Заморський, С.Ю.Соколюк, Р.В.Яковенко, І.В.Козаченко та Л.В.Барабаш відмітили належну підготовку студентів, оцінили їхні знання та привітали  з успішним завершенням навчання. Дякуємо ЗСУ 💛💙 та Богу за можливість бути в безпеці! Вітаємо наших студентів!!!

Земля з давніх давен була основним багатством людини. Садово-паркове господарство - особлива специфічна форма господарювання, пов’язана із вирощуванням особливих   рослин, де земля - головний засіб виробництва. Людина вклонялась землі, а точніше - грунту давно. Його ототожнювали з живим організмом. Земля здатна родити, тобто володіє родючістю, забезпечує рослини поживними речовинами і водою. Але, щоб грунт виконував свою функцію, його необхідно знати, вміти підтримувати і безперервно підвищувати родючість. 

Протягом  2022-2023   навчального  року  необхідні  знання  і  вміння   

по  багатоплановому  функціонуванню  грунту отримували  студенти   групи   З-21  Городищенського   коледжу  під   керівництвом  викладача  коледжу

Коваленка Сергія  Васильовича.  

 Результати   підсумкової індиівідуальної  роботи  кожного  студента  по  знаннях  грунту - як особливому  природно-історичному тілу природи, яке мае своє походження, будову та властивості  були  проведені  на  території   коледжу  28 червня 2023 року.Отже, мету навчальної практики досягнуто, відбулося поглиблення і закріплення теоретичних знань  практичними навичками.

28 червня в Україні відзначають велике державне свято – День Конституції. Любов до своєї Батьківщини та патріотизм живе в серці кожного українця. Свою  любов до України студенти коледжу в цей день виражали у   патріотичних  піснях. 

Дякуємо нашим воїнам 💛💙 за можливість бути в безпеці, хай вас береже Господь! Віримо в ЗСУ та найшвидшу перемогу!

Навчальна практика з проектування галузі є завершальним етапом підготовки молодших фахових бакалаврів спеціальності Агрономія. Вона є логічним продовженням та узагальненням набутих студентами знань з усіх навчальних дисциплін фахової і професійної підготовки, зокрема, технології виробництва продукції рослинництва, агрохімії, захисту рослин, механізації, організації виробництва діяльності аграрних формувань, підприємництва, маркетингу, обліку. Застосування у майбутній роботі одержаних знань забезпечить результативність діяльності, а чітке планування і розрахунок, врахування усіх чинників буде запорукою і гарантованою складовою ефективності діяльності. Але набуті знання необхідно постійно поповнювати новою інформацією про інновації в галузі, а саме: нові прогресивні технології вирощування, сортову складову (районовані, перспективні сорти), засоби захисту, догляду за посівами; механізація процесів тощо. Яскравим моментом, який вкотре засвідчив тісний зв'язок виробництва з науковою складовою, є тісна співпраця з передовими прогресивними сільськогосподарськими формуваннями, зокрема ТОВ «НВФ «Урожай», яке є лідером сільського господарства України в галузі рослинництва. 

Так, студенти мали нагоду долучитися до заходу, який проводився на польових дослідних ділянках ТОВ «НВФ «Урожай» 16 червня 2023р. за участі представників провідних товаровиробників у галузі рослинництва (посівний матеріал зернових, технічних культур; засобів захисту; впровадження нових прогресивних технологій) ТОВ «ЗААТБАУ ПРОБСТОРФЕР Україна», Limagrain Europe, Bayer, ТОВ «ДСВ-Україна», DEKALB, Syngenta та інших. Інформація була актуальною, корисною (головне, наочною!) та цікавою. Захід організований на високому професійному рівні. 

Найкращим мотиватором для фахового розвитку  студентів і надзвичайного почуття гордості для викладачів (директор Валерій ЧЕПУРНИЙ, викладачі Тетяна КАРПЕНКО, Віктор ЗАВГОРОДНІЙ, Тетяна ЗАВГОРОДНЯ, Уляна ЯРЕМЕНКО, Владислав ТАРАН) було бачити серед доповідачів і нашого випускника Сергія МУСАТЕНКА. 

І, хай там що, хай війна, повітряна тривога, ракети над полем, ми маємо тверду позицію: МИ_ НАЦІЯ НЕСКОРЕНИХ І ВІЛЬНИХ; МИ_БУДЕМО СІЯТИ ДОБРО І ПЕРЕМОГА НАМ НАГОРОДА!

16.06.2023.                         

 Тетяна КАРПЕНКО, викладач.

16 червня 2023 року студенти та викладачі ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС" спеціальності "Агрономія" відвідали один із заходів для агрономів, який був присвячений озимим зерновим культурам та ріпаку, що відбувся на базі R&D відділу центрального хабу МХП, що базується в МХП Урожай.

Разом з досвідченими аграріями здобувачі освіти  ознайомилися з лінійкою сортів пшениці озимої, гібридами ріпаку озимого, різними системами захисту соняшнику від бур’янів, різноманітними дослідженнями на кукурудзі.

Участь студентів у таких заходах є чудовою нагодою почути з перших вуст про щоденну клопітку та нелегку працю аграріїв. Надзвичайно приємно, що і серед гостей заходу є випускники нашого коледжу минулих років.

Адміністрація та колектив ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС" щиро вдячні МХП "Урожай" за сприяння в навчанні підростаючого покоління працівників аграрної сфери.

13 червня відбулася зустріч з письменницею, волонтеркою Людмилою Охріменко, яка ознайомила гостей зі своєю творчістю, представила до уваги свої книжки про війну. Зокрема детально зупинилась на 

романі "Оскар", який названо найкращим романом на воєнну тематику членами журі міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова 2021 року".  Дякуємо за дуже насичену, цікаву, наповнену емоціями зустріч.Віримо в ЗСУ та найшвидшу перемогу! Все буде Україна!

Збір гербарію з дисципліни «Ботаніка» є обов'язковим елементом закріплення теоретичних знань на практиці.

