Warszawskie Centrum GeoGebry
Rachunek różniczkowy i całkowy z GeoGebrą
Podczas XIII konferencji miała miejsce premiera kolejnej publikacji przygotowanej przez Trenerów i Ekspertów GeoGebry. Autorzy opisują możliwości wspomagania GeoGebrą tematów objętych podstawą programową szkoły ponadpodstawowej, ale również wykraczających poza nią:
granice funkcji, w tym granice w punkcie, granice jednostronne, granice niewłaściwe, granice w nieskończoności oraz asymptoty wykresu
iloraz różnicowy, pochodna funkcji w punkcie
interpretacja geometryczna pochodnej równanie stycznej
monotoniczność i ekstrema funkcji, wypukłość wklęsłość, punkty przegięcia
twierdzenie o przyjmowaniu wartości pośrednich
Znaczną część publikacji zajmują zagadnienia z optymalizacji, zarówno z wykorzystaniem funkcji kwadratowej, jak i rachunku pochodnych. Ostatni rozdział to znacznie wykraczające poza podstawę programową szkoły ponadpodstawowej tematy: całka nieoznaczona i całka oznaczona. Przygotowane materiały mogą być wykorzystane zarówno na zajęciach dodatkowych i kółkach zainteresowań, jak też podczas samodzielnej pracy uzdolnionych matematycznie uczniów oraz studentów.
Informacje o możliwości zakupu na stronie wydawnictwa
XIII Ogólnopolska Konferencja GeoGebry
3 grudnia 2022 w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Warszawie trwała kolejna konferencja w formie stacjonarnej. Wykłady, warsztaty, spotkanie społeczności użytkowników odbyły się w salach wykładowych, komputerowych i na holach uczelni.
Kursy GeoGebry 2022/23
Można już rejestrować się na kursy w roku szkolnym 2022/23. Pierwsza edycja rozpoczyna się 16 października.
Więcej informacji i rejestracja na stronie kursów.
VII Ogólnopolski Konkurs dla uczniów Matematyka & GeoGebra MaGIK
Dostępne są wyniki VII edycji konkursu. Gratulujemy uczestnikom i ich opiekunom :-)
XII Ogólnopolska Konferencja GeoGebry
odbyła się w formie zdalnej 25.09.2021.
Zdalne nauczanie z GeoGebrą
To kolejna książka z serii "... z GeoGebrą". Nauczyciele prowadzący zdalne lekcje w czasie epidemii koronawirusa przedstawili w niej swoje doświadczenia z lekcji zdalnych prowadzonych z wykorzystaniem różnych narzędzi i GeoGebry. Przykłady te mogą być inspiracją dla innych nauczycieli, którzy będą wykorzystywać GeoGebrę w nauczaniu stacjonarnym lub zdalnym. W publikacji opisano dwa nowe narzędzia GeoGebry: GeoGebra Classroom i GeoGebra Notes. Proponujemy do realizacji z GeoGebrą następującą tematykę: analiza matematyczna, przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty ze stereometrii, symetria względem punktu, GeoGebra na tablicy SMART, funkcje.
XI Ogólnopolska Konferencja GeoGebry
Odbyła się 10.10.2020 w formie zdalnej.
Specjalnym gościem konferencji był twórca GeoGebry - Markus Hohenwarter.