Гончарівський ліцей ім. Дмитра Степанченка
Чернігівського району Чернігівської області
Алгоритм — дії вчителя під час повітряної тривоги
Під час повітряної тривоги учитель повинен організувати швидке та спокійне переміщення учнів до укриття.
Учитель виходить із класу останнім та бере із собою список учнів.
Відповідальні особи після евакуації учнів та вчителів повинні перевірити всі приміщення закладу на відсутність у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, по завершенню перевірки прямувати до найближчого укриття.
Учителі повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця в укритті, зробити перекличку згідно списку та доповісти адміністрації про кількість евакуйованих дітей.
Перебуваючи в укритті, учителі та відповідальні особи здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті дітей.
Якщо сигнал тривоги пролунав під час перерви, дітей із класу евакуює вчитель, у кого мав бути наступний урок.
Після сигналу «Відбій тривоги»
· Учителі та відповідальні особи слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриття здійснювався організованими групами.
Як класному керівнику готувати щодня учнів?
Ознайомити учнів із місцем розташування укриття, правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому.
Пояснити всі дії, передбачені Інструкцією закладу щодо реагування на надзвичайні ситуації .
Обговорити рюкзак безпеки: які необхідні речі школярі повинні взяти із собою в укриття:
Пляшка чистої води.
Поживні батончики, снеки або печиво.
Записку від батьків, у якій вказано ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси).
Телефон (за можливості) + зарядний пристрій + павербанк.
Індивідуальний набір необхідних ліків.
Вологі серветки.
Інструкція батькам
· Поговоріть із дитиною про евакуацію у ліцеї: дізнайтеся про її ставлення до цього та можливі страхи. Педагоги також проведуть бесіди, але важливо, щоб цей процес був двостороннім, а настанови, які дитина отримує від батьків та вчителів, не суперечили одна одній.
· Поговоріть про особисту відповідальність під час евакуації. Поясніть, що вчителі обов’язково супроводжуватимуть клас, але дитині так само важливо дотримуватися правил та прямувати з усіма до укриття.
· Необхідно пояснити дитині, що попри повітряну тривогу освітній процес триває, і не можна так просто залишати заклад освіти. Також варто нагадати дитині, що перебування поза межами укриття може загрожувати її життю та здоров’ю.
· Подбайте про те, щоб дитина володіла важливою інформацією: знала ваші контакти, свою групу крові, чи має хронічні хвороби тощо.
· Коли пролунав сигнал тривоги, будьте впевнені, що діти прямують до укриття, де є все необхідне для їхньої безпеки та комфортного перебування.
· Підтримуйте атмосферу взаємоповаги: не турбуйте вчителів без нагальної потреби, адже під час повітряної тривоги вони першочергово дбають про дітей.
· Пам’ятайте, що закінчення повітряної тривоги у ліцеї синхронне з повідомленнями від держави, тож діти весь час мають перебувати в укритті.
· Поважайте правила ліцею, відповідно до яких заборонено забирати дитину до завершення повітряної тривоги заради дотримання безпеки всіх учасників освітнього процесу.
· Пам’ятайте: під час повітряної тривоги педагог не має права відпустити дитину додому на прохання батьків.
· Разом із дитиною оберіть безпечний шлях до ліцею та у зворотному напрямку.
· Обрати укриття, яке дитина зможе використовувати у разі , якщо сигнал повітряної тривоги застав її на шляху до навчального закладу.
Інструкція учням
· Учні мають рухатися тільки обраним маршрутом. Не зупинятися та не звертати зі шляху, визначеного батьками.
· У цей час не можна залишатися без необхідності на вулиці. Учень має якомога менше часу проводити поза стінами школи чи дому.
· Якщо немає можливості під час сигналу повітряної тривоги повернутися додому, дитина має зайти у визначене укриття.
· Школяр обов’язково повідомляє батьків та класного керівника про своє місцеперебування.
· Під час сигналу тривоги учневі не можна залишатися біля входу в укриття, треба зайти в середину.
· Дитина має знати, що по дорозі не можна торкатися невідомих або підозрілих предметів — це може бути небезпечно для життя.
· Якщо сигнал тривоги застав у класі, почувши його, учні у супроводі вчителя, який іде позаду всього класу, організовано пересуваються до виходів згідно зі схемою евакуації.
· Учні, які перебувають на подвір’ї закладу або в якомусь іншому місці, під час сигналу оповіщення повинні самостійно рухатися до найближчого укриття.
ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
ПАМ’ЯТКА на період зимових канікул
Шановні учні!
· Постійно дотримуйтеся правил дорожнього руху.
· Не грайся сірниками та іншими легкозаймистими предметами.
· Будьте обережні з газом.
· Не прикрашайте ялинку ватою, паперовими іграшками. Не запалюйте бенгальські вогні, свічки, петарди.
· Не чіпайте невідомі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів повідомте дорослих.
· Будьте обережні з електроприладами; не торкайтеся оголених проводів.
· Не чіпайте бездомних кішок та собак. Спілкування з ними призводить до нещасних випадків.
· Не ходіть на водоймища. Тонкий лід – це небезпечно для життя.
· Будьте обережні під час катання на санчатах, лижах, ковзанах.
· Не гуляйте довго під час сильних морозів.
Дбай про своє здоров’я та життя!
Шановні батьки!
· Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають вони, чим займаються.
· Випускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй про правила дорожнього руху, не дозволяйте купляти петарди, запалювати бенгальські вогні.
· Не залишайте колючі, ріжучі предмети та сірники у легкодоступному для дітей місці.
· Не допускайте переохолодження дитини. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.
Дбайте про здоров’я та життя вашої дитини! Бажаємо гарного відпочинку!
Додаток 1 до наказу директора
№ 100 від 06.09.2021 р.
Пам’ятка для батьків
учнів гімназії у зв’язку з початком навчального 2021/2022
навчального року в умовах пандемії
Шановні батьки!
Перш ніж привести дитину в заклад загальної середньої освіти, будь ласка, зверніть увагу на особливості організації навчання Ваших дітей в умовах пандемії та дотримуйтеся наступних вимог.
1.Обов’язково кожного ранку перед виходом дитини до гімназії потрібно робити термометрію, перевіряти наявність респіраторних симптомів: кашель, чихання. Результати температурного скринінгу передавати класному керівнику до початку занять.
2.За найменших підозр у дитини та членів усієї родини захворювань (ГРВІ, нежить, підвищення температури тощо), необхідно звернутися до сімейного лікаря та попередити класного керівника чи медичного працівника закладу та прийняти міри самоізоляції.
3. Забороняється вхід батьків до гімназії в період карантину в зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю. Батьки, або особи які їх замінюють, що супроводжують дитину до закладу освіти і, перебуваючи на території подвір,я , повинні бути в захисних масках (у тому числі саморобних), так, щоб були покриті ніс та рот, відповідно до карантинних вимог.
4. Приводьте дитину або слідкуйте, щоб дитина приходила до закладу своєчасно, згідно з графіком занять, зберігаючи дистанцію з працівниками та іншими учнями 1,5 м. Уникайте скупчення людей.
5. Батьки обов’язково отримують інформацію в разі виявлення під час освітнього процесу ознак гострої респіраторної хвороби дитини.
6. Надайте класному керівнику свій достовірний мобільний номер телефону або інших членів родини для зв’язку у разі виникнення непередбачуваної ситуації (погіршення стану здоров’я дитини, тощо).
7. Пам’ятайте, що вхід дітей до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски використовуються під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.
8. Обов’язково надавайте медичному працівнику закладу інформацію щодо можливих алергічних реакцій у дітей на миючі , дезінфікуючі засоби та антисептики у зв’язку з проведенням систематичної дезінфекції обладнання та приміщень.
9. Учіть дітей користуватися антисептичними засобами для обробки рук в місцях, які розташовані на вході до всіх приміщень закладу.
10. Привчайте дітей і використовуйте самі розміщені на території закладів контейнери/урни з кришкою для використаних масок з чіткою яскравою відміткою «ВИКОРИСТАНІ МАСКИ ТА РУКАВИЧКИ».
11. З метою отримання оперативної інформації про зміни в організації роботи закладів загальної середньої освіти міста (режим, освітній процес тощо) щоденно переглядайте офіційний сайт відділу освіти, сторінку класного керівника Вашого класу в Viber, де буде розміщено відповідну інформацію.
12. Для вирішення нагальних питань, отримання інформації стосовно роботи гімназії звертайтесь до адміністрації в телефонному режимі.
13. Зверніть увагу на обмежене перебування дитини в громадських місцях. Це є небезпечним для її ї здоров’я, навіть під час послаблення карантину.
Шановні батьки! Лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти власне здоров`я та здоров’я дітей! Здоров`я дитини та кожної родини – це головне!
Вдячні за порозуміння!
Шановні батьки!
Нагадуємо Вам, що Ви несете особисту відповідальність за життя і здоров’я своїх дітей під час літніх канікул. Не залишайте дітей без нагляду дорослих у період літнього відпочинку.
Перебуваючи на літніх канікулах, Ваші діти повинні дотримуватися правил безпеки життєдіяльності й пам’ятати:
- про правила дорожнього руху;
- про правила пожежної безпеки;
- про безпечне поводження з піротехнічними засобами;
- про безпечне поводження з електропобутовими й газовими приладами;
- про безпечне поводження біля відкритих водойм і на воді;
- про шкідливість алкоголю, паління та вживання наркотичних і психотропних речовин;
- про шкідливість тривалого перебування на сонці;
- про безпеку перебування в місцях можливих обвалів (закинуті будівлі, яри, кар’єри, глинища тощо);
- про небезпеку укусів диких та свійських тварин;
- про правила поведінки в громадських місцях;
- про обережність на залізниці;
- про необхідність слухатися батьків і виконувати їхні розпорядження;
- про дотримування правил безпечної поведінки під час грози;
- про правила безпеки під час проведення екскурсій, походів, культпоходів.
Дбайте про здоров’я та життя вашої дитини! Бажаємо гарних канікул!!!
Увага! Освітній процес з 29 березня 2021 року!
Шановні учасники освітнього процесу!
1. Учні 1-4 класів навчаються очно з дотриманням протиепідемічних вимог.
2. Освітній процес для учнів 5-11 класів буде організовано з використанням технологій дистанційного навчання.
Сайт дистанційного навчання гімназії: https://sites.google.com/view/goncharivske-distances
Пам'ятка "Безпечні зимові канікули"