Студенти групи А-21 разом з керівником  Антоніною ЗУБКОВОЮ зібрали понад 40 видів рослин притаманних нашій місцевості.

Здобувачі освіти ознайомилися з методикою морфологічного аналізу рослин на живому рослинному матеріалі та правилами оформлення гербарію. Дякуємо ЗСУ та Богу за можливість навчатись!

01.06.2023 року студенти спеціальності 206 ,, Садово-паркове господарство,, відвідали  приватне домогосподарство  Оксани Шевченко з міста Городище з метою ознайомлення з різними сортами квітково-декоративних і садових рослин.

Викладачі коледжу Залозна Л.В. , Трусова Л.В. та Бурлака В.С. разом з студентами коледжу були приємно вражені красою колекції великого розмаїття видів та сортів квіткових рослин:  ірисів, лілійників , еремурусів, півонії та рідкісних декоративних культур. Студенти мали змогу побачити досить рідкісні та цінні сорти ірисів, дізналися про   способи розмноження, особливості підживлення та догляду цієї прекрасної ароматної рослини. Господиня Оксана Василівна цікаво розповіла про інші свої захоплення дивовижним світом рослин, зокрема про прекрасний сад черешень, груш, персиків, слив; різноманіття сучасних сортів: малини, ожини, смородини чорної  та порічки. Показала в розсаднику  особливості вирощування фундука на підщепі медвежого горіха. Все облаштування приватної території було пронизано великою любов'ю до зеленого світу та кропіткою працею . Загалом, у  студентів залишилися приємні враження від цікавої екскурсії, що значно підвищує рівень професійної підготовки та ерудованість майбутніх фахівців,  спеціалістів садово-паркового господарства.

Навчальні екскурсії на підприємства - невід'ємна частина студентського життя у ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС". Адже це чудова можливість поспілкуватися з працівниками галузі на виробництві та почути з перших вуст про щоденні справи працівників.

Відвідавши Філію "Смілянське лісове господарство" ДП "Ліси України" Будянське лісництво студенти та викладачі Завгородній В.П., Зубкова А.П., Яременко У.М., Завгородня Т.І. спеціальності "Лісове господарство" ознайомилися з процесом вирощування дуба звичайного у касетах ЗКС, пожежним інвентарем лісництва, оглянули приміщення насіннесховища та засоби механізації. 

Помічник лісничого Миколенко Олександр Валерійович, випускник ВСП "Городищенський фаховий коледж" 2008 року, розповів студентам про проведення вибіркових санітарних рубок, схеми вирощування лісових культур, види лісових пожеж й способи боротьби з ними та багато корисної інформації для майбутніх лісників.

Майстер лісорозсадника Харченко Лідія Андріївна ознайомила студентів з видами культур для озеленення територій та розповіла про клопіткий процес їх вирощування. 

Адміністрація та колектив коледжу дякує за постійну підтримку та  співпрацю у навчанні підростаючого покоління директору Філії Сегеді Юрію Юрійовичу та лісничому Будянського лісництва Харченку Віктору Дмитровичу.

18 травня в колежі відбувся захід, присвячений Дню  відкритих дверей. Розпочали дійство благодійним ярмарком, який організували студенти академічних груп разом з кураторами , викладачами та працівниками коледжу.   Виручені кошти  будуть передані  на підтримку ЗСУ. В актовій залі всіх  присутніх привітав директор коледжу Валерій Чепурний. Далі відбулося представлення спеціальностей, за якими коледж проводить фахову підготовку. Віктор Завгородній розповів про особливості спеціальностей "Лісове господарство" та "Садово-паркове господарство", Лариса Трусова - про спеціальності "Агрономія"  та  "Харчові технології", Інна Шляхова - про спеціальності "Облік і оподаткування" та "Фінанси і кредит". Захід продовжився пісенно–патріотичною програмою. Хвилиною мовчання тепер розпочинається кожен день українців, так було і цього разу, адже за наш спокій і можливість збиратися ми завдячуємо Героям, які загинули за Україну. 

Студенти – учасники художньої самодіяльності коледжу Ковалик Анастасія, Недоступ Анастасія, Артеменко Лілія, Старова Альбіна, Беляєва Ліза, Трояни Діана та Дар’я, Коваленко Діана, Клівець Анастасія, Чернявська Аліна, Ніколаєнко Любов та заступник директора  Наталія Погоріла дарували свої пісенні композиції  і  танцювальні виступи всім присутнім в залі. 

Двері коледжу завжди відкриті для наших випускників та гостей -  і в будні, і в свята. Дуже приємно, що наш місцевий талановитий поет, автор та виконавець патріотичних пісень Олександр Марченко розпочав свій благодійний тур «Дорога життя» на підтримку ЗСУ зі стін коледжу, в якому колись проходили його студентські роки та де він пробував себе в якості музиканта.  

Окрім слів привітання з нагоди Дня вишиванки та дня відкритих дверей до присутніх в залі звернувся колишній випускник, а нинішній Голова громадської екологічної організації м.Корсунь-Шевченківський Володимир Бараненко. Пан Володимир згадав студентські роки в стінах тодішнього технікуму як один з найбезтурботніших, найвеселіших та найромантичніших періодів свого  життя і подарував  навчальному закладу пам’ятний знак вічному коханню. 

До вітань також долучився поет-гуморист, переможець Всеукраїнського конкурсу Петра Гулака-Артемовського 2021 року , частий гість нашого міста, майстер дотепного слова та автор  книги гуморесок і байок «Хто є хто» Іван Чорнозуб.

17.05.2023 року студенти спеціальності 206 «Садово-паркове господарство» під час проведення навчальної практики  відвідали науковий заклад регіону Мліївську Дослідну станцію помології ім. Л. П. Симиренка ІС НААН.

Викладачі коледжу Залозна Л.В. та Бурлака В.С. провели екскурсію територією закладу. Студенти дізналися про історію установи, що  розпочиналася з розсадницького господарства Левка Симиренка, створеного у 1887 році у с.Мліїв.  Л.П.Симиренком були зібрані найцінніші помологічні сорти плодових і декоративних рослин. На початку 20 століття у помологічному розсаднику Л.П.Симиренка нараховувалось майже 3000 сортів різних рослин, також була зібрана велика кількість троянд (937 сортів), бузку і 305 різновидів хвойних дерев і декоративних кущів. В колекції була велика кількість квіткових рослин: гладіолусів, ірисів  та рідкісних декоративних культур. Студенти мали змогу побачити досить рідкісні для нашої зони рослини: тюльпанове дерево, платан, гінкго дволопатеве, бук, софору японську та ін. Зацікавила історія дерев - живих свідків Симиренків. Студенти були вражені красою колекції бузку, дізналися про різні  сорти цієї прекрасної рослини. Також студенти мали змогу відвідати приватне домогосподарство з метою ознайомлення з різними сортами декоративно-квіткових рослин та облаштування приватної території. Загалом, у майбутніх фахівців залишилися приємні враження від екскурсії, що значно підвищує рівень професійної підготовки спеціалістів ландшафтного дизайну.

Студенти групи Л- 41, Л- 201 разом з викладачем Сергієм Коваленком під час навчальної практики з дисципліни Механізація лісового господарства відвідали  навчальне господарство коледжу (Учгосп),  де ознайомились з виробничими процесами, засобами механізації та структурою управління. Студенти мали можливість вдосконалити практичні навички з налаштування засобів механізації лісогосподарських робіт. Віримо в ЗСУ та найшвидшу перемогу! Дякуємо за можливість навчатись!

В рамках ознайомлення з роботою кредитних спілок, практичним застосуванням знань, умінь та навичок з економічних дисциплін відбулася зустріч студентів коледжу фахової підготовки спеціальностей Фінанси, банківська справа і страхування, Облік і оподаткування,  викладачів спеціальних дисциплін Інни ШЛЯХОВОЇ, Тетяни КАРПЕНКО, Тетяни ЄРОШЕНКО   з виконавчим  директором філії кредитної спілки «Кредит-Союз» Малишком Миколою Андрійовичем  у м. Городище . 

Директор філії, Малишко Микола Андрійович розповів студентам про історію виникнення кредитних спілок, зокрема спілки «Кредит-Союз», основні види діяльності кредитних спілок, кредитування малих і середніх с/г виробників, економічну і соціальну роль кредитних спілок у розвитку України  та цікаві моменти роботи. 

Микола Андрійович  зазначив, що кредитна спілка - це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об'єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки. Виключним видом діяльності кредитної спілки є надання фінансових послуг, передбачених ст. 1 Закону України "Про кредитні спілки".

Всі, або частина учасників кредитної спілки, розміщують гроші на банківських депозитах, і якщо комусь із них знадобляться кошти, він отримує їх. А коли приходить час повертати гроші, позичальник робить це з відсотками. Крім цього, учасники систематично повинні робити внески, визначені Статутом кредитної спілки.


Філія, в межах своїх повноважень, згідно законодавства України, від імені кредитної спілки «Кредит-Союз» здійснює діяльність з:

1) надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту

2) залучення фінансових активів із зобов’язанням щодо наступного їх повернення.

З метою сприяння вирощенню достатньої кількості необхідного врожаю  с/г культур, забезпеченню продовольчої безпеки КС «Кредит-Союз» було розроблено кредитний продукт «Переможемо Разом», який розрахований на власників особистих селянських господарств та інших фізичних осіб, які планують здійснювати сільськогосподарську діяльність.

  Викладачі та студенти  висловили подяку Миколі Андрійовичу за багаторічну співпрацю, цікаву екскурсію,  змістовну інформацію та можливість задати  питання практичного спрямування щодо особливостей роботи кредитної спілки. Щиро вдячні за  пізнавальну зустріч!

15 травня студенти спеціальності Агрономія разом з викладачами спеціальних дисциплін  Ольгою Мельник, Оленою Швидкою та Уляною Яременко відвідали ПСП "Агрофірму "Шульц", яка займається скотарством, а також вирощуванням зернових та олійних культур. На даний час АФ «Шульц» одна з успішних сільськогосподарських формувань нашого району, яка має сучасне обладнання  та  техніку.  Дякуємо за співпрацю та можливість набуття практичного досвіду для наших майбутніх агротехніків.

Проведення професійно-орієнтованої співпраці студентів коледжу із фахівцями-професіоналами-практиками є одним із пріоритетних методів формування та активного розвитку мотивації і, перш за все, у сфері майбутньої професійної діяльності. 

Багаторічна співпраця з банківськими установами, зокрема Городищенським відділенням АК КБ ПриватБанк, забезпечує високий рівень професійної підготовки кадрів фінансового сектору економіки України. 

І сьогодні студентів коледжу фахової підготовки спеціальностей Фінанси, банківська справа і страхування, Облік і оподаткування з викладачами спеціальних дисциплін Тетяною КАРПЕНКО, Тетяною ЄРОШЕНКО та Інною ШЛЯХОВОЮ зустріла керівник Городищенського відділення АК КБ ПриватБанк Людмила ГАЙДАЙ. Вона ознайомила з особливостями операційної діяльності банківської установи. Окремо студентів зацікавила інформація щодо віддаленого банкінгу (інтернет-банк Приват24, мобільний додаток, чат-боти в Приватбанку, робота банкоматів та терміналів самообслуговування), який зараз активно захоплює фінансовий напрямок.  

Сучасні підходи до впровадження інноваційних технологій, модернізація фінансових послуг  - основа успішної діяльності, які важко було б втілити без фахівців високої майстерності. Особливо приємно було бачити в команді працівників банку і випускників нашого коледжу.

Щиро вдячні за співпрацю!

11 травня студенти  спеціальностей "Фінанси, банківська справа та страхування " та "Облік і оподаткування" разом з викладачами спеціальних дисциплін Тетяною ЄРОШЕНКО,  Тетяною КАРПЕНКО, Вікторією ГАРАЩЕНКО, Інною ШЛЯХОВОЮ відвідали  Городищенську філію страхової компанії "КНЯЖА VIG". Стратегія розвитку компанії побудована на основі європейських стандартів, високоякісному індивідуальному обслуговуванні клієнтів. Ковела Наталія Євгенівна, заступник директора Городищенської філії  с/к "Княжа VIG" детально розповіла студентам коледжу про те, що у своїй діяльності компанія керується кодексом професійної етики, а саме: якісним та професійним обслуговуванням клієнтів, індивідуальним підходом; 

розвитком  оптимальних програм для клієнтів; активною участю у розвитку страхування в Україні. А також про те, що компанія вивчає потреби споживачів, проводить регулярні дослідження економічної та соціально-демографічної ситуації регіонів для надання доступних страхових продуктів за вигідною ціною жителям кожного регіону. Дякуємо за змістовну та пізнавальну зустріч!

8 травня  в День пам’яті та примирення  викладачі та студенти коледжу долучилися до загального заходу з нагоди вшанування пам'яті тих, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни.

4 травня студенти спеціальності Садово-паркове господарство разом з викладачем спеціальних дисциплін Залозною Людмилою Володимирівною під час проходження практики з дисципліни «Розсадники декоративних культур» відвідали розсадник «Форест», що знаходиться у селі Глушки, Черкаської області. Студенти ознайомились з викопуванням і пакуванням готової продукції, видами поливу у розсаднику, побачили майтер-клас з стрижки туї «Смарагд» і самі спробували себе в якості майстра з топіару. Студенти  не вперше в даному розсаднику і щоразу бачать результат клопіткої праці невеликої кількості людей, які вкладають  багато сил для процвітання даного розсадника. Тут майбутні озеленювачі  побачили різні види хвойників, зрівняли шкілки декоративних рослин, закріпили знання з формування кореневої системи, а також побували в цеху, де виготовляють пакувальні сітки, побачили матеріал, в який пакують кореневу систему і отримали в подарунок по букетику лаванди, яку вирощують в даному розсаднику. Можна постійно вчити теорію, але, як мовиться у східній приказці: «Скажи мені — я забуду, покажи мені — я запам'ятаю, залучи мене — я навчусь». Тому такі екскурсійно-практичні заняття важливі для студентів даного профілю.

Посадити, посіяти, виростити, доглянути й зібрати врожай. Зробити формуючу обрізку. Саме це та багато  іншого вчать студенти під час практичного навчання  у ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС'

Відповідно до плану навчально- виховної роботи та з метою попередження та недопущення нещасних випадків, збереження життя та здоров'я учасників освітнього процесу у ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС" інспектором СЮП ВП ГУНП Черкаського району Корінною Альбіною Андріївною було проведено інформаційно роз'яснювальну роботу із студентами.

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Студенти коледжу разом з викладачами вшанували пам'ять ліквідаторів аварії та поклали квіти біля пам'ятного знаку Героям Чорнобиля.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

 Ми втратили ще одного сина нашої громади. 

23 квітня  загинув  житель  міста   Городища - Тарас Іванович МАРЧАК, 1979 року народження.

🇺🇦Завтра, 28 квітня  ми  проведемо в останню дорогу  Захисника України. 

    Просимо вас   зустріти Героя живим коридором.

📌09.30 год. - час формування коридору

📌Маршрут коридору: м.Городище (від автостанції)➡️ вул.Миру ➡️ вул.Г.Чорнобиля (світлофор)➡️Залізничний вокзал➡️вул.Чапаєва➡️пров.Гайдамацький,58 (будинок загиблого)

🕯️11.00 год. - панахида за загиблим Героєм у його будинку м.Городище, пров.Гайдамацький,58 (колишня назва Шмідта)

🕯️12.00 год.-  прощальна Літургія у Стефанівській церкві.

   Поховають Героя на Спаському цвинтарі міста Городище.

✔️Від будинку загиблого до Стефанівської церкви та від церкви до Спаського кладовища  будуть автобуси для підвозу людей.

   Дуже тяжко сприймати смерть наших захисників, тяжко знаходити слова підтримки для рідних. 

  Вічна пам'ять та слава Тарасу Івановичу МАРЧАКУ!

160 років від дня прем'єри перлини  української оперної класики "Запорожець за Дунаєм" С.С.Гулака-Артемовського.


  На літературно-мистецьку годину з нагоди відзначення  чергової річниці з дня прем'єри славної опери, автор Семен Гулак-Артемовський, завітали: депутат Городищенської міської ради, керівник літературно-мистецького об'єднання "Натхнення" ім.Олексія Тичка  Олена Набок, учасники літературної спільноти, представники трудового колективу ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС" ,  студенти та ін.

  Вагомі історичні події, факти відображені у першій національній опері, також різномаїття артистів поєднані з цим музичним твором.

    В ході заходу присутні переглянули екранізовані фрагменти опери.

  

 Яскравою поетичною родзинкою заходу стали твори  присвячені музичному мистецтву, героям опери та її автору від Олени Набок, Івана Чорнозуба, Світлани Романенко,Володимира Кекуха, Анатолія Семененка.  Слід відзначити, що особливого настрою додали  ВПЕРШЕ  зачитані на загал віршовані рядки О.Набок, С.Романенко та І.Чорнозуба. Презентовані вірші поповнили збірку присвят  роду Гулаків-Артемовсьських.

  На згадку про зустріч всі разом сфотографувались.


  Затишна музейна зала вже незабаром покличе на нові зустрічі, де кожен зможе знайти для себе  часточку тепла і радості.


Все буде Україна!

4 квітня 2023 року викладачі та студенти ВСП Городищенського фахового коледжу УНУС завітали на народознавчу виставку "Великоднє мереживо".

     Відвідувачів щирою українською піснею зустрів народний аматорський фольклорно-обрядовий ансамбль "Скарбниця", керівник  Павло Луньов ,привітавши гостей,запросили до огляду виставкових робіт. Крашанки,писанки,мальованки,вишиті рушники та серветки,картини та ікони,поробки з паперу, тканини,фоамірану,ляльки-мотанки і сувеніри обереги - розмаїття робіт,яскравість кольорів, неповторність та оригінальність кожного виробу,приправлені добрим словом,легендами та жартами екскурсовода,створили атмосферу святкового сонячного настрою.

     Захват і захоплення від побаченого і почутого сповнило кожне серце гордістю і повагою до наших рідних та унікальних традицій,народних ремесел,звичаїв та обрядів.

     Ми горді тим,що ми великий,талановитий народ! Україна в кожному з нас!!!💛💙

31 березня відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії.

Відповідно до плану заходів першим етапом атестатації педагогічних працівників було внутрішнє засідання в коледжі, на якому на розгляд комісії було представлено матеріали навчально - методичної роботи 15 осіб, з них 5 осіб підтверджували раніше присвоєну кваліфікаційну категорію спеціаліст вищої категорії, 2 особи підтверджували раніше встановлене педагогічне звання викладач- методист, 1 особа претендувала на встановлення педагогічного звання викладач - методист, 9 осіб - на підтвердження раніше встановленої кваліфікаційної категорії спеціаліст 1 категорії і одна особа на встановлення 1 категорії. Вітаємо колег з успішним проходженням атестації. Дякуємо Богу та ЗСУ за надану можливість працювати!!! Слава Україні! Героям Слава!

Вже стало доброю традицією починати проведення тижня  циклової комісії загальноосвітніх та соціально-економічних дисциплін у Шевченківські дні. Враховуючи цьогорічні реалії, тиждень було вирішено провести в онлайн-форматі.

Розпочала проведення тижня циклової комісії викладач української мови і літератури О. В. Петренко, яка провела зі студентами перших курсів літературну годину «Сучасний погляд на постать Тараса Шевченка». Оксана Віталіївна залучила студентів-декламаторів до участі у конкурсах до річниці з нагоди Дня народження Кобзаря. Студент групи А-41 Віталій Коваль взяв участь в літературному онлайн-марафоні «Єднаймо душі словом Кобзаря!», який проводила ДУ НМЦ вищої та фахової передвищої освіти.  Натхненно прочитали поезії Ліни Костенко про Тараса Шевченка студентки групи З-21 Діана та Дарія Троян.

Упродовж 20 – 24 березня 2023 р. викладачами циклової комісії були проведені відкриті онлайн-заняття. Педагогічну майстерність, фахову компетентність та вміння використовувати сучасні технології онлайн-навчання продемонстрували викладач фізики В.В. Таран, викладач інформатики Р.І. Затула, викладач іноземної мови Т.І. Завгородня, викладач української мови та літератури О.В. Петренко, викладачі економічних дисциплін В.В. Гаращенко та І.Ф. Шляхова.

22 березня 2023 р. викладач Т.І. Завгородня взяла участь в онлайн-семінарі «Формування національного світогляду особистості: творчі завдання для дистанційного та очного навчання», який пройшов на платформі vseosvita.ua.

Кропітка робота викладачів циклової комісії триває і за рамками тижня циклової комісії. Викладачі продовжують удосконалювати свою педагогічну майстерність, беручи участь у вебінарах, тренінгах, конкурсах, працюють на освітніх онлайн-платформах. Результатом їх щоденної праці є знання та вміння студентів.

Наталія ГАЛИЧ, голова циклової комісії

ВІТАЄМО!!!

23-26 березня 2023 року в м.Берегове Закарпатської області пройшла всеукраїнська спартакіада серед керівників та фахівців структурних підрозділів товариства Колос, керівників та фахівців ДЮСШ  та профспілкових організацій АПК України, керівників фермерських та сільськогосподарських підприємств. Змагання було проведено в прекрасній теплій атмосфері. З усіх куточків України з'їхалось понад 200 учасників з 18 областей. Від  ГО "ВФСТ Колос"  Черкаської області  керівником групи виступив Олександр Яремчук.

Команда взяла участь у п'яти видах спорту: шахи, шашки, дартс, настільний теніс. Три учасники команди вийшли у фінал. Загальний підсумок: Людмила Залозна -4 місце з дартсу,

Віталій Залозний - 5 місце з дартсу, Іван Бондаренко- 4 місце з шахів, Микола Дрей - 5 місце з  настільного тенісу,  Наталія Луценко 10 місце - з шашок, Тетяна Єрошенко - 11 місце з настільного тенісу. Дякуємо організаторам змагань ГО "ВФСТ" "Колос" та НСБ "Закарпаття " за змагання, гарний відпочинок, гостинну атмосферу. Вітаємо працівників коледжу ,які гідно представили Черкаську область. Дякуємо Богу та ЗСУ! Слава Україні!

Відповідно до розкладу  навчальних   занять викладачі, кандидати с/г наук Валерій Чепурний  та Володимир Бурлака разом з студентами груп А - 201, А - 31 та З -31  провели практичне навчання з обрізування та формування крони плодових дерев та щеплення на прикладі яблуні.

На території закладу є декілька молодих невеликих плодових садів, які слугують базою для  навчального процесу. Директор коледжу  Валерій Чепурний наголошує, що саме своєчасне обрізування плодових дерев весною дозволяє отримати хороший урожай, крім того рослини будуть рости здоровими та сильними. Це обумовлено тим, що під час обрізки видаляються слабкі, хворі та погано розвинені гілки, а здорові і сильні отримують більше необхідних живильних речовин. Обрізка омолоджує дерево, збільшує врожайність.  "А щеплення -  це найоптимальніший спосіб розмноження плодових дерев. Щоб отримати бажаний сорт, слід неухильно дотримуватися правил і термінів проведення робіт.

Щеплення дозволяє отримати культурну рослину з кореневої порослі або сіянців, сформувати бажану крону дерев, замінити один сорт на інший без викорчовування рослини, омолодити дерево при старінні, підвищити імунітет рослини, його врожайність, опірність складним кліматичним умовам і хворобам,"  - додав Володимир Бурлака.

Бажаючих  отримати якісну підготовку в цій галузі  запрошуємо на навчання до ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС"https://gorkolbuh.wixsite.com/gorcoleg

Відповідно до навчального плану зі спеціальності 205 "Лісове господарство" студенти третього і четвертого курсу вивчають одну з головних профілюючих дисциплін  - "Лісова таксація і лісовпорядкування". Основне завдання цього курсу, який значною мірою забезпечує підготовку випускників, полягає в тому, щоб майбутні фахівці лісового господарства оволодівали теоретичними знаннями методів матеріальної оцінки лісосировинних ресурсів та вміли використовувати їх у своїй професійній діяльності. Практичні навички застосування методів таксації до кожного об'єкта  студенти здобувають під час виконання лабораторних робіт, практичних занять  і навчальної практики. Для значного поліпшення практичних навичок студентів по визначенню основних таксаційних показників нам не вистачало вдосконаленої навчальної бази на території навчального закладу.

З ініціативи директора коледжу на території закладу викладачами були зроблені навчальні макети для дисципліни "Лісова таксація і лісовпорядкування". Студенти тепер можуть під час лабораторних та практичних занять проводити обмір і визначати об'єми круглих лісоматеріалів, пиломатеріалів, дров. Установлювати фактичний коефіцієнт повнодеревності дров. Вимірювати суми площ поперечних перерізів у сукупності дерев, а також багато інших таксаційних показників.

Щира подяка викладачам та працівникам  коледжу, які долучились до цього процесу.

Кобзарю мій! Поете мій високий!

А як же ти поезії писав?

– Я не писав. Я плакав і сміявся.

Благословив, співав і проклинав.»

            

Ліна Костенко

У ці березневі дні вшановуємо великого сина українського народу -  Тараса Шевченка. У часи таких величезних потрясінь Кобзар, як ніколи, нам потрібен. Тарас був поруч із нами під час Революції Гідності. Сьогодні в його рядках знаходимо силу, віру і наснагу.   Творчість Тараса Шевченка сьогодні надзвичайно актуальна. Майже 200 років тому він у плані культурному постав проти російської імперії, а сьогодні їй протистоїть вся Україна. Здавалося, логіка розвитку імперської росії не передбачала приходу такої постаті, як Тарас Шевченко – поета всеслов’янського масштабу, який і своєю творчістю, і своїми діями зумів пробудити українців від національної сплячки. Здається, що на кожному кроці ми бачимо і чуємо пророчі слова великого поета. Тож сьогодні всі українці - від малого до дорослого - по всьому світу віддають шану українському Генію.  

«Кобзарю, знов я до тебе приходжу, бо ти для мене – совість і закон.»

це слова Ліни Костенко, котру цілком справедливо можна вважати духовною спадкоємницею великого Кобзаря, моральним гарантом національних вартостей та загальнолюдських святощів. І ми сьогодні говоримо про великого Тараса Шевченка  поезією не менш великої сучасниці Ліни Костенко.


З приходом весни вшановуємо Великого Кобзаря, світоча українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. 9 березня минає 209 річниця від дня його народження.

З метою формування національної свідомості, шанобливого ставлення до успадкування духовних і культурних надбань українського народу Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

09 березня 2023 року проводитиме літературний онлайн-марафон «Єднаймо душі словом Кобзаря!», присвячений пам’яті Тараса Шевченка. У заході  беруть участь здобувачі освіти закладів вищої та фахової передвищої освіти, педагогічні та науково-педагогічні працівники.

У поетичному марафоні бере участь  студент нашого коледжу Коваль Віталій. 

Зі святом весни, краси та жіночності працівниць коледжу привітали дирекція, студенти  та первинна профспілкова організація коледжу. Традиційно цей березневий  день пов’язують з весною, любов’ю та позитивними думками. В умовах війни, щоб підняти патріотичний дух та віру в близьку Перемогу було проведено захід, який традиційно розпочали з хвилини мовчання за загиблими Героями та мирними жителями України. Дякуємо Богу та ЗСУ! Слава Україні! 

Черкаська обласна Профспілка працівників АПК провела розширене засідання виконавчого комітету за участі голів районних рад профспілки, голів первинних профспілкових організацій.

Відмітили важливість профспілкового навчання, що активізувалось у жовтні - грудні 2022р.,  завдячуючи спільному проекту між Данської Профспілкою 3F і Профспілкою працівників АПК України, учасником якого стала голова Первинної профспілкової організації ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС" Людмила Залозна. Саме вона наголосила на  важливості питання впливу війни на міграційні процеси  в Україні та  країнах ЄС на прикладі  Данії,  їх вплив на ринок  праці в Україні і  за кордоном, та на питанні як позитивних моментів,  так і проблемних питань,  що виникають при перебуванні студентів  на практиці за кордоном.

Інспектор з охорони праці Федерації профспілок Черкаської області Сергій Калюжний розповів про стан охорони праці на підприємствах агросектору області.

Начальник відділення Національної служби  посередництва і примирення у Черкаській області Оксана Євченко  детально зупинились на аспектах  роботи служби, її функції та наголосила на важливості дій, спрямованих на запобігання виникнення трудових спорів. 

На завершення очільниця служби повідомила про підтвердження репрезентативності обласної профспілки працівників АПК на територіальному рівні та вручила відповідне Свідоцтво.

Співпрацюємо надалі.

Під час війни все залежить від нас, від кожного українця. Люди готові віддати свій час та сили, аби зробити щось корисне.

Так, в осередку  волонтерського центру процес плетіння сіток розгорнуто з перших днів війни. До роботи долучаються всі. Люди плетуть сітки, аби пришвидшити перемогу України.

Не залишались осторонь і працівники ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС". За ініціативи директора коледжу Валерія ЧЕПУРНОГО вже більше 2 місяців вони плетуть маскувальні сітки, аби наші військові залишалися непоміченими. Щоденна праця на перемогу продовжується. Слава Україні!

ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ – ЦЕ НЕ ТРЕНД, А ВИМОГА ЧАСУ. Впровадження цифрових технологій в освітній процес істотно прискорює передачу і засвоєння знань, сприяє підвищенню якості навчання, що дає можливість майбутнім фахівцям успішно і швидко адаптуватися в сучасному суспільстві.Опанувувати цифрові навички за новим сучасним форматом продовжили наші педагогічні працівники, успішно завершивши поглиблений рівень: "Цифрові інструменти GOOGLE для освіти" на базі ТОВ "Академії цифрового розвитку".Вітаємо Наталія ЛУЦЕНКО, Тетяна ЄРОШЕНКО.

Докладніше: bit.ly/3Yc8I02

#Цифровізація #Освіта

Не втрачати надію й рухатися вперед нам допомагає віра в перемогу і професійний розвиток. Дякуємо МОН і Google Україна.

Освітня галузь України, як і всі сфери життя суспільства, зазнала серйозних змін в умовах війни. Педагоги України,  постійно підтримуючи ЗСУ усіма можливими способами, безперервно здійснюють свою основну функцію – навчання й виховання підростаючого покоління. Зараз є достатньо джерел та ресурсів, де педагоги могли б навчатися й вдосконалюватися.  Вагомою допомогою освітянам та освітянкам в оволодінні наскрізними вміннями та навичками дистанційного навчання є також Національна освітня платформа  «ВСЕОСВІТА» докладніше: https://vseosvita.ua учасником якої є ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС". Професійного розвитку набувають педагогічні працівники коледжу користуючись усіма видами послуг, які вже 5 років пропонує «Всеосвіта» для підвищення кваліфікації освітян. Наші викладачі Наталія ПОГОРІЛА, Тетяна ЗАВГОРОДНЯ,  Людмила ЗАЛОЗНА, Наталія ГРЕБЕНЮК, Владислав ТАРАН відчули актуальність питання патріотизму в наші дні й стали  учасниками вебінару "Інтегративний підхід до національно-патріотичного виховання в умовах дистанційного та змішаного навчання". І в переддень річниці початку російського повномасштабного вторгнення переконалися, що в будь-якому форматі ми повинні виховувати справжніх патріотів України, підтримувати один одного та розвивати найкращі моральні якості наших студентів. 

На виконання вимог листа Офісу Президента України  від 13.02.2023 # 41-01/134 та в рамках відзначення Дня Героїв Небесної Сотні  Наталією ГАЛИЧ, викладачем, історії, канд. істор. наук, було проведено виховну годину «Герої не вмирають» в онлайн- форматі для студентів групи З -21. У рамках пам’ятних заходів адміністрація коледжу та представники студентської ради поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та хвилиною мовчання вшанували пам'ять янголів волі, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, європейського вибору України. 

Сьогодні  цифрові компетентності – це основа навчання, без якої неможливо уявити якісну роботу сучасного викладача. Саме цифрові технології дають змогу не зупиняти навчання, а безпечно продовжувати його в дистанційному  форматі.Тому, опанувувати цифрові навички за новим сучасним форматом продовжили і наші педагогічні працівники, успішно завершивши середній рівень: "Цифрові інструменти GOOGLE для освіти" на базі ТОВ "Академії цифрового розвитку".Вітаємо Наталія ЛУЦЕНКО, Тетяна ЄРОШЕНКО, Уляна ЯРЕМЕНКО, Оксана ПЕТРЕНКО, Наталія ГАЛИЧ.

Докладніше: bit.ly/3Yc8I02

#Цифровізація #Освіта

Не втрачати надію й рухатися вперед нам допомагає віра в перемогу і професійний розвиток. Дякуємо МОН і Google Україна.

На території коледжу проведено омолоджуючу обрізку різновікових дерев та культур. До цього процесу були залучені працівники коледжу та комунальні служби міста. Велику подяку висловлюємо  міській раді та КП "ПОБУТ" за допомогу в організації та проведенні робіт. 

В умовах воєнного стану дистанційне навчання стало складовою системи кожного навчального закладу України. Тому як ніколи зростає активна роль викладача. Так, 25 липня 2022 року для освітян закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти розпочалося дистанційне навчання за програмою «Цифрові інструменти Google для освіти» від МОН і Google Україна.

Нині до програми приєдналися 134,1 тис. освітян. 86,9% (116 тис. 576 осіб) випускників програми отримали сертифікат про успішне завершення, що є високим показником для МООС (Massive Open Online Course). Не залишилися осторонь і вдосконалили свої професійні навички викладачі ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС". Вітаємо учасників: Валерій ЧЕПУРНИЙ, Наталія ЛУЦЕНКО, Наталія ПОГОРІЛА, Людмила ЗАЛОЗНА, Тетяна ЄРОШЕНКО, Олена ШВИДКА, Олег ПОГОРІЛИЙ, Лариса ТРУСОВА,  Антоніна ЗУБКОВА, Уляна ЯРЕМЕНКО, Ольга МЕЛЬНИК.

Тренінги навчають максимально використовувати технічні можливості комп'ютерів Chromebook.

Докладніше: bit.ly/3Yc8I02

#Цифровізація #Освіта

Не втрачати надію й рухатися вперед нам допомагає віра в перемогу і професійний розвиток. Дякуємо МОН і Google Україна.

Педагогічні технології в роботі куратора  групи в умовах військового стану

Війна - не час для зупинки. Навпаки, маємо розвиватися в рази швидше, міцнішати та рухатися вперед. Так,

8 лютого заступник директора коледжу по навчально-виховній роботі Наталія ПОГОРІЛА разом з кураторами груп Тетяною ЄРОШЕНКО, Людмилою ЗАЛОЗНОЮ, Оленою ШВИДКОЮ, Владиславом ТАРАНОМ, Наталією ГРЕБЕНЮК взяли участь  у практичному семінарі "Педагогічні технології в роботі куратора  групи в умовах військового стану", який провела  Державна установа "Науково- методичний центр вищої та фахової передвищої освіти" в онлайн режимі. Учасниками семінару були заступники з виховної роботи  та куратори груп  фахових коледжів України. Фахівці центру   висвітлили наступні питання:

• педагогічна майстерність куратора групи в організації виховної роботи;

• психологічні засади попередження та розв’язання конфліктів під час освітнього процесу;

• превентивні заходи щодо профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі (тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія);

• студентське самоврядування як засіб соціалізації молоді;

• формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості студентської молоді.

Дякуємо НМЦ ВФПО за змістовну та пізнавальну зустріч.

ШАНОВНОГО ХОМЕНКА ІВАНА ІВАНОВИЧА!

Вітаємо з Днем​ народження!

Нехай завжди Вам посміхається удача, збуваються всі бажання, нехай своєю теплотою і любов’ю Вас зігрівають рідні та близькі люди. 

Бажаємо здоров’я, перемоги, миру!


Випуск студентів садово-паркового і технологічного відділення 2023

У непростих умовах, буквально в  період між тривогами Господь таки подарував  можливість відмітити радісну і важливу подію -  отримання дипломів. Відмінною рисою від випуску у мирний час була тиша в залі, довгоочікуваний відбій за 10 хвилин до початку запевнив: ПЕРЕМОГА буде за нами. Ведучими свята вже традиційно були студенти 1 курсу Владислав Кузнєцов та Анастасія Недоступ. Захід розпочали  хвилиною мовчання у пам'ять про загиблих військових та мирних жителів України. Директор коледжу Валерій ЧЕПУРНИЙ звернувся з привітальними словами  до випускників, з пошаною та вдячністю прийнявши запашний коровай як символ неньки-України. Випускники приймали також вітання від заступника директора із навчально - виховної роботи Наталії ПОГОРІЛОЇ, завідувача відділення Наталії ЛУЦЕНКО. Зворушним моментом стало звернення з словами привітань, порад та настанов куратора групи Людмили ЗАЛОЗНОЇ та мами випускниці Вероніки САМОЙЛЕНКО. Пісенними дарунками вітали всіх присутніх студентки коледжу Бєляєва Ліза,  Старова Альбіна, Артеменко Лілія та Ковалик Анастасія. Професійно і  надзвичайно зворушливо заспівала мама випускника коледжу  Світлана СКАЛИГА .

Сьогодні ми раді привітати вас, дорогі випускники, з досягненням ще однієї висоти у вашому житті. Хай же в ім'я перемоги, миру та добробуту в Україні єднають вас цілющі зерна знань. Хай кожен ваш крок буде осяяний добром та справедливістю. Всім добра, миру, щастя та здоров'я! Невичерпної енергії та натхненого творчого пошуку, продовження навчання. Зі святом, дорогі випускники! Перемога за нами!


Державний екзамен 31 січня 2023

31 січня у ВСП "Городищенський фаховий коледж Уманського національного університету садівництва" відбувся захист дипломних проєктів студентами денної форми навчання спеціальності 206 Садово-паркове господарство та здача комплексного кваліфікаційного екзамену студентами заочної форми навчання спеціальності 181 Харчові технології

Здобувачі освіти продемонстрували проєкти реконструкції та озеленення різних об'єктів міста Городище та показали  добрі знання в галузі харчових технологій. Голови екзаменаційних кваліфікаційних комісій -  кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садово-паркового господарства Уманського НУС Осіпов Михайло Юрійович та  доктор технічних наук,  професор кафедри харчових технологій Уманського НУС Заморська Ірина Леонідівна відмітили  якісну підготовку студентів, майбутніх фахівців.Члени кваліфікаційних комісій, викладачі коледжу Залозна Людмила Володимирівна, Вертипорох Володимир Михайлович, Таран Владислав Валерійович,  Трусова Лариса Володимирівна організували роботу так, щоб студенти-випускники якнайкраще показали отримані знання, вміння та навики.

24 січня у Міжнародний день освіти на базі Черкаського державного бізнес - коледжу представниками Державної служби якості освіти було проведено зустріч,  метою якої було надання роз'яснень щодо процедури акредитації, вимог та критеріїв оцінювання якості освітньо - професійної програми та освітньої діяльності закладів освіти. Учасниками зустрічі були керівники та представники від закладів фахової передвищої освіти області. Від ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС " - Наталія ПОГОРІЛА та Алла ПИКАЛО. Дякуємо за роз'яснення!Роботи багато, обов'язково зробимо все необхідне, щоб напрацювати власну, внутрішню політику забезпечення якості, що стане необхідною передумовою для успішного проходження процедури акредитації та отримання студентами якісної освіти. 

З днем соборності 

14.01.2023 Дніпро...Біль...Співчуваємо

Вітаємо з Новою Радістю — на весь світ сяє Вифлеємська зірка! Миру та добробуту вашій українській родині, гарних свят, здоров’я, любові та щедрот від Бога. Христос ся Рождає, а Україна перемагає!

Шановні колеги!

Нехай у Новому році у Ваших домівках завжди панує тепло та затишок!

Нехай серце завжди пишається нашою великою нацією, а душа щиро дякує українським героям за можливість прокидатися вранці з надією на світле майбутнє.

В цьму році ці свята доводиться відзначати в умовах війни, але ми разом наближаємо нашу скору Перемогу!

Віримо в наші Збройні Сили!

Бажаю сміливо подолати всі виклики, які стоять перед нами.

Бажаю працівникам коледжу та всім вам здоров’я, миру, затишку й тепла у ваших оселях!

З повагою,

Директор ВСП "Городищенський фаховий коледж УНУС"  

Валерій ЧЕПУРНИЙ