Сприяння підвищенню спроможності регіональних органів влади у формуванні стратегії повоєнного відновлення та розвитку промисловості 

(на прикладі Київської області)

Воєнна загроза та високий рівень невизначеності вимагають гнучкого реагування на загрози й оперативного розв'язання гострих проблем регіонального та галузевого розвитку.  Економічне відновлення регіонів значною мірою залежить від спроможності управлінців різних рівнів сформувати дієві стратегічні плани та забезпечити ефективність їх практичної реалізації, включаючи своєчасне виконання визначених завдань. 

В процесі формування стратегії повоєнного відновлення та розвитку промисловості Київської області мають бути задіяні сучасні інструменти стратегування та прогнозування, які дозволять визначити потенційні ризики та забезпечити заходи своєчасного реагування на них. 

ГО "Вперед інновації" разом із експертами Державної установи "Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України" реалізує проєкт "Сприяння підвищенню спроможності регіональних органів влади у формуванні стратегії повоєнного відновлення та розвитку промисловості (на прикладі Київської області)". Проєкт є частиною всеукраїнського проєкту “Підтримка України у відбудові та відновленні”, компонент якого впроваджується Київською школою економіки та фінансується Європейським Союзом.

Термін реалізації проєкту: 27 вересня 2023 року - 30 листопада 2023 року.

Проєктом передбачено:

Зацікавленість у проєкті та його результатах виявили територіальні громади Київщини, Івано-Франківщини, Сумщини, Запоріжчини та інших регіонів України.

НОВИНИ ПРОЄКТУ

24 ЛИСТОПАДА 2023 РОКУ ВІДБУВСЯ ГОЛОВНИЙ ЗАХІД ПРОЄКТУ - ВОРКШОП З ВИКОРИСТАННЯ МЕХАНІЗМІВ ПУБЛІЧНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА ТА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПІДХОДІВ ДЛЯ СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Майже 50 державних службовців та представників територіальних громад Київської, Львівської, Івано-Франківської, Запорізької, Вінницької областей, закладів вищої освіти, наукових установ, організацій громадянського суспільства, підприємців зібрала онлайн-платформа ZOOM 24 листопада 2023 року під час проведення воркшопу “Створення регіональної стратегії: нові підходи для імплементації європейських принципів”.

Під час заходу було презентовано наочне керівництво для розробників регіональних стратегій розвитку "Рекомендації щодо використання сучасних методів стратегування регіонального розвитку в умовах воєнного стану та високого рівня невизначеності", яке учасники отримали як в електронному, так і в друкованому вигляді. Завантажити наочне керівництво можна тут.

Експерти проєкту - фахівці відділу промислової політики ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України" висвітлили ключові інновації в Порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації (Постанова КМУ від 04.08.2023 №816):

Презентації та відеозапис воркшопу можна переглянути тут

В рамках проєкту підготовлено наочне керівництво для розробників регіональних стратегій

В рамках проєкту «Сприяння підвищенню спроможності регіональних органів влади у формуванні стратегії повоєнного відновлення та розвитку промисловості (на прикладі Київської області)», який реалізується відповідно до проекту “Підтримка України у відбудові та відновленні”, компонент якого впроваджується Київською школою економіки та фінансується Європейським Союзом, було підготовлено наочне керівництво "Рекомендації щодо використання сучасних методів стратегування регіонального розвитку в умовах воєнного стану та високого рівня невизначеності". Посібник призначений для фахівців місцевих органів виконавчої влади, територіальних громад та інших стейкхолдерів, залучених до процесів стратегічного планування. Завантажити посібник можна тут: 

Свої відгуки про посібник ви можете залишити тут

24 листопада 2023 року з 11:00 по 14:00 в рамках проєкту відбудеться воркшоп для територіальних громад та фахівців місцевих органів виконавчої влади "СТВОРЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ СТРАТЕГІЇ: НОВІ ПІДХОДИ ДЛЯ ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПРИНЦИПІВ" 

В рамках воркшопу відбудеться презентація наочного керівництва "Рекомендації щодо використання сучасних методів стратегування регіонального розвитку в умовах воєнного стану та високого рівня невизначеності", підготовлений в рамках проєкту, який буде розіслано учасникам воркшопу.

Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/tXc72iY1vNceDBCDA

Програму заходу та посилання на ZOOM буде надіслано учасникам електронною поштою.

24 жовтня 2023 року відбулася фокус-група "Актуалізація регіональних стратегій розвитку: задачі з відновлення та європейські пріоритети"

ГО «Вперед інновації» реалізує проєкт «Сприяння підвищенню спроможності регіональних органів влади у формуванні стратегії повоєнного відновлення та розвитку промисловості (на прикладі Київської області)» в рамках проєкту “Підтримка України у відбудові та відновленні”, компонент якого впроваджується Київською школою економіки та фінансується Європейським Союзом.

24 жовтня 2023 року було проведено перший захід проєкту – фокус-групу «Актуалізація регіональних стратегій розвитку: задачі з відновлення та європейські пріоритети». Учасниками фокус-групи стали представники територіальних громад Київської, Івано-Франківської, Запорізької, Сумської областей, посадові особи Київської обласної державної адміністрації, представники бізнесу та науковці. Метою заходу є експертна оцінка ключових проблем та факторів впливу на економічне відновлення регіонів; визначення найбільш ефективних з погляду експертів шляхів та інструментів стратегічного планування повоєнного відновлення регіональної економіки та виявлення потреб в оновленні регіональних стратегій соціально-економічного розвитку місцевими органами виконавчої влади.

Актуальність заходу обумовлена необхідністю формування регіональних стратегій соціально-економічного розвитку для повоєнного відновлення відповідно до прийнятих Постанов Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2023 р. № 816 «Деякі питання розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації та проведення моніторингу реалізації зазначених стратегій і планів заходів» та № 817 «Деякі питання розроблення Державної стратегії регіонального розвитку України і плану заходів з її реалізації та проведення моніторингу реалізації зазначених Стратегії і плану заходів».

Під час фокус-групи учасники висловили свої думки щодо:


У підсумку були конкретизовані позиції та визначені напрями посилення спроможності фахівців оновлювати регіональні стратегії відповідно до європейської практики та потреб повоєнного відновлення.

Модерували захід: Людмила ДЕЙНЕКО – доктор економічних наук, професор, завідувач відділу промислової політики ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України; Олена ЦИПЛІЦЬКА – доктор економічних наук, старший науковий співробітник відділу промислової політики ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»; Оксана КУШНІРЕНКО – доктор економічних наук, старший науковий співробітник відділу промислової політики ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України